Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Избор на нов модераторнови  
Автор all_loosersМодератор (пародия)
Публикувано11.06.04 15:46



може би прави впечатление, че така наречения "модератор" на този клуб, започва да се държи крайно невъзпитано и да употребява думи и изрази, които няма право да употребява, ако възприема насериозно модераторските си задължения... Ужасното е че няма кой да му направи забележка и евентуално да прекрати това безобразие!

Моля, някой най-после да поиска да бъде модератор на този клуб :(
Модератерството ще бъде предадено на 2-3 ма души, които се представят или участват във форума от известно време. кандидатурите ще бъдат гласувани тук в клуба - има софтуер за това.


WOW! ще кажа само
не-знам-си-там-какво във вишнев цвят

Редактирано от all_loosers на 23.06.04 16:18.



Тема Re: за някои особености в поведението на модератора... [re: all_loosers]  
Авторhary (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 19:11



няма желаещи и това е. Да не съм на твоя хал- да се пиша добриоволец. Ама според мен клуба все повече умира или по-точно вегитира. Бяхме си говорили че евентуално едни ентусиасти от Пловдив ще го поемат това модераторстване, ама като видели че няма почти нищо в клуба и се отказаха. Тъй че дай да направим една анкета за закриване на клуба.
Аз съм ЗА

поздрави
Хари (с истинско име Тодор)



Тема Re: за някои особености в поведението на модератора... [re: hary]  
Автор Лил ()
Публикувано17.06.04 23:57



Ако толкова ти тежи това боднатото като жълта китка зад ухото М - просто го махни, няма да има модератор, надали това ще е някакъв проблем. Има клубове и без модератори.
Но ако се гласува за или против закриването на клуба - аз съм против. Макар и рядко, но стават теми. Ако човек потърси съвет или мнение - най-вероятно ще го получи, и то качествено. Аз поне съм получавала ценни консултации тук. Но никой не търси съвет, явно хората си знаят



Тема Закриването на клуба е изключено :)нови [re: all_loosers]  
Автор all_loosersМодератор (пародия)
Публикувано18.06.04 14:47



на предложението на hary:
Закриването на клуба е изключено :)
Дори и никой да няма тук, дир-а няма да го закрие :)
А юнаците от Пловдив, за които говорехме преди време -
ако клубът беше активен, и в този смисъл "важен",
със сигурност щеше да има желаещи за модератори :)))
Както съм споменавал и при предишния лов на желаещи,
страхотно би било модератора да има визия за развитие или
поне визия за състоянието на нещата.
Това, че тук нищо не става не е визия ;)))
Между другото, поканата за модератор,
в пълна сила важи за теб :))

На Лил:
За това да се откажа от "М"-ката -
Aз не искам да я "хвърлям" - искам да я предам :)
Ако няма желаещи - ще си седи в мен; не ме бърка.
Но ти изрази една много конструктивна визия за нещата :)
Искаш ли да ти я прехвърля на теб?
Ако си стар клубар в Дир-а, най-малкото
ще ти е интересно заради другите модератори,
скритите форуми и прочие...

WOW! ще кажа само
не-знам-си-там-какво във вишнев цвят

Редактирано от all_loosers на 18.06.04 19:28.



Тема Re: за някои особености в поведението на модератора... [re: all_loosers]  
Автор Лил ()
Публикувано18.06.04 23:38



Не, няма да ме пързулнеш :) – не ставам, и то не от лъжлива скромност. А и не виждам какво ще се промени с подхвърлянето на М-то от един на друг. Модераторът е тук не за да дундурка клуба, а евентуално да спира нападки, нецензурни изрази, спам и т.н. Тук такова нещо не се е и случвало, май за съжаление

По въпроса за визията, защото усещам (или може би греша?) в някои от постингите нещо като посткоитална тъга защо аджеба не върви този клуб. А и след като all loosers ме поощри, че съм имала визия – трябваше наистина да я заимам ;)

Причини за вегетирането:
Огромната разлика, пропаст между 1) социологическата пазарна реалност в България и 2) социологията като наука. Първото: тази покупко-продажба на стока, вярно, понамирисваща на социология, също си има проблеми и въпроси, които биха могли да бъдат обсъждани, но те по-скоро са до отврат принизено-практическо-битпазарни. Второто: теоретичната социология, особено, бих я нарекла, хуманитаристичната, е много интересна, поне според мен, но твърде висока материя за обсъждане в един клуб, на който се гледа по-скоро като на забавление за през свободното време. Затова и, мисля си, почти не се появяват теми от този вид.
Освен това, в тези среди май се смята за срамно да си споделиш някакво незнание, а постването на тема с въпрос си е признание, че нещо не ти е наясно. Затова и клубът не върви: не защото няма мнения и отговори, а защото няма въпроси

Предложения:
Да се преименува клуба на “Социологиа и статистика” (или “Статистика и социология”). Не че подозирам съществуването на безброй бродещи из българския нет точномислещи субекти, търсещи къде да излеят статистическата си мъка, но все пак се разширява базата.
За друго не се сещам :(

Горещо лято на всички :)



Тема Re: Закриването на клуба е изключено :)нови [re: all_loosers]  
Автор harka ()
Публикувано19.06.04 16:14



здрасти отново

и аз доста отдавна се чудя как да се направи нещо и все не ми го ражда главата.
Досега в клуба сред смислените постинги май преобладават молбите за помощ - я софтуер е нужен, я някой има въпроси относно изпит, тема или т.н. То това е и една от целите на такъв клуб - проблемът е, че май много от хората не знаят въобще за съществуването му и за това какво може да се прави. Поне така излиза от непредставителната ми анкета сред познатите, занимаващи се със социология.

Дори хора които иначе са "на ти" с търсенето на инфо из нета и ползват редовно мрежата, не са запознати че има такъв клуб. Поне сред познатите ми де.

Какво е кажеш да се опитаме да направим малко реклама. Съвсем сериозен съм - не се 'бъзикам'.

Идеята ми е:

1. мисля че ще успея да убедя сис-админа на РС-залата в катедрата* да сложи едно съобщение на екраните, та да го виждат всички
2. ще пусна един постинг до целия ми 'sociology mail-list': вътре са включени докторанти, студенти и разни други хора имащи отношение към социологията
3. Не е проблем с помощта на някой асистент от катедрата (сещам се веднага за един :-)) да сложим две три обяви по таблата из катедрата. същото мога да помоля да направят и в Пловдив, а ако се разтърся повече и в НБУ и Благоевград ще намеря познати.
4. Знам поне 2 сайта, които са правени от познати и са в тази област - мога да ги помоля да включат по един линк към клуба с кратко обяснение "що е то клуб социология"
5. ??? - айде да се сетим и за други варианти

Как мислиш има ли смисъл според теб от подобно нещо.
Според мен - да, защото един от основните проблеми е липсата на информация. Иначе хората могат да го ползват по-често и да се надявам - за смислени неща. И дай Боже - да се появи и желаещ за нов модератор.


Колкото до това да стана аз модератор - проблемът ще остане, само ще се смени личността.

-----------------
* ех, какви времена бяха в тази прослувута зала! Сега е изпаднала страхотно главно поради конкуренцията на новата и модерно оборудване зала на приземния етаж. Но там властва факултета, въпреки че се води пак "само за ползване от студентите на катедри Социология, Политология и Публична администрация".



Тема Re: Закриването на клуба е изключено :) [re: harka]  
Автор Лил ()
Публикувано20.06.04 17:14



Имаш от мен едно каквото там пиеш!
Особено те поздравявам, че не даваш само идеи, но и се наемаш да ги осъществиш.

Едно размишление на глас:
Следя редовно повечето от клубовете в раздел "Хуманитарни науки" на дир.бг и ми прави впечатление, че повечето от участниците в Лингвистика, История, Философия и т.н. не са филолози, историци и философи, а хора, на които това е хоби, или новаци, които търсят някаква информация. Особено ясно това личи в клуб История, който май е най-активния, в който и двамата модератори, и повечето от редовните участници не са историци.
Та някакви идеи как да участват и хора, които не са социолози? Все пак професионалната общност е твърде малка и затворена.



Тема Re: Закриването на клуба е изключено :)нови [re: harka]  
Автор all_loosersМодератор (пародия)
Публикувано21.06.04 08:51



Нещата, които си предложил са ОК :)
Аз като marcom специалист мога да хелпна при
формулирането на "табелките" хахах :)

До края на тази седмица се сдобиваш с МОДЕРАТОР.
Ицо, мисля че поне всички от старата генераиця те познават и
никой не би възразил срещу това, дори всеки би се усмихнал доволно :)
Както казах и преди това, може да има и други модератори,
но това вече ще е в твои ръце :))))

WOW! ще кажа само
не-знам-си-там-какво във вишнев цвят


Тема Re: Закриването на клуба е изключено :)нови [re: Лил]  
Автор all_loosersМодератор (пародия)
Публикувано21.06.04 08:52



Ето го и модератор номер 2... :)))
Както казах и на Harka, до края на седмицата ставаш модератор -
оправяй се :)

WOW! ще кажа само
не-знам-си-там-какво във вишнев цвят


Тема Re: за някои особености в поведението на модераторнови [re: all_loosers]  
Автор all_loosersМодератор (пародия)
Публикувано21.06.04 08:58



Branx, Ani и Hary -
искам да ви видя псевдонимите в дир-а.
Мисля че и тримата имате регистации?

WOW! ще кажа само
не-знам-си-там-какво във вишнев цвят



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.