Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 28.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Контент анализ  
Автор lil (a)
Публикувано24.08.03 15:09



Някой ползвал ли е програма, софтуер за контент анализ? Интересуваме дали има подобно нещо за български, но ако имате опит и с други езици ще ми е любопитно да чуя. Струват ли си и дават ли нещо повече от чисто статичестическа информация, какви възможности имат?



Тема Re: Контент анализнови [re: lil]  
Авторbranco (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 21:49



edna ot nai dobrite, ili mozhe bi nai-dobrata v momenta e

NVivo

sashto, Atlas.ti e dosta populiaren.
Znam che ima oshte mnogo, mnogo ot koito open source no sam se interesuval, a niamam i namerenie zashtoto gornite dve sa napalno dostatachni ;PP

a, sashto taka, naskoro SPSS develop-na programa za analiz na kazhestveni danni - Mislia che se cazva Clementine;


programite sa dosta powerful davat *mnogo* poveche ot statisticheska informaciya (ako pod tova razbirash word cout, coocurence et.); osnovnata teoriya zad designa na tezi programi e "grounded theory" (Corbin & Strauss 1990)

mozhe da se kodira text po nai-razlichni criterii i shemi, kato tova formalizira procesa na iterpretirane i analiz do stepen v koiato mozhe da proizvede kolichestveni danni koito veche mozhe da se modelirat statisticheski; mogat da se praviat modeli i da se testvat hipotezi za vrazki mezhdu poniatiya i sabitiya/clusteri ot documenti etc.
razbira se, vsihcko tova mozhe da se napravi i rachno s brute force bez nikakav software;



Тема Re: Контент анализнови [re: branco]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 19:52



a da znaesh sluchaino ot kade mogat da se nameryat vuprosnite taka polezni programi ??? shtom gi polzvash ...da imash ideia ot kade da gi izteglay ???



Тема Re: Контент анализнови [re: ...]  
Авторbranco (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 00:31



могат да се изтеглят от сайтовете на производителите или легалните дистрибутори ;РРРР; срещу съответното заплащане ;РРР - прекалено са специализирани за да си струва хакването/хак-дистрибуцията им

всичко може да се купи от www.scolari.co.uk



Тема Re: Контент анализнови [re: branco]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 02:35



thanks za infoto:)
no naymam navika da kupuvam nishto koeto moje da se otkradne
samo che pozagubih forma naposleduk
hakvaneto vinagi si struva - ei taka za trupkata :)))
edno vreme me bivashe mnogo v tezi neshta
i vav virusonositelstvoto na raznite tam gadini koito mogat da ti delnat diska za otricatelno vreme bez dori da podozirash - eh che vreme beshe - oshte hodeh v zalata na 4 - ti km - sociolozite si imahme svoboden dostup - no sega sam dobro dete - maitap :)))



Тема Re: Контент анализнови [re: branco]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 03:54



branco,
vidyah cenite - ami naymam tolkova pari...
naymam nikakvi pari za takiva neshta
mnogo mi e interseno v BG- to ni li jiveesh ???
i ostanah s vpechetlenieto che tova sociolozite ne gi imash za nishto - samo za chalnati individi s leko chalnati biografii - sega kato se zamislay - moayta si e dosta
otkachena i nishto ne e po pravilata i po Vashite normi - moje bi za tova se chuvstvam out ot obshtestvoto Vi - jiveya si v svoi sobstven svayt i ne mi puka za masovite tendencii i za masite gushnali chashite - slusham divo techno i mrazya chalga - i konfekcia - i vtora upotreba - i horata vtora upotreba - i raznite tam himii mrazya - no tova veche sa podrobnosti ...
------------------------------
life is madness...
flying is madness...
so be mad and ...
just crazy to be free...
--------------------------------------
vse iz oblacite letay - i ne bluskam yako kolichestveni metodi- tova po povod edno tvoe mnenie tuk v kluba - kaji kakvo e da si Ti - ???



Тема Re: Контент анализнови [re: ...]  
Авторbranco (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 19:31



леле... хехе, май ще трябва да прекратв всякакви публични изяви ;РРР

по повод програмите - преди време бях сложил тук атлас-а за сваляне; ако не ме домързи супер много може да го сложа с нвиво отново; общо са 25 мВ; незаконно е все пак check back in 2 weeks ;PPP

а социолозите в известен смисъл са едни добри хора и нямам нищо против тях ;РРР; просто всеки път когато някой ми се изправи и ми размаха стиснал в ръчичка Отговорите се оглеждам за изхода, а тези сволочи, или по-точно критико-диалектико-естетско-феноменолого-българските им аналози изглеждат особено предразположени към това ;РР; надявам се че нещата са се променили, все пак;

азз много се натъжих като ми приписа количествено-методологически фундаментализъм ;РРР; това, независимо под каква форма се проявява си е чиста проба невротичен симптом пък и въобще всякякви дебати за това кой мето бил по количествен и по куул по принцип (и какви тъпанари са всички които не го/ги използват) отново ме карат да се оглеждам за изхода от бараката ;Р;

останалото няма да коментирам - за там ти трябва социален и/или консултативен психолог ;РРРР



Тема Re: Контент анализнови [re: ...]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 10:55



ха-ха-ха
Това ми напомня за една маймуна, която се разхождаше по компютрите на 4-ти километър
и как никой не можеше да я махне, особено човека, който я беше докарал там

Ирина, мисля, че допусна една фатална грешка, няколко постинга по-долу, а именно, че официално се представи. Така определено загуби правото си да разказваш за способностите си и същевременно да обвиняваш другите в замочувствие без покритие.

Стига сме обвинявали целия свят за собствените си проблеми, малко еднообразно взе да става.




Тема Re: Контент анализнови [re: Aни]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 20:13



O, Ani !
drugo ne moja li da izmislish ?
ne obvinayvam nikogo za nishto ...
Ti ne si na moeto maysto i naymash pravvo da kamentirash nito da ocenayvash kakvoto i da e ...
i nikoi ne ti iska mnenieto :(



Тема Re: Контент анализнови [re: Aни]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 22:37



produljenie:
Ani, pri cyaloto mi uvajenie kam teb kato profesionalist mislay che ne zaslujavam s nishto otnoshenieto Ti - bayhme i se poznavame osnovno kato kolegi - tolkova - ne znaesh nishto za jivota mi i za tova, koeto se sluchva ili ne sluchva s men -
ne sam ti napravila nishto i ne jelaya da me napadash poveche pod kakvato i da e forma - zabravi che me poznavash - stava li ?glupavo e i suvursheno nenujno da se zayjdame - ot tova pecheli edinstveno BTK i dostavchika na neta - vsichko dobro Ani :) sas sigurnost ot tvoayta strana svetut izglejda po- razlichen - vseki ima pravo da jivee taka kakto iska :) no ne e lesno - nikak ne mi e lesno - chuvstvam se ujasno samotno no ne se oplkvvam - uchudvame visikomerieto ti i uverenostta che stoish nad neshtata i nad vsichko - uchudvame che si pozvolayvash da izkavash stanovishte za vuprosi koito ne te kasayt i naymat prayka vruzka s temata , momenta i uchastnicite v neya:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.