Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:18 02.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Контент анализ  
Автор lil (a)
Публикувано24.08.03 15:09



Някой ползвал ли е програма, софтуер за контент анализ? Интересуваме дали има подобно нещо за български, но ако имате опит и с други езици ще ми е любопитно да чуя. Струват ли си и дават ли нещо повече от чисто статичестическа информация, какви възможности имат?



Тема Re: Контент анализнови [re: lil]  
Авторbranco (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 21:49



edna ot nai dobrite, ili mozhe bi nai-dobrata v momenta e

NVivo

sashto, Atlas.ti e dosta populiaren.
Znam che ima oshte mnogo, mnogo ot koito open source no sam se interesuval, a niamam i namerenie zashtoto gornite dve sa napalno dostatachni ;PP

a, sashto taka, naskoro SPSS develop-na programa za analiz na kazhestveni danni - Mislia che se cazva Clementine;


programite sa dosta powerful davat *mnogo* poveche ot statisticheska informaciya (ako pod tova razbirash word cout, coocurence et.); osnovnata teoriya zad designa na tezi programi e "grounded theory" (Corbin & Strauss 1990)

mozhe da se kodira text po nai-razlichni criterii i shemi, kato tova formalizira procesa na iterpretirane i analiz do stepen v koiato mozhe da proizvede kolichestveni danni koito veche mozhe da se modelirat statisticheski; mogat da se praviat modeli i da se testvat hipotezi za vrazki mezhdu poniatiya i sabitiya/clusteri ot documenti etc.
razbira se, vsihcko tova mozhe da se napravi i rachno s brute force bez nikakav software;



Тема Re: Контент анализнови [re: branco]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 19:52



a da znaesh sluchaino ot kade mogat da se nameryat vuprosnite taka polezni programi ??? shtom gi polzvash ...da imash ideia ot kade da gi izteglay ???



Тема Re: Контент анализнови [re: ...]  
Авторbranco (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 00:31



могат да се изтеглят от сайтовете на производителите или легалните дистрибутори ;РРРР; срещу съответното заплащане ;РРР - прекалено са специализирани за да си струва хакването/хак-дистрибуцията им

всичко може да се купи от www.scolari.co.uk



Тема Re: Контент анализнови [re: branco]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 02:35



thanks za infoto:)
no naymam navika da kupuvam nishto koeto moje da se otkradne
samo che pozagubih forma naposleduk
hakvaneto vinagi si struva - ei taka za trupkata :)))
edno vreme me bivashe mnogo v tezi neshta
i vav virusonositelstvoto na raznite tam gadini koito mogat da ti delnat diska za otricatelno vreme bez dori da podozirash - eh che vreme beshe - oshte hodeh v zalata na 4 - ti km - sociolozite si imahme svoboden dostup - no sega sam dobro dete - maitap :)))



Тема Re: Контент анализнови [re: branco]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 03:54



branco,
vidyah cenite - ami naymam tolkova pari...
naymam nikakvi pari za takiva neshta
mnogo mi e interseno v BG- to ni li jiveesh ???
i ostanah s vpechetlenieto che tova sociolozite ne gi imash za nishto - samo za chalnati individi s leko chalnati biografii - sega kato se zamislay - moayta si e dosta
otkachena i nishto ne e po pravilata i po Vashite normi - moje bi za tova se chuvstvam out ot obshtestvoto Vi - jiveya si v svoi sobstven svayt i ne mi puka za masovite tendencii i za masite gushnali chashite - slusham divo techno i mrazya chalga - i konfekcia - i vtora upotreba - i horata vtora upotreba - i raznite tam himii mrazya - no tova veche sa podrobnosti ...
------------------------------
life is madness...
flying is madness...
so be mad and ...
just crazy to be free...
--------------------------------------
vse iz oblacite letay - i ne bluskam yako kolichestveni metodi- tova po povod edno tvoe mnenie tuk v kluba - kaji kakvo e da si Ti - ???



Тема Re: Контент анализнови [re: ...]  
Авторbranco (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 19:31



леле... хехе, май ще трябва да прекратв всякакви публични изяви ;РРР

по повод програмите - преди време бях сложил тук атлас-а за сваляне; ако не ме домързи супер много може да го сложа с нвиво отново; общо са 25 мВ; незаконно е все пак check back in 2 weeks ;PPP

а социолозите в известен смисъл са едни добри хора и нямам нищо против тях ;РРР; просто всеки път когато някой ми се изправи и ми размаха стиснал в ръчичка Отговорите се оглеждам за изхода, а тези сволочи, или по-точно критико-диалектико-естетско-феноменолого-българските им аналози изглеждат особено предразположени към това ;РР; надявам се че нещата са се променили, все пак;

азз много се натъжих като ми приписа количествено-методологически фундаментализъм ;РРР; това, независимо под каква форма се проявява си е чиста проба невротичен симптом пък и въобще всякякви дебати за това кой мето бил по количествен и по куул по принцип (и какви тъпанари са всички които не го/ги използват) отново ме карат да се оглеждам за изхода от бараката ;Р;

останалото няма да коментирам - за там ти трябва социален и/или консултативен психолог ;РРРР



Тема Re: Контент анализнови [re: ...]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 10:55



ха-ха-ха
Това ми напомня за една маймуна, която се разхождаше по компютрите на 4-ти километър
и как никой не можеше да я махне, особено човека, който я беше докарал там

Ирина, мисля, че допусна една фатална грешка, няколко постинга по-долу, а именно, че официално се представи. Така определено загуби правото си да разказваш за способностите си и същевременно да обвиняваш другите в замочувствие без покритие.

Стига сме обвинявали целия свят за собствените си проблеми, малко еднообразно взе да става.




Тема Re: Контент анализнови [re: Aни]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 20:13



O, Ani !
drugo ne moja li da izmislish ?
ne obvinayvam nikogo za nishto ...
Ti ne si na moeto maysto i naymash pravvo da kamentirash nito da ocenayvash kakvoto i da e ...
i nikoi ne ti iska mnenieto :(



Тема Re: Контент анализнови [re: Aни]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 22:37



produljenie:
Ani, pri cyaloto mi uvajenie kam teb kato profesionalist mislay che ne zaslujavam s nishto otnoshenieto Ti - bayhme i se poznavame osnovno kato kolegi - tolkova - ne znaesh nishto za jivota mi i za tova, koeto se sluchva ili ne sluchva s men -
ne sam ti napravila nishto i ne jelaya da me napadash poveche pod kakvato i da e forma - zabravi che me poznavash - stava li ?glupavo e i suvursheno nenujno da se zayjdame - ot tova pecheli edinstveno BTK i dostavchika na neta - vsichko dobro Ani :) sas sigurnost ot tvoayta strana svetut izglejda po- razlichen - vseki ima pravo da jivee taka kakto iska :) no ne e lesno - nikak ne mi e lesno - chuvstvam se ujasno samotno no ne se oplkvvam - uchudvame visikomerieto ti i uverenostta che stoish nad neshtata i nad vsichko - uchudvame che si pozvolayvash da izkavash stanovishte za vuprosi koito ne te kasayt i naymat prayka vruzka s temata , momenta i uchastnicite v neya:)



Тема Re: Контент анализнови [re: ...]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 14:26



Винаги съм на разположение, когато хората имат нужда от помощ. Ако става въпрос просто за избиване на комплекси, работата е малко по-неблагодарна, но все пак аз самоотвержено давам възможност на човека да се напсува, да плюе, да храчи докато му олекне.
Ако случайно ти секне ентусиазмът и се изчерпиш, аз ще бъда тук, за да ти подам следващата реплика - можеш да разчиташ на мен. Сигурна съм, че един ден и ти ще пораснеш, ще отлетиш от домашния компютър и ще започнеш да се занимаваш с важните неща от живота.
Но дотогава - давай в същия дух!!! Коя е следващата черта от характера ми, която искаш да оплюем?



Тема Re: Контент анализнови [re: Aни]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 11:30



ne iskam nishto - tuk i sega - ot teb puk oshte po-malko :(
----------
apropo kakvo za teb sa vajnite neshta v jivota ???



Тема Re: Контент анализнови [re: ...]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 16:28



Едно от важните неща в живота е разбирателството и толерантността между хората. Ти обаче явно не си дорасла да го разбереш, а още по-малко да го създаваш. Много рядко се е стигало до разбирателство чрез псувни и лични обиди срещу хора, които нито познаваш, нито вече имаш някакъв шанс да се запознаеш.

Любопитно ми е също какъв ще е тоя работодател дето ще наеме, човек който смята колегите си за подлизурковци (или каквото там трябваше да лижат), шефа си за използвач, задето го кара да работи, себе си за гениален професионалист, който няма какво повече да научи, но затова пък всички са се наговорили да го прецакат.

Предполагам, че покрай всичко това се мислиш и за голяма актриса и че изобщо не ти личи какво ти е отношението към хората, когато си търсиш работа. Обаче като зрител мога да те уверя, че всичко това дето го изписа в форума много ясно си се вижда дори само като кажеш "Готова съм на всичко за някава работа". Ами като си готова на "всичко", що не работиш?!!! би си казал всеки (освен просяците, на които като им кажеш: "ето ти 5 лева ама ти ще ми пренесеш тия тухли" и бягат като подгонени).

Така че, виждаш: някои важни неща от живота са си наистина важни. Айде сега е твой ред - да чуем каква съм този път?



Тема Re: Контент анализнови [re: Aни]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 21:26



a be Ani zashto priemash neshtata taka ???negativno i predubedeno struva mi se ??? ne razbiram ???yavno savsem ne me poznavash kato chovek i ne me razbirash ...



Тема Re: Контент анализнови [re: Aни]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано06.09.03 01:32



At the End Ani,
1. Ti ne si mi nikakva - ako ne znaesh da ti kaja...
2. Naymash pravo da mi durjish smetka kakvo pravay i kakvo ne ...
3. Ne mi haresva otnoshenieto ti kam personata mi - podigravatelno sarkastichno ili kakvoto i da e ?:(
4. Naymash pravo da mi se burkash v jivota - moyat jivot - ne ti davam- yasno li e ?
5. Ne ti dulja nishto i nikoga ne sam ti duljala zashtoto sme bili samo kolegi
6. Ne poddurjame vruzka - za koito ne znae, a chete - i ti ne si v chas sas situaciata.
7. Ne ti dulja obaysnenie za nishto:(
8. Vsichko se vrushta - nikoga ne mojesh da budesh sigurna che nayma da izpadnesh v podobna situacia - nikoi ne e zastrahovan - za spravka pitai naykoi dami poseshtavashti kontroliraniat i strogo nadziravan ot teb forum...
9. Ne sme vav voina i ne iskam da budem - ot teb ne iskam nishto i ne jelay da se unijavam za kakvoto i da e ...
10. Predi da gledash v chujdata panica - vij si sobstvenata :(
11. Kak si pozvolayvash da si vresh nosa navsyakade i da si davash mnenieto bez nikoi da te pita ?
12. Zashto si mislish che si porasnala mnogo i mojesh da budesh VsichkoSuvetnichka - ne mi haresva nastavnicheskoto ti otnoshenie i vmeshatelstvoto v lichnoto mi prostransvto!
13. Malko uvajenie kam ... nayma da ti e izlishno - ne iskam i ne iskah da se zayajdame...ne mi stava po- dobre ot tova ...i nishto ne pechelay, no nauchih dosta :
14. Ti si jivoto dokazatelstvo che horata se promenayt...za sujalenie ne v dobra svetlina - poznavam i drugi kolegi koito mislayt taka - nayma da citiram imena - za razlika ot teb - ne e taktichno :(
15. Opasyavam se che si zabravila kakvo e da budesh chovek - ako moga da se izrazay metaforichno:(
16. Nai - loshtoto i tova koeto me otvrashtava v caylata istoria e lipsata na razbirane...i suhiat ti lishen ot kapka emocia racionalizum...
17. Naymam dumi...no za tova puk imam malko zdrav razum za da znam che po- umnia shte se ottegli - kolkoto i da iskash da me provokirash nayma da stane - s tova slagam tochka .
18. Nai- veroaytno jivotut ti e dosta siv i bezinteresn za da durjish na vsyaka duma v neta i da tursish moralno udovletvorenie vav vurtualnoto regulirane na vsichko pishestho se tuk - e ako tova e nivoto na sociologiata - nashata mila rodna i bulgarska, to molay nai - uchtivo poslednia da pusne vodata :)
19. I sledvashtia put kogato si pozvolish da ocenayvash horata i sluchkite ot izminalia den - purvo se zamisli za sebe si v polojenieto na Drugia - nikoi nayma nujda ot ledenoto ti blagovuzpitano viskomerie v trudni za nego momenti:(
20. I posledno: ne mi pomogna s nishto pizanieto tuk, za koeto v reda na sociologicheskata gavra traybva da ti blagodaray...
...nai - hubavoto na jivota e che nikoga ne znaesh kakvo shte ti se sluchi...
The happyness is just beyond the corner :) be happy - taka kakto Vi haresva - i ti i vsichki ostanali veliki sociolozi ot oshte po - velikiat vi forum :)))
...i da jivee Anomiata :))) i muzikata razbira se - kade bez neya:)))
----------------------
Ani,jalko e - bezsmisleno i glupavo-nayma da te pomnay s dobro kato chovek kakvato i da si kato profesionalist - nadayvam se da te zabravay po-burzo - i da ne mi se naloji da se vrushtam nazad ...
--------------------------------------------------
i zadachka za domashno: specialno za teb Ani :
gledai klipa na Another Chance by Roger Sanchez - layto 2001 ako ne se luja,
Love On The Run by Chicane i Forever More by Moloko - ot tazi godina ;
kakvo e obshtoto mejdu tayh - kakvo e vnushenieto - kakvo te dokosna vutre v surceto ako vuobshte imash takova...togava moje da me razberesh ...men i anomiata mi ...v koato ponaykoga izpadam po stechenie na obstoaytelstvata... i da ne mi chetesh moral za neshtata ot jivota bez da si prijivayla dostatuchno!
-------------------------------------------------------------------
Tova beshe iskreno&srednoshtno spodeleno ...



Тема Re: Контент анализнови [re: Aни]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано06.09.03 01:35



sorry ako ima greshki v pravopisa - naykoi klavishi ne mi rabotayt ot kakto si polayh klaviaturata s fresh ...



Тема Re: програми за Контент анализнови [re: branco]  
Авторxapи (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 15:22



Бранко, не си прав, че ги няма "хакнати" или нещо подобно. Поне "Атлас"-а съм го намирал в няколко от P2P мрежите (Kazaa, eMonkey, etc.)
Ако се нуждаеш от пълна работеща версия - там е мястото




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.