Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 23.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема razni emociiнови  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 07:57



umiram si da te sritam v zadnika - i nayma da kaja pardon za izraza
Teb mila Ani i vsichki drugi fukli ot agenciite ...
gadno e otnoshenieto Vi kam tezi kolegi koito si tursyat rabota
Ani da ti imam samochuvstvieto - poznavam dosta hora s nelosha komprujturna gramotnost i dobro vladeene na rodnia ezik v pisaneto na smislen analitichen tekst- kakto ti si se izrazila - tezi hora v tova chislo i az po nishto ne Ti otstupvat ...
vurvete na mainata si ...lijete zadnici i vsichko dobro ...yadosah se ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------
tusite si bachkatori - kakto vednuj kaza edin mnogo kaduren kolega
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
samiat ton e gaden i tolkova ot visoko ...ami Nie ne pasem treva :(((



Тема Re: razni emociiнови [re: ...]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 11:33



Това че си Ирина се сетих още от първия ти пост в клуба :-)
Бяхме в добри отношения в университета, нека не си ги разваляме сега, когато дори няма голям шанс да се видим. Ти ме попита как съм си намерила работа и аз ти отговорих съвсем искрено (че причината е в компютъра и че няма нищо общо с дипломата). Какво искаш да направя? Да открия собствена агенция, за да мога да назнача неуспелите си колеги от университета?

Няма да отговарям подробно на всички обиди, които си изпонаписала, още повече, че дори и ти не си вярваш (ако имаше социолог, който да не ми отстъпва по компютърна грамотност, той отдавна щеше да си е намерил работа като програмист и да получава 700-1000лв. заплата ;-) В тази област поне има достатъчно работни места.)

Горното ти го казвам като бивш колега, а сега ще ти кажа нещо като фукла от агенция: агенциите са прекалено малко и са с ограничен персонал. Да се надяваш да си намериш работа там (като нещо друго освен като анкетьор) е несериозно и би било чиста случайност ако успееш (щом не си успяла досега) ! Така че престани да копаеш там дето нищо няма да излезе и вземи да си потърсиш сериозно работа, на места където се търсят хора. Например: учител, секретарка, докторант, продавач, контрольор в градския транспорт. Може и да не те наемат венага, но поне ще имаш големи шансове. Наистина се търсят бачкатори, както и ти си казала - ами тогава стани бачкатор! Аз бих го направила, и съм го правила!

Съжалявам ако информацията за Ирак не е вече актуална. Все пак ако се регистрираш в бюрото по труда може и да ти помогнат. Чувала съм че има шанс например в самото бюро да те назначат.

Айде успех! И ако се видим някога, надявам се да е с добри чувства.



Тема Re: razni emociiнови [re: Aни]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 12:21



Ani,
sorry - mnogo mi se subra naposleduk :)))
bayhme i si ostavame v Dobri Otnoshenia - nishto che si fukla ot agencia :)))
Uvajavam Te na zaradi agenciata ...
a ot Bujoroto po truda - polza nikakva - opitah :)))
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
ima momenti v koiot ne mi se jivee - :(((
mislya da se zapoznaya s doktoranturata ...samo tova ne sam pravila oshte ...
obache Ani aide da si napravim agencia - az iskam - pari shte namerim :)))
za poruchkite i klientite malko se sumnayvam - pazarut e razpredeln no mechtata na jivota mi e da rabotya za sebe Si - nezavisimo i bez unijenia - i shte uspeya - poznavash me - rayadko padam kato sega ...stavam ...jalko vse pak :)))
------------------------------------------
nalei po edno za Dobrite Ni otnoshenia :)



Тема Re: razni emociiнови [re: ...]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 12:42



aktualizacia:
Ani ,
nalei po edno i za " neuspelite ti kolegi ot universiteta"
ako naykoi ot tayh vliza tuk
v koeot se sumnayvam...
toi razbira prekrasno :)))



Тема Re: razni emociiнови [re: ...]  
Автор Vincent ()
Публикувано18.07.03 11:16



Каква е тази лудост, бре хора? Какво се дъвчете като класови врагове?
Преди да изкажа мнението си искам да споделя, че никога не съм учил Социология и като имам наблюдения върху социолозите, смятам че абсолютно нищо не съм загубил.
В западните рисърч агенции пък даже и в Индия, работят главно MBA-ейци. Яко икономика и количествени методи, математика и статистика до спукване.
При нас как е? - основен критерий е владеенето на английски език. Няма значение какво си завършил.
Смятам, че социолог успешно би се развил в качествените изследвания (разбира се там се изискват и множество други умения), но също така успешно би се развил и човек, който не е социолог.
Въобще дипломата едва ли някога вече ще има някакво значение.
Чужденците просто питат какъв ти е background-а, оттам насетне всичко опира до лични качества и желание да се научат определени неща.
Който в момента не работи може спокойно да се научи например как се работи с SPSS (въпреки че един социолог би трябвало да го е научил още във СУ-то)
Брей, с толкова много думи как нищо не успях да кажа



Тема Re: razni emocii [re: Vincent]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 13:42



sladurche,
Vincent ili tam kakto se beshe napisal...
ti v koi krai na sveta si akostiral ako ne e taina ???
s Englisha i SPSS sam na ti i kakvo ot tova ...
b BG- to ni samo tova ne stiga ...
-----------------------------------------
v nachaloto si misleh che az ne sam nared
no polse t.e. sega si mislya che sam si suvsem nared ...
durjavata i t.nar. obshtestvo deto go nayma
te ne sa nared - sburkala sam maystoto i se chuday zashto sam oshte tuk...
---------------------------------------------------------------------------
izvod : spasyavaite se mili kolegi koito naymata shtastieto da rabotite i da davate cenni nafukani suveti ot poziciata na raboteshtite v Agencii ...kato Ani naprimer ...
da i imam samochuvstvieto ...ama aide davai ...da si vurvim s mir ...
i nie i sociologiata ...
-----------------------
drug izvod:
katedra Sociologia da se Zakrie - proizvejda mnogo - znaeshti neshtastni bezrabotni...
---------------------------------------
amo koi shte kupuva knijletata na prepodavatelite togava ???
----------------------------------------------------------------------------
sega razbrah zashto vseki koito se e dokopal do mestenceto taka si pazi zadnika
i se okopava kato prerien zaek v dupkata si - da jivee licemerieto i lizaneto na zadnici - koito minal prez vuprosnata katedra Sociologia na SU - razbira kakvo imam predvid ...sovite ne sa tova koeto sa ...
vsichki svestni prepodavateli izbaygaha otdavna - bRaVo na tayh ...
da gi posledvame a ???



Тема Re: razni emociiнови [re: Vincent]  
Авторbranco (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 15:05



> В западните рисърч агенции пък даже и в Индия, работят главно MBA-ейци. > Яко икономика и количествени методи, математика и статистика до
> спукване.
tova e savsami viarno, na 10-15 takiva nai-mnogo po edin sociolog da se padne ;))l i savsem pravilno spored men - kato se imat predvid cenite na podobni proekti (a i zlobnite audit-ori), horata gldat da sa metodologicheski prfectni, a ne da izbacat niako dialektichesko umozakliuchenie i da go podcrepiat s 1-2 cross-tab-a i chart ;PPP; za men i do den dneshen ostava neobiasnimo prenebrezhenieto s koeto nashte veliki teoretici gledat na kolichestveniya analiz; to nee kato...;PP

vaobshte, na malka strana kato bulgaria i triabvat samo 3-4 nevrotizirani personi sas stranni biografii za da se sazdade nedorazumnito che research agenciite mogat i triabva da sa palni samo sas sociolozi ;PPPP

> Смятам, че социолог успешно би се развил в качествените изследвания
> (разбира се там се изискват и множество други умения), но също така
> успешно би се развил и човек, който не е социолог.
uv, savsem viarno as well; ne e nuzhno da si sociolog, ama hich, za da si profesionalist v 'tezi' metodi ;PPP; social research metodite sa standartizirani across vsichki socialni nauki; (estestvno, razlichnite disciplini imat razlichni metodologicheski trevogi ;PP; no ne i rezlichni metodi ;P); taka che nikakav resurs za lgitimaciya na sociolozite i na tozi front ;PPP



Тема Re: razni emociiнови [re: ...]  
Автор Vincent ()
Публикувано18.07.03 17:37



Скъпа ... ,
Живея в югоизточния край на европеския свят и по-точно в Младост!
Работя в рисърч агенция, където както и в други рисърч агенции текучеството сред персонала въобще не е малко.
Защо се получава така? Идват разни социолози дето не могат два месеца да направят разлика между вертикален и хоризонтален процент. После решават, че за великото им образование предлаганата заплата е мъничка, а освен това трябва да си седнат на задниците и да видят що е това математика и статистика в частност. Все някой друг върши тая работа вместо тях.
Накрая се предават и отиват да бачкат я в рекламна агенция, я в медия или където там намерят нещо по-философско.
Иначе ако не се лъжа при нас постоянно се интервюират хора (разбира се, не всеки ден) и ако някой изглежда достатъчно перспективен и не се изисква от него да бъде обучен ама съвсем основно минава на пробен период.
Това е! По-късно, добрите отиват като рисърч специалисти при "клиентите". Не всеки си мечтае за това, но всеки си е измислил career path. Ако не е - негова си работа. Аз лично нямам сериозно намерение да си спасявам задника, защото няма заплаха - човек се изгражда като професионалист, ако не е в тая агенция ще е в друга, или въобще извън бранша.
Съветът ми към теб е да вземеш и да установиш наистина за какво те бива и да се позиционираш правилно. Не ми звучи добре Социолог с английски и SPSS да плаче за интервюерска работа - все едно само за това ставаш.



Тема Re: razni emociiнови [re: branco]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 22:54



Vincent i branco ,
...
aplodismenti !!!
...
i bez komentar ot moya strana ...
...




*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.