Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 12.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Това е!нови [re: branx]  
Автор Semiramis (непознат)
Публикувано24.07.02 15:25



мисля, че това трябва да се сложи в рамка!



Тема Re: Препоръчвам Винови [re: branx]  
Автор Semiramis (непознат)
Публикувано25.07.02 12:07



аз друго се чудя сега
понеже Фуко ми е слабост, не за друго, а защото ако го има в конспекта мога със затворени очи тоя въпрос да изтегля и все за него говоря

и понеже гледам да стоя на страна от големите приказки за глобалните промени и принципно новите социални структури, както ги наричат

ще бъда по-елементарна и ще се върна към надзор и наказание
пък да видим



Тема Re: Златен мамин...нови [re: branx]  
Автор kalva4 (ентусиаст)
Публикувано25.07.02 13:03



Тъй значи?!?
Интенет бил нещо като пряк потомък на Голямото сметало...
Вах докторе...



Тема Re: Златен мамин...нови [re: kalva4]  
Автор branx (general fault)
Публикувано25.07.02 16:07



wow.....

посочи ми нещо *принципно ново*, което интернет прави с бизнеса (например)? не казвам че не носи интензивна промяна; но това все още не означава *същностна* промяна; или пък кои са принципно новите характеристики на технологичната промяна асоциирана с информационните технологии въобще, в сравнение с минали технологични промени?

да не говорим че неща като анонимността, юрисдикционния арбитраж, *с нищо неограничаваната свобода на словото*, проблемите с данъците и т.н. които изглеждаха като прекрачване *отвъд старото общество* и поради това - като променящи самата същност на социалните отношения се оказаха преди всичко остатъчни продукти от архитектурата на мрежата и все повече намират разрешение в термините на съществуващите закони и практики.....

--
It's deja vu all over again...!


Тема Re: Нищо ново!нови [re: branx]  
Автор kalva4 (ентусиаст)
Публикувано26.07.02 14:10



Само дето дава възможност за принципно нов тип на човешка самоорганизация!



Тема Re: Нищо ново!нови [re: kalva4]  
Автор Avtorski kolektiv ("Сам&Другия")
Публикувано26.07.02 23:14



Example: create New Folder vav C:\Malko sam obarkan\ Gadjeto se sardi\Kvartirata te4e\Kade mi e portfeila\

F2 - Rename New Folder to Billy Samoorganizator

Izvadka ot dnevnika na edin samoorganizira6t se indiviD:
www.OnPaBяT_me.bg



Тема Re: Нищо ново!нови [re: kalva4]  
Автор branx (general fault)
Публикувано26.07.02 23:32



напълно съм съгласен, няма никакво съмнение в това че дава *възможност* за принципно, структурно различни или каквито там взаимодействия, но има един проблем - *простият* факт че през интернет могат да бъдат дефинирани и изпълнени всякакви взаимодействия и тряанзакции кавито можем (и каквито още не можем) да си представим, не означава че те непременно ще се състоят. най-простия пример, съгласен съм че е много cool да правя бизнес с сейшелските острови както си седя в разхвърляната стая, но освен възможността да го правя, трябва да имам и убедителна причина да се занимавам с това;

с други думи, това как ще се структурира интернет като *среда* изключително много зависи от това какви игри ще се разиграят измежду традиционните играчи;

за момента не ми изглажда *нормалната* постиндустриална социалност да е особено вкризена, ами доста успешно структурира интернет по свой образ и подобие; не казвам че винаги ще е така, но в интернет само по себе си не може да се случи нищо ;-)); това което възниква *от само себе си* дължи съществуването си на определени специфики на архитектурата; а те могат да бъдат както *случайни*, така и целенасочено внедрени...; последните години показват че това не е особено голям проблем; и свободния и саморазвиващ се интернет вече е кажи речи в миналото; смята се че е загинал някъде през втората половина на 20 век ....

--
It's deja vu all over again...!


Тема Re: Нищо ново!нови [re: branx]  
Автор kalva4 (ентусиаст)
Публикувано27.07.02 08:46



Така казали и ония при промяна на базата на държавата -от семеен на териториален принцип.
И са прави!
Семейството още си е семейство...



Тема Re: Нищо ново!нови [re: kalva4]  
Автор branx (general fault)
Публикувано27.07.02 16:57



да бе, ясно беше че ще се появи и този аргумент
обаче това не означава че го дължим на интернет

например, за последните 25 (!) години на ниво макроикономически индикатори НЕ Е идентифицирана статистическа зависимост между огромния ръст на инвестиции в ИТ и ръста на продуктивността в различнитге сектори; чисто и просто, технологията сама по себе си е безмислена - това че я има, не значи че непременно нещо ще се случи; тъкмо напротив, определени организации се сблъскват дори с негативни ефекти при подобни инвестиции; и затова има огромни вариации между секторите

ефект от внедряване на определени ИТ има само при организации които в същото време предприемат и структурни организационни промени; и пак, това не означава автоматично ръст на продуктивността;

та, не искам да звуча като някой модернизационен сдуханяк, но промените асоциирани с интернет не се случват по необходимост в- и чрез- интернет (приемаме че интернет е не *явление*, а най-лесния начин да се назове съвкупността от технологии базирани на конвергенцията телекомуникации/информатика/медии, които намират приложение във всички социални сфери)

Редактирано от branx на 27.07.02 21:22.



Тема Re: Нищо ново!нови [re: branx]  
Автор Avtorski kolektiv ("Сам&Другия")
Публикувано29.07.02 17:26



А трябва ли да го дължим на интернет?

Гледайки повърхностни статистики, нека не забравяме, че раждането на интеренет трябва да търсим поне 50 години назад. Така че резултатите предстоят, т.е. тези глобалните, за които ти цъкаш и плачеш, и това не е просто оптимизъм.
Верно, че много изгубиха от инвестиране в ИТ, така също най-рязко променящите борсови индекси са тези на ИТ фирмите. Никнат като гъби и се пукат като балони. Но ИТ индустрията създаде и най-богатия човек в света, който е вече статистика!

Всъщност нека като говорим за нещо не забравяме черешката!
Когато 'конвергираш' (няма ли българска дума, о неразумний!), не забравяй че ролята на конвергатора??? е най-важната, а тя е не на някой друг, а на самата АА (американска армия, или както се казжа на български U.S. Army). Ако интернет запада и става 'несвободен', то е именно защото излиза от попечителството на военните и се отваря за простосмъртни. Всъщност интересен парадокс - бум на ИТ индустрията следва след края на Студената война. Защо ли?
Аз не знам защо, но знам за някаква програма Joint Vision 2010, която не е от днес, но която залага изцяло на ИТ (като нали удържате и военните) новости. Идеята е проста и не я откривам аз, просто за да дойдат резултатите, военните трябват да си свършат хода. Не знам за семейства и статистика, но днес е така, а статистиките излизат после.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.