Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Software за количествен анализ на качествени даннинови  
Автор navlek (general fault)
Публикувано08.05.02 02:40



Преди известно време ми попадна една програма която е quite a piece of art. Служи за количествен анализ на качествена информация: може да открива връзки, закономерности, *системни характеристики* и т.н. във всякакъв вид качествени данни (текст, графики и музика).

Т.е. предполага се че отива по-надалеч от *обикновения* контент анализ: идентифицира тенденции, връзки, структури в качествените данни (например между понятия, пасажи, имена, определения или буквално каквото ни хрумне), систематизира ги кодира ги и после експортва към стандартните статистически пакети. user-ът, в голяма степен е отговорен какви проблеми ще зададе, но ако общия *интерес* е известен (хаха, рядък случай) програмата сама по себе си предлага МНОГО tools за дефинирането на *предмета* в термините на въпросните закономерности и структури.

може да се свали на .rar-oве от тук:

(8 файла, общо към 8 мegz) Има и кратък (100 стр :)) manual.

Малко четене на херменевтика също няма да навреди, май :(. Като цяло софтуерът изглежда мега куул (Scolari rul-ва supreme, все пак) и макар че не ми се е налагало да използвам тази програма на практика, смятам да задълбая тези седмици. Така че сваляйте и давайте да се учим ;-).

Баси, някъде затрих серийния номер ;-(((, но ще го post-na събота-неделя най-късно :(

Редактирано от navlek на 08.05.02 02:44.



Тема Re: Software за количествен анализ на качествени даннинови [re: navlek]  
АвторAvtorski kolektiv (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 19:54



Ama 6te dade6 li serial-a, ili crack-a!
Sam kaza, 4e gi ima6!



Тема Re: Software за количествен анализ на качествени даннинови [re: navlek]  
АвторAvtorski kolektiv (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 20:15



Ne se boi, namerih go: Atlas Ti v4.1 : s/n D9D696H-93TP-FH7PX

Oba4e mi se vijda slojna! Are pak 6te govorim!

Triabva mi da pro4eta ne6to za klastarnia analiz - any docs?



Тема S#нови [re: Avtorski kolektiv]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано10.05.02 19:09



D95TA6H-93FM-X3KPA


a za cluster analysis ne znam nishto a i do momdnta ne sam popadal na uchebnici nito sam tarsil :(

vsashtnost otdavna si mislia da postna edna tema za obuchenieto po statisticheski metodi; shtoto tia crosstabs s coito ni zakyrmiha sa prosto obida i smeshka i izobshto ne mogat da badat narecheni metod, a dokolkoto mi e izvestno biaha, (sa?) edno ot liubimite sredstva za "analiz" :(!

edin dobar sait za introduction vav bazisnite poniatiya i v logicata na testvsane na hipotezi/statisticheska znachimost e http://davidmlane.com/hyperstat/index.html

sledvashtoto neshto koeto se prepodava v standartnite conspecti koito sam vizhdal e "linear regression" - za tova ima naistina mnogo resoucri online, zashtoto imenno tova a bazisniya tool za kolichestven analiz.

trqbwashe mi izvestno vreme (t.e. sas zkasnenie) da zacepia che tfa deto titana encho cial semestar risuva po daskata bilo regresiya



Тема Re: S#нови [re: navlek]  
Автор Avtorski kolektiv ("Сам&Другия")
Публикувано10.05.02 19:32



E mersi za adresa, 6te go pogledna! Ina4e az si drapnah zialo rakovodstvo za Spss, kadeto gi ima vsi4kite mu faktorni analizi, i e mnogo dobro, no ni6to ne pi6e za klastarnia - a nali Jivko Georgiev go povtaria6e po4ti prez 4as- ta vikam, mamka mu, zna4i triabva da e HIT (no ne .bg).

Ina4e za cross-ovete si prav! Ama tova si e za druga tema. Ina4e vijdal li si QACDAS ili ne6to podobno be6e - sofwear za analizi na ka4estveni danni - bil mnogo dobar (taka razpraviat)?

A ti titana En4o ne barai, 6toto tova e zenno izkopaemo - abe mnogo e dobar!

P.S. Mnogo dalag helpa na programata:(((



Тема Re: S#нови [re: Avtorski kolektiv]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано10.05.02 20:00



ne sam chuval za QACDAS;

atlas-a e edin ot osnovnite software-i za za analiz na kachestveni danni; drugiya osnoven conkurent veroyatno e NUD*IST ( http://www.qsr.com.au/products/n6.html )

a comparative review na dvata producta ima eto tuk: http://www.acadimage.com/Field_Methods/articles/lewis.htm

bih kazal che ako chovek znae kakvo iska da napravi, konkretniya software niama osobeno znachenie; tova v osobena stepen vazhi sa klasicheskite stat paketi, koito se programirat gore-dolu na edin i sashti princip; vsashtnost, niakolko dobri kusa po statistika za mnogo po-vahzni otkolkoto rachkaneto po samiya software i manuals - kogato chovek e naiasno s osnovnite poniatiya i predpostavki, otnema ne poveche ot sedmica da se opravish sas stat paket s koito ne si rabotil.

shto se otnasia do atlas-a, naistina izglezhda dosta slozhen; no i dosta interesen; ima dosta samples; predpolagam che ima niakakvi publikacii bazirani na analizi s atlas taka che...



Тема Vapros!!!нови [re: navlek]  
Автор pavka (Eng.)
Публикувано18.05.02 22:47



Otkade da si drapna SPSS, 4e shefa se e pobarkal na tazi tema?
Blagodarya predvaritelno!
P.S.
A ako ima i Sernum, napravo shte e super...
Aide chao!

Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!


Тема Re: Vapros!!!нови [re: pavka]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано19.05.02 11:48





SPSS 11.0 Demo - (49,000KB)
Please note that this is a full working copy of SPSS Base. It will expire in approximately 30 days.

след което трябва да си намериш и крак за него, естествено



Тема a "лекарството" за демото...нови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано19.05.02 18:17



на SPSS 11 теглиш от тук:



доста е елегантен - копираш един файл в директорията на SPSS, стартираш го и пишеш един дълакккк номер, и проблема с expiration-a е решен; има си инструкции


P.S. тегли/теглете бързо че скоро трябва да махам всичко от този account
демото на SPSS 11 може да се итегли и от това FTP:

Редактирано от navlek на 19.05.02 20:30.



Тема Абе сетих се :)))нови [re: navlek]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано01.06.02 01:46



Абе знаете ли че едва миналия месец ми хрумна прстото и точно обяснение на един въпрос, който си задавах преди аз и една купчина други идиоти около мене: ЗАЩО НОВИТЕ ВЕРСИИ (от 6 нагоре) НА SPSS НЕ ПОЗВОЛЯВАТ ПРОГРАМИРАНЕ НА ИНТЕРФЕЙС ЗА ВКАРВАНЕ С АЛЕРТИ< ПРОВЕРКИ И Т.Н.?

много просто, мамка му :( Ами кой кретен ще сложи SPSS на вкарвачите си, при положение, че базовия пакет струваше май около 4000 USD :)))))))

Последното не важи за БГ, където почти никой не го е купувал, и където само си задаваме този въпрос :)))

Click HERE! Click THERE! Click ANYWHERE!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.