Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:19 08.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Социологията е интересна!  
АвторФeн (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 20:06



След като прочетох

разбрах, че не само физиката, математиката и другите природни(между другото обществото е част от природата, за това е неправилно да се казва, че СОЦИОЛОГИЯТА НЕ Е ПРИРОДНА НАУКА!) науки са интересни, но и СОЦИОЛОГИЯТА е доста интересна наука.

Ето какво казва автора за публикациите си:


Тези статии и есета, от една страна, са страшно несериозни. Но от друга страна са страшно сериозни. Може да се каже и така: колкото са по-несериозни, толкова са по-сериозни, и обратното. Във всички тях сме търсили именно парадокса, преобръщането на каноничните гледни точки с главата надолу – независимо дали става дума за "комунизма за ограничен брой лица", или за авторското право, или за информационното общество, или за корупцията...


Гледната точка на автора е шокираща!





Тема Re: Социологията е интересна!нови [re: Фeн]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 03:33



Mnogo interesna i prosta nauka
Razdelia horata na dve - idioti i nenormalni



Тема Re: Социологията е интересна!нови [re: Borislav]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано06.04.02 17:24



Абе Борислав, гледам че ти си завършен доморасал социолог - разделяш хората на две - идиоти и ненормални :))) Дали социологията го прави е тема по която може да се поспори, ама надали точно с тебе ;) Евала ти правя!

Click HERE! Click THERE! Click ANYWHERE!!!


Тема Do G-n Vsichkogubeshtovнови [re: all_loosers]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 19:12



Polovinata hora misliat, che drugata polovina sa nenormalni i zatova sa idioti.
Drugata polovina misli, che purvata polovina sa idioti i zatova sa nenormalni.
Prosto, iasno i logichesko obiasnenie.
I poneje obshtestvoto (demek "socioto") e sustaveno ot tezi dve grupi hora, zatova zakliuchenieto e tolkova prosto.
Na BG ezik, kogato se obrushtash kam drug chovek, triabva da izpolzvash "obrushtatelnoto" - ne "Borislav", a "Borislave". Inache zvuchi mnogo snobski:-))
Az za nishto ne sporia. Samo davam moeto skromno mnenie



Тема Re: Do G-n Vsichkogubeshtovнови [re: Borislav]  
АвторФeн (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 19:03



I wse pak kakwo mislite za statiite na Ivan Popov?



Тема Re: Do G-n Fenovнови [re: Фeн]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 19:24



Ne sam v BG i ne poznavam tozi statiopisach - Ivan Popeto.
Poslednoto neshto, koeto bih chel v jivota si e BG statiopisach po sociologichni vaprosi.
Sociologiata e analizirashta nauka, za koiato se iziskva poznavane i realen dopir s razlichni obshtestva. Bulgarskoto obshtestvo e mnogo daleche ot nivoto, pri koeto analiziraneto moje da zapochne. A bulgarin, koito jivee v BG, kolkoto i da e umen, ne moje da shvane i analizira drugite obshtestva. Za tova se iziskva ne samo intimno poznavane na drugi obshtestva, no i razlichen podhod na mislene, koito podhod e vse oshte e chujd na bulgarite v BG.
Daleche sam ot misulta da obijdam ichastnicite, no tova e istinata. Promianata na mislovnia proces i promianata na modela kak vijdame sveta (taka kakto sme naucheni da go vijdame - na angliiski dumata e "paradigm") ne idva lesno. Za BG shte e neobhodimo pone 2 pokolenia. A dotogava BG moje bi niama da sashtestvuva kato samostoiatelna strana.



Тема Re: Do G-n Fenovнови [re: Borislav]  
Автор Avtorski kolektiv ("Сам&Другия")
Публикувано08.04.02 20:36



Ako prestoiat ti v BG be bil ka4estven, 6te6e da znae6, uvajaemi, 4e zvatelnata forma e 4ast ot arhiva na BG padejite, ili moje bi, kogato si bil tuk, arhivat da e bil aktualnata stranitza? Ako e taka - moite uvajenia pred vazrastta vi!
Ina4e priatno opoznavane na intimnostite na 4ujdite ob6testva, dano uspee6 po-skoro!

P.S. Tuk na kamak li udari???
P.S.S. Az ne sam dale4 ot misalta da te obijdam, kogato niakoi 6antadjia mi tvardi, 4e istori4eskite??? zakoni predopredeliat takava sadba na BG sled 2 pokolenia. Koi si ti, bre, Nostradamus Moderni?!?



Тема Do Gospodata ot Avtorskia Kolektivнови [re: Avtorski kolektiv]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 20:52



"P.S.S. Az ne sam dale4 ot misalta da te obijdam, kogato niakoi 6antadjia mi tvardi, 4e istori4eskite??? zakoni predopredeliat takava sadba na BG sled 2 pokolenia. Koi si ti, bre, Nostradamus Moderni?!?"
Dostatuchno e da chetesh, da obikaliash po sveta, da vijdash i da analizirash tova, koeto e bilo predi godini, sega i v budeshteto. Choveshkoto socialno razvitie sledva opredeleni linii i ne e nujno da si Nostradamovski bratovched :-) za da vidish kakvo e budeshteto na durjavi kato BG.
A kolkoto za "obrushtatelnata" forma pri BG imena, ako naistina ste ia unishtojili, za da prilichate na "evropeici", to tova e oshte edna stupka kum pogrebenieto na BG.
Zashto chehite ne go otrekoha, ako e tolkova sramno?
Kolkoto do obijdaneto, az ne se obijdam, taka che moje da pishesh kakvoto siu iskash. Obijdaneto e priznak na neustoichiva psihika



Тема Re: Do Gospodata ot Avtorskia Kolektivнови [re: Borislav]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано09.04.02 04:04



Извинявай :((( току що пръднах. мислиш ли че по някакъв начин съм допринесъл за заличаването на българската нация?

или напротив? пърдейки невъздържано аз възраждам ориенталската си същност и автентичната домодерност на блаканския дЪх.

Click HERE! Click THERE! Click ANYWHERE!!!


Тема Re: Do G-n Vsichkogubeshtovнови [re: Фeн]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано09.04.02 07:56



Ми приятен е за четене ;-).

очевидно факта че почвам с това не е много обещаващ ;-). статиите са по-скоро публицистични, отколкото социологически или културологични. Най-вече защото се хваща за някои наистина интересни неща (като връзките високи технологии-растеж-експанзия на сектора на услугите) но излишно се нахвърля - стилистически и *аналитично* върху някои от аспектите на подобна връзка, т.е. фокусира се на неща които вероятно на него са му интересни, но не са есенцията на проблема. Например, огромната диспропорция между разходите за *същинското* производство и асоциираните с реализацията разходи за реклама, развой и т.н. открай време за обикновени очевидности и не само не са проблем за развитие на съвременните икономики, а съвсем закономерна предпоставка.

Друга ad hoc теория е тва там за *балъкът като фактор на растежа* ;-). Която моментално може да бъде поставена под въпрос само с назоваването на факта че невероятни суми се харчат за фундаментални изследвания за чиято комерсиална приложимост все още е налице много бегла представа или направо липсва. Или пък обсесията със *знаковия компонент*, подминаването на факта че развойната дейност Е производителен отрасъл, че (теоретично) 3 те милиона за софтуера на здравна каса могат да бъдат оправдани с наличието у чудестранната компания на орнганизационно know how, което е един от основните генератори на 'добавена стойност' по принцип. Омесва много взаимосвързани проблеми и на моменти го докарва почти до теория на конспирацията ;-)

не знам нищо за този тип, готин е, но написаното от него не следва да се приема като образец на scientific credibility ;-), а очевидно не му е и това целта.

Така че не му възлагай големи надежди ;-); Добре е че те е запалил по социологията, но не разчитай само на подобен тип писане ако имаш по-сериозни намерения ;-(




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.