Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Търси се модератор !!!! (!!!!)  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано21.03.02 23:47



Здравейте!
От около една година съм модератор на този клуб.
Как точно стана това е тема, която сега не ми се обсъжда :(
Във всеки случай смятам, че не точно аз трябва да съм модератор :(
Защо - защото съм много далече от Социологията (във всеки един смисъл)

В името на развитието на клуба, който много ми се иска да посещавам като редови потребител (т.е. кто пълен кретен без никакви права и умения), обявявам конкурс за модератори.

Като казвам модератори, имам предвид ПОВЕЧЕ ОТ ЕДИН модератори :)
Имайки някакви наблюдения върху ставащото в клуба, мога да предложа следните хора:
- navlek (когото искренно мразя)
- Avtorki kolektiv (когото не познавам и слава богу!)
- lava* (здрасти, как си? щяхме да се виждаме :(( )

Без да преклаяваме с формалностите - чакам и други предложения.
Приемат се всички аргуменатции и в крайна сметка значение ще има решението на предложените :))

От сега казвам, че модераторите могат да правят много неща, но не бива ;)

Click HERE! Click THERE! Click ANYWHERE!!!


Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: all_loosers]  
АвторAvtorski kolektiv (Нерегистриран)
Публикувано23.03.02 13:32



Napalno podkrepiam mnenieto ti za lava* i navlek (za6to go mrazi6?).
Podkrepiam i sebe si i blagodaria za doverieto. Ako si dale4 ot soz, no blizo do matematikata 6te mi e priatno da mi obiasni6 niakoi ne6ta.

P.S. Inak se nadiavam da hvali6 Boga ne samo, za6toto ne me poznava6!



Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: all_loosers]  
АвторAvtorski kolektiv (Нерегистриран)
Публикувано23.03.02 13:36



Zabravih! - 4estita parva prolet!



Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: all_loosers]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано23.03.02 21:19



пише се 'искрено'

към предложенията на all_loosers добавам urko

забелязвам че в определени моменти до този клуб стигат около 50 човека, би било чудесно да излязат наяве и с мнения.


[ако на никой не му дойдат по-лоши идеи - ОК от мен].



Тема лелелел?!!нови [re: all_loosers]  
Автор lava (вулканче)
Публикувано25.03.02 10:35



Аууууууу и аз да сбъркам да влезна след толкова време и какво да видя!
Колега - интересни предложения, ама аз съм малко смотана с разните работи по ПС-тата РРРР

Мога да пробвам, но ме бройте като последна дупка на кавала, ако навлек и Авторски колектив нямат желание или възможност!
И айде да пиеме кафе или ти вече с тез медийни сблъсъчни изяви се с дигнато реноме???!



Тема Сетих сенови [re: all_loosers]  
Авторlava (Нерегистриран)
Публикувано25.03.02 10:46



Беше ми направил впечатление един подвизаващ се тук Урко май беше......пък може и да е втори/трети /не нам си кой ник на някой, но за всеки случай и тоз колега трябва да бъде подканен да вземе отношение!



Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: all_loosers]  
АвторAvtorski kolektiv (Нерегистриран)
Публикувано25.03.02 16:05



Kato sme po4nali da si pravim humanni jestove, predlagam:
1. da se kandidatira i simulacrum (ili ne6to podobno be6e)
2. navlek da oglavi kabineta na moderatorite (tova s 'iskreno'-to si be6e popadenie, taka 4e si s kra4ka napred pred ostanalite kandidati)
3. nastoia6tia moderator da ne si misli samo za kafenza , a da izraboti niakakav adekvaten pravilnik (v slu4ai, 4e niama) i da spodeli malko po-neabstraktno pravata i zadaljeniata na moderatora po prinzip i v klub soz v 4astnost.
4. neka da bade! I az sam za Urko!



Тема Re: Търси се simulacrum ;-)нови [re: Avtorski kolektiv]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано25.03.02 19:47



И аз гласувам за simulacrum!

Към simulacrum:
В крайна сметка едва ли е кой знае каква работа да си модератор и би могъл да отделиш малко време на клуба
Пък и няма да е задължително да пишеш дългите постове от едно време :-), а да модерираш.
Колкото до "отговорността", за която намеква настоящия модератор, мисля, че тя няма да е толкова голяма, когато сте 4-5 души... тъй че не му се връзвай на това - все пак той никога не се е отличавал с голям интелект



Тема Re: Търси се simulacrum ;-)нови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано25.03.02 21:12



simulacrum е безследно изчезнал - най-вероятно подло застрелян в гръб от all_loosers

аре, давайте да модерираме :-). здравословният скептицизъм на Ани, умерената проклетия и собствената ми симпатия я правят пърфект кандидат either; така де, това клуб социология ли е или клуб взаимни похвали [oops ;-)]



Тема Re: Търси се simulacrum ;-)нови [re: navlek]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано25.03.02 22:42



По последни сведения на 3-то районно полицейско управление simulacrum е бил забелязан да похапва двоен чийзбургер докато си проверява безплатно платената поща на dir.bg в McDonald's. Търсенето продължава, но очевидно има неуспорими доказателства за неговото съществуване ! Така че, моля да поеме отговорността на 4-ти модератор на клуба, анонимността му е гарантирана

Колкото до моята кандидатура ... благодаря за похвалите, но предпочитам да си направя отвод (горе-долу по същите причини, по които и all_loosers)



Тема Re: Търси се simulacrum ;-)нови [re: Aни]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано26.03.02 17:07



Добре де :(( мне съм се скъсвал да крия че simulacrum = all_loosers
Но simulacrum требеше да е малко по-нагъл, но нещо ми омръзна :(((
така че simulacrum няма как да се кандидатира, защото наистинабеше застрелян в гърба от all_loosers :(((

Click HERE! Click THERE! Click ANYWHERE!!!


Тема Какво се случи до тукнови [re: all_loosers]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано26.03.02 17:15



Да формулираме ситуацията до тук:

По общо съгалсие новите модератори са:
- navlek
- avtorski kolektiv (трябва да се регистрира!!!!)
- lava
- urko

Липсва правилник на модератора ;)))
Сега ще го формираме и ще го заковем :)))
Чакам предложения

Click HERE! Click THERE! Click ANYWHERE!!!


Тема тoчки...нови [re: all_loosers]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано26.03.02 21:04



1. модераторът модерира - т.е. административните задължения и забавленията с възможностите на административния интерфейс са горе-долу на дъното; вместо това, модераторът чете всичко което се пише тук и се опитва да му отговори, желателно смислено, или, ако той самият не е компетентен - да резюмира казаното и да предложи направления за дискусията; опитва се да говори дори за въпроси от типа *какво е социологията*

2. за причини да се упражняват каквито и да било рестрикции не се сещам - лични обиди не съм виждал, а за сума ти време е имало само една реклама, своевременно отстраненa

3. ирелевантни теми не се трият или оставят без внимание, а в съответствие с т. 1 им се отговаря с обяснение има ли или не проблем да се дискутират в клуб социология

4. модераторът полага всички усилия да ограничи собствената си графомания (важи най-вече за мене :-)) и се опитва да свърже чуждите гледни точки със своята собствена, а не да си изпее песента (важи най-вече за мене :-))

5. модераторът се заяжда с all_loosers винаги когато има възможност и не му връща парите които му дължи

продължете pls:
...



Тема Re: тoчки...нови [re: navlek]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 12:39



Откакто хвърлям по едно око на този клуб ми прави впечатление, че в него всъщност дискутират 3-4 участника, но затова пък има голям брой наблюдатели, които не взимат отношение. Също така забелязах, че понякога (може би неволно) активните участници спират ентусиазма на наблюдателите, които случайно са решили да вземат становище или да поставят нова тема. Реплики от рода на: "Ами първо е добре да си прочел някой книги, за да го разбереш!" или "Щом цитираш тази глупост, очевидно никога не си работел в агенция или нещо такова" (вж.Архива) съвсем не са рядкост тук. Активните участници дотолкова се вживяха в ролята на "батковци", че в последно време наблюдателите съвсем замлъкнаха. Запитвали ли сте се защо в клуба се появяват нови теми веднъж на три седмици?

Сега "батковците" ще стават модератори, което е чудесно, обаче освен това ще се чувстват и задължени да: "чете всичко което се пише тук и се опитва да му отговори, желателно смислено, или, ако той самият не е компетентен - да резюмира казаното и да предложи направления за дискусията; опитва се да говори дори за въпроси от типа *какво е социологията*"...

Вижте какво, колеги! Това да не ви е фокус-група?! Ми представете си, че трябва да сте модератори на клуб за запознанства - ще ходите на среща с всеки, който се изкаже в клуба ли? Или ще "резюмирате" предложенията и ще определяте най-подходящите двойки ? Айде стига с тия професионални деформации!...

Така че аз предлагам:
1. модераторът модерира - т.е. административните задължения и забавленията с възможностите на административния интерфейс съвсем не са горе-долу на дъното, а са негово единствено право и задължение.

2. за причини да се упражняват каквито и да било рестрикции не се сещам, но в случай, че се наложи модераторът има право да отстранява определени постове (например споменатите реклами).
Личните обиди, които може би не се забелязват лесно, но касаят компетентността на противника, по мои наблюдения се възприемат особено трагично от "социолозите". Няма по-голяма обида за един амбициозен начинаещ социолог от това да му кажеш: "това, което ти мислиш, че е социология всъщност няма нищо общо със СоциологияТа". Което наистина е доста смешно като явление, но е факт. Подобни обиди, обаче, нямат нищо общо със задълженията на модератора и той няма право да ги ограничава! Колкото до друг тип обиди, мисля, че те не биха направили впечатление на никого тук и дори биха предизвикали малко съживяване на дискусията :-)

3. ирелевантни теми не се трият, а в съответствие с т. 1 не се пипат! Дали има или не проблем да се дискутират в клуб социология ще си проличи от наличието (или не) на дискусия по тях.

4. модераторът полага всички усилия да ограничи собствената си графомания - което се отнася и до останалите, които имат този недостатък (е, те май всички ще стават модератори, така че твърдението към момента е вярно )

5. модераторът се заяжда с all_loosers винаги когато има възможност и не му връща парите които му дължи. За целта предлагам all_loosers да поиска от всеки новоприет модератор подходяща сума, за да има какво да му дължат и да не му връщат
BTW, all_loosers до момента се държеше напълно подобаващо съобразно критериите, които изброих по-горе. Затова му предлагах да запази мястото си, дори и да бъдат посветени нови модератори. (Sorry, не исках да се заяждам за името , само се шегувах. И наистина мисля, че си подходящ.)

Все пак модератор на клуб социология трябва да бъде не само човек, който се интересува от социология, но и такъв, който се интересува от интернет клубове и техните правила.



Тема Re: тoчки...нови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано27.03.02 16:45



яко - но си мисля че именно първото ми прдложение е мярка срещу изброените от тебе бъгове - това е доста малък клуб и не виждам никакъв проблем да се коментират всички мнения. варвам че това е особено важно за хора които надникват за малко тука и бързо и съвсем оправдано се disgust-ват. от друга стана, какво може да мотивира някого да участва по-добре от факта че мнението му е мислено и коментирано ?

за ирелевантни теми може и да си права; макар че ако човек не го мързи винаги, ама винаги може да напише добър коментар

otherwise immaculate



Тема Za ustava:)...нови [re: navlek]  
Автор Avtorski kolektiv (непознат )
Публикувано27.03.02 17:17



Operaziata po registrirane na Avtorski kolekriv e izpalnena!



Тема Re: тoчки...нови [re: Aни]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано27.03.02 20:00



Тук имаме две визии за ролята на модератора, но няма да се ангажирам с това да ги типологизирам ;) Само ще кажа, че съм по-склонен да подкрепя Ани.

Това, което Navlek вменява като задължения на модератора е по-скоро нормалното поведение на всеки посетител, силно ангажиран с клуба. Друга тема е, че не всички трябва да са чак толкова силно ангажирани ;)

И мен много ме притеснява проблемът с наблюдателите :(( Съотношението между постове и page view-та показва че те са много и са доста активни :( Може би напоследък е малко скучно, защото няма нито една "скандална" от гледна точка на студентското битие тема ;)

Наиситна основна краткосрочна цел е тези хора да разпознаят това място, като мясгто за дискусии и приятелски забележки и прочие тривиални неща. И наистина в момента "батковците" са бариера :((((

Това място не е нечия собственост. То е на хората, които го посещават. Това трябва да се гарантира. Прекрасно би било, ако освен всичко те се интересуват от социология и са склонни да обсъждат теми, касаещи предмета и общността... но сега засега това е пожелание :(((

Всъщност, заменете Общност, с Общности :)) Тук е интересно, само ако има представители на различни групи.

Click HERE! Click THERE! Click ANYWHERE!!!


Тема Pak za ustavaнови [re: navlek]  
Автор Avtorski kolektiv ("Сам&Другия")
Публикувано27.03.02 20:02



eto pak mnenie ot men.
Predlagam belejkata 'fal6ifikazia' ot tema 'Ozeliavaneto' da se prisadi na moderatora, a ne toi da ia prisajda (t'va sas simulakrum mai e bilo samo za prosveteni, a?)
Ina4e az imam vazrajenia po-niakoi temi.
Kazvate da se triat reklamite. Za6to? Mejdu mnogoto skrab vse ima i po ne6to polezno i t.k. kluba kato gledam ne e ot nai razvitite, reklamite sa6to biha bili dobra tema za diskusia. Ne se obiaviavam za neograni4enoto im dopuskane, no stiga s tova razionalizirane na virtualnoto prostranstvo (naskoro po tozi vapros 4ete lekzia prof. Collina ot Florenzia). Vse pak ne karam nikogo da e saglasen s tova - az sam se nervia, kogato si vidia po6tata palna s best xxx offers...etc, no prosto triabva da ima i drugo mnenie (konstruktivno razbiraite).
V tazi vrazka samiat klub ima nujda ot reklama. Zadaite vapros v niakoi drug 'nau4en' klub i se nasladete na rezultata.
Saglasen sam, 4e tribva da se diskutirat mnogo po-6irok krag ot temi (bez kreten6tini vse pak), za6toto nali v samata priroda na soz e dialogi4nostta i poliparadigmalnostta (sprete, ne me razpavaite), sledovatelno ostavete horata da si kajat bolkata. A v podkrepa na tova iskam da kaja da poglednete prosto koia e bila nai-interesnata za u4astnizite tema... li4nostnata, ili gre6a?
Kakvo zna4i moderatora da razbira ne samo ot soz, no i ot kompiuterni klubove? Iskate li da pokania edin administrator, koito za dve sedmizi stana bog v pc zala. Gorko ni ot takiva, deto misliat, 4e osnovnata funkzia na pc-to e double click-a, a mrejata sluji za pitane/otgovariane na glupavi frazi (a/s/l). Iskam da kaja, 4e za tova 6te sa pove4e moderatorite - edin 6te razbira ot soz (prioritetno), drug ot mreji, treti ot batkovzi (tova e za Ani).
Az spiram tuk, 6toto ne6to mnogo se opletah v kritika, ama taka e - ot de da znam, 4e simulacrum e all_loosers.

P.S. Niakoi da e regestriran v sladur.com?



Тема Re: тoчки...нови [re: all_loosers]  
Автор Avtorski kolektiv ("Сам&Другия")
Публикувано27.03.02 20:06



Za all_loosers: Ama hubavo si go napisal!
Ne znaeh, 4e pi6em po edno i sa6to vreme. Ako znaeh, 6tiah da sam mnogo po-kratak. A ina4e ti mai se otkaza ot diskusiata za saitovete v tema 'Ozeliavane'?



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: Avtorski kolektiv]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано28.03.02 11:25



"Kakvo zna4i moderatora da razbira ne samo ot soz, no i ot kompiuterni klubove? Iskate li da pokania edin administrator, koito za dve sedmizi stana bog v pc zala. Gorko ni ot takiva, deto misliat, 4e osnovnata funkzia na pc-to e double click-a, a mrejata sluji za pitane/otgovariane na glupavi frazi (a/s/l). Iskam da kaja, 4e za tova 6te sa pove4e moderatorite - edin 6te razbira ot soz (prioritetno), drug ot mreji, treti ot batkovzi (tova e za Ani)."

Ми щом е за мен, да ти отговоря, пък... Аз познавам хора, които са богове в компютрите не от две седмици а от десет години. Те могат да ти направят съвсем сами каквато искаш chat-зала с какви ли не екстри вътре.... само че през живота си не са влизали повече от два пъти на такова място :-) Да "разбираш от интернет клубове и техните правила" означава не да си администратор на pc зала, не да си ползвал IRC (или Лафчето на Dir.bg ;-), а да се интересуваш по възможност сериозно (професионално или поне като любимо хоби) от интернета като среда за общуване. Интереси в тази област претендират да имат едва ли не всички социолози (дори Лили Деянова ;-), но само някои от тях са способни да разграничат интернет клуб (форум) от фокус-група :-)



Тема Re: тoчки...нови [re: navlek]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано28.03.02 11:37



navlek, нали не възприемаш бележката ми като насочена лично към теб?

Тя се отнася до всички, които редовно се изказват в клуба, включително и към all_loosers (когото сега толкова хваля), но в предишното му превъплащение като simulacrum. Ти просто най-ясно изказа мнението на останалите и затова стана неволен обект на отговора ми :-)

Иначе как върви училището?
И какво мислиш за това:
http://users.ox.ac.uk/~bulgsoc/art_1.html
има си и форум към него, доста по-разгорещен от нашия ;-)



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: Aни]  
Автор Avtorski kolektiv ("Сам&Другия")
Публикувано01.04.02 20:17



Ti mila o4evidno si se savetvala s tiah predi da si pusne6 stranitzata???

Az ne iskam da se 'prizemiavam' do takiva neformalni vrazki kogo poznavam i kogo ne, zatova niama da komentiram napisanoto.

Ne moga da razbera oba4e, za6to triabva moderatora da e na 'TI' sas problemite na internet-a kato sreda na ob6tuvane, za6toto, kakto sama kaza i Lili Deanova spada v tazi grupa - tia se interesuva i znae sigurno pove4e otkolkoto nie s teb na kup (hipoteza), no ako i predloji6 da stane moderator v kluba... ne znam, kak misli6?



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: Avtorski kolektiv]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано02.04.02 11:45



- "Iskate li da pokania edin administrator, koito za dve sedmizi stana bog v pc zala"
- Ne, blagodaria! "Az ne iskam da se 'prizemiavam' do takiva neformalni vrazki kogo poznavam i kogo ne"!

:))))) ти наистина си забавен, миличък ;-) Този виц го бях чувала за много специалности и университети, но явно трябва да се преработи и за социолозите.... например така:
"В първи курс социолозите си говорят с Вебер, във втори с Фройд, в трети с Шютц, а в четвърти - сами" ;-)

"za6to triabva moderatora da e na 'TI' sas problemite na internet-a kato sreda na ob6tuvane"
Тук съм склонна да се съглася. Не "трябва", а "е добре да". А като сме почнали... защо тогава трябва да разбира от социология?

"Lili Deanova se interesuva i znae sigurno pove4e otkolkoto nie s teb na kup" ми ако е така, не виждам защо да я дискриминираме и да не я поканим за модератор? Аз лично нямам нищо против нейната кандидатура.

P.S. Това за страницата не го разбрах, извинявай. Искаш да ми покажеш, че знаеш коя е страницата ми ли? Това е изключително голямо постижение от твоя страна! ... Или, че е направена като от човек, който от 10 години е бог в компютрите? Недей, моля те! Пощади вродената ми скромност! ;-)



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: Aни]  
Автор Avtorski kolektiv ("Сам&Другия")
Публикувано02.04.02 16:54



Radvam se, 4e vse pak sme na edno mnenie po edin vapros SKAPA (obra6tenieto mili4ak li4no li e?)!
Stra6no ne6to e da dokara6 4ovek do protivore4ie sas samia sebe si (4rez negovite dumi). Varhoven kef! Ti da ne raboti6 za VAZ-ovite vestnitzi?

Lili Deanova ne sam ia vijdal v 4ata, zatova ne bih ia pokanil, makar 4e zad 'Avtorski kolektiv' moje i tia da stoi - tva e to - internet mu vikat, nali? A i ne znam niakoi da si vliza s imeto tuk, asven teb (Ani koia? ima li te v ukazatelia?)

Za stranitzata si be6e zaiajdane, izviniavai, v prirodata mi e!



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано02.04.02 18:36



the cold war just got hot



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: navlek]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано02.04.02 23:19



От разговора между двама ви (Ани и Авторски Колектив) стигам само до по-силното желание да поканим Лили Деянова :)) Между другото - дали би се навила? Например ако и оставим анонимна бележка под вратата или я заринем с е-мейли ;) Въпроса ми сериозно. Страхотно би било тук да има и преподаватели :( Най-малкото за да има кой да отговаря на честите "въпроси" към преподавателскта гилдия.

Имал и навити да се тестват с Лили или с Петя или с Милена да речем или някой друг, който да речем скрито или явно или по един бог знае какъв друг начин е участвал в клуба ;:) ?

Click HERE! Click THERE! Click ANYWHERE!!!


Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: all_loosers]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано02.04.02 23:24



Живи или умрели, имате още 18 дни да упределите "устав" и модераторски състав :))) На 20.04.2002 опреелните хора стават модератори, независимо дали го искат или не ;)))))

Хайде сега Ани помисли още веднъж дали не искаш да си модератор :((( ?!?!?

Click HERE! Click THERE! Click ANYWHERE!!!


Тема Re: Pak za ustavaнови [re: all_loosers]  
Автор lava (вулканче)
Публикувано02.04.02 23:29



Ама тя Лили-то никва я няма, а Петя е извън БГ....
така че......други предложения!



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: lava]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано02.04.02 23:40



не знам :))) пробвай се ти?
ама сериозно наистина :( ?

Click HERE! Click THERE! Click ANYWHERE!!!


Тема Re: Pak za ustavaнови [re: all_loosers]  
Автор lava (вулканче)
Публикувано02.04.02 23:49



Ама аз съм несериозница, пък и съм пристрастна на всичкото отгоре!



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: all_loosers]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано03.04.02 11:17



Ми аз мога да попитам Лили, но ме е страх, че няма да се оправи с интерфейса и бързо ще й стане скучно (все пак клуба не е много активен)

Освен това мога да кажа на Таня Чавдарова и може би ще имаме някакъв шанс с нея.... а също и с Петя, но на нея вероятно също ще й доскучае (а какво като е в чужбина? там нямат ли си интернет? ;-)

Мога да кажа и на Георги ;-) но тогава очевидно ще се ограничат темите, към които общността проявява най-голям интерес :)))) и тогава за какво ще си говорим? :))))

А бихме могли да изпратим и един мейл до всички преподаватели в катедрата, а и извън нея (все пак това клуб за социология ли е или за СУ?)



Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: all_loosers]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано03.04.02 11:38



Не, благодаря, не искам.
Единственото, което исках да кажа с този голям брой мои изказвания (едва ли ще ми се случи друг път:))) е, че искам ти да си модератор ;-) (не го приемай лично, де ;-) И щом ти не искаш, новите модератори да имат предвид, че основната им работа трябва да е извършването на техническа дейност, колкото и това да не влиза в "професионалните роли на Социолога" ;-). И въобще не виждам какво толкова ще има да прави модераторът в този клуб? Някой, някога да се е опитвал да го хаква, претоварва или въобще да навреди на нормалната му дейност? Това не е клуб на начинаещи програмисти, всеки от които иска да се изфука пред другите колко е велик с разбиването на защити. Модераторът тук май има само представителни функции, а?

А аз не искам да имам представителните функции на модератор в този клуб, тъй като съм много далече от "Социология-та" и имам намерение в бъдеще все повече да се отдалечавам. Това означава, че засега следя клуба, но във всеки момент може да ми писне и да го зарежа.



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано03.04.02 16:07



ами please do !

т.е. риска да им писне, дори и ако някой от тях се навие е налице :). от друга страна буха могло много успешно да популяризират клуба... както сред студентите си, така и ред другите *връстниците си*. така че може да бъдата измамени чеще се докажат като cool ако не им писне бързо :)

бих се радвал ако някога дойде денят когато ще възможно тук да прочетем един спор между Д. Деянов и Г. Димитров, например...

така че съм 100 % за някой преподавател да бъде поканен (вкл. извън атедрата - информацията че социология се преподавало и в други университети безкрайнмо ме изуми, стъписа и въобще - сдуха :-)

сега - изпълнението



Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано03.04.02 16:21



аребе ани ,

аз самият бих могъл да откажа точно с твоите аргументи, затова гледам на това като начин да си оставя поне някакъв рехав ангажимент със социологията. щото иначе - the same here - все повече се отдалечавам - както институционално, така и методлогически и основното което изпитвам е голямо облекчение и все още не ми се иска да повярвам че това е най-логичното, най-перспективното и въобще - най-правилното, което мога да направя



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: navlek]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 12:06



Повярвай ми, изпълнението (поне за тези хора, с които вече казах, че мога да се свържа) въобще не е проблем.

Проблемът е, че не съм съвсем сигурна, че трябва да го направя... опитай да ме убедиш.
А надеждата ти, че тук някой ден ще прочетеш сериозен спор между "мастити" социолози ;-) мисля, че трябва да я зарежеш :))) Аз поне, имах предвид да кажа на някои преподаватели да погледнат клуба единствено с идеята, че няма нищо лошо и те да се позабавляват малко. ;-)

А какво ще кажеш да залепя няколко обяви във факултета... нещо от рода на:
"Приканват се всички студенти и преподаватели да се включат в дискусиите на клуб "Социология" в dir.bg, защото на досегашните участници им е скучно да си говорят сами". Това също мога да направя и понеже мисля, че няма да има сериозен ефект, няма да има нужда много да ме убеждаваш.

Колкото до социолозите извън СУ, аз лично почти не познавам такива. така че някой друг може да се заеме с популяризирането на клуба сред тях.



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: Avtorski kolektiv]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 12:15



На среща ли ще ме каниш, скъпи, че ме питаш за a/s/l ? :-х
Много мило. :-)
Аз ще нося вестник "Работническо дело" от 11.11.1989г. (имаше една голяма снимка на Петър Младенов на първа страница) и синя роза. По това ще ме познаеш. Или просто изчакай аз да те заговоря, ти поне нямаш нужда от отличителни знаци.

До скоро, сладур
ххх



Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: navlek]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 12:30



Е, да трудно си е... но аз съм твърдо решена да опитам!

А как така се отдалечаваш от СоциологияТа? Никой не може да избяга от нея! Всички хора са й подвластни, замо дето не-социолозите "не знаят какво правят!". Но както казваше един от най-най-най- маститите ;-) социолози в България: "ей, ама вие сега да не вземете да си идете вкъщи и да кажете: мамо, татко, вие не знете какво вършите!"



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано04.04.02 16:47



това с постерите е свежо :-); и си мисля че би свършило работа :)) проблемът може пък да е че малко хора знаят за клуба :(?? или пък в някаква неясна закономерност в студентското потребление на интернет :)) (като гледам, клуба стденти е по-сдухан и от социология :); от друга страна, психология, философия са горе-долу активни, макар и предимно пълни с глупости :(.

за преподавателите не знам :); нямам сериозен аргумент освен че би било cool :)) също като и *обявата* :-))))) (но за нея няма нужда да те убеждавам, така че очаквам само ефекта от нея :));

иначе бих се радвал да видя някой от преподавателите around - някои, защото ми липсват, други, защото съм им подготвил неприятни изненади :-). не знам как точно би протекло подобно общуване :); явно, имам си бая офлайн предразсъдъци :)

колкого до появата на мастити социолози тук си права, и опазил господ :-); имаше 2-3 опита клубове на дир.бг да бъдат превърнати в *истински* публични пространства и всичките завършиха плачевно :-), не че това е странно;

би било чудесо мястото просто да работи по описания от all-loosers начин - неформална размяна на коментари, инфо, връзки, коментари и т.н., най-вероятно по време не закуска :), и толкова; сещам се само за кофти причини това да не се случва :(



Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано04.04.02 17:07



хахах

социологията - пречка за личностната релизация :-); знам аз, трудно е да не надуеш свирката *абе тия не знаят кви структуроопределени амеби са всъщност* :-)))

отдалечавам се като издигам в култ експертността - експертът не мисли, а знае :-), не се интересува какъв е генезиса на понятието, а какъв му е коефициента на корелация; и взима повече пари :-);

и само в самотните зимни вечери ме облива хладът на угризенията ми поради предателството ми тогава си сипвам един коняк и минавам на следващия пратчет :-).



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: navlek]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 19:27



Ми добре, нямаш проблеми с обявата. Ще я пусна във факултета (само че към края на месеца, щото сега нито имам път натам, нито имам свестен принтер под ръка).

Ако измислиш и как точно да я формулирам би било хубаво, иначе аз бих я пуснала в доста майтапчийски вид (нещо от рода на предложението в предния ми пост ;-)

Пък може и някой преподавател да се завърти насам, кой знае...



Тема Re:нови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано05.04.02 20:21



ид'ялну ;)

"Приканват се всички студенти и преподаватели да се включат в дискусиите на клуб "Социология" в http://clubs.dir.bg, защото на досегашните участници им е скучно да си говорят сами".

напрафо бих го оставил така


(е, не че няма изкушения като "Този клуб не е това, което е!" подкрепено с инсталацията на кичозни скрийн сейвъри в комп. залата:
Do you think you know Sociology? SHOW ME! хттп://цлубс.дир.бг)





Тема Re:нови [re: navlek]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 11:47



Аз бих използвала desktop-и вместо screen saver-и, за да има по-голяма вероятност да го види някой. Обаче има един проблем: не съм ходила в компютърната зала от години и дори не знам по кое време работи. Ако е отворена, когато закачам обявите мога да направя нещо и по този въпрос.
;-)
и тогава тук ще се напълни с мнения, дискусии... ужас! Няма да можем да се доредим ;-(



Тема Re:нови [re: Aни]  
Автор Avtorski kolektiv ("Сам&Другия")
Публикувано08.04.02 20:56



I az nai-posle da vlezna!
Ani, kvo zna4i, 4e ne mi triabvat otli4itelni znatzi. I az imam Delo ot '89, no da ti kaja predpo4itam "Glas"!

Ina4e ujasno se radvam, 4e vazpriehte predlojenieto mi - reklamata e nujna! Da reklamirame kluba e doblestno na4inanie!

Da napravim akzia togava!



Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: all_loosers]  
Автор Avtorski kolektiv ("Сам&Другия")
Публикувано23.04.02 20:07



Krainia srok nablijava, a nikoi mai ne e govoril s Lili Deanova! Jalko!
Edin tehni4eski vapros kam moderatora - abe tia v IT- orientiranite klubove zashto ne filtrirvat reklamite?



Тема Re:нови [re: navlek]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 18:09



Готово

ако искаш да видиш как изглежда обявата:





Тема Re:нови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано08.05.02 02:47



ани, много е сладурско и flashy also ;-); мерси че се зае с това :)))



Тема Re:нови [re: navlek]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 11:58



моля, забавно ми беше :-)
Сега ще чакаме да видим дали ще има ефект ;-)



Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: navlek]  
Автор urko (недиференциран)
Публикувано11.05.02 17:53



Леле... хлъц!
Ама аз толкова отдавна не съм посещавал клуба и изведнъж не щеш ли...
Пък и хората не ме познават
Не съм и социолъджист
То, дет са вика, няма дори да мога да сортирам офтопика :(
По-добре забрави урко или го застреляй в гръб :))
Абе човек, ти откога прописа на кирилица??

ВНИМАНИЕ! ЛЕОПАРД!


Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: urko]  
Автор urko (недиференциран)
Публикувано11.05.02 17:58



Опа, забравих да кажа, че аз съм "за" navlek! Което не значи, че съм против останалите :) Ако е време за гласуване, де!

ВНИМАНИЕ! ЛЕОПАРД!


Тема Аз !!!! (!!!!)нови [re: all_loosers]  
Автор Sinaya (baby)
Публикувано14.05.02 21:25



Нека аз да стана! Вече знам какво е социология



Тема Re: Аз !!!! (!!!!)нови [re: Sinaya]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано16.05.02 04:12



сподели де




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.