Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Pak za ustavaнови [re: all_loosers]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано03.04.02 11:17



Ми аз мога да попитам Лили, но ме е страх, че няма да се оправи с интерфейса и бързо ще й стане скучно (все пак клуба не е много активен)

Освен това мога да кажа на Таня Чавдарова и може би ще имаме някакъв шанс с нея.... а също и с Петя, но на нея вероятно също ще й доскучае (а какво като е в чужбина? там нямат ли си интернет? ;-)

Мога да кажа и на Георги ;-) но тогава очевидно ще се ограничат темите, към които общността проявява най-голям интерес :)))) и тогава за какво ще си говорим? :))))

А бихме могли да изпратим и един мейл до всички преподаватели в катедрата, а и извън нея (все пак това клуб за социология ли е или за СУ?)



Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: all_loosers]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано03.04.02 11:38



Не, благодаря, не искам.
Единственото, което исках да кажа с този голям брой мои изказвания (едва ли ще ми се случи друг път:))) е, че искам ти да си модератор ;-) (не го приемай лично, де ;-) И щом ти не искаш, новите модератори да имат предвид, че основната им работа трябва да е извършването на техническа дейност, колкото и това да не влиза в "професионалните роли на Социолога" ;-). И въобще не виждам какво толкова ще има да прави модераторът в този клуб? Някой, някога да се е опитвал да го хаква, претоварва или въобще да навреди на нормалната му дейност? Това не е клуб на начинаещи програмисти, всеки от които иска да се изфука пред другите колко е велик с разбиването на защити. Модераторът тук май има само представителни функции, а?

А аз не искам да имам представителните функции на модератор в този клуб, тъй като съм много далече от "Социология-та" и имам намерение в бъдеще все повече да се отдалечавам. Това означава, че засега следя клуба, но във всеки момент може да ми писне и да го зарежа.



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано03.04.02 16:07



ами please do !

т.е. риска да им писне, дори и ако някой от тях се навие е налице :). от друга страна буха могло много успешно да популяризират клуба... както сред студентите си, така и ред другите *връстниците си*. така че може да бъдата измамени чеще се докажат като cool ако не им писне бързо :)

бих се радвал ако някога дойде денят когато ще възможно тук да прочетем един спор между Д. Деянов и Г. Димитров, например...

така че съм 100 % за някой преподавател да бъде поканен (вкл. извън атедрата - информацията че социология се преподавало и в други университети безкрайнмо ме изуми, стъписа и въобще - сдуха :-)

сега - изпълнението



Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано03.04.02 16:21



аребе ани ,

аз самият бих могъл да откажа точно с твоите аргументи, затова гледам на това като начин да си оставя поне някакъв рехав ангажимент със социологията. щото иначе - the same here - все повече се отдалечавам - както институционално, така и методлогически и основното което изпитвам е голямо облекчение и все още не ми се иска да повярвам че това е най-логичното, най-перспективното и въобще - най-правилното, което мога да направя



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: navlek]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 12:06



Повярвай ми, изпълнението (поне за тези хора, с които вече казах, че мога да се свържа) въобще не е проблем.

Проблемът е, че не съм съвсем сигурна, че трябва да го направя... опитай да ме убедиш.
А надеждата ти, че тук някой ден ще прочетеш сериозен спор между "мастити" социолози ;-) мисля, че трябва да я зарежеш :))) Аз поне, имах предвид да кажа на някои преподаватели да погледнат клуба единствено с идеята, че няма нищо лошо и те да се позабавляват малко. ;-)

А какво ще кажеш да залепя няколко обяви във факултета... нещо от рода на:
"Приканват се всички студенти и преподаватели да се включат в дискусиите на клуб "Социология" в dir.bg, защото на досегашните участници им е скучно да си говорят сами". Това също мога да направя и понеже мисля, че няма да има сериозен ефект, няма да има нужда много да ме убеждаваш.

Колкото до социолозите извън СУ, аз лично почти не познавам такива. така че някой друг може да се заеме с популяризирането на клуба сред тях.



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: Avtorski kolektiv]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 12:15



На среща ли ще ме каниш, скъпи, че ме питаш за a/s/l ? :-х
Много мило. :-)
Аз ще нося вестник "Работническо дело" от 11.11.1989г. (имаше една голяма снимка на Петър Младенов на първа страница) и синя роза. По това ще ме познаеш. Или просто изчакай аз да те заговоря, ти поне нямаш нужда от отличителни знаци.

До скоро, сладур
ххх



Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: navlek]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 12:30



Е, да трудно си е... но аз съм твърдо решена да опитам!

А как така се отдалечаваш от СоциологияТа? Никой не може да избяга от нея! Всички хора са й подвластни, замо дето не-социолозите "не знаят какво правят!". Но както казваше един от най-най-най- маститите ;-) социолози в България: "ей, ама вие сега да не вземете да си идете вкъщи и да кажете: мамо, татко, вие не знете какво вършите!"



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано04.04.02 16:47



това с постерите е свежо :-); и си мисля че би свършило работа :)) проблемът може пък да е че малко хора знаят за клуба :(?? или пък в някаква неясна закономерност в студентското потребление на интернет :)) (като гледам, клуба стденти е по-сдухан и от социология :); от друга страна, психология, философия са горе-долу активни, макар и предимно пълни с глупости :(.

за преподавателите не знам :); нямам сериозен аргумент освен че би било cool :)) също като и *обявата* :-))))) (но за нея няма нужда да те убеждавам, така че очаквам само ефекта от нея :));

иначе бих се радвал да видя някой от преподавателите around - някои, защото ми липсват, други, защото съм им подготвил неприятни изненади :-). не знам как точно би протекло подобно общуване :); явно, имам си бая офлайн предразсъдъци :)

колкого до появата на мастити социолози тук си права, и опазил господ :-); имаше 2-3 опита клубове на дир.бг да бъдат превърнати в *истински* публични пространства и всичките завършиха плачевно :-), не че това е странно;

би било чудесо мястото просто да работи по описания от all-loosers начин - неформална размяна на коментари, инфо, връзки, коментари и т.н., най-вероятно по време не закуска :), и толкова; сещам се само за кофти причини това да не се случва :(



Тема Re: Търси се модератор !!!! (!!!!)нови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано04.04.02 17:07



хахах

социологията - пречка за личностната релизация :-); знам аз, трудно е да не надуеш свирката *абе тия не знаят кви структуроопределени амеби са всъщност* :-)))

отдалечавам се като издигам в култ експертността - експертът не мисли, а знае :-), не се интересува какъв е генезиса на понятието, а какъв му е коефициента на корелация; и взима повече пари :-);

и само в самотните зимни вечери ме облива хладът на угризенията ми поради предателството ми тогава си сипвам един коняк и минавам на следващия пратчет :-).



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: navlek]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 19:27



Ми добре, нямаш проблеми с обявата. Ще я пусна във факултета (само че към края на месеца, щото сега нито имам път натам, нито имам свестен принтер под ръка).

Ако измислиш и как точно да я формулирам би било хубаво, иначе аз бих я пуснала в доста майтапчийски вид (нещо от рода на предложението в предния ми пост ;-)

Пък може и някой преподавател да се завърти насам, кой знае...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.