Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Търси се simulacrum ;-)нови [re: Aни]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано26.03.02 17:07



Добре де :(( мне съм се скъсвал да крия че simulacrum = all_loosers
Но simulacrum требеше да е малко по-нагъл, но нещо ми омръзна :(((
така че simulacrum няма как да се кандидатира, защото наистинабеше застрелян в гърба от all_loosers :(((

Click HERE! Click THERE! Click ANYWHERE!!!


Тема Какво се случи до тукнови [re: all_loosers]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано26.03.02 17:15



Да формулираме ситуацията до тук:

По общо съгалсие новите модератори са:
- navlek
- avtorski kolektiv (трябва да се регистрира!!!!)
- lava
- urko

Липсва правилник на модератора ;)))
Сега ще го формираме и ще го заковем :)))
Чакам предложения

Click HERE! Click THERE! Click ANYWHERE!!!


Тема тoчки...нови [re: all_loosers]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано26.03.02 21:04



1. модераторът модерира - т.е. административните задължения и забавленията с възможностите на административния интерфейс са горе-долу на дъното; вместо това, модераторът чете всичко което се пише тук и се опитва да му отговори, желателно смислено, или, ако той самият не е компетентен - да резюмира казаното и да предложи направления за дискусията; опитва се да говори дори за въпроси от типа *какво е социологията*

2. за причини да се упражняват каквито и да било рестрикции не се сещам - лични обиди не съм виждал, а за сума ти време е имало само една реклама, своевременно отстраненa

3. ирелевантни теми не се трият или оставят без внимание, а в съответствие с т. 1 им се отговаря с обяснение има ли или не проблем да се дискутират в клуб социология

4. модераторът полага всички усилия да ограничи собствената си графомания (важи най-вече за мене :-)) и се опитва да свърже чуждите гледни точки със своята собствена, а не да си изпее песента (важи най-вече за мене :-))

5. модераторът се заяжда с all_loosers винаги когато има възможност и не му връща парите които му дължи

продължете pls:
...



Тема Re: тoчки...нови [re: navlek]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 12:39



Откакто хвърлям по едно око на този клуб ми прави впечатление, че в него всъщност дискутират 3-4 участника, но затова пък има голям брой наблюдатели, които не взимат отношение. Също така забелязах, че понякога (може би неволно) активните участници спират ентусиазма на наблюдателите, които случайно са решили да вземат становище или да поставят нова тема. Реплики от рода на: "Ами първо е добре да си прочел някой книги, за да го разбереш!" или "Щом цитираш тази глупост, очевидно никога не си работел в агенция или нещо такова" (вж.Архива) съвсем не са рядкост тук. Активните участници дотолкова се вживяха в ролята на "батковци", че в последно време наблюдателите съвсем замлъкнаха. Запитвали ли сте се защо в клуба се появяват нови теми веднъж на три седмици?

Сега "батковците" ще стават модератори, което е чудесно, обаче освен това ще се чувстват и задължени да: "чете всичко което се пише тук и се опитва да му отговори, желателно смислено, или, ако той самият не е компетентен - да резюмира казаното и да предложи направления за дискусията; опитва се да говори дори за въпроси от типа *какво е социологията*"...

Вижте какво, колеги! Това да не ви е фокус-група?! Ми представете си, че трябва да сте модератори на клуб за запознанства - ще ходите на среща с всеки, който се изкаже в клуба ли? Или ще "резюмирате" предложенията и ще определяте най-подходящите двойки ? Айде стига с тия професионални деформации!...

Така че аз предлагам:
1. модераторът модерира - т.е. административните задължения и забавленията с възможностите на административния интерфейс съвсем не са горе-долу на дъното, а са негово единствено право и задължение.

2. за причини да се упражняват каквито и да било рестрикции не се сещам, но в случай, че се наложи модераторът има право да отстранява определени постове (например споменатите реклами).
Личните обиди, които може би не се забелязват лесно, но касаят компетентността на противника, по мои наблюдения се възприемат особено трагично от "социолозите". Няма по-голяма обида за един амбициозен начинаещ социолог от това да му кажеш: "това, което ти мислиш, че е социология всъщност няма нищо общо със СоциологияТа". Което наистина е доста смешно като явление, но е факт. Подобни обиди, обаче, нямат нищо общо със задълженията на модератора и той няма право да ги ограничава! Колкото до друг тип обиди, мисля, че те не биха направили впечатление на никого тук и дори биха предизвикали малко съживяване на дискусията :-)

3. ирелевантни теми не се трият, а в съответствие с т. 1 не се пипат! Дали има или не проблем да се дискутират в клуб социология ще си проличи от наличието (или не) на дискусия по тях.

4. модераторът полага всички усилия да ограничи собствената си графомания - което се отнася и до останалите, които имат този недостатък (е, те май всички ще стават модератори, така че твърдението към момента е вярно )

5. модераторът се заяжда с all_loosers винаги когато има възможност и не му връща парите които му дължи. За целта предлагам all_loosers да поиска от всеки новоприет модератор подходяща сума, за да има какво да му дължат и да не му връщат
BTW, all_loosers до момента се държеше напълно подобаващо съобразно критериите, които изброих по-горе. Затова му предлагах да запази мястото си, дори и да бъдат посветени нови модератори. (Sorry, не исках да се заяждам за името , само се шегувах. И наистина мисля, че си подходящ.)

Все пак модератор на клуб социология трябва да бъде не само човек, който се интересува от социология, но и такъв, който се интересува от интернет клубове и техните правила.



Тема Re: тoчки...нови [re: Aни]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано27.03.02 16:45



яко - но си мисля че именно първото ми прдложение е мярка срещу изброените от тебе бъгове - това е доста малък клуб и не виждам никакъв проблем да се коментират всички мнения. варвам че това е особено важно за хора които надникват за малко тука и бързо и съвсем оправдано се disgust-ват. от друга стана, какво може да мотивира някого да участва по-добре от факта че мнението му е мислено и коментирано ?

за ирелевантни теми може и да си права; макар че ако човек не го мързи винаги, ама винаги може да напише добър коментар

otherwise immaculate



Тема Za ustava:)...нови [re: navlek]  
Автор Avtorski kolektiv (непознат )
Публикувано27.03.02 17:17



Operaziata po registrirane na Avtorski kolekriv e izpalnena!



Тема Re: тoчки...нови [re: Aни]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано27.03.02 20:00



Тук имаме две визии за ролята на модератора, но няма да се ангажирам с това да ги типологизирам ;) Само ще кажа, че съм по-склонен да подкрепя Ани.

Това, което Navlek вменява като задължения на модератора е по-скоро нормалното поведение на всеки посетител, силно ангажиран с клуба. Друга тема е, че не всички трябва да са чак толкова силно ангажирани ;)

И мен много ме притеснява проблемът с наблюдателите :(( Съотношението между постове и page view-та показва че те са много и са доста активни :( Може би напоследък е малко скучно, защото няма нито една "скандална" от гледна точка на студентското битие тема ;)

Наиситна основна краткосрочна цел е тези хора да разпознаят това място, като мясгто за дискусии и приятелски забележки и прочие тривиални неща. И наистина в момента "батковците" са бариера :((((

Това място не е нечия собственост. То е на хората, които го посещават. Това трябва да се гарантира. Прекрасно би било, ако освен всичко те се интересуват от социология и са склонни да обсъждат теми, касаещи предмета и общността... но сега засега това е пожелание :(((

Всъщност, заменете Общност, с Общности :)) Тук е интересно, само ако има представители на различни групи.

Click HERE! Click THERE! Click ANYWHERE!!!


Тема Pak za ustavaнови [re: navlek]  
Автор Avtorski kolektiv ("Сам&Другия")
Публикувано27.03.02 20:02



eto pak mnenie ot men.
Predlagam belejkata 'fal6ifikazia' ot tema 'Ozeliavaneto' da se prisadi na moderatora, a ne toi da ia prisajda (t'va sas simulakrum mai e bilo samo za prosveteni, a?)
Ina4e az imam vazrajenia po-niakoi temi.
Kazvate da se triat reklamite. Za6to? Mejdu mnogoto skrab vse ima i po ne6to polezno i t.k. kluba kato gledam ne e ot nai razvitite, reklamite sa6to biha bili dobra tema za diskusia. Ne se obiaviavam za neograni4enoto im dopuskane, no stiga s tova razionalizirane na virtualnoto prostranstvo (naskoro po tozi vapros 4ete lekzia prof. Collina ot Florenzia). Vse pak ne karam nikogo da e saglasen s tova - az sam se nervia, kogato si vidia po6tata palna s best xxx offers...etc, no prosto triabva da ima i drugo mnenie (konstruktivno razbiraite).
V tazi vrazka samiat klub ima nujda ot reklama. Zadaite vapros v niakoi drug 'nau4en' klub i se nasladete na rezultata.
Saglasen sam, 4e tribva da se diskutirat mnogo po-6irok krag ot temi (bez kreten6tini vse pak), za6toto nali v samata priroda na soz e dialogi4nostta i poliparadigmalnostta (sprete, ne me razpavaite), sledovatelno ostavete horata da si kajat bolkata. A v podkrepa na tova iskam da kaja da poglednete prosto koia e bila nai-interesnata za u4astnizite tema... li4nostnata, ili gre6a?
Kakvo zna4i moderatora da razbira ne samo ot soz, no i ot kompiuterni klubove? Iskate li da pokania edin administrator, koito za dve sedmizi stana bog v pc zala. Gorko ni ot takiva, deto misliat, 4e osnovnata funkzia na pc-to e double click-a, a mrejata sluji za pitane/otgovariane na glupavi frazi (a/s/l). Iskam da kaja, 4e za tova 6te sa pove4e moderatorite - edin 6te razbira ot soz (prioritetno), drug ot mreji, treti ot batkovzi (tova e za Ani).
Az spiram tuk, 6toto ne6to mnogo se opletah v kritika, ama taka e - ot de da znam, 4e simulacrum e all_loosers.

P.S. Niakoi da e regestriran v sladur.com?



Тема Re: тoчки...нови [re: all_loosers]  
Автор Avtorski kolektiv ("Сам&Другия")
Публикувано27.03.02 20:06



Za all_loosers: Ama hubavo si go napisal!
Ne znaeh, 4e pi6em po edno i sa6to vreme. Ako znaeh, 6tiah da sam mnogo po-kratak. A ina4e ti mai se otkaza ot diskusiata za saitovete v tema 'Ozeliavane'?



Тема Re: Pak za ustavaнови [re: Avtorski kolektiv]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано28.03.02 11:25



"Kakvo zna4i moderatora da razbira ne samo ot soz, no i ot kompiuterni klubove? Iskate li da pokania edin administrator, koito za dve sedmizi stana bog v pc zala. Gorko ni ot takiva, deto misliat, 4e osnovnata funkzia na pc-to e double click-a, a mrejata sluji za pitane/otgovariane na glupavi frazi (a/s/l). Iskam da kaja, 4e za tova 6te sa pove4e moderatorite - edin 6te razbira ot soz (prioritetno), drug ot mreji, treti ot batkovzi (tova e za Ani)."

Ми щом е за мен, да ти отговоря, пък... Аз познавам хора, които са богове в компютрите не от две седмици а от десет години. Те могат да ти направят съвсем сами каквато искаш chat-зала с какви ли не екстри вътре.... само че през живота си не са влизали повече от два пъти на такова място :-) Да "разбираш от интернет клубове и техните правила" означава не да си администратор на pc зала, не да си ползвал IRC (или Лафчето на Dir.bg ;-), а да се интересуваш по възможност сериозно (професионално или поне като любимо хоби) от интернета като среда за общуване. Интереси в тази област претендират да имат едва ли не всички социолози (дори Лили Деянова ;-), но само някои от тях са способни да разграничат интернет клуб (форум) от фокус-група :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.