Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 23.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема On-line Проучване на аудиторията на Dir.bgнови  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано22.04.01 16:03



Преди известно време тук имаше една много популярна тема - проучвания в Интернет среда. Е, сега имаме повод да я отворим наново :)

От понеделник, 23.04.2001 до 30.04.2001 Dir.bg и GfK-България ще проведат уникално за страната ни проучване на аудиторията на интернет медия. Ще се използва технология за on-line проучвания, разработена от IRM-Австрия.

GfK са много advanced ;) В общи линии те и Nielcen са преди всички в изследването на потреблението на мрежата и при използването й за други проучвания.

Ако ви е любопитно:
http://www.gfk.com
http://www.gfk.de/produkte/esolutions/webinsite_e.html
http://www.gfk.de/produkte/esolutions/profiler_e.html

Ще има още инфо :))) Междувременно - дебнете за да уцелите проучването :)) Има RANDOM, така че не е задължително да го видите :)))

А аз обещавам допълнително инфо. Особено ако има въпроси :))))))



Тема Питане имам!!!нови [re: all_loosers]  
Авторlava* (Нерегистриран)
Публикувано23.04.01 10:26



Ами тази инициатива е много интересна!!!
Но мен лично ме интелресува дали ще се провежда и изследване начат пространството като сравнение м/у реалния и виртуалние свят....Интересувам се не случайно, а защото имам определени амбиции в тази сфера, пък и мои познати вече се занемават точно с това - изследване на мотивите за включване в чат, характеристики и типологизация на юзърите, феноменологични характеристики на чат пространството и т.н.????



Тема Re: On-line Проучване на аудиторията на Dir.bgнови [re: all_loosers]  
Автор master_kn(jk) (5 v BG)
Публикувано25.04.01 01:47





be cool...
stay cool...

Its all what I am.

Тема Re: Питане имам!!!нови [re: lava*]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано26.04.01 00:21



Ами гледай сега :)) Ние имаме профили на аудиторията, но тяхната цел е сегментирането й (на аудиторията) и таргетиране на рекламата.

Това, което ви трябва, предполагам е, инфо, с което да изведете универсалните характеристики на чат ситуацията и т.н. :)))

Как да ти кажа :) Чак толкова феноменологично на нас не ни е необходимо :)))) Само мога да кажа, че универсалните характеристики на чат ситуацията не ни интересуват толкова, колкото различията, които се получават при контекстуализиране на технологията. Тва е свързано с маркетирането на продукта, но сигурно няма чак токлкова голяма научна стойност.

Новото Лафче, с запазване на ident, contact list, video channel и т.н. няма нищо общо с класическия IRC Chat. Друг страхотен пример - чатовете на Yahoo! Направи регистрация и използвай всичките възможности на технолодията и account-a си :) Няма нищо общо с IRC. Разликите - остававям напрофесионалистите да ги типологизират ;)

Ако все пак ви хрумва нещо, с което да ви помогнем - може и да опитаме :)



Тема Питане имам!!!!!!!!!нови [re: all_loosers]  
Автор master_kn(jk) (5 v BG)
Публикувано26.04.01 01:03



Abe imam edin vapros?
Koi moje da mi kaje poveche nesta za Moderatorite i kak se stava takav i kakvi sa im pravata i izobsto vsichko svarzano s tiah!!!

be cool...
stay cool...

Its all what I am.


Тема Re: как се става администраторнови [re: master_kn(jk)]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано26.04.01 19:35



Ами честно казано, засега това с модераторите не е съвсем изчистено. Имаме няколко идеи, включително гласуване по клубове и т.н. Но проектът не е много приоритетен и затова надали ще стане скоро.

Има адски много проблеми с това модериране. Експериментирахме на няколко места и не може да се каже, че резултатът е точно обнадеждаващ :( Точно покрай тия тестове и аз станах модератор тук - за разцъкване на административния интерфейс и т.н.

Но клубът е доста пасивен. Не бих казал, че има нужда от администрация, засега :). Аз самия не съм се намесвал - не смятам да го правя и за напред. Участниците са малко, но дастатъчно коректни един към друг и т.н. Преди имаше и доста ценни дискусии. За съжаление ги изтървахме и вече са в архив.

Ако все пак имаш свежи идеи - давай. Може и да опитаме нещо.



Тема Re: Питане имам!!!нови [re: lava*]  
Автор simulacrum (непознат )
Публикувано30.04.01 08:35



Малко възможности за антропологическа работа ;)
Виж клубовете в тема "Dir.bg"; Там маса народ пише и за чатовете. Например има тема "Защо влизате в Лафчето". Адресът и:





Тема arhiva hich go niama ;( [re: all_loosers]  
Авторnavlek (Нерегистриран)
Публикувано01.05.01 16:52



kakav e problema s arhiva na diskusiite - iskah da 'sazhiviya' modernost, no parvo che ne ya namerih, vtoro, che vatre e niakakav otvraten mix ot temi i mneniya....
fix it pls



Тема Re: arhiva hich go niama ;(нови [re: navlek]  
Автор all_loosersМодератор (looser)
Публикувано01.05.01 17:10



Ами в архив темите се разпадат :(
Остава само дълъг списък от мнения.
Освен това е блокирана възможността за отговор на старо мнение и т.н.

Архивът наистина е съобразен с темпа на насищане на темаи и броя на постовете в по-активни клубове. Т.е. сори, ама нищо не може да се направи :(

Може да се пействат адреси или направо да се коприта мнения ;)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.