Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:46 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема фрустрация и изчерпване в българската социология?нови  
АвторPamella (Нерегистриран)
Публикувано06.02.01 23:56



Приятели,
Не смятате ли че Г.Д. от катедра Социология на СУ е сексуално фрустриран и интелектуално изчерпан тип? /почти личен опит/
И след като той е почти най-доброто, което съвременната българска социология може да "предложи", то горната квалификация е доста симптоматична за състоянието на цялата социологическа наука у нас в момента?



Тема Re: фрустрация и изчерпване в българската социология?нови [re: Pamella]  
Автор simulacrum (непознат )
Публикувано08.02.01 09:15



памче, защо не четеш преди да пишеш ;))))
В тема МОДЕРНОСТ има една купчина постове за това, което питаш
А сексуалната фрустрация :( Ами кво да ти кажа - малко примитивно обяснение.



Тема Re: фрустрация и изчерпване в българската социология?нови [re: simulacrum]  
Авторчичoпeй (Нерегистриран)
Публикувано28.02.01 19:09



георги димитров не се харесва на всички. на повечето. но пък е един от тези пет човека в катедрата, които осмислят петте години там. ако не друго поне мисли. и аз си имах проблеми с него. и аз мисля, че е класически луд... но е сладък(това е последното нещо, с което той би се съгласил за себе си) и още нещо - георги димитров има концепция за нещата и ако я разбереш ще видиш, че не е толкова неприемлива.



Тема Re: фрустрация и изчерпване в българската социология?нови [re: чичoпeй]  
Авторnavlek (Нерегистриран)
Публикувано02.03.01 21:56



dobre, dobre! savsem chista proba vazrozhdenski izkaz - napalno saotvetstvasht na predmeta, btw.



Тема Re: фрустрация и изчерпване в българската социология?нови [re: navlek]  
АвторPlacebo (Нерегистриран)
Публикувано05.04.01 13:02



Lele hora, tolkova li e strashen toia chovek?
Ne me plashete che skoro i na mene shte mi prepodava



Тема Re: фрустрация и изчерпване в българската социология?нови [re: Pamella]  
Авторlava* (Нерегистриран)
Публикувано18.04.01 16:21



Привет!
Хм - защо пък си мислиш че той е ,,почти най-доброто, което българската съвременна социология може да предложи"? Май пак някой го е окачиствил като такъв!!! А може би наистина си използвала цитат!!!???
Не знам какъв е точно - но поне се ОпИтВа да прави социология....
Друг е въпроса дали в България изобщо има НАУКА социология - това не е констатация-спекулация!
Мисля, че си струва да се замислим......





Тема Какво значи че се ОПИТВАТ :))) ?нови [re: lava*]  
Автор simulacrum (непознат )
Публикувано22.04.01 15:22



Не приемам самоочевидността на ОПИТВАМ СЕ ДА ПРАВЯ СОЦИОЛОГИЯ



Има множество и различни приложения на ТЕХНОЛОГИЯТА социологически методи на изследване и анализ. Самите те (методите на анализ и т.н.) също са достатъчно много.

Да се търси най-малкото кратно в определна парадигма е некоректно към действителността на социалната практика. В крайна сметка, всички се борят за символния ресур СОЦИОЛОГИЯ(ТА). За съжаление, в битката помежду им, самият символен ресурс девалвира.

В този вакуум, журналистите успяха да изградят една масова представа за социологията, като за техники за проучване на електоралните нагласи. Това само показва, че социологията в България ПРОСТО НЕ Е онова всичко останало, което БИ МОГЛА ДА ОЗНАЧАВА.

И виновници за това са именно тези, които се ОПИТВАТ ДА ПРАВЯТ СОЦИОЛОГИЯ. Академичният им статус и високомерие изколючва прагматичния интерес към дисциплината. Социологията според тях е ПРИЗВАНИЕ. А науката е... МИСТИКА :))))))))) Тя е мистика, защото трябва да си ЧОВЕК+ за да можеш да правиш наука по техните, нереалистични и отдавна отхвърлени критерии - Германия от края на миналия век.

Същевременно им липсва елемнтарна култура на общуване и кооперативност (освен в сферата на fund rising-a). А Науката е и ОБЩНОСТ и после СТАНДАРТИ. Когато нямат възможност да се формират като общност, за какви Стандарти говорим?

Така че, нека си се опитват да правят Социология. Докато те се опитват да правят СОЦИОЛОГИЯ, Социологиятя НИЩО НЕ ПРАВИ



Тема Re: Какво значи че се ОПИТВАТ :))) ?нови [re: simulacrum]  
Авторlava* (Нерегистриран)
Публикувано23.04.01 10:17



мдаааааам Привет!
Мисля,че точно ти беше изказал мнение в една друга тема, че социология може да се прави само в университет или институт.....
Тук в голяма степен съм съгласна, но мисля че пренебрегваш въпроса за ресурсите, с които разполага един университет или институт - имам предвид СУ - катедра Социилогия и Института по Социология...
Миля си, че си видял какво е положението в университета - какви възможности дава за ПРАВЕНЕ на социология. Културните капитали, които се дават там са добри, но от всеки потенциален социолог зависи как ще ги използва и дали ще се реализира като такъв
А колкото до ресурсите на Института - ХАХАХАХАХАХАХА...трудно ми е да направя коментар....не защото не мога, а защото ще е досто обширно .както и да е
Това, което имах предвид е, че много малко са хората, които се занимават със социологията като наука......дори и в такава институция като Института по Социология...
Нямя да говоря за социологията в агенциите. Няма да споменавам и множестквото професионални роли, които може да играе социолога.....
Просто в момента черпя от извора на социологическата мисъл в Бг и не съм никак очаровна
Не съм апостол - тръгнал да заклеймява или да пропагандира нещо ...
Просто ми се струва, че хората, които приемат социологията като признание са...да ги наречем кът..
Още нещо исках да ти кажа, но нямам време в момнета.
П-късно ще продължа лека и успешна седмица от мене!!
:-))))



Тема Re: Какво значи че се ОПИТВАТ :))) ?нови [re: lava*]  
Автор simulacrum (непознат )
Публикувано25.04.01 23:52



Явно има недоразумение :)))
Никога НЕ СЪМ КАЗВАЛ, че социология "можеда се прави" само в Университетите и институите към Академията. НАПРОТИВ!

Това, което съм казвал в няколко поредни поста е, че има ясно изразен стремеж по ограничаване на легитимността "Социология" до академичните занимания. И това е стремеж именно на ангажираните в академичните институции хора.

Тяхната борба е да запазят символния капитал на дисциплината за собственa консумация. Оспорват се всички практики, архиви и т.н., които не са под техен АДМИНИСТРАТИВЕН контрол.

Въпросните много "роли на социологоа" са илюзия :) Такива няма, защото никой не те подготвея за тях. Напротив - всяка диверсификация, при която дисиплината напуска терена на академичното се презира и определя като конюнктурщина и т.н.

Естествено, всичко това се изговаря като "те не могат..." , "те не знаят...", "те не спазват...". И в крайна сметка - кое е истинската социология? Хахаха! Представяте ли си - ИСТИНСКАТА СОЦИОЛОГЯ!?!?!?

Ебаси майката! Както и да е. В резултат въпросният символен капитал му се ебава майката. И ти казваш че той бил добър :)) Добър КЪДЕ? Ако пак вземем да се гълвичкаме с Бурдю (с врътка накрая) - Има стойност в кое поле?

Ами в тяхното си :)) И в мрежата от безумни финансови донори, които финансират какви ли не путкимайни и сякаш са си поставили за цел окончателно да ни маргинализират и забатачат :) Е, не всички, разбира се, но тъака звучи по-яко ;)

Така че, каквото не съм го казвал - не съм го казвал ;)



Тема Re: фрустрация и изчерпване в българската социология?нови [re: simulacrum]  
АвторAVTORSKl kolektiv (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 19:26



Как се влиза в тази тема "МОДЕРНОСТ". Посочи адреса, ако не ти пречи!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.