Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема "Любимият" FF...  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано26.01.11 22:09



... започна да зарежда твърде дълго...


Някъде около 30 сек.
Много моля компетентните и знаещите (уви, не съм между тях...) да ми подскажат какво да направя, за да се ускори работата на ТЛ (тъпата лисица)..




Тема Re: "Любимият" FF...нови [re: Sapiens]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано26.01.11 22:16



Пробвай някой друг браузър, аз тоя отдавна съм го отписал. Дълго карах с к-мелеон, но chrome определено е по-удобен.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: "Любимият" FF...нови [re: Sapiens]  
Автор letsgoback ()
Публикувано26.01.11 22:58



Chrome е много бърз и лек браузър! Но по стара традиция си ползвам IE. Когато видя някъде зор за нещо си отварям през Chrome.



Тема Re: "Любимият" FF...нови [re: Sapiens]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.01.11 23:20



Ъмм, имаше някакъв трик с профилите, профила може да е "замазан" и ако направиш нов, да се оправи... Стерн знаеше как става.




Тема Re: "Любимият" FF...нови [re: Изyмeн]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано26.01.11 23:28



Любимият ми е ОПЕРА, ама кой ме дявол накара да свикна с тъпата лисица... Ти дай акъл как да изчистя нещо, че да ми зарежда по-нормално, не ми давай акъл да мина на друг браузър, аз това си го знам и без тебе...




Тема Re: "Любимият" FF...нови [re: letsgoback]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано26.01.11 23:31



Много те моля, не ми хвали IE-то, само това - не...
Да сме си приятели...
Хм, най-тъпото и непригледно браузъроподобно нещо на света...




Тема Re: "Любимият" FF...нови [re: Naki]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано26.01.11 23:34



Да,бе, говорили сме за това, обаче на мене профилът си ми работи прилично, вероятно има някакъв кеш, който се е натрупал твърде много...
Идеята ми е да се почисти нещо, а не "да се гори дюшекът, заради бълхите"...




Тема Re: "Любимият" FF...нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.01.11 09:13



За начално зареждане ли говорим или за зареждане на страници?

Ако е първото - разчисти екстеншъните, те бавят началното зареждане. Също бави и използване на главна парола при пускане на браузера. Разчисти кеша; намира се в c:\Documents and Settings\юзер\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\pllpt2h7.optima\Cache\ (pllpt2h7.optima е текущия профил). Разчисти и temp, намира се в c:\Documents and Settings\юзер\Local Settings\Temp\ - това не е точно част от ФФ, но и той трупа там.
В Настройки-->Лични данни има серия от чекбокси, порзгледай и ги нагласи по-оптимално за стила ти - дали и колко дена да пази историята, дали да пази историята на тегленията, формулярите, адресния ред. Ако ползваш много сертификати за сайтове - банкови, справочни и т.н. - те също се зареждат при пускане.

Ако е второто - само при отделни сайтове, значи не са оптимизирани за ФФ; при всички сайтове - виж си връзката. Зареждане на сайтове се бави и от някои екстеншъни - блокиращи реклами, блокиращи javascript-ове, блокиращи кукита - всички те поотделно и в отделни случаи не бавят, но ако се натрупат повечко блокировки на сайт - забавят.
В редки случаи има несъвместимост на екстеншъни или счупен ъпдейт на някой от тях - тогава идеята за нов профил решава нещата. Става лесно и бързо - запазваш целия си профил с FEBE, правиш нов и прехвърляш запазения в новия. Логично не би трябвало нищо да се промени, но няколко пъти ми се наложи да го правя и нещата се решиха.
Успех.

ОФТОПИК - някой да кара Нисан Микра К12 от серията 2003-2005 г.?



Тема Re: "Любимият" FF...нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано27.01.11 14:36



За началното зареждане, точи се вече около 30-35 сек. и е досадно.
Много ти благодаря за отговора, копирам си го и започвам да прилагам. Благодаря ти!






Тема Re: "Любимият" FF...нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.01.11 10:02



30-35 с. начално зареждане и нормална работа после почти сигурно означава много екстеншъни.
Аз съм в момента с 37 активни и 7-8 неактивни (но също се зареждат при старт). Така старта ми става около 20-25 с. Като включа и мастер-паролата се добавят още 7-8 с. Така зареждането става около 4 пъти по-бавно от ИЕ и Сафари и към 4,5 пъти по-бавно от Хром, като тези браузери са почти девствени. Това на един лаптоп. Не ми пречи защото лаптопът не се изключва (само се затваря) и ФФ е винаги пуснат.
Ако толкова ми се наложи да пусна ФФ за няколко сек., и е затворен, то имам един чист профил и през стартовия мениджър пускам него - по-бързо и от ИЕ, и от Сафари стартира.

Редактирано от Cтepн™ на 28.01.11 10:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.