Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 12.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема INTERNET EXPLORERнови [re: Cтepн™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано30.01.11 13:04



Като любител на IE още преди да те прочета разгледах статистиките по държави и континенти, след което те дочех с препоръката да видим други региони. Само че не ми става ясно, защо не мислите, поне това трябваше да го можете!? Не се сещате, че тази статистика се дължи на учрежденията, снабдени с линукс. За някои държави е разхищение да купуват скъпа ОС. Странно, англичаните, американците, като знаят перфектно английски и всяка тяхна програма с ръководство е тяхна и са бухеми и факири в управлението защо всички ползват IE. Пак няма кой да мисли... пък и с какво да мислим, а?


Internet explorer 9 (Release Candidate) ще се появи на 10 февруари, когато излезе ще ви скрие топките.









Тема Re: "Любимият" FF...нови [re: tuff slim]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано30.01.11 13:54



Тъй като не съм социолог или статистик не мога да правя изводи.
Единствено ми говори, че българите харесваме ФФ повече от ИЕ. Дори доста повече, тъй като не малко легални ИЕ са в ДА, ВУЗ и фирми, закупени с ОС и на част от машините допълнително е сложен ФФ за осн. браузер. Предпочитанията на останалите са ясни - за тях (нас) свалянето и инсталирането на ИЕ е точно толкова лесно и безплатно, както и ФФ. И ИЕ все повече губи.
Което е без значение за никого - не са пазарни стоки за да се следи тенденция и всичко зависи от личния вкус, на какъвто всеки има право. Изобщо темата "кой е по-по-най" е актуална за letsgo-пишлемета или за зядливци като теб; нормалните си ползват което им е удобно и не им пука какво смятат другите.



Тема Re: INTERNET EXPLORERнови [re: letsgoback]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано30.01.11 14:00



Да се опираш на статистики, показващи, че в САЩ се ползва най-вече ИЕ е все едно да даваш статистика, че най-много саке се пие в Япония, най-много кенгура има в Австралия, а най-много кисело мляко се яде в България.
Помисли защо...ако можеш.



Тема Re: INTERNET EXPLORERнови [re: Cтepн™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано30.01.11 14:36



Не се сещам. Има ли нещо, което скриваш?





Тема Re: INTERNET EXPLORERнови [re: letsgoback]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.01.11 18:19



Хм... Струва ми се, че всички прекалено много задълбавате, а някои от вас се вземат твърде насериозно...
Аз си позволявам да критикувам IE, защото го познавам от първия Windows и още оттогава не ми харесваше...
Казвам мнението си като най-обикновен потребител, който, обаче, престоява на компютъра, респективно, контактува с браузъра, не по-малко от 5 до 10 часа дневно...
И за мене е важно браузърът, точно както и столът, на който седя, да МИ Е УДОБЕН, освен да ми върши работа. В крайна сметка, абсолютно всички браузъри вършат една и съща работа - къде по-бавно, къде по-бързо и това не е чак толкова съществено важно за непрофесионална работа.
Но, УДОБСТВОТО е суперважно за всеки потребител и едва ли някой ще оспори това.
Все пак, съобразявайте се с това, че има разлика между професионална работа и непрофесионална, любителска, при която никай не те гони за нищо, но е приятно да работиш комфортно...
А, ако се опита да го оспори, нека това да бъде с точни и ясни аргументи в полза на определен - но най-удобен, най-userfriendly браузър.


Редактирано от Sapiens на 30.01.11 18:21.



Тема Re: INTERNET EXPLORERнови [re: Sapiens]  
Автор letsgoback ()
Публикувано30.01.11 23:51



Ами мога да кажа само, че "нашите" са ботори и слагат всичко каквото им падне. Ето как се е появила лисичата глава на компютрите им. И не ги бърка да имат по два браузъра, два три до пет десет плеъра, 4-5 графични редактора, две антивирусни, 5 оптимизатора, няколко вариации на кодеци и куп тежки метали "кънтър страйкове" за смачкания компютър.





Тема Re: "Любимият" FF...нови [re: Cтepн™]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано31.01.11 19:01



Това е интересно. Хем не можеш да правиш изводи от статистики, хем ги препоръчваш за четене...

На мен тая статистика ми говори друго - че повечето българчета са доста встрани от света. Разбирам, че всеки иска да ползва това, на което е свикнал, няма лошо. Не разбирам защо, когато се каже нещо различно, повечето се чувстват задължени да скочат да убеждават света колко те са прави и всички останали криви. Мисля, че е типична българска черта. Особено в случаите, като този тук, когато никой никого не се опитва да обърне в правата вяра.

Ето ти едно примерче колко сме встрани:



Ти как мислиш – ако имахме наистина кадърни кадри, щеше ли това да се случи? Та от тук си направи сам изводите за разпространението на ФФ, ако можеш де...



Тема Re: INTERNET EXPLORERнови [re: Sapiens]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано31.01.11 19:34



Пич, излагаш се вече.

Нека да кажа че е „весело“ да чета компетентното ти мнение за нещо което сам казваш, че не познаваш: "Аз си позволявам да критикувам IE, защото го познавам от първия Windows и още оттогава не ми харесваше..."
По същата причина е „весело“ да се чете мнението ти за това колко неудобен е ИЕ.

Не съм се опитвал да те убеждавам в каквото и да било. Единственото което съм си позволил, е да изкажа собственото си мнение. Къде за качествата на ФФ или ИЕ, къде за други качества на пишещите тук.

В деиствителност, ти се опитваш да ме убедиш колко е удобен ФФ. Благодаря за опитите да ме вкараш в правата вяра. Това беше излишно, особено ако беше дал труда да прочетеш, че съм минал през почти всички браузъри, вкл ФФ.


PS: Може би не си информиран, но версия 2.0 не е последната. В момента се ползва 8.0 и скоро ще излезе 9.0.

PPS: Трябва да си малоумен да търпиш браузър който зарежда 30 секунди. Освен ако не ползваш dial-up





Тема Re: "Любимият" FF...нови [re: tuff slim]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано31.01.11 20:06



Препоръчвал съм какво?
На твоята статистика показах друга.
Всичко друго са твои интерпретации и разсъждения.
Моята намеса беше да споделя опит с питащия. Кой какво ползва ми е транс пениса.



Тема Re: "Любимият" FF...нови [re: Cтepн™]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано31.01.11 20:12



ми ти разсъди и интерпретира, че на -30 ИЕ не работи... Отделно аз не съм питащия и ти нищо не сподели с мен освен празните си приказки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.