Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мозила-проблем със стартиране  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано03.07.10 11:48



Тъй като няма клуб Мозила в дир.бг , реших , че в този форум е най подходящото место да получа помощ за моята Мозила. Дано не съм се объркал .
Потърсих помощ в специализирания БГ форум за Мозила , но там напоследък нямат време ... май .
Та ето и моя проблем .
След преинсталация на Уиндоса Мозилата работи 2-3 месеца. И не знам какво и стана , вече не помня че минаха 3 месеца, взе да ми прави мизерии. Фаирфокса ми блокираше компа за няколко минути , докато с ИЕ8 нямаше никакви проблеми . Посъветваха ме да си създам нов профил за Мозила , направих го и от тогава проблемите нараснаха . Преинсталирах 4-5 пъти Мозила, като преди това я чистих навсякъде , където я срещна. Чистих я с 3 деинсталатора ,прехвалени. Темп папките .... а бе навсякъде. Инсталирам наново според всички правила, съветници разни , инстал , завършване инсталацията , РЕСТАРТ . Явяват се иконките , има я в алл програмс на меню старт. До тук о кей.
Клик на иконката , ето го и проблема
[image]http://195.149.248.189:8080/2010-07-03/3823ba752e3b8ed55883e28b045f5705[/image]

Явява ми се това съобщение , не можел да намери този файл, съветва ме да преинсталира, хайде наново преинстал на Мозила и ... наново проблема.
До тук ми са силите , не мога да се оправя. Не можаха да ме посъветват адекватно и в горепосочения форум.
В този форум ми е надеждата .
Доста време бях с браузър Мозила , всички в къщи са свикнали с Мозила и все ме питат кога ще я инсталирам.
С ИЕ8 нямам засега никакви проблеми . Ако се закучи този проблем , се развеждам с тази проблемна Мозила .
Приемам всякакви съвети , даже и за преинстал на уиндоса. Един ден ми трябва след това да си възстановя програмите , ще се прежаля , ама в краен случай пристъпвам към това действие.
Благодаря предварително на отзовалите се за помощ.



Тема Re: Мозила-проблем със стартираненови [re: iham]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.07.10 18:35



Много си писал, ама нищо съществено,
Коя версия, от къде е сваляна?
Дай да видим какво е това съобщение, кой е липсващия файл.
Имаш ли екстеншъни? Много хора писват, че Лисицата им куца, ама се оказва, че са й сложили несъвместими един с друг екстеншъни...то си го пише на сайтовте на екстеншъните, ама кой да чете.
Не съм чувал да иска някакви специални изисквания към ОС (за 7 не знам), но знае ли човек? Изтегли

и виж дали ще работи.

ПП: Чистих я с 3 деинсталатора ,прехвалени - абе прехвалени, но ако наистина искаш да разчистиш сигурно - regedit.

ППП: Щом нямаш проблеми с ИЕ8, къв ти е зора да не ползваш само него?



Тема Re: Мозила-проблем със стартираненови [re: Cтepн™]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано03.07.10 21:59



Инсталирана версия 3.6.6 на български ,от официалния сайт на Мозила, днес малко след обяд я инсталирах два пъти- без резултат. Никакви плъгини- засега .
А липсващия файл . който не може да го намерят за да стартира браузъра е : xul.dll . То е писано на скрийншота , дето съм го дал като image , ама защо ли не излиза, май трябва да го дам като url .Ама като гледам всичките файлове на мозилата са dll , та знам ли кой липсва

.
А защо ми трябва да инсталирам , писал съм . На мен ми е по лесно с ИЕ8 , ама домашните искат мозилата зради по лесните бутони за фаворитите /букмаркс .
Колкото до деинсталаторите , двата са Your Uninstaler 2010 i Perfect uninstaler .Третия не го помня, че съм го изхвърлил вече . Мисля че поне първия е сериозен деинсталатор, ще пробвам и с твоето предложение-regedit.
Но ако си чел внимателно моя пост , ще видиш че предварително чистя до дупка , след което инсталацията преминава нормално , но не мога да стартирам браузъра .

Редактирано от iham на 03.07.10 22:00.



Тема Re: Мозила-проблем със стартираненови [re: iham]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.07.10 22:22



Моята е същата, ъпдейт от сайта им от днес; xul.dll е с дата 27.06.2010 , явно е от последния ъпдейт (добавен или променен) и си кротува в c:\Program Files\Mozilla Firefox\.

Директно ли стартира или със стартов мениджър?
Ако е директно дай на ехе-то в пропертийс на стартиращата икона да тръгва с параметър -profilemanager и да се види какви профили има нацвъкани.



Тема Re: Мозила-проблем със стартираненови [re: Cтepн™]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано03.07.10 23:16



Днес пак опитах и по двата начина : със стартовия мениджър и директно от ехе с RUN. Последно инстал е директно с RUN . Но за жалост не можах да намеря в пропъртис опцията profilemanager . Опитах и от иконката и от ЕХЕ,то , но не можах да се справя. Как да стигна до profilemanager ? дай пътя.

А колкото до този xul.dll файл , няма го и го няма .Като го няма как ще го намери


Преди месец се бях заел да оправя проблема, питах чичко гугъл за xul.dll файла. Излизат ми някакви съмнителни сайтове, предлагат ми да си сканирам регистрите преди да си инсталирам xul.dll . Отначало се хванах на въдицата , хайде сега си плати пък ще ти покажем резултатите... е викам си хайде бегайте оттук.Такива ми ти работи.



Тема Re: Мозила-проблем със стартираненови [re: iham]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.07.10 23:29



Десен клик на стартовата икона (в директорията, или на десктопа, или в куиклънчера), Properties.
Намираш таргета, т.е. "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe", оставяш 1 интервал и дописваш -profilemanager в полето.
После ОК.

Така при старт ще изкара мениджера за избор с кой профил да се стартира.
Кажи му да направи нов, чист профил и виж дали ще се стартира в него.



Тема Re: Мозила-проблем със стартираненови [re: Cтepн™]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано03.07.10 23:41



Не съм опитал писаното от тебе в последния ти пост, след малко ще го опитам и ще пиша.
Искам да кажа само че изтеглих xul.dll файла, разархивирах го и пак опитах да стартирам мозилата. сега пък ми се яви друго съобщение. ето го


. Нали писах че проблемите се задълбочиха , когато си направих нов профил.Не помня дали изтрих стария, май си седи . И вече и аз започвам да поразбирам нещо че се мъча да стартирам със стария профил. Ама след малко ще пиша, като пробвам.



Тема Re: Мозила-проблем със стартираненови [re: iham]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано03.07.10 23:55



Направих всичко според указанията , но при стартиране ми се явява пак горното съобщение за грешка .
Писах след 1 интервал това

-profilemanager
и това profilemanager , защото не съм сигурен дали е с тите или без тире.

Редактирано от iham на 04.07.10 00:17.



Тема Re: Мозила-проблем със стартираненови [re: iham]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.07.10 10:09



С тире е.
Линковете, които даваш са за нещо, което иска да се свали на компютъра и после да се отвори/стартира с нещо. Не са картинки.
Няма значение с колко профила си, те се записват отделно от основната директория с програмата и са независими един от друг.
Доколкото dll-ите са в основната директория е ясно, че проблем имаш в нея за да не стартира въобще.
Наистина става интересно.
Една вероятна причина е да си бърникал нещо в about:config и да не се сещаш какво.
Другата е новоинсталирания ти Уин да е версия правена с nLite от дочул как се работи с този инструмент човек и кой знае какви поразии да е нанесъл.
Ако не те мързи опитай следното:
- деинсталация на Мозилата;
- ръчно доразчистване навсякъде, където се е мотала - c:\Program Files\Mozilla Firefox\; c:\Documents and Settings\юзернейм\Application Data\Mozilla\; c:\Documents and Settings\юзернейм\Local Settings\Application Data\Mozilla\;
- regedit, find и del навсякъде...веднъж с параметър "mozilla" и после с "firefox"; по-скоро в обратен ред. Все пак гледай какво триеш и първо си направи бекъп на регистрите;
(никоя програма не може да деинсталира и разчисти докрай, освен човешката ръчичка)
- инсталирай отново, но малко издалеч, например

и после дай да ъпдейтне чрез собствената си ъпдейт-система...през ХЕЛП-менюто.

Ако всичко се получи и тръгне, то веднага си свали, сложи и използвай .
Ако не се получи търси причини в средата, т.е. в ОС.

ПП: Цялата дандания е добре да се проиграе първо на виртуална машина, но понеже говорим за браузер...трябва NAT-ването м/у нея и хоста да е добре настроено.

Редактирано от Cтepн™ на 04.07.10 10:17.



Тема Re: Мозила-проблем със стартираненови [re: Cтepн™]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано04.07.10 10:44



ОК Cтepн™ , благодаря за отделеното време за да ми помагаш. Надявам се да оправя проблема с твоя помощ.
Сега пиша , но ще имам възможност доста по късно за да изпълня указанията , дадени от теб. Възможно е и да се освободя и по рано , но не е сигурно.
Такаааа, , уиндоса сам съм го инсталирал , но копието ми е доста старо, от преди 3-4 години , излязоха около 60 ъпдейта. Не е версия правена с nLite .Не съм компютърен специалист , ама с повечко четене и питане засега се оправям. Помага ми това че съм техник и съм на ти донякъде с техниката, а компа нали си е техника ...де .


Сега имам по нова версия и ако се наложи нея ще инсталирам.
Колкото до това дали съм бърникал в about:config , не си спомням .Но се съмнявам в една програмка , която може да ми бърника в регистрите. Това е CCleaner , пуснал съм я да трие с всяко пускане на компа. По рано ползвах ATFCleaner , но тя искаше ръчно и си викам , хайде автоматично е по лесно .
Колкото до триенето ще опитам отново . При триенето действах по същия начин,описан от теб.. После пускам сиърч .
Сега се досетих че не е лошо да търся нещо останало с някоя програма рековъри.
А как да направя бекъп на регистрите , хич не ми е ясно.Имам бекъп на мозилата с MOZBackup . Този бекъп ще си го прехвърля на флашката и други ценни също и където видя мозила или фаирфокс - дел.
Само ми кажи през това време как да направя бекъп на регистрите .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.