Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 18.06.24 
Градове
   >> София
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Новини от Италия  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано11.03.20 12:17



Който иска да чете и коментира и на който му е интересно, отварям нова тема, пиша от ухото на урагана както се казва.

Който го интересува питайте, за всичко мога да отгворя и да споделя ...вече горчив опит.

До 3.04.20 година Италия е под карантина.

Прочетох, че вече има 2 случая в София, ако някой наистина мисли реалистично, от тези, които взимат решения...сега е моментът , точно сега да се сложи една карантина и забрана за всякакви масовки, както направиха тук със закъснение, иначе ще пламне всичко, а там....няма такава база и не ми се мисли какво и как ще се случва в милата ни Родина.

От днес и Словения затвори границата, заедно с Австрия, Сърбия както прочетох вече не приема чужденци, те и без това са вън от ЕС така, че то беше ясно.

Бъдете здрави, пазете се , вас и вашите близки, позитивни, реалисти и ...дано да оцеллем за да се занимаваме пак с глупости тук



Редактирано от Nikitin на 11.03.20 12:20.



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Nikitin]  
Автор NUT (минаващ)
Публикувано11.03.20 16:19



това зло за мен е предизвикано!!!
не знам дали забелязвате - какво се случва с парите на международно ниво!:(

някои акули - искат да си спестят кредитите!!!





Тема Re: Новини от Италиянови [re: NUT]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано11.03.20 16:44



Искам силно да вярвам, че е предизвикано, че ще ..отшуми, че...и че....
Да си ги наврът тези пари няма да казвам къде, в момента най малко ме интересуват монетарни политики, борси и т.н.
НО, казвам, НО, ако това чудо наистина се разпространи и е наистина толкова сериозно колкото видях на едно видео от болницата в Кремона, червената зона, за което също не съм сигурна дали е вярно...(вече не знам на какво и на кого да вярвам)
та ако това се развие така....наистина ще се моля до 5-6 месеца да сме още тук за да пишем, лично аз съм притеснена



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Nikitin]  
Автор NUT (минаващ)
Публикувано11.03.20 16:43



и ние сме притеснени!
АКО продължи подобна световна паника - светът ще изпадне в колапс!!!:(((



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Nikitin]  
Автор Albena I (оф..)
Публикувано11.03.20 17:15



мен на тоя етап ме интересува вътрешния ви транспорт. с международния няма грижи. просто при вас всеки ден се сменят нещата. е сестра ми сега стои затворена в техния град. не щъ да отида някъде и да стана затворник. се пак и у нас мога да си седя





Тема Re: Новини от Италиянови [re: Nikitin]  
Автор Albena I (оф..)
Публикувано11.03.20 17:24



на Моста пускат всички. няма как да го затворят. ти знаеш ли кво нещо минава от Турция за Европата от там



Тема Re: Новини от Италиянови [re: NUT]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано11.03.20 19:01



Вече започна лекично да изпада...и ако сме живи и здрави после да си ги пишем тези неща тук, ще оценим наистина много , ама много неща в този живот на тази Планета, вече започвам да сравнявам как беше и как е сега, сърцето ми плаче направо като гледам какво се случва тук.



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Albena I]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано11.03.20 19:04



Повтарям на нти път вътрешният транспорт функционира, но не можеш да тръгнеш сега на ски на Доломитите, изискват сертификат и солиден аргумент, след като затвориха ски съоръженията, музеите и магазините къде да ходиш, за какво да ходиш, и ресторантите са затворени, а и всеки трезво мислещ и отговорен човек първо мисли за здравето си и за това на околните после за всичко друго, така, че сестра ти прави супер, че си стои в къщи, така ще е до 3.04.



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Albena I]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано11.03.20 19:05



Нека да пускат, но нека и да контролират все пак, ако в Турция пламне подобна епидемия като тук, не знам не ми се мисли просто. За сега четох за 1 случай...което силно, ама много силно ме съмнява.



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Nikitin]  
Автор Albena I (оф..)
Публикувано11.03.20 23:40



Сестра ми не прави супер, че си стои там. Тя не може да излезе. А и няма причина.
Питам вас. Искам да го разбера от вас в Италия. Кво пишат бадантите и Българи в Италия не ме интересува.
П.с. Ся по новините тук пак ужасни неща за Италия. Толкова ли е зле. Казвай щото ще дойда и ще я взема сестра ми със сичката й паста дето си я купила



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Nikitin]  
Автор Albena I (оф..)
Публикувано11.03.20 23:52



И друго. Ти спомена нещо. По роднински връзки мога ли да дойда. Можем ли по роднински връзки да излезем?



Тема Re:Последни новининови [re: Albena I]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано12.03.20 10:36



Такааа от днес всичко е затворено, остават отворени само болници естетсвено, аптеки и супери. Пред суперите има опашки, влизат по 15 човека, в по малките и по малко пускат по 2/3, има охрана, дисциплина от всички впечатляващо е, за да се спазва разтоянието от 1 метър между хората, на касите има жълти разграничителни, ограничителни линии, касиерите както и целият персонал в суперите , слава на Бога за сега само това съм видяла...работят с ръкавици и маски.
Всички часове за посещение на каквото и да е се отменят, днес отмених два такива. До 3.04. 2020 тук ще сме като Китай номер 2, да видиме дали ще се спре заразата! Силно се надявам!
Не можеш да си представиш всичко как функционира и как се вдигнаха на крак буквално за има...няма 3 дни. Сестра ти е най добре да си стои там където е, за да оживее недай си Боже тук вероятността е в пъти по голяма. Моите дертове и главоболия са за моте близки в България и за МОЯТА сестра, която е там. О това, което чета за Родината ...са го приели този Корона, като един просто по тежък грип и като нещо, което ще мине...това въобще не е така!!!! Не искам да мисля какво може да се случи там, ТОЧНО за това избягвам умишлено да мисля и говоря. Току що се чух с моята сестра. Там всички работят и се движат все едно нищо не е станало, какво да кажа......после ще бъде много късно.

Пазете се, ти, всички...мийте ръце, стойте далеч от хора и най вече никакво масово събиране на хора, ресторанти, кина, молове, забравете, ПАК ПОВТАРЯМ изправени сме пред нещо, което не е шега и за жалост не се убива със 100 грама сливова...това беше майтапа в началото, но като видиш на първа линия за какво иде реч и ....е друго. Тези които могат да работят от къщи ПРАВЕТЕ го. Никакви гостита и разкарване насам натам. В момента най добре да се отложат всички пътувания, просто ...нищо не успя да затвори границите , но тази Гад успешно го прави. Ето и Тръмп спира пътуванията от и до Европа за 30 дни. Не ми се мисли за икономическите последствия, сега просто не ми се мисли. Трябва да оживеем за да си говрим след това за икономика евентуално. Пак ще пиша и без това в домашна карантина няма кой знае какво да се прави, това е животът.



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Albena I]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано12.03.20 11:41



Не мога да разбера какъв ти е зора СЕГА да ходиш в Италия?
На някаква героиня ли се правиш?



Тема Re: Новини от Италиянови [re: pishmangreek]  
Автор Albena I (оф..)
Публикувано12.03.20 13:41



представи си че някои хора имат билети, ма то и самолети вече няма

по личен въпрос за едни документи



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Nikitin]  
Автор NUT (минаващ)
Публикувано12.03.20 15:47



аз съм в паника с пътуването на Нутчо до Австрия!
в събота ще товарят камиона със стоката...а той с момчетата ще пътуват понеделник!
а днес чета че Сърбия е затворила няколко граници с БГ - което значи километрични опашки на основната граница със Сърбия


и му викам днес - може да откарате часове само на тази граница!
ТОЙ ми вика СПОКО - разбрал съм се с клиенти и доставчици...
ако не се получат нещата - губя мн пари!!!
А при вас в Италия - предвид епидемията...правителството отменя ипотеки и кредити на населението си!!!
А у нас - Боко тиквата...се чуди от къде да свали кожите на малките и средни фирми(ние сме в това число)



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Albena I]  
Автор NUT (минаващ)
Публикувано12.03.20 15:53



ама не си ли наясно!
че няма излизане и влизане в Италия!





Тема Re: Новини от Италиянови [re: NUT]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано12.03.20 17:13



А у нас - Боко тиквата...се чуди от къде да свали кожите на малките и средни фирми(ние сме в това число)


Какво имаш предвид?



Тема Re: Новини от Италиянови [re: NUT]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано12.03.20 17:46



Да от днес Италия е затворена, няма движение на хора, само стоки, Тръмп и той затвори САЩ, до 30 дни никакви полети до Европа.
В градеца, в който живея имаме два случая, които са добре и изписани вече, за щастие близките им не са дали позитивен ковид. Но към Пиаченца и Венето/видимо след карнавала там, който твърде късно го затвориха!!!!/ са пламнали.
Сега видях, че били направили в София.... 99 проби и имало 9 позитивни.
Ако в големите градове на България направят по 10 000 тампона на ден както тук масово, казвам ви ще излезе нещо страшно.
То е ясно тук си се четем само ние, но аз където можах във фейсбук призовах да сложат България под карантина и пълна забрана за движинеие на хора, иначе ще стане страшно. Родителите ни, баби и дядовци ще загинат. Казвам ви го не за да внеса паника , а просто , защото виждам какво става тук с техниката, която имат едва удържат положението и откриват нови места в реанимация, близо са до колапс. Родината трябва да сложи карантина. Възрастните са най застрашени.
Моля ви, който чете или прочете това спазвайте тези правила:

Мийте ръце, ако няма дезинфектанти купете най обикновена водка и ракия и мийте.
Ходете с маски , особено ако сте в близост до хора и най вече в градският транспорт, не знам дали са започнали вече с дезинфекцията там.
Отложете всякакви посещения в болница, ако не е нещо спешно. Работете, който може от къщи и си наложете домашна карантина!
Не ходете на кино, театър, концерт, мол с много хора и не стойте в затворени помещения.
Спазвайте дистанция поне на метър в супера.
Много важно пазарувайте с ръкавици, перете, после или хвърляйте, ако са за еднократна употреба. Ако няма маски сложете шал, направете сами от няколко пласта тензух, не знам вижте има из нета съвети.

Пазете се. Няма да крия, че пиша със сълзи на очи. От тъга, от яд, от всичките емоции, които са в мен. Кой го направи това и кой започна тази лудост да е проклет. Прегръщам ви виртуално!



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Nikitin]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано12.03.20 23:03



Сега видях, че били направили в София.... 99 проби и имало 9 позитивни.

Вече са 23.
До понеделник ще са над 100 ...



Тема Re: Новини от Италиянови [re: pishmangreek]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано12.03.20 23:51



Трябва да сложат карантина, особено в големите градове.
Минах през шега, яд, сълзи, паника, страх, кураж, оптимизъм, песимизъм ...всеки ден по няколко пъти ме обзема какво ли не, но истината е: хигиена, далеч от хора, никакви масовки и колкото се може повече у дома, пазете се!

Борбата е безмилостно жестока, борбата както казват е епична и си е точно така





Тема Re: Новини от Италиянови [re: Nikitin]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано13.03.20 09:14



Ти нямаш тинеджъри вкъщи та не разбираш какво е.
Те са най-безотговорните. Не проумяват, че те ако се заразят може и да не се разболеят или да го прекарат леко, но рискуват здравето и живота на нас възрастните. Все пак аз съм на 54, а баща им на 57.
Днес пак ще разговарям много сериозно с тях!

МОН казали снощи, че от понеделник училищата отварят, но всеки родител да прецени дали да си пусне децата на училище.
Това ще има резултат ако децата си стоят у дома! А как се връзват "луди" тинеджъри за няколко седмици у дома??? :(



Тема Re: Новини от Италиянови [re: pishmangreek]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано13.03.20 11:11



Така е да, ние вече сме "възрастни" работещи от дома хора



В Италия , като сложиха карантината и всички се юрнаха в парка , на разходка, по кафетата, то едно слънце беше рахат. Обаче....тийновете взеха да се събират на групи навън , понеже училищата и унитата тук затворени. Какво стана излезе декрет, забраниха събиране на хора, затвориха барове и ресто, фризьори, козметици всичко, кой се боядисал , боядисал наложиха глоба и даже затвор до 3 месеца, сега знам, че е адски трудно с младите луди глави и тук вече изтерясват в тази сюреалистична тишина сега чувам някой съсед с тийнове се поИзока ама говорете им и търпеливо обяснявайте. Тъпотията на МОН я прочетох днес, не ги пускай на даскало да си стоят у дома...и това ще мине! Бъдете здрави.



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Nikitin]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано13.03.20 12:26



Последната информация от училището на децата е :

„Създава се организация за обучение/самоподготовка/допълнителна работа чрез електронни ресурси, платформи, ИКТ приложения. Очаквайте от РУО, МОН и ръководството своевременни указания, насоки, помощ, организация и подкрепа! Очаква се следващите две седмици да няма учебни занятия, осъществяващи се в училище. Информирайте учениците и родителите в спешен порядък!”

Преди малко разговарям със синковеца, че е ЖЕЛАТЕЛНО да си останат вкъщи през тези две седмици. Сещаш се скаква му беше реакцията ...


Като не можем да разчитаме на съвест, ще разчитаме на Господ ...

Сега държа постоянно отворено да се проветрява. Стоя си предимно в кабинета където не пускам никой да влиза и после в спалнята.
Да видим как ще е другата седмица, когато значително ще застуди и ще трябва да сме в затворени помещения на климатици. :(



Тема Re: Новини от Италиянови [re: pishmangreek]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано13.03.20 13:02



Сега повече от всякога трябва да сме силни най вече психологически и да свикнем да живеем по друг начин, свободата каквато я имахме поне през следващите месеци няма да е такава . Минах през всякакви фази, но добре, че е мъжът ми реалист и най веме много балансиран човек, природата си знае работата тя е създала у мъжете в такива екстремни ситуации някаква твърдост и воля да защитят семейството и близките, слушайте таткото това е , а тийновете ще пограчат, ще нервничат и ще им мине. Тук в супера пускат по двама човека и се спазва дистанция от метър...сега след обяда ще ходя да пазарувам и трябва да изчакам опашка...как мислиш дали ми е гот да си припомня 90 те години..но нашето поколение какво ли не видя,какво ли не преживя.....на младите сега им е трудно да разберат и най вече САМИ ДА СИ НАЛОЖАТ НЯКОИ ОГРАНИЧЕНИЯ. Но нека Господ или там което е ни закриля!



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Nikitin]  
Автор NUT (минаващ)
Публикувано13.03.20 14:47



Нутчо ме послуша - нито ще товари камион със стока утре...нито ще пътува в понеделник до Австрия!
А на всичкото отгоре - клиентите не са му превели пари за свършена работа!:(((

вчера след извънредните новини след 00ч - с Нутчо се пробвахме да си правим някакви планове поне за месец напред...но си безсилен като си зависим от мн фирми и администрация!!!



пп Димо мн те мисля - дано оцелеш ти и близките ти в Италия!!!



Тема Re: Новини от Италиянови [re: NUT]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано13.03.20 19:34



Спокойно тук сме, без паника. Видях, че има извънредно положение вече и в България, спазвайте инструкциите, всичко, зарежете сега пари, стоки...гледайте да се храните добре, без масовки, хигиена на високо ниво , пазете се, да сме здрави да оцелеем и после ще оценим всичко, как само ще оценим и малкото , което имаме, аз от кога го казвам, ама...твърде дълго време бяхме разглезени и капризни


Пазете се, горе главата!
Днес тук изпратиха специална помощ от Китай!



Тема Re: Новини от Италиянови [re: Nikitin]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано13.03.20 22:22



40




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.