Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 28.09.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Тема атеистичен протест - 16 ноемвринови  
Автор Sargonlll ()
Публикувано12.11.10 12:19





Здравейте,

Ораганизираме протест пред НСИ на 16 ноември, международен ден на толерантността. На 15.10 писахме на НСИ писмо че искаме да добавят допълнителен отговор в т.12 „Вероизповедание”, а именно отговор НЯМАМ ВЕРОИЗПОВЕДАНИЕ, за да могат и хората нямащи вероизповедание да бъдат преброени. От НСИ обаче се гъбаркат с нас и протакат отговора си. Според нас са си наумили нищо да не променят и невярващите българи отново да не бъдат преброени.
Затова се събираме на протест на 16 ноември от 10.00 до 12.00ч, пред НСИ, ул.Панайот Волов, 2 (до паметника Левски) и всеки който се чувства засегнат от проблема е добре дошъл.
Можете да видите цялото ни писмо до НСИ (с подробните аргументи за броя на невярващите в България) тук:



А тук да проследите как те ни отговориха и как протакат отговора си:



Организирането на самия протест е по-надолу в дискусията.
Моля разпространете съобщението за да могат повече хора да дойдат.

Можете да се свържите с мен за повече подробности на телефон 0889 11 37 71 или чрез tzanevskin@yahoo.fr</a>

Поздрави от Варна, Николай Цаневски

Nikolay TZANEVSKI
GSM:+359.889.11.37.71
VARNA Bulgaria



Тема Re: атеистичен протест - 16 ноемвринови [re: Sargonlll]  
Автор livija (непознат)
Публикувано18.11.10 21:48







Тема Re: атеистичен протест - 16 ноемвринови [re: Sargonlll]  
Автор Caмoтo aнтиxpиcтиянcтвo (непознат )
Публикувано24.12.10 12:16



Имате право да протестирате. Християните са агресивни. Това е една от най-агресивните религии по света. Аз лично жадувам момента, когато цялата прогнила българска православна църква се срине до основи защото няма да има на кого да се крепи. Засега се крепи върху овцете.

Мен са ме кръстили когато съм бил бебе - никой никога не ме е питал дали го искам. Естественото решение, което ми дойде по-късно е да изпитам естествен и справедлив гняв към църквата. И до ден днешен не ги дишам. Ама хич. Когато видя някой поп - моя личен протест се задейства и го гледам кръвнишки и с отвращение. Това е моят начин на протест. Не ги обичам.



Тема Re: атеистичен протест - 16 ноемвринови [re: Caмoтo aнтиxpиcтиянc]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано24.12.10 16:11



кво па ти пречи БПЦ. Нищо повече от институция. По принцип атеитите не ги е еня за църкви и религии, защото не се интересуват от тях. Омразата е деструктивно чувство, така че не мрази а бъди безразличен.





Тема Re: атеистичен протест - 16 ноемвринови [re: Caмoтo aнтиxpиcтиянc]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано26.12.10 20:15



Мен са ме кръщавали, но понеже аз не съм атеист*, а невярващ, тоя факт ми е напълно безразличен и по никой начин нито се озлобявам, нито се притеснявам от това.

Виж, ако те бяха обрязали, тогава щеше да имаш право да се гневиш - това е едно осакатяване, което по никакъв начин не можеш да върнеш назад. Някои ще кажат, че то е много хубаво и хигиенично и модерно в САЩ, но истината е че си е обикновено варварство и насилие над беззащитните деца. А за хигиената, ако не си бедуин, си има баня.

* Атеизмът от гледна точка на религиозните е безбожие - човек който не вярва в бог. От гледна точка на безбожниците, обаче, атеизмът е по-скоро убедеността, че няма бог. Аз, понеже съм математик, знам че няма как да се докаже липсата на бог. Но като гледам колко много религии има, при това доста противоречащи си една с друга, струва ми се твърде малко вероятно да уцеля правилното поведение спрямо него (тях), затова и не се кахъря много-много с въпроса има, или няма бог, колко броя е и т.н.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: атеистичен протест - 16 ноември [re: Colombino]  
Автор Благун Калчев (Explorer)
Публикувано05.01.11 01:56



Коломбино, дали ще се нарича Господ, Буда, галактически пътешественик или същество в 4 измерения, е въпрос на дефиниция. Прав си, че примитивното отричане не дава отговор на редица въпроси, като най-вече - за разума. Защото ако тълкуваме примитивно чичко Дарвин, то през последните десетки хиляди години непрекъснато маймуни трябваше да се превръщат в разумни същества под влиянието на труда. Ама това май не се наблюдава - шимпанзетата все са си шимпанзета и не щат да станат разумни, пустите. Т.е. най-вероятно не еволюция, а искра е запалила разума. Оттук до Бог или ЕТ е една крачка.

Това разбира се, са мои възгледи и на никого не ги натрапвам. За разлика от персоната с чепика. Преди 20 години всички бяха комсомолци, а това по дефиниция предполагаше атеисти, демек атеизмът не беше модерен. Но, видите ли, сега изглежда е престижно да си атеист. И да парадираш по дразнеш начин - я попа ще гледаш накриво, я ще пръднеш в църквата. Като че ли вярата има нещо общо с някакви чиновници, наречени архиепископи и архимандрити.

Това с воинстващите атеисти е същото като с воинстващите гейове, заемащи все по-агресивни позиции в обществото. Нека да си се гушкат еднополово в интимна обстановка, кой ги спира! Но е гадно да парадират - видите ли, ние сме различни, едва ли не - по-висши от хетеросексуалните. Както е гадно да се уринира на улицата, примерно.

Та както атеистът се чувства подтиснат, че НСИ не зачита чувствителната му същност, така и аз съм възмутен, че в преброяването не е включена позиция ДЕБЕЛ. Тежа цели 100 кг, а НСИ не отбелязва по достоинство това! Безобразие! И да се има предвид, че в България има поне 3 милиона дебели хора!



Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Благун Калчев на 05.01.11 01:59.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.