Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 20.06.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема За жителствотонови  
Автор Ghost Bird ()
Публикувано11.10.09 20:25



Искам да се върне Софийското жителство



Тема Re: За жителствотонови [re: Ghost Bird]  
Автор naxos (непознат )
Публикувано11.10.09 21:45



И всички, довлекли се в София след отмяната му, да се върнат там от където са дошли.



Тема Re: За жителствотонови [re: naxos]  
Автор Ghost Bird ()
Публикувано12.10.09 00:26



Абсолютно ... първият демократично избран президент (Желю Желев) направи тази голяма издънка. Щото и той си е селянче ...



Тема Re: За жителствотонови [re: naxos]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано12.10.09 08:21



а като се върнат всички, замислял ли си се какво ще се случи в софия?



Тема Re: За жителствотонови [re: !!Фakличka!!]  
Автор naxos (непознат )
Публикувано12.10.09 08:54



Абе,Вие си идете,нас не ни мислете.Няма да закъсаме.Вярвай ми.



Тема Re: За жителствотонови [re: naxos]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано12.10.09 09:21



Значи ше ме извиняваш, ама аз няма къде да си отида! Но ти както говориш, много силно ме съмняваш да си софиянец, по скоро си от тия дет дойдохте тук преди няколко години и станахте по големи софиянци от софиянците!
та, отговори ми на въпроса





Тема Re: За жителствотонови [re: !!Фakличka!!]  
Автор naxos (непознат )
Публикувано12.10.09 09:49



Няма софиянец, който да се притеснява, от това, какво ще се случи с града,ако си отидат хората от провинцията.... Личната си карта няма да копирам,за да ти доказвам.А, ти има къде да отидеш.



Тема Re: За жителствотонови [re: naxos]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано12.10.09 09:57



И къде да отида?
Трето поколение софиянка съм, та освен у нас, няма къде да отида, даже и село си нямам, само вила


Ако си отидат провинциалистите, ще се променят много неща, много фирми ще фалират, защото аз и ти няма да работим за без пари, не включвам провинциалистите които бачкат за много пари, жилищата ще опустеят, аз и ти няма да взимаме наем, щото няма да има от кой, по заведенията ще е празно, повечето ще затворят, от там се сещаш какво следва...и още много неща!
Не ме разбирай по грешно, и аз си искам старата софия, чиста, без боклуци, без на всеки ъгъл да ми мякат, но...това е живота, пък и в крайна сметка всеки търси начин да живее
и междудругото, това само тук го има, разделение на софиянци и селяни, никъде по света такова неще не съществува, хората пътуват постоянно, сменят градове, работа и прочие...
Та не разбирам кат започнете да скачате толкова много, и то без да мислите



Тема Re: За жителството [re: !!Фakличka!!]  
Автор naxos (непознат )
Публикувано12.10.09 11:06



Аз съм на 42 год.N...поколение,софиянец, не живея вече в София,а в околностите,/за които съжалявам /.Наема, не ме притеснява /всичко съм продал/.Фирмата ми няма да фалира.Хората от провинцията,ако си бяха стартирали фирмите там,можеби нямаше да има безработица в много региони в страната.А,аз ще направя икономии от ...4 тона гориво за служебен транспорт на месец, от досадата да обяснявам,че нямам нужда от работници /от ..... лошо говорещи български/, и пр.Заведенията не ме интересуват.Искам ,децата ми да пресичат улицата спокойно, без придружител.Искам да срещам хора които да знаят коя е ул."Д.Коларов"... , "Жданов"и преименуването му през годините, без да ползват интернет,да не ми "мякат", и да не се мислят за "голямата работа",а всъщност да си носят цигарите в найлонов плик.





Тема Re: За жителството [re: naxos]  
Автор Ghost Bird ()
Публикувано12.10.09 13:17



Това за цигарите в наилонов плик няма да стане. Защо? Защото хората дето са дошли от другите градове и села не са научени, че кошчетата са за ползване. Те даже не знаят за какво са сложени толкова на често, но както и да е ...

Бях в едно село съвсем на скоро. Там хората си купуват вафличка от бакалийката с всеобщо приложение. Като свършат с върховната си наслада смачкват опаковката и я хвърлят кадето им падне. И то защо я хрърлят? Много просто...защото няма кошче в което да бъде изхвърлено. Идвайки в нашият град те се държат по същият начин. НЯМАТ НАВИКА ДА СИ ИЗХВЪРЛЯТ БОКЛУКА В КОФИТЕ. А ние щото сме по тъпи си ги носиме по джобовете докато намерим кофа да си ги изхвърлиме, а аз понякога забравям и си ги разнасям с дни :)

Това е една от простотийте който много ме вбесява




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.