Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:27 03.06.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Как София да стане най-чистият град в света?нови  
Авторnasko (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 16:23



здравейте!Както виждате от заглавието,искам да обсъдим предложения за това как София да стане най-чистият град в света.
В последните години на върха по хигиена (и здравеопазване)в света е канадският град Калгари.
Как София може да подобри хигиената и чистотата си и да намали прахът и мръсотията по улиците?
Дайте предложения:
аз ще посочя няколко такива
- засилен контрол върху концесионерите по чистотата
-контрол и налагане на глоби на недобросъвестни граждани,които замърсяват градската среда
-затваряне или бързо модернизиране на кремиковци
-моденизация на тец-овете и предприятията,които отделят вредни емисии на въглероден диоксид,или тяхно затваряне,ако не ограничат силно вредните си емисии
-ускорено изграждане на метрото и на велоалеи в целият град,с цел позлзване на метрото,каот основно средство за придвижване
-забрана за движение на стари автомобили над 10години и над 15 години на всички останали на дизел (от които се отделят финни прахови частици и търди частици),или тези без катализатор с наднормено съдържание на емисии на изгорели газове,същото се отнася и за автобусите
-миене на улиците през нощта
-увеличаване на зелените площи
-асфалтиране на улици в "новите" квартали (където се строят нови сгради,без необходимата инфраструктура),които нямат улици и се движат по запрашен (респ.кален) път
-въвеждане на висока такса за преминаване на центъра с автомобил
-модернизация и повече автобуси,трамваи,троеи,за да ползват хората повече градсктя транспорт,тъй като сега е мръсен,претъпкан,често и нередовен
-мащабна медиина кампания за чиста столица и промяна на манталитета на гражданите и вдъхване на желание и мотивация да сме най-чистият град в света(това ще е най-трудно)
-допълнете ме:)))



Тема Re: Как София да стане най-чистият град в света?нови [re: nasko]  
АвторПapeнcoв (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 00:36



Не може да искаме всичко най хубаво да е в София и после да вярваме че града ще се справи с проблемите които носят пренаселеността на града. Неизбежно е ,ако се продължава така целият град да стане едно презастроено гето.



Тема Re: Как София да стане най-чистият град в света? [re: Пapeнcoв]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 11:10



Най-лесният и ефикасен изход от проблема е през Летище София.



Тема Re: Как София да стане най-чистият град в света?нови [re: nasko]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано26.05.08 16:21



Как София да стане най-чистият град в света?

като го изчистим от, обитаващите го, естествено.

tettares zy8oi kwmis8entwn

Редактирано от Zo на 26.05.08 16:21.



Тема Re: Как София да стане най-чистият град в света?нови [re: Zo]  
Автор roum (приятел)
Публикувано28.05.08 10:06



Все ще се намери някой да си хвърля фасовете.
Забелязали ли сте колко черни петна има по улиците и тротоарите, това са следи от дъвка. Преди да хвърлите следващата дъвка се огледайте и помислете.




Тема Re: Как София да стане най-чистият град в света?нови [re: nasko]  
Авторnicko (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 14:48



Ми като всички софианци се върнат да си живеят по родните села





Тема Re: Как София да стане най-чистият град в света?нови [re: nicko]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 15:25



"Ми като всички софианци се върнат да си живеят по родните села"
=====================================================

Комплексарско мнение...Хем Шопето да е най-най искат, хем само за тях да си е...Ами като тая централизация в страната почне да се децентрализира (поне има някаква минимална надежда и тя леко блести), тогава ще почнат да се сбъдват желанията на много хора...Да не мислиш, че половин милион са придошли в София, защото е нещо кой знае к'во? Дошли са, тъй като в родното си място не могат да намерят реализация по професиите си и бъдещо развитие...Пак повтарям горното...А и мнението ти беше доста малоумно...Първо - тези, които са дошли в софия и са родили децата си там, на тези деца това им е родното място...В общи линии искаш родителите им да се върнат по родните си места, а пишлеметата да останат сами в полето така ли?



И не забравяй, драги ми шоп, че на всичките там, коренът ви е селски. България си е била селска държава доста време и все още, смея да твърдя, си е такава...А самата София преди да бъде избрана за столица си е била просто едно малко кално селце, известна като "градът на еди колко си там бяха джамии" с около едва 30-ина процента българско население...Ако не беше направена столица, щеше да остане просто един по-важен транспортен възел - нещо като сегашната Горна Оряховица да речем...



Тема Re: Как София да стане най-чистият град в света?нови [re: Bapнeнckи]  
Автор roum (приятел)
Публикувано05.06.08 16:05



Мдам товав мнение ми хареса.
Вероятно скоро ще Станем един голям град наречен България и само се чудя как ще се казва той.




Тема Re: Как София да стане най-чистият град в света? [re: Bapнeнckи]  
АвторNoSaint (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 09:04



Да ти кажа и твоят отговор ми идва малко комплексарски...



Тема Re: Как София да стане най-чистият град в света? [re: NoSaint]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 15:38



Защо, жено? Защото казвам истината ли? Мога и да продължа с тях...Истински софиянци (кореняци, колкото и да могат да се нарекат) са единствено тези, които живеят в историческият център на София - по Графа, Витошка и околните улици и булеварди и малко по-нагоре, както и може би тези по северната част на Лозенец. Всичко друго е придошло от така преиначената от вас "провинция", за да развива градът. Не че и гореспоменатите са някакви кореняци, но поне са от доста по-дълго време там и са от първите заживели, докато повреме на соц-а всичките тези големи панелни квартали (които са някъде около 70 % от площта на столицата са напълнени с още сума ти народ...Централизацията убива тази държава. Също както и ФК Витошка и ЦСКА Септемврийско Знаме убиват футбола в тази иначе прекрасна страна...

Към нормалните жители на този град нямам нищо против. Все пак имам и рода там (живееща от 60 и повече години в Сф). Дори и градът ми харесва донякъде (е, не всички части...;))...Дразнят закостенялите, твърдоглави и дървени философи...И все пак едни от любимите ми ситуации, когато се случи да дойда в града ви, са следните:

Било то на някое гише, в такси, подаване на някакви документи в някоя администрация и т.н.

Питат ме: От София ли сте?
Аз: Не.
Продължават: А, значи сте от провинцията...
Аз: Не. Аз съм от Варна, а Вие сте от провинцията.

И в повечето случаи не обелват ни дума повече...Странно...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.