Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 22.05.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Кмете - пренаселеност!нови  
АвторXмммммммм (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 12:24



Вчера ББ спомена, че София е минала 2 млн. население...
Какво да искаме и да очакваме тогава - инфраструктурата е за не повече от 850 000. Напълни се с боклуци - имам в предвид от битови отпадъци до ментално увредени човекоподобни същества. Не виждам за кого да гласувам на изборите. Ако имах право да дам отрицателен вот - щях да отида. Щото има си начини за всичко и няма какво да измисляме топлата вода. Ето няколко примера:
1. Нахлуващите от всякъде цигани - да се въведе италианската система, която отчита техните собствени "културни особености" (така, както те ги заявяват). Та тази система включва - циганите/ромите нямат право на италианско гражданство; могат да се заселват само там, където съответната община им разреши и за време, което тя им определи; нямат право да гласуват - съответно и не могат да влияят върху развитието на населените места и държавата като цяло и т.н.
2. Задръстванията и замърсяването на въздуха от автомобилите - да се въведе японската система - купуваш си автомобил, само след като представиш от общината документ, в който е указано къде можеш да го паркираш.
3. Да се въведе отново софийско жителство - нямаш право на постоянен адрес в София, ако не представиш документ от фирма, че след като е проверила за подходящи кадри сред безработните софианци и не е открила подходящ кандидат, гарантира работа и съответния деклариран доход на такъв от провинцията.
4. Да се преразгледат разходите за осигуряването на относително нормален живот в София и да се облагът с данъци и дошлите от провинцията - например, живееш на временен адрес в София - плащаш данък смет на глава от семейството (щото сега какво излиза - живее в 2-стайно жилище семейство от 4 души, изхвърлят боклук като за световно и плащат данък смет в село.... - а ако не дай си Боже софиянци поискат да им "върнат" поне част от боклука - надават вой до небесата, че щяла да им се замърси природата и китното селце или пък искат луди пари).
5. Да се облагат с данъци не само кучетата, а и всички останали домашни любимци. Бездомните кучета в последно време понамаляха, ама се навъдиха пълчища бездомни котки, които разнасят много и то опасни зарази, пък и да не би котешката или заешката урина или лайна да не миришат, когато се изхвърлят в кофите за боклук.
7. Да се забрани в градските черти да се отглеждат селскостопански животни - крави, кози, кокошки, коне... Който иска - да си ги гледа в обори и ферми в околностите.
8. Да се забрани на огромното количество кръчми, ресторанти и малки хотели да изхвърлят отпадъците си в контейнерите за смет на жилищните сгради около тях - късно вечерта централната част буквално се зарива от бутилки, кашони и какво ли не, щото контейнерите просто не могат да ги поберат.
5. Да се наложат зверски глоби за паркиране по тротоарите (вече не може да се минава от коли), пикаене по сгради, градинки или просто където им попадне на пияндурниците (това все пак е град, а не като на село - излезеш зад кръчмата и вече си на къра).
... Може да не ви харесва това, което съм написал, може и да добавите още нещо. Ваша работа - аз бих гласувал за кмет, който направи нещо по тези проблеми.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммммм]  
АвторBъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 13:10



Как стои въпросът с отрицателния вот?
Не точно не искам да гласувам , а не искам такива избори , дето само ни обременяват повече. То ни дуднат по телевията , гледаме им физиономиите навред и ще рече , че животът започва и свършва с тях. Да не говорим що пара се харчи от хазната , която може да отиде към подобряване на живота на нацията .
Никой не обещава ред и санкции , слушаме всичко друго но не и нормални неща. Задъхваме се от непукизъм и лицемерие , обвито в реално безхаберие



Тема Хмммм - кмет!нови [re: Xмммммммм]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 13:36



За тази ти програма бих гласувал за теб без притеснения.

Но погледни какво става - държава с население около 7млн, и два от тях са в София. Планират се нови жилищни квартали, строят се нови и нови сгради. За работна ръка идват главно хора от провинцията... И после не се връщат.

Мисълта ми е, че само кмета не може да се оправи. Без програма, която да помогне в развитието напровинцията, без да имат работа-доходи-условия и възможности за развитие, хора ще продължат да идват в София.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Bъпpoc]  
АвторXмммммм (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 13:40



Ами, да речем - имаш бюлетина, 2 метра дълга, на която са сложени всички кандидати и т.н На края има и едно редче което примерно гласи - Не съм съгласен с нито една от предложените кандидатури. Това е отрицателен вот. В случай, че имаме право на отрицателе вот, то тези "отрицателни" гласове не следва да се преразпределят между кандидатите и партиите, които са спечелили. Така става сега - преразпределят ги (за различните избори по различни системи) и после управниците се бият в гърдите - за нас са гласували не знам колко си (щото имат брой парламентаристи, общински съветници и т.н.). И твърдят, че управляват от името на народа и на изирателите (не че вярно), за които впрочем изобщо не им пука. Отрицателният вот казва - дълбоко неуважаеми дами и господа, НЕ САМО ЧЕ НЕ ВИ ХАРЕСВАМ, ИЗОБЩО НЕ ВИ ИСКАМ! Цялата тая паплач, която се величае, че била национално отговорна политическа класа - НЕ Я ИСКАМ И ДА СЕ МАХА!
Сега на практика, основната маса от имащите право на глас не гласуват. Не че са чаааак толкова аполитични или им е все едно. Просто не виждат правилните хора и партии.
Счита се, че пропорционалните избирателни системи са по-демократични и се прилагат в по-развитите демокрации. Сигурно е така. Само че у нас всичко е наопаки и нашите политици обръщат системата срещу гласоподавателите. Заради това, ако погледнеш, тия дето ни управляват са си общо взето все едни и същи.



Тема Re: Хмммм - кмет!нови [re: Eмил]  
АвторXмммм (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 13:58



Благодаря за мнението ти за мен. Това обаче не е моя програма, а просто "болежки" - мои и на моите съграждани - софиянци. Не съм политик, а обикновен човек и съответно - лесно ми е да чувам хората, когато говорят с мен.
За втората част на мнението ти - напълно съм съгласен. С риск да стана досаден, пак ще дам пример с друга страна - Австрия. Можеш да отидеш в село близо до Виена или на 2-3 часа път с кола - едно и също е. В селото има изградена цялата необходима инфраструктура (канализация, улици...), навсякъде има 1-2 банки (клонове на банки, де), училище, ресторанти - в зависимост от броя на жителите и т.н. До там води хубав път т.н. И естествено - селото не запустява. Това не го е донесъл Санта Клаус - направила го е местната община и кметовете през годините. А що се отнася до Виена - там мирно и кротко са си гласували и определен процент от приходите от туризма се заделят ЗА нуждите на града, който е и притегателен туристически център. С парите непрекъснато възстановяват сгради (отвътре и фасадите), оправят улиците и поддържат парковете... Дори дотират хората, които живеят под наем в някои по-стари сгради в центъра (не че от вътре не са ремонтирани и осъвременени) - щото са се сетили, че ако в една къща не живеят хора, тя "умира". Така че, на нормалния виенчанин изобщо не може да му хрумне, че една стара и хубава постройка - паметник на културата, ще запустее и ще се срути, убивайки две млади жени, както стана в центъра на София.
Впрочем, да сте чули, някой от кандидат - кметовете да е споменал нещо за стотиците такива сгради в София?! Май единственото им решение е - Емел Етем разпорежда, прави се списък, обявяват се за "опасни" и се "самосрутват". После, "правилната" фирма срещу съответната "благодарност" строи нещо на вече "освободилия се" терен....





Тема Re: Хмммм - кмет!нови [re: Xмммм]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 16:14



Отново няма какво да добавя. Точен анализ и подходящ пример.
Всъкност - има и по-драстични. Приятел живее в едно швейцарско село. И всяка година, през ноември, получава точен отчет за какво са похарчени парите на селото. Защото голяма част от неговите данъци остават в селото му. И ако не е съгласен с нещо, може да свика референдум. Отчета е страхотен, оформен като книжка и всичко е описано - от боя за маркировка до нов звънец за училището...
А за боклука - няма данък смет. Но боклука се изхвърля само в специални торби, които се купуват от супера иструват много пари. Т.е. - правиш много боклук - плащаш много. И веднага българския ми въпрос - ами ако го хвърля в някаква друга торбичка? Ами няма да го вземат, първо ще дойде кмета - може нещо да не си разбрал, а после - полицията с тлъста глоба.
Но пак се връщам на основния проблем - хората в Бг няма какво да работят в провицията. Аз съм роден и израстнал в София /още малко - и ще почна да казвам че съм и остарял тук/. Е да, ама знаеш ли колко хора около мен са от София? Чак почнах да си мисля, че всички софиянци са емигрирали.



Тема Re: Кмете - пренаселеност! [re: Xмммммммм]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано12.10.07 07:44



Защо бе, гнидо проста комунистическа, хаби клавиатурата за толкова глупости!
Очевидно те е яд на дошлите от провинцията, защото си тъп като галош и работодателят ти предпочита да си назначи човек от Каспичан, който му върши работа. Пък ти даже СОФИЯНЕЦ не можеш да напишеш без правописни грешки, а искаш да не те облагЪт с данъци! Да ми облагЪт с данъци котката, а твоите хлебарки и въшки кой ще облагЪ?
Какво бе, дебил кух, си разбрал от италиански системи?

Твоите "предложения" най-добре да ги преведеш на корейски и да ги представил на другаря Ким. Може пък длъжността кмет на Пхенян да е вакантна, пробвай! Пък ако не за кмет, то за лайночистач със сигурност има места.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Кмете - пренаселеност! [re: Блaryн Kaлчeв]  
АвторBъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 12:01



Моля Ви се , господине , бъдете по-етичен. Определено не ви ща да ме представяте някъде с този цветист речник , който подобава на крехка ученическа възраст.
Ако на Вас ви се постави задание за кметска програма , вероятно ще въведете в презантацията си 15 минути обиди по ония , които имант различно мнение от Вас.
Пропо , ако сте работодател и извадите такъв едик пред мен , извинявайте , но само доброто възпитание ще ми попречи да влеза в смислово-понятийното асоциативно мислене на Вашите обноски.
Определено Вашата работа не изисква творчество , а еднотипна педантична точност.
И още нещо , защо ако не искам да приема това , което ми налага социално-политическата клика в София , според Вас , нямам потребност да се стремя към по-добро в родния си град.



Тема Re: Кмете - пренаселеност! [re: Блaryн Kaлчeв]  
АвторXммммм (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 12:07




Щом си побеснял, значи съм прав! Явно и много са се засегнали такива като тебе и това ме радва!
Кво да праиш, брато?! Цитат от песен на Висоцки редом с ругантня на селски ругатни! Впрочем, за мен определението "селско" се отнася не до месторождение или местоживеене, а до ментални увреждания и простотия, ама няма начин да го разбереш. Та, на тебе по-скоро ти подхожда един друг цитат - от руския филм (явно си падаш по руското) "Диамантената ръка" - "ЕСЛИ РОДИЛСЯ ИДИОТОМ, ТО ЭТО НА ДОЛГО!".




Тема Странен език... [re: Блaryн Kaлчeв]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 15:49



Много странно. Чел съм постинги на т.н. Благун Калчев в клуб "Пътешествия".
В повечето случаи те са интересни, полезни и изобщо - не бих могъл да предположа, че е способен така да се разлюти и да използва толкова просташки език.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.