Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:02 20.09.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Кмете - пренаселеност!  
АвторXмммммммм (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 12:24



Вчера ББ спомена, че София е минала 2 млн. население...
Какво да искаме и да очакваме тогава - инфраструктурата е за не повече от 850 000. Напълни се с боклуци - имам в предвид от битови отпадъци до ментално увредени човекоподобни същества. Не виждам за кого да гласувам на изборите. Ако имах право да дам отрицателен вот - щях да отида. Щото има си начини за всичко и няма какво да измисляме топлата вода. Ето няколко примера:
1. Нахлуващите от всякъде цигани - да се въведе италианската система, която отчита техните собствени "културни особености" (така, както те ги заявяват). Та тази система включва - циганите/ромите нямат право на италианско гражданство; могат да се заселват само там, където съответната община им разреши и за време, което тя им определи; нямат право да гласуват - съответно и не могат да влияят върху развитието на населените места и държавата като цяло и т.н.
2. Задръстванията и замърсяването на въздуха от автомобилите - да се въведе японската система - купуваш си автомобил, само след като представиш от общината документ, в който е указано къде можеш да го паркираш.
3. Да се въведе отново софийско жителство - нямаш право на постоянен адрес в София, ако не представиш документ от фирма, че след като е проверила за подходящи кадри сред безработните софианци и не е открила подходящ кандидат, гарантира работа и съответния деклариран доход на такъв от провинцията.
4. Да се преразгледат разходите за осигуряването на относително нормален живот в София и да се облагът с данъци и дошлите от провинцията - например, живееш на временен адрес в София - плащаш данък смет на глава от семейството (щото сега какво излиза - живее в 2-стайно жилище семейство от 4 души, изхвърлят боклук като за световно и плащат данък смет в село.... - а ако не дай си Боже софиянци поискат да им "върнат" поне част от боклука - надават вой до небесата, че щяла да им се замърси природата и китното селце или пък искат луди пари).
5. Да се облагат с данъци не само кучетата, а и всички останали домашни любимци. Бездомните кучета в последно време понамаляха, ама се навъдиха пълчища бездомни котки, които разнасят много и то опасни зарази, пък и да не би котешката или заешката урина или лайна да не миришат, когато се изхвърлят в кофите за боклук.
7. Да се забрани в градските черти да се отглеждат селскостопански животни - крави, кози, кокошки, коне... Който иска - да си ги гледа в обори и ферми в околностите.
8. Да се забрани на огромното количество кръчми, ресторанти и малки хотели да изхвърлят отпадъците си в контейнерите за смет на жилищните сгради около тях - късно вечерта централната част буквално се зарива от бутилки, кашони и какво ли не, щото контейнерите просто не могат да ги поберат.
5. Да се наложат зверски глоби за паркиране по тротоарите (вече не може да се минава от коли), пикаене по сгради, градинки или просто където им попадне на пияндурниците (това все пак е град, а не като на село - излезеш зад кръчмата и вече си на къра).
... Може да не ви харесва това, което съм написал, може и да добавите още нещо. Ваша работа - аз бих гласувал за кмет, който направи нещо по тези проблеми.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммммм]  
АвторBъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 13:10



Как стои въпросът с отрицателния вот?
Не точно не искам да гласувам , а не искам такива избори , дето само ни обременяват повече. То ни дуднат по телевията , гледаме им физиономиите навред и ще рече , че животът започва и свършва с тях. Да не говорим що пара се харчи от хазната , която може да отиде към подобряване на живота на нацията .
Никой не обещава ред и санкции , слушаме всичко друго но не и нормални неща. Задъхваме се от непукизъм и лицемерие , обвито в реално безхаберие



Тема Хмммм - кмет!нови [re: Xмммммммм]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 13:36



За тази ти програма бих гласувал за теб без притеснения.

Но погледни какво става - държава с население около 7млн, и два от тях са в София. Планират се нови жилищни квартали, строят се нови и нови сгради. За работна ръка идват главно хора от провинцията... И после не се връщат.

Мисълта ми е, че само кмета не може да се оправи. Без програма, която да помогне в развитието напровинцията, без да имат работа-доходи-условия и възможности за развитие, хора ще продължат да идват в София.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Bъпpoc]  
АвторXмммммм (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 13:40



Ами, да речем - имаш бюлетина, 2 метра дълга, на която са сложени всички кандидати и т.н На края има и едно редче което примерно гласи - Не съм съгласен с нито една от предложените кандидатури. Това е отрицателен вот. В случай, че имаме право на отрицателе вот, то тези "отрицателни" гласове не следва да се преразпределят между кандидатите и партиите, които са спечелили. Така става сега - преразпределят ги (за различните избори по различни системи) и после управниците се бият в гърдите - за нас са гласували не знам колко си (щото имат брой парламентаристи, общински съветници и т.н.). И твърдят, че управляват от името на народа и на изирателите (не че вярно), за които впрочем изобщо не им пука. Отрицателният вот казва - дълбоко неуважаеми дами и господа, НЕ САМО ЧЕ НЕ ВИ ХАРЕСВАМ, ИЗОБЩО НЕ ВИ ИСКАМ! Цялата тая паплач, която се величае, че била национално отговорна политическа класа - НЕ Я ИСКАМ И ДА СЕ МАХА!
Сега на практика, основната маса от имащите право на глас не гласуват. Не че са чаааак толкова аполитични или им е все едно. Просто не виждат правилните хора и партии.
Счита се, че пропорционалните избирателни системи са по-демократични и се прилагат в по-развитите демокрации. Сигурно е така. Само че у нас всичко е наопаки и нашите политици обръщат системата срещу гласоподавателите. Заради това, ако погледнеш, тия дето ни управляват са си общо взето все едни и същи.



Тема Re: Хмммм - кмет!нови [re: Eмил]  
АвторXмммм (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 13:58



Благодаря за мнението ти за мен. Това обаче не е моя програма, а просто "болежки" - мои и на моите съграждани - софиянци. Не съм политик, а обикновен човек и съответно - лесно ми е да чувам хората, когато говорят с мен.
За втората част на мнението ти - напълно съм съгласен. С риск да стана досаден, пак ще дам пример с друга страна - Австрия. Можеш да отидеш в село близо до Виена или на 2-3 часа път с кола - едно и също е. В селото има изградена цялата необходима инфраструктура (канализация, улици...), навсякъде има 1-2 банки (клонове на банки, де), училище, ресторанти - в зависимост от броя на жителите и т.н. До там води хубав път т.н. И естествено - селото не запустява. Това не го е донесъл Санта Клаус - направила го е местната община и кметовете през годините. А що се отнася до Виена - там мирно и кротко са си гласували и определен процент от приходите от туризма се заделят ЗА нуждите на града, който е и притегателен туристически център. С парите непрекъснато възстановяват сгради (отвътре и фасадите), оправят улиците и поддържат парковете... Дори дотират хората, които живеят под наем в някои по-стари сгради в центъра (не че от вътре не са ремонтирани и осъвременени) - щото са се сетили, че ако в една къща не живеят хора, тя "умира". Така че, на нормалния виенчанин изобщо не може да му хрумне, че една стара и хубава постройка - паметник на културата, ще запустее и ще се срути, убивайки две млади жени, както стана в центъра на София.
Впрочем, да сте чули, някой от кандидат - кметовете да е споменал нещо за стотиците такива сгради в София?! Май единственото им решение е - Емел Етем разпорежда, прави се списък, обявяват се за "опасни" и се "самосрутват". После, "правилната" фирма срещу съответната "благодарност" строи нещо на вече "освободилия се" терен....





Тема Re: Хмммм - кмет!нови [re: Xмммм]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 16:14



Отново няма какво да добавя. Точен анализ и подходящ пример.
Всъкност - има и по-драстични. Приятел живее в едно швейцарско село. И всяка година, през ноември, получава точен отчет за какво са похарчени парите на селото. Защото голяма част от неговите данъци остават в селото му. И ако не е съгласен с нещо, може да свика референдум. Отчета е страхотен, оформен като книжка и всичко е описано - от боя за маркировка до нов звънец за училището...
А за боклука - няма данък смет. Но боклука се изхвърля само в специални торби, които се купуват от супера иструват много пари. Т.е. - правиш много боклук - плащаш много. И веднага българския ми въпрос - ами ако го хвърля в някаква друга торбичка? Ами няма да го вземат, първо ще дойде кмета - може нещо да не си разбрал, а после - полицията с тлъста глоба.
Но пак се връщам на основния проблем - хората в Бг няма какво да работят в провицията. Аз съм роден и израстнал в София /още малко - и ще почна да казвам че съм и остарял тук/. Е да, ама знаеш ли колко хора около мен са от София? Чак почнах да си мисля, че всички софиянци са емигрирали.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммммм]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано12.10.07 07:44



Защо бе, гнидо проста комунистическа, хаби клавиатурата за толкова глупости!
Очевидно те е яд на дошлите от провинцията, защото си тъп като галош и работодателят ти предпочита да си назначи човек от Каспичан, който му върши работа. Пък ти даже СОФИЯНЕЦ не можеш да напишеш без правописни грешки, а искаш да не те облагЪт с данъци! Да ми облагЪт с данъци котката, а твоите хлебарки и въшки кой ще облагЪ?
Какво бе, дебил кух, си разбрал от италиански системи?

Твоите "предложения" най-добре да ги преведеш на корейски и да ги представил на другаря Ким. Може пък длъжността кмет на Пхенян да е вакантна, пробвай! Пък ако не за кмет, то за лайночистач със сигурност има места.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
АвторBъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 12:01



Моля Ви се , господине , бъдете по-етичен. Определено не ви ща да ме представяте някъде с този цветист речник , който подобава на крехка ученическа възраст.
Ако на Вас ви се постави задание за кметска програма , вероятно ще въведете в презантацията си 15 минути обиди по ония , които имант различно мнение от Вас.
Пропо , ако сте работодател и извадите такъв едик пред мен , извинявайте , но само доброто възпитание ще ми попречи да влеза в смислово-понятийното асоциативно мислене на Вашите обноски.
Определено Вашата работа не изисква творчество , а еднотипна педантична точност.
И още нещо , защо ако не искам да приема това , което ми налага социално-политическата клика в София , според Вас , нямам потребност да се стремя към по-добро в родния си град.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
АвторXммммм (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 12:07




Щом си побеснял, значи съм прав! Явно и много са се засегнали такива като тебе и това ме радва!
Кво да праиш, брато?! Цитат от песен на Висоцки редом с ругантня на селски ругатни! Впрочем, за мен определението "селско" се отнася не до месторождение или местоживеене, а до ментални увреждания и простотия, ама няма начин да го разбереш. Та, на тебе по-скоро ти подхожда един друг цитат - от руския филм (явно си падаш по руското) "Диамантената ръка" - "ЕСЛИ РОДИЛСЯ ИДИОТОМ, ТО ЭТО НА ДОЛГО!".




Тема Странен език...нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 15:49



Много странно. Чел съм постинги на т.н. Благун Калчев в клуб "Пътешествия".
В повечето случаи те са интересни, полезни и изобщо - не бих могъл да предположа, че е способен така да се разлюти и да използва толкова просташки език.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммммм]  
Авторmark (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 11:42



Имам чувстово, че това е писано ог човек, който никога през живота си не е виждал нормален град с нормални хори. Вече няма крепостничество, хората са свободни.

Иди например в Париж или Лондон и виж за какво става въпрос там...



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Bъпpoc]  
Автормapk (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 11:46



Реакцията на човека е абсолютно адекватна на написаното.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: mark]  
Авторjotunheimr (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 21:33



писано е от обикновен софийски селянин :)

не случайно хората казват "дървен шоп"



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммммм]  
Автор---------- (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 01:36



Тук-там му хващаш края,ама и доста глупости си понаписал!
Не знам защо софиянци сте останали с впечатлението,че заветната цел на всеки селянин е да стане софиянец.Не еточно така.Във всички по-големи градове се наблюдава тази миграция.Съвсем естествено е в София като най-голям град да има най-много преселили се.
Кое поражда тази миграция?
1.Препитание.
Безработицата и ниските доходи в селата и малките градове са повече от очевадни и не са тайна за никой.Така че не мисля че е редно да обвиняваме някой за това,че е потърсил щастието си някъде другаде.А щом се задържат и не се връщат на село-значи са намерели по-добър вариант,тъй че...
2.Дори и да могат да се препитават на село някои семейства са принудени да мигрират,просто защото децата им трябва да ходят на училище,а в тяхното село такова няма...
3.
4.
5.
.
.
.
1000.-останалите са толкова малък процент,че не са от значение.
Ако някой реши проблемите от т.1 и т.2 селяните ще си живеят по селата в собствените домове,ще си гледат там кравите и кокошките и прасетата вместо да се бутат в 32 кв.м.панелни боксониерки и те ще са доволни и вие ще сте доволни...
Само,че като гледам на никой от управляващите не му е даже през..................за тези проблеми.
Та и да мрънкате и да хленчите така няма да се отървете от тях,защото те не се борят за по-висок стандарт,те се борят за оцеляване!



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: ----------]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.10.07 11:36



аз едно не мога да разбера. Гонзо като дойде в уефски, той не е селянин. Бербатов или Стоичков като играха в чорбата, не бяха селяни.
Ама като дойдат Бедри от Златоград и Иван от Мездра да мъкнат тухли и киреч по строежите - те са селяни разбираш ли, замърсяват, загнусяват и сякви такива.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: f(x)dx]  
АвторCтoпep (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 12:31



Ми така си е - замърсяват. Една такава селска строителна бригада ремонтираше апартамент в нашия вход. Как ли не ги молихме, как ли не настоявахме - като цапат стълбището да си го почистват в края на работния ден. Ама къде ти. Пък Стоичко и Гонзо са селяни. И то големи. Съгласе съм с един по-горе, че хората се борят за оцеляване. Затова, проблемите на София са проблеми на цяла България. Бил съм и в Лондон и в Париж и в други големи градове. Там обаче няма тън-мън - идваш, бачакш и плащаш всичко като поп - данъци, такси за паркиране и кво ли не. И не си изхвърляш болклука през прозореца.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Cтoпep]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.10.07 13:20



а от къде съдиш, че т.нар. селяни не плащат всичко като попове - данъци, такси за паркиране и кво ли не?
И също, че само и точно те си изхвърлят боклука от прозореца?

ей, стига сте се занимавали с глупости



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: f(x)dx]  
АвторNoSaint (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 15:35



Пичове, отидете в Студентски град, където се подвизават въпросните индивиди от провинцията-огледайте се и си направете изводите що за хора са!



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: f(x)dx]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано16.10.07 17:30



Ма молА ти са! Това не подлежи на обсъждане. Селяните са тези, които крадат, замърсяват и ощетяват по всякакви начини София и нейните потомствени второ поколение софиянци. На тях се дължат проблемите на града.
Умрем и от воплите на бате Бойко за данъците, дето най-нагло и несправедливо им ги прибирала държавата - ама това, че цялата централна администрация и голяма част от бизнеса работят в София, си е лична заслуга на потомствените софиянци и няма никаква връзка с дадения им от селяните статут на столица.
Вярно е и че крепостничеството вече не се практикува широко, ама знам ли, може да е грешка.
Само се чудя как не им омръзна да си повтарят глупостите.

Редактирано от Mиpa_M на 16.10.07 17:31.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: NoSaint]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано17.10.07 17:15



и що за индивиди са?
Същия извод можеш да си направиш и ако отидеш на средностатистически ученически купон в Банишора, Лозенец или Красно Село.



Тема Re:нови [re: mark]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано21.10.07 13:34



и понеже мутрата е казала, че София вече е 2 мил и ти веднагически се връзваш? той така разправя и че Люлин е повече от 200 000, много сте жалки, толкова лесно се връзвате на изхвърлянията му.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммммм]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 17:47



Цяла София непрекъснато се пълни с хора от провинцията и затова градът става пренаселен. В малките селища няма работа и всичко приижда тук. Който и кмет да дойде, без закони, които да спират притока на хора и без дългосрочна държавна политика, София ще се задръства все повече и повече с коли и хора. Презастрояването продължава, а никой не иска да помисли, че София не е разчетена за 2-3 милиона или повече, а за 800 000 души. Всичко това е следствие от беднотията и безхаберието в държавата. Така че проблемите са доста дълбоки и трудни за решаване. А най-важното е да има желание да се решат тези проблеми, но явно повечето от управляващите не мислят за бъдещето на държавата, а само за себе си.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: nik]  
АвторMark (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 18:13



Ами Лондон за колко е "разчетен"? Знаеш ли, че уличната му мрежа е от 15 век? Знаеш ли колко хора са живели тогава? А знаеш ли че сега живеят 100 пъти повече?

И един допълнителен въпрос - кой прави подобни разчети? Май ти?



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Mark]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 12:49



Лондон и въобще UK са много по-напред от нас във всяко едно отношение - икономика, култура на хората, организация, работа и т.н. От тях би трябвало да взимаме пример и да се учим. Сега говорим за проблема тук , в София и пак казвам, че няма особено желание и стратегия на държавно и градско ниво за справяне с него.

"И един допълнителен въпрос - кой прави подобни разчети? Май ти?"

Мерси за комплимента :) но разчета не съм го правил аз. Числото 800000-850000 го четох някъде и така съм го запомнил. Разчета беше от времето на комунистическата епоха, когато са правени големите квартали около София и булевардите към тях.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: nik]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано23.10.07 23:38



Да спират притока, а работа на тия, дето нямат работа, ти ли ще им намериш, или да се оправят, сами са си виновни - селяни!
И аз все питам Лондон за колко е разчетен, ама нещо досега не са ми отговорили.



Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Авторzo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 19:50



Това с „разчитането” на градовете си лъха на комунистическо планиране и нищо повече, но явно некой хора не могат да го проумеят.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммммм]  
Автор roum (приятел)
Публикувано26.10.07 11:57



Уважеми господине (Другарю) Аз съм от Варна Харесвам София и затова влизам в този клуб
Нямам никъкво намерение да ВИ се натрапвам като идвам в София, ама ВИ моля да проявите разбиране НЕ ИДВАЙТЕ И ВИЕ ВЪВ ВАРНА защото ще ви наложим морски данък


Този коментар беше адресиран само към Хмммммм

http://www.termichnaobrabotka.start.bg

Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммммм]  
Автор imperator_palpatin (непознат)
Публикувано10.02.08 19:45



Не можем да забраним на някой от Сунгурларе (напримерно) да живее в София, ако си е купил жилище или си плаща наемът, за другото съм съгласен. Важното е хората да разберат, че предприемчивият човек може да печели добре и да живее добре и в по-малко населено място. Лично аз съм роден в София, тук и живея, ама ако продължава така, ще се чупя.
За циганорите - не трябва да се допуска да се самонастаняват незаконно дето им скимне, незаконните гета и опасните изоставени постройки които населяват да се разрушат. Аз живея в квартал, който сам по себе си е хубав, устроен и с добро местоположение, но стадата мангали му създават лошо име.
А какво се получава? Така нареченият ни кмет обещава да им строи безплатни жилища ?!? Значи ако някой бял човек дойде да живее в София от Генерал-Тошево (да кажем) и иска да си купи дом - да плаща 1000 евро на метър, а за тая измет, от която полза няма, а само проблеми - да се строят безплатни жилища ?!?



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: imperator_palpatin]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 21:55



Може би да бутнат гета като Дружба и да ги изселят в Елин Пелин примерно?



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммммм]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано14.02.08 22:45



Мдааа, прав си! Ама това дето го искаш не зависи от кмета, а от правителството, пък там едни селяндури, остей са.
Ама да ти дам идея какво може да напрай кмета. Има един закон - ЗМДТ, където може да се пипа от кмета



Та ето няколко конструктивни предложения:

1. Вдигане 1000 пъти на данък недвижими имоти - така де, откъде накъде селяните ще си купуват жилища в милата ни столица - да си ходят на село и да си плащат на тамошната община.

2. Вдигане 3000 пъти такса смет - за да има пари общината да плаща на разни Вълци, Волфовци и т.н., пък и да има кинти да се плати на тези изнудвачи от Суходол! Амаха, цяла София е техен заложник!

За колите, пропуските и т.н. съм съгласен с тебе.

3. Въвеждане на туристическа такса върху всеки наем в размер на 3 наема ежемесечно! Разбира се, това отново идва в общинския бюджет! Така де, няма селяните да строят кооперации в милата ни столица и да ги дават под наем на други селяни да пренаселват този хубавия град!

4. Направо забрана на движението с МПС, ППС и т.н. возила, с изключение на велосипеди и градския транспорт! Трябва да може да се диша този въздух по дяволите!

Поздрави, и да вземем да допълним още тези така необходими предложения и да ги представим на ББ. Предполагам ще е съгласен.
Хм... дали ще е удачно да предложим ББ да ги експериментира първо в Банкя?



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: f(x)dx]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 00:20



И ти си хаскЬовски селянин ,ама не си признаваш





Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммммм]  
Автор Kirilius (минаващ)
Публикувано16.02.08 02:44



По отношение на т.3 - връщането на софийско жителство: пълна глупост! Предложената система да се дава жителство само ако имаш работа (която първо е предложена на "софиянци"), няма да намали броя на "пришълците". В момента в София безработицата е по-малка от 1%!!! Това е доста по-малко от т.нар. здравословна безработица и означава, че постоянно ще има нужда от нови кадри, които няма откъде да се вземат освен отвън (от провинцията). Ситуацията в момента е резултат от ПАЗАРА, а не от нечия прищявка. Такива са законите на търсенето и предлагането. В целия свят (като изключим Северна Корея, Куба и още няколко диктатури) тези закони определят демографското развитие и София не е изключение.


По отношение на т.4 - за облагане с данъци на дошлите от провинцията: тези, дето са дошли от провинцията си плащат данъците в София така или иначе. Ако са си купили жилище в София, директно почват да плащат данък на общината. Ако са под наем, тогава истинските собственици пак плащат данък на общината и си го включват в наема. При всички случаи който живее в София, си плаща данъка там - пряко или косвено.


По отношение на т.5 - за облагането с данъци на животните: нещо не схващам - искаш да облагаш с данъци бездомните котки за да им намалиш броя ли? Защото иначе ако облагаш с данък собствениците на домашни животни, това само ще ги стимулира да си изхвърлят любимците на улицата (ако не могат да си плащат данъка).

Разбирам, че темата е емоционална, но пренаселеността и мръсотията няма как да се решат с емоцианално-заредени мерки. Трябва практичност, а т. 3, 4 и 5 просто не са практични.

По другите точки съм малко или много съгласен. Трябва си як контрол, закони еднакви за всички, ако искаш да караш кола - плащаш за паркинг независимо дали си от София, Долно Нанагорнище или Марс!



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Kirilius]  
Автор roum (приятел)
Публикувано18.02.08 09:32



Понеже напоследък стана модерно да се правят РЕФЕРЕНДУМИ, да направите един такъв във София.
Резултата предполагам ще е отчайващ за Софиянци при толкова Пришълци






Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: roum]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 22:10



Хахаха...ИМЕННО!

Те у Шопето вече повече са пришълците, отколкото софиянци...



П.П. Всъщност т'ва хич не е смешно...Тая централизация вече задушава София от една страна, а от друга убива голяма част от България...Много жалко наистина...



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Bapнeнckи]  
Авторmark (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 10:59



Напротив, това изключително много помага на града, стимулира развитието на стопанството, изграждане на нова инфраструктура и т.н. Ако населението на София си беше както през 1900 г. даже и трамваи може би нямаше да има.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: mark]  
Авторhehe (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 11:12



По скоро въпроса е дали това "помага" на града по най-добрия начин..



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: hehe]  
Автормapk (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 11:54



Другата опция да се изселят хората другаде и да се закрие градът. Или пък да остане малко провинциално градче с 80 000 жители.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: мapk]  
Авторcoфия (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 13:35



Само така селяни завиждайте и си стойте във вашите градчета вместо да идвате в София да живеете и да гледате като невидели що е то як град

Пълно с комплексари в тая държава



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Bapнeнckи]  
Авторcoфия (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 13:38



Гагаузов,вие с Пловдив не можете да се мерите а кво остава със Софето...бягай укрепвай свлачища там горе че как е тръгнало градлето ви ше се разпадне





Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: coфия]  
АвторAlo, Selo (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 14:01



в софията има 250 000 мангали, а във варна колко гагаузи има? 20-30 дъртака в каварненските села, които даже на са област варна. скрийте се бе софийски селяни смърдящи не си ли виждате смрадливата държава на ква кочина мяза, а ми тръгнали да се заяждат кой град бил най-най.
вашта майка проста селяни вонящииии опраете си селската държава некадърна и после ми спорете за градовете бе.
тва средностатистическия българин големо говедо. прост, прост, прост



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Alo, Selo]  
АвторГoтин пич (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 12:12



Каза най-големият простак. Като не ти пука за София, защо изобщо ще посещаваш софийския форум? Явно си с психични отклонения. И по-леко с обидите, трябва да си взимаш хапчетата по-често.



Тема ДЕВЕТ ТОЧКИ?????нови [re: Xмммммммм]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано22.02.08 12:03



Аз предлагам само две
1 Да се налагат глобите по сегашните закони
2 Да се събират наложените глоби
Гарантирам ти 30-40 % подобряване на ситуацията.



Тема Одобрявам с вметканови [re: Xмммммммм]  
АвторPyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 23:42



Връща се `жителството`, но се въвежда закон - търговските, промишлени, производствени и т.н. обекти да плащат данъците си там където се намират.

Въобще не ми се нрави, че Метро, Кауфланд и бог знае още колко фирми използват ресурса на града ми, а плащат данъци в София от които се храни "Хмммм".
По тази логика, Козлодуй спокойно може да въведе изходно мито за тока на Софиянци.
Бургазлии и Варненци пък могат да изпраскат такава такса `море` на `хммм` , че да е на диета до края на живота си.

И въобще, мнението е тъпо, дебилно, инфантилно и бликащо от супер комплексарщина.



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: Pyceнeц]  
Автор Vladi (татко)
Публикувано06.03.08 11:49



Не че има нещо общо с темата, ама нормалните хора отдавна спяха да ходят на българското "море". Всъщност има общо с темата - гнусотията по морето е същата каквато е гнусотията в София.



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: Vladi]  
АвторNoSaint (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 14:09



Така ли? И къде ходите Вие, нормалните хора?
А от чие име говори татко Влади?
И какво искаше да каже с това "спяха"?



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: NoSaint]  
Авторбaцeтo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 14:56



Морето и София сък. Истината е в Централна България. Няма да уточнявам в кои градове, за да не стане спорът, но вие се сещате сами ето, ето...



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: NoSaint]  
Автор Vladi (татко)
Публикувано07.03.08 12:07



Сорррри, изпуснал съм рррръто :-)

Ти пък да не се засегна? Да не си морски?
Нямам нищо против варненци и бургазлии, обаче бг черноморието вече не става и за чеп за зеле. Ако искаш да идеш на що-годе прилично място (т.е. където бетонът << зеленината/плажа), ще трябва да ходиш на палатка (което мисля, за една немалка част от хората е неприемливо). Ако пък искаш някакви удобства, ще трябва да се забиеш на място, където бетонът >> зеленината/плажа. При това на цени не по-различни от Турция и Гърция, където обаче и обслужването е по-добро, и условията са по-добри, а и морето и плажовете са им плажове, а не с вид на ЖК-та.



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: Vladi]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 15:04



Северните курорти все още са прилично добре в сравнение с "Южната Чалга"...

Св. Св. Константин и Елена, Слънчев Ден, Златните и Албена са доста по-незастроени курорти...И там се строи, но сякаш има някакви норми кое - къде - как да изглежда...Архитектурният жанр "мутробарок" е много по-силно изразен на Сл. Бряг и надолу...А и зад Златни Пясъци се намира и едноименният голям природен парк, който е и резерват и не се "пипа", а и е много красив, все едно си в някаква джунгла...А зад Сл. Бряг какво има - ...полета, полета, път и пак полета...хаха.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор kapuletti (с ясни позиции)
Публикувано08.03.08 14:30



а вие, господин Калчев, ходете да си псувате на села по каруцарската! виждам - доста ви се удава - значи върнете си се У вашето село и си блейте с козите, моля! наистина трябва да се прочисти София от цялата селска паплач, дето злобее срещу софиянците, че са софиянци и че си искат личното пространство! трябва да има някакъв контрол относно допускането на провинциалните нашественици в София, защото вече и 1 час не са ми достатъчни да мина разсрояние от 7 км до офиса си!!!



Ходя почти всяка събота вечер в Студентски град и гледам надутите селянчета, които само се чудят с кого да се сбият и къде да си избият комплексите - като са дошли да "учат" в София и вече са станали върхът! не ходят по цял ден на лекции, чакат мама и тате да пратят бурканите с ядене и спестените си пари, за да изпият в хилядите барове из студентски град. и после това ми било бъдещето на България! вижте го как се образова по кръчмите и в юмручен бой! преди 2 седмици в студентски град в рамките на 15 минути бях свидетел на 2 зверски побоя - и всичките участници бяха някакви селски студентчета! и после тази "специалисти" искат да работят в София и да изпъкнат повече от софиянците! само защото на софийския работодател му е по-евтино да назначи някой селянин, дето и г@за ще си даде да стане софиянец и да живее в София... нямам думи повече! напълно съм съгласна с връщането на гражданството!



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммммм]  
Автор amado (непознат)
Публикувано14.03.08 03:33



Аз предлагам друго, защо Софиянци не въведете дори визи за нас провинциалистите? Във всяко село ще си имате консулство ше си ходиме там за визи, даже ще си ги плащаме, та да полъним дубките в столичният бюджет. Мисля, че това ще е едно добро начало.

А дали сте се замисляли Вие столичаните (всъщност защо не поглендете личните карти на родителите се и да потърсите там място на раждане, но това е друга тема), че София е един от малкото (Варна, Бургас) Български проспериращи градове точно поради причината, че има голямо население.

Абе най-добре си въведете визи, и на входа си сложете КПП-та и си решавате проблема.

http://www.motohand.com


Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: amado]  
Авторvmetka (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 12:05



edna vmetka samo,ima mnogo po prosperira6ti gradove ot burgas i varna v bg ,veliko turnovo,stara zagora i plovdiv,primerno,vse gradove raz4ina6ti na proizvodstvo i industriqa ne na servitiori da gi izhranvat

ina4e sofia e nai-napred ama by default kakto se kazva,prosto za6toto e stolica na selska durjava



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: vmetka]  
Авторsort (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 12:32



Не мога да се начудя как се слатат Търновлии на всякъде та те нито култура имат нито .... една гола история им е останала и това е.
Даже Габрово, Плевен и Севлиево са на пред от Търново, да не говорим за Русе, Варна, Пловдив, Бургас или Хасково



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Kirilius]  
Автор barry (член)
Публикувано17.03.08 14:19



Какво да се каже за Кирилус. Разумни размисли без предубеденост и емоционална обремененост.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: NoSaint]  
Автор barry (член)
Публикувано17.03.08 14:21



Айде бе! Ти от къде занчеш, кой от тези индивиди е от провинцията? Все едно софиянци не припарват в Студентски град.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Cтoпep]  
Автор barry (член)
Публикувано17.03.08 14:24



Ми защо не помолихте собствениците на апартамента да си чистят стълбището? Или да им бяхте забранили да викат строители провинциалисти, а да си бяха намерили работници трето поколение софиянци. Ти ако си ремонтираш апартамента как ще постъпиш? По произход ли ще ги търсиш? Колко глупост имало по хората, не е истина.



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: Pyceнeц]  
Автор barry (член)
Публикувано17.03.08 14:27



Правилно. От къде на къде софиянци ще ходят на чуждо море? Да си ходят на софийското.



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: barry]  
Авторmark (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 15:34



Всеки по-разумен столичанин ходи в Гърция, по-евтино, по-близо и по-хубаво.



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: mark]  
Автордa (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 19:34



И там по-рядко можеш да видиш лайна и дамски превръзки във водата.



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: Bapнeнckи]  
Авторcтoличaнин (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 19:49



Така,гагауз смешен да ти кажа че пък Южното черноморие е много по-яко от свлачищното северно.Не знам за коя поред година южното има пъти повече туристи не само Заради Най-големия курорт Слънчев Бряг а и заради Поморие,Несебър,Созопол,Дюни и много много други места стой си в свлячищния север

То като събереш Златните пясъчета и Албена може и да се доближат поне половината Слънчев Бряг



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: barry]  
Авторлиco (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 23:12



Да, особено по такива като теб колко глупост има не е истина. Но е лесно да се изказваме неподготвени като изкукали преподаватели. Побъркан, ходи се лекувай, мой човек. Не ставаш.



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: cтoличaнин]  
Автор roum (приятел)
Публикувано18.03.08 08:59



Е приятно изкарване по-южното черноморие , аз пък ще отида на север защото не е толкова пренаселено (заради страх от свлачища)






Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: cтoличaнин]  
Авторpyce (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 10:53



Аз пък препочитам северното понеже не е толкова нагъсто населено както южното





Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: pyce]  
Авторroтин (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 11:59



Гърция и Турция обаче е по-чиста водата, не е такава тъмно зелена като у нас.



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: cтoличaнин]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 20:56



Гагаузите ги търси на север от Балчик и Каварна по някои села...Може и да са останали няколко старшита-гагаузи и като не ти дават сън да спиш, иди и се снимай с тях и се успокой. Тъпо шопче...хаха...Ти сигурно и шоп не си, де...Но както и да е...

Относно колко голям бил Слънчев Бряг...'Ми нека си е голям, пренаселен и шумен...Колко да побира Сл. Бряг през най-пиковите дни - 100 000? 200 000? Ха-ха...Нали се сещаш, че Варна през лятото достига около милион...





Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: Bapнeнckи]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 20:58



Отделно че и в община Варна влизат курортите Чайка, Слънчев Ден, Св. Св. Константин и Елена, Златни Пясъци...Залтните са най-отдалечени и са на около 15 км северо-източно от Варна...





Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: Bapнeнckи]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 02:57



Не знам дали виждаш, че това не е клуб варна, нито Каварна, а София. Но...говори си. Аз пък предпочитам Гърция, защото е по-евтино и знаеш за какво плащаш. За чиста вода, а не за тъмнозелена мътилка. И в София и околността не им викат шопи, шопи са говната в Пловдивско (по-известно като Измекяро-Фасулско). И още нещо - Бургас е много повече стока от варната. Във варна хората са лоши, а в бургас добри и готини.



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: Bapнeнckи]  
АвторNoSaint (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 09:41



Избиваш си провонциалните комплекси. Смешен си. Варненци са тъпи селски парчета...Във Варна минавам лятото-доста се скапа този град-напълни се със селяни от ТХ и къде ли не.Задръсти се.Селяните си личат по начина им на шофиране-варналии са мега зле в това отношение. Аз в София като видя номер от провинцията и моментално съм на щтрек, защото знам че всеки момент нещо ще изтерикатее селянчето. Бях във Варна преди 3 дни-тъпо е.



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: Bapнeнckи]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано25.03.08 14:17



И това от центъра на града а не от края му, щото края е където свършват Златните.





Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: Bat_Vanio]  
Автормлaдocт1 (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 14:21



Моля,всички постове,които не се отнасят за град София да бъдат изтрити няма ли модератор тука





Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: NoSaint]  
АвторNeyтpaлeн (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 17:14



Абе мойто момче ти като гледам си голям гражданин. Ако си гражданин значи не си българин и не живееш нито в София нито в някое друго от останалите 5000 и косур вонящи села в БГ. Но май май не си, щото доколкото разбрах, живееш в София. Кажете ми някой град в БГ аз не се сещам а се води че съм добре с географията???



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: Neyтpaлeн]  
АвторNoSaint (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 10:21



Ами зле си мойто момче...с правописа и с географията, а сигурно и с ред др. неща. След като имаш толкова много пропуски няма смисъл да говорим с теб. Просто си си зле-приеми го и се опитай доколкото може да се пребориш с това.



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: NoSaint]  
АвторHeyтpaлeн (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 13:24



Поразен съм от келешлъка на пишещите в софийския форум. Аман от диваци, аман!



Тема Re: Одобрявам с вметканови [re: Heyтpaлeн]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 13:29



Майка ти е травестит, Неутрален. Бащати се манафи на задна в селския кенеф. И не варната, а Бургас е истинската морска столица.



Тема Re: София не е 2 млн.нови [re: Гocт]  
АвторCoфия e 1.3 млн (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 03:29



Агломерациите по брой на населението в България са:

1. София 1 353 906 жители
2. Пловдив 575 297 жители
3. Варна 416 603 жители
4. Бургас 318 226 жители
5. Стара Загора 213 434 жители
6. Плевен 211 255 жители
7. Хасково 184 731 жители
8. Русе 175 935 жители
9. Сливен 173 722 жители

ИЗТОЧНИК:

МРРБ - Министерство на регионалната политика и благоустройството на Република България

Страница 29






Тема Re: Бележитите българи софиянци ли са?нови [re: Xмммммммм]  
АвторБeтka (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 10:13



Някои от идеите ти жестоко ме разсмяха...
Да се забраняло на работодателите да назначават хора от провинцията ако не докажат, че са проверили преди това за подходящи кандидати СОФИЯНЦИ...

А не ти ли идва на ум, че интереса на работодателя е друг? Че иска да намери кадри, които да му вършат възможно повече работа на възможно най-ниска цена без да му пука за произхода им? И защо реши, че подходящите хора непременно са СОФИЯНЦИ?

Те по презумпция са най-способни, най-умни и работливи ли?

Ами ако предците ни бяха разсъждавали така елементарно - колко от най-блестящите ни умове, творци, учени, артисти са родени СОФИЯНЦИ? Ами ако им бяха ЗАБРАНИЛИ да се заселят в столицата умници като теб? Ами ако способните хора, родени на село няма къде да се реализират там - в чужбина ли да идат?

Много боклук имало в София - а кой открадна милионите от Чистотата, кой открадна милионите от Топлофикация, кой продължава да граби от където му падне - провинциалистите ли? Кой застрои градинките между блоковете в квартали като Лозенец? Хайде стига, че почвам да се нервирам...



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: mark]  
Автормишo (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 13:11



а, не!
свободни не означава да навлизат в личното ми пространство и да ме карат да се чувствам некомфортно в дома си! и да ме карат да се съобразявам с тях, и да ми се натрапват, и да са агресивни.
какво сега, понеже трябва да им се осигури свобода, на мен да ми се отнеме нормалния живот? така ли?
не! по света има правила! и в по-нормалните страни тези правила се спазват. свобода - да, но правилата се спазват! свобода - да, но не и свободия.



Тема Re:нови [re: Xмммммммм]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано30.03.08 15:58



1. Нахлуващите от всякъде цигани - да се въведе италианската система, която отчита техните собствени "културни особености" (така, както те ги заявяват). Та тази система включва - циганите/ромите нямат право на италианско гражданство; могат да се заселват само там, където съответната община им разреши и за време, което тя им определи; нямат право да гласуват - съответно и не могат да влияят върху развитието на населените места и държавата като цяло и т.н.

Заради ей тази точка бих гласувала за теб, ако наистина го направиш.
Мангалския проблем трябва да бъде решен и гражданството им да бъде отнето.
Те са българи само на хартия, не и по задължения.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
АвторДpyr вapнeнeц (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 16:56



Боклуци мангали



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммм]  
Автор KouZMaN (непознат )
Публикувано07.04.08 22:14



Напълно съм съгласен с теб, но незнам как може да се оправи това. Според мен само една диктатура може да оправи нещата. Друг начин няма.



Тема Re: София не е 2 млн.нови [re: Coфия e 1.3 млн]  
Автор KouZMaN (непознат )
Публикувано07.04.08 22:18



Приятелю ти си се объркал нещо тази информация дето даваш е от преди две одини някъде в момента сме над два милиона.



Тема И аз идвам вече! Чакайте ме!нови [re: Xмммммммм]  
АвторИ вднa BAPHEHKA (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 16:01



Освен това съм и бременна и скоро ще родя. Държа детето ми да не е провинциалисче а с ЕГН от София град. Така че вече ще сме + още две - детето ще е женско. Не се ли радвате?



Тема Re: И аз идвам вече! Чакайте ме!нови [re: И вднa BAPHEHKA]  
Авторбppp (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 16:09



Е, изпълняваш плана 100%.
п.с.
научи поне детето да пише грамотно...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.