Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 20.09.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммммм]  
Авторmark (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 11:42



Имам чувстово, че това е писано ог човек, който никога през живота си не е виждал нормален град с нормални хори. Вече няма крепостничество, хората са свободни.

Иди например в Париж или Лондон и виж за какво става въпрос там...



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Bъпpoc]  
Автормapk (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 11:46



Реакцията на човека е абсолютно адекватна на написаното.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: mark]  
Авторjotunheimr (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 21:33



писано е от обикновен софийски селянин :)

не случайно хората казват "дървен шоп"



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Xмммммммм]  
Автор---------- (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 01:36



Тук-там му хващаш края,ама и доста глупости си понаписал!
Не знам защо софиянци сте останали с впечатлението,че заветната цел на всеки селянин е да стане софиянец.Не еточно така.Във всички по-големи градове се наблюдава тази миграция.Съвсем естествено е в София като най-голям град да има най-много преселили се.
Кое поражда тази миграция?
1.Препитание.
Безработицата и ниските доходи в селата и малките градове са повече от очевадни и не са тайна за никой.Така че не мисля че е редно да обвиняваме някой за това,че е потърсил щастието си някъде другаде.А щом се задържат и не се връщат на село-значи са намерели по-добър вариант,тъй че...
2.Дори и да могат да се препитават на село някои семейства са принудени да мигрират,просто защото децата им трябва да ходят на училище,а в тяхното село такова няма...
3.
4.
5.
.
.
.
1000.-останалите са толкова малък процент,че не са от значение.
Ако някой реши проблемите от т.1 и т.2 селяните ще си живеят по селата в собствените домове,ще си гледат там кравите и кокошките и прасетата вместо да се бутат в 32 кв.м.панелни боксониерки и те ще са доволни и вие ще сте доволни...
Само,че като гледам на никой от управляващите не му е даже през..................за тези проблеми.
Та и да мрънкате и да хленчите така няма да се отървете от тях,защото те не се борят за по-висок стандарт,те се борят за оцеляване!



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: ----------]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.10.07 11:36



аз едно не мога да разбера. Гонзо като дойде в уефски, той не е селянин. Бербатов или Стоичков като играха в чорбата, не бяха селяни.
Ама като дойдат Бедри от Златоград и Иван от Мездра да мъкнат тухли и киреч по строежите - те са селяни разбираш ли, замърсяват, загнусяват и сякви такива.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: f(x)dx]  
АвторCтoпep (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 12:31



Ми така си е - замърсяват. Една такава селска строителна бригада ремонтираше апартамент в нашия вход. Как ли не ги молихме, как ли не настоявахме - като цапат стълбището да си го почистват в края на работния ден. Ама къде ти. Пък Стоичко и Гонзо са селяни. И то големи. Съгласе съм с един по-горе, че хората се борят за оцеляване. Затова, проблемите на София са проблеми на цяла България. Бил съм и в Лондон и в Париж и в други големи градове. Там обаче няма тън-мън - идваш, бачакш и плащаш всичко като поп - данъци, такси за паркиране и кво ли не. И не си изхвърляш болклука през прозореца.



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: Cтoпep]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.10.07 13:20



а от къде съдиш, че т.нар. селяни не плащат всичко като попове - данъци, такси за паркиране и кво ли не?
И също, че само и точно те си изхвърлят боклука от прозореца?

ей, стига сте се занимавали с глупости



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: f(x)dx]  
АвторNoSaint (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 15:35



Пичове, отидете в Студентски град, където се подвизават въпросните индивиди от провинцията-огледайте се и си направете изводите що за хора са!



Тема Re: Кмете - пренаселеност!нови [re: f(x)dx]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано16.10.07 17:30



Ма молА ти са! Това не подлежи на обсъждане. Селяните са тези, които крадат, замърсяват и ощетяват по всякакви начини София и нейните потомствени второ поколение софиянци. На тях се дължат проблемите на града.
Умрем и от воплите на бате Бойко за данъците, дето най-нагло и несправедливо им ги прибирала държавата - ама това, че цялата централна администрация и голяма част от бизнеса работят в София, си е лична заслуга на потомствените софиянци и няма никаква връзка с дадения им от селяните статут на столица.
Вярно е и че крепостничеството вече не се практикува широко, ама знам ли, може да е грешка.
Само се чудя как не им омръзна да си повтарят глупостите.

Редактирано от Mиpa_M на 16.10.07 17:31.



Тема Re: Кмете - пренаселеност! [re: NoSaint]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано17.10.07 17:15



и що за индивиди са?
Същия извод можеш да си направиш и ако отидеш на средностатистически ученически купон в Банишора, Лозенец или Красно Село.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.