Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 24.06.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Тема Стара София с нов адрес  
Автор бaш бyrapaш (мин. на проп.)
Публикувано14.10.06 23:28



Здравейте, тъй като сървърът, на който се помещаваше досега страницата, беше затворен, се наложи тя да бъде преместена на ново място.



Досегашният адрес вече е неактивен.

Поздрави



Тема Re: Стара София с нов адреснови [re: бaш бyrapaш]  
Автор Centaurus (див)
Публикувано19.10.06 11:11



Търсих сайта преди време и видях че го няма.
Благодаря за линка. Направих Add to Favorites



глупак, простак, мръсник, циник
за к'ва ме мислиш ти


Тема Re: Стара София с нов адреснови [re: Centaurus]  
АвторZLATlN (Нерегистриран)
Публикувано20.10.06 11:37



АЗ имам една молба - дали не може да се намери някъде карта на София, ако може на центъра, от преди Втората световна война или по-рано. Аз наприм имам около 20 исторически карти на Петербург и според мен това е много инетресно, а от друга страна се вписва според мен в концепцията на сайта и би могъл да се добави отделен раздел, карти.



Тема Re: Стара София с нов адреснови [re: ZLATlN]  
Автор бaш бyrapaш (мин. на проп.)
Публикувано24.10.06 21:16



С удоволствие бих добавил карта на стара София, но просто не разполагам с такава. Ако някой от вас има такава под ръка и желае да я сподели, ще бъде качена веднага.





Тема Re: Стара София с нов адреснови [re: бaш бyrapaш]  
Автор ZLATlN (новак)
Публикувано25.10.06 12:51



Аз срещнах преди месец и нещо в книжарницата на "Патриарх Евтимий" до "Витошка" една доста обемна книга с много снимки, може би над 500, на София от преди 1939 г. В този албум имаше и една карта на София, но аз не разполагам с изданието за да кача картата.



Тема намерих нещонови [re: ZLATlN]  
Автор бaш бyrapaш (мин. на проп.)
Публикувано08.11.06 19:48







Тема Re: намерих нещонови [re: бaш бyrapaш]  
Автор3лaтин (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 15:37



Това е карта на София от освобождението, отдолу е нанесен новият градоустройствен план.
Интересно, че площадите Славейков и Гарибалди и преди са съществували. Аз си мислех, че са създадени именно с този план, не че ги е имало преди.

Като гледах иначе този другият план, който мисля беше от 30тре години, ми направи впечатление, че в центъра има 3-4 челни гари, които явно още преди 1944 са били премахнати, което е много жалко. Освен, че сега Цантрална гара е толкова натоварена, една гара много променя облига на градската среда, напр. както е в Петербург или Париж. А в Лондон има 16 челни големи гари.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.