Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 22.06.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Вашето мнение за пешеходните зонинови  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано29.12.05 12:04



Поводът е, разбира се, обявяването на витошка за пешеходна зона. Първата стъпка е направена. Но дали ще бъде защитена? На Бъдни вечер тази защита се реализираше с по една полицейска кола на всяка пресечка. Едва ли това може да продължава дълго.
Тук не трябва да се допусне положението по Графа, който уж също е пешеходна зона, но особено около Седмочислениците, трябва да си винаги нащрек от прелитащи в двете посоки автомобили. Да, част от тях са директни нарушители, но по-голямата част имат всевъзможни истински или фалшиви пропуски. Преди 2-3 години неведнъж съм виждал да профучава и сегашният кмет в предното му битие на главсек на МВР! Затова забраната за автомобили по Витошка и Графа трябва да е всеобхватна, а зареждането на магазини по тези улици да става между 21 и 7 часа. За товароразтоварна дейност да се купуват еднократни талони с по-сериозна цена - примерно 5 лв.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Вашето мнение за пешеходните зонинови [re: Блaryн]  
Автор NoSaint (sinner)
Публикувано29.12.05 14:46



Аз съм шофьор, но съм абсолютно ЗА!
Центъра-само за градски транспорт и пешеходци.

Живей бързо.Умри стар!


Тема Re: Вашето мнение за пешеходните зони [re: NoSaint]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано29.12.05 15:54



И аз съм ЗА - да има такава пешеходна зона!!!
Друг е въпросът че като се запуши Витошка и ще се натоварят повече Ботев и Васил Левски.
Във всеки по-голям европейски град , в който съм бил има такава част, в която коли не се допускат. Време е и на София да се "поевропейчи" . :-)



Тема Твърдо "Против"нови [re: Блaryн]  
Автор минaвaщ ()
Публикувано29.12.05 21:21



Проблемите с трафика и паркирането са сред основните за столицата, и не намирам за разумно и необходимо те да бъдат задълбочавани. Булевард "Витоша" е търговска зона и не виждам защо трябва да се използва от хора, които са решили да се разхождат в спокойна обстановка. За тази цел си има паркове, още повече, че трамваите вдигат доста шум, и така или иначе пак няма да е кой знае колко спокойно, особено ако добавим и колите с пропуските. Затова считам, че позитивите ще бъдат съвсем минимални, а негативите - доста повече.



Тема Противнови [re: Блaryн]  
Автор Colombino (работен)
Публикувано30.12.05 08:52



Аз съм заклет пешеходец без книжка, ама идеята не ме кефи.

Трафикът в София е такъв, че всяка затворена пътека ще го влоши видимо, да не говорим за артерия като Витошка.

Бих препоръчал на кмета вместо да се изхвърля в показни акции на показни улици, които почти не ползвам, да се фокусира върху далеч по-тривиалните и важни проблеми на Столицата:

- Вместо да забранява трафика по Витошка да се оправи с тоя по Графа(вече забранен, но неконтролиран).
- Да се оправи слатинския път за да се стимулират дружбенци да минават от там за София. Да не се правят генерални интервенции преди метрото да стигне Младост.
- Да се разшият гърлата около Орлов мост, най-вече това до Графа - има място, на което сега серат домашните псета на тия дето ги мързи да мръднат 100 м. да ги изсерат в некоя детскра градинка в парка.
- Да не се правят експерименти с четни/нечетни номера, доказали своята неефективност в много страни, които няма да намалят трафика а ще увеличат и без това голямта нужда от паркинг-площ (хората ще си купят по още едн акола - за четни и нечетни дни ).
- Да изнася системно колите от тротоарите, че пешеходците вървят по улиците и не е от желание за самоубийство. Аз съм готов да му съдействам и веднага ще му посоча няколко стотин коли, които са паркирани на 5-50 см от сградите.
- Да сложи камери и други раузнавателни средства за да намали корупцията на ченгета и катаджии. Не е нормално на безопасно място като последния десен завой от нанадолнището към Дружба, където има видимост на ляво над километър да има всяка вечер кола ченгета да дебне кой ще завие на червено ( без абсолютно никакви други участници в движението ), а като стане чукване на две ламарини на Цариградско в 9 сутринта и се задръства пътя до 11.

Абе ... Има много какво да се подобрява в София, не сме опрели до Витошка и бат Бойко дано не кара само на подобни показни акции, че видимо на там вървят нещата.

Друго което не достига в София са кръчмите. Няма да е лошо да направи нещо по въпроса.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Твърдо "Против"нови [re: минaвaщ]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано30.12.05 12:22



Има резон в това. Напоследък се върви към шумни показни мероприятия. само да припомня "бисерите":
1. Четни/нечетни номера - глупост безкрай. като издадем пропуски на държавните ведомства, на живеещите в центъра, на МВР, на общинските служители, на инвалидите, на такситата, на маршрутките, на куриерските фирми, на товаро-разтоварните работи, на строителната, сметосъбиращата техника и т.н. и т.н. - току виж пак същият брой коли в центъра.
2. Раковска - еднопосочна. А това, че потокът в алтернативната посока ще се пренесе в кьор-сокаците?!
3. Центърът - с платен пропуск. отново глупост. Пак пропуските на хората по т.1. И хаосът ще се пренесе на КПП-тата (къде ще са те? Грешни пари на строеж, поддръжка?) Само си представете КПП на Царя - до Ялта. Къде ще се редят колите, за да влязат в центъра? Да, в Лондон има такава работа, но там няма бариери и КПП-та, а камери. Тези камери са свързани в мрежа, в която са свързани и всички пунктове за продажба на пропуски. Софтуер, разпознава номерата на колите в реално време и отсява нередовните, които получават "честитки" по домовете. Тази система е била сериозна финансова инвестииця за Лондон, да не говорим за бедна София. Пък и лондончани си плащат за недобрата инфраструктура (за разлика от Париж, проектиран през 19-ти век от немеца Hausmann, но с перспектива) - около централната част няма рингове и трафикът е принуден да влезе в сърцето на града.
4. Ленти и булеварди със сменяща се посока в сутрешния и следобедния пик - видял го бил зам.кметът Велизар Стоилов в Рио. Да, това става за отчет на сладка командировка (не може да каже, че е ходил на карнавал, все пак!). Но при построени вече улици - глупост велика. Пък и в пиковете имаме двупосочно препълване - и по Цариградско, и по България.

А някой замислял ли се е, че теоретически има пешеходна зона - Графа - от Попа до Алабин, Клементина. Но никой не я забелязва поради ненормално либералното издаване на пропуски всякакви (виж точка 1.). Само след 10-15 дни ченгетата ще вдигнат блокадата на Витошка и тя неминуемо ще сподели съдбата на Графа. А прочистените от Витошка коли ще паркират по Патриарха.

Ако се затвори центъра, задръстванията по бул. Левски, Опълченска и Сливница ще станат неописуеми.

Всъщност придвижване напред може да има, само при построяване на много паркинги. Обсъждаха се подземни паркинги под училищните дворове - толкова ли няма фирми, които да построят такива съоръжения през лятната ваканция?
Тогава няма да има нужда и от паяци - достатъчно е по попа, Левски, Дондуков да се монтират камери и всички паркирали или спрели на аварийки да получават незабавно "честитки".

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн на 30.12.05 12:27.



Тема Re: Противнови [re: Colombino]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано30.12.05 17:21



точно влизах да напиша същото мнение!

между другото само една забележка имам, че всъщност на Графа можеш да си излезеш с колата и съвсем легално... на кръстовището с Шишман, като караш по Шишман левия завой е разрешен.. което не знам какъв му е смисъла и дали е от недоглеждане, но е факт



Тема Re: Вашето мнение за пешеходните зонинови [re: Блaryн]  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано02.01.06 10:08



Жалката истина е, че в София реално няма пешеходни зони. В момента Графа е малко по-добре отколкото беше. Преди се издаваха пропуски от КАТ и доста коли профучаваха. В момента пропуски се издават от общината, като предварително трябва да се заявят два определени часа - избираш си един сутрин и един следобед, и имаш право да минеш с колата си само в тези заявени часове. Та с тази процедура доста от тези, които си плащаха за пропуските от КАТ, секнаха. И въпреки всичко пак има разни държавни коли, които минават когато и както си поискат. Въпрос на манталитет и култура. Всъщност държавните мъже са огледалния образ на обществото като цяло, така че няма за какво да им се сърдиме.
Най-противното в София (освен мръсотията) е, че няма истинска пешеходна зона, както примерно в Пловдив, Варна, Бургас. Архитектите хич не са мислили, като са правили градоустройството...Каквапешеходна зона е Графа - никаква - от едната страна тротоара е широк 2м, а от другата метър и малко. Дори да не минават коли, най-много да те отнесе някоя мотриса
Айде по Витошка, поне е по-широчко, та няма голяма опасност да ти пререже краката някой трен

...и твойта майка също!



Тема п.п.нови [re: snobar]  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано02.01.06 10:17



зареждането на магазините, както и събирането на боклука да не е след 21ч., а по-възможност по-късно - примерно след 0ч. Отвратително е, като излезнеш сутрин и основна гледка по уличките да е събирането на боклука.
Абе опъка държавица сме

...и твойта майка също!



Тема ренови [re: snobar]  
Автор NoSaint (sinner)
Публикувано03.01.06 15:37



В нормалните европейски държави никой не си паркира колата пред кафето и автомобилът му винаги да е до задника! Или поне излиза доста по скъпо това удоволствие! Време е и българинът да разбере това!
Ние българите винаги ще си мрънкяме, никога няма да подкрепим човек, дори когато той се опитва да направи нещо добро. В оплакването и рушенето сме царе!

Живей бързо.Умри стар!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.