Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:12 09.06.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема един коледен ден..нови  
Автор Пpивидeниe (предател)
Публикувано25.12.05 19:58



Днес реших да посетя един приятел, живеещ в центъра...какво се случи?
Автобусите бяха почти празни-имаше свободни места...центърът бе почти пуст-не дотам , че да ме депресира, ами пуст по онзи спокоен начин, по който отдавна не го бях усещал. И ми стана едно такова...весело...по-голямата част от провинциалните граждани си бяха заминали по родните места...Кеф! Никакви задръствания, напрежение и какво ли още не...
За съжаление това се случва само по празниците...иначе този град ме депресира. Софиянец съм и нямам нищо против гражданите от цялата държава-но щях да съм много по-щастлив ако имаше и други градове, в които да се намира работа, та да се чувстват хората много по-спокойни и свободни. Иначе знаете-един делничен ден в столицата си е равносилен на Ад! От Младост до Руски паметник с петицата ми отне близо час и половина преди 3 дена, мамка му!
Вие какво мислите?



Тема Re: един коледен ден..нови [re: Пpивидeниe]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано25.12.05 20:37



Дааа - и аз взех разстоянието от Била на България до театър зад канала за... по-малко от 10 минути и то без да бързам. и честно Ви казвам - не минавах на жълто-червено по светофарите и никой не ме засичаше нагло и... хубаво беше!!!



Тема Re: един коледен ден..нови [re: Пpивидeниe]  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано25.12.05 22:45



Ммммммда...около празниците ми е най-любимо...Всичко се е изнесло по родните си места. Спокойно е...няма задръствания.
Знаеш ли, от задръствания ми се гади. Не си карам колата...то няма смисъл... А градски транспорт ползвам в мнооооого редки случаи, когато трябва да ходя в по-крайни райони. Предпочитам да ходя пеш, бачкането ми е в центъра, винаги съм живял в центъра...Е сега се преместих в едно село - красно село...но от там до центъра стигам пеш за 40 минути...и ми е спокойно...Иначе се побърквам от навалицата в градския транспорт или от задръстванията.
Какво ли мисля, мисля, че е хубаво хората от провинцията да си стоят в провинцията...да си се развиват на местно ниво

...и твойта майка също!



Тема Re: един коледен ден..нови [re: snobar]  
Авторtoi (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 00:43



Kato cheta i me izbiva na smqh. Kato iskate spokoistvie vyrvete v malkite gradcheta ,prodaite si skypite aparatamentcheta i se premestete. Shtom jiveete v stolicata shte se primirqvate nqma kak.Ne e samo sofiq vsichki golemi gradove po celiq svqt e taka.Koito iska spokoistvie se mesti da jivee v malyk i zabutan grad.Tova e jivotyt ne tyrpi zastoi.Drug e vyprosa s organizaciqta na dvijenieto i lipsata na metro no vie ne go zasqgate taka che i az nqma da se spiram na nego.
Leka vecher i veseli praznici.



Тема Re: един коледен ден..нови [re: toi]  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано26.12.05 10:51



Защо аз да ходя в малко градче, като има достатъчно провинциалисти, които могат да се върнат по родните места и да освободят пространство.
И пич, не само че няма да си продаваме скъпите апартаментчета, а и ще си купуваме още

Знаеш ли както така си живееме в столицата, вместо да се примиряваме как бихме се застъпили зад инициатива да се върне софийското жителство. Само един луд кмет ни трябва и сме готови.

...и твойта майка също!



Тема Re: един коледен ден..нови [re: snobar]  
Авторguitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 18:09



А знаеш ли по времето на "жителството" за такива тъпи идеи бай Тошо какво правеше с такива като теб ;) Или не си бил роден тогава. И не само ще се примирявате, а ще живеете в още по-малки кутийки, щото ще идват все повече и повече хора- толкова повече, колкото повече се централизира икономиката в "столицата". И толкова по-мръсна, задръстена, запушена и отвратителна ще бъде. Сори, но е така- ще видиш ;)



Тема Re: един коледен ден..нови [re: BlondNigger]  
Автор Пpивидeниe (предател)
Публикувано26.12.05 22:55



Нямаше караници, псувни...нерви...само разредения градски транспорт беше малко прецакаване...Карай да върви! Пич, представяш ли си, ако и на нас ни сложат контрола във всеки рейс какво ще стане?



Тема Re: един коледен ден..нови [re: toi]  
Автор Пpивидeниe (предател)
Публикувано26.12.05 22:59



О, да! Освен това в гореспоменатите градчета ще ни посрещнат с отворени обятия...и работа ще си намерим...че и красиви жени, които ще са във възторг от това , че една мотика не знаем как да използваме..не, приятелю...човек си тежи на мястото...пак казвам-дразни ме това, че все повече и повече народ идва да живее тук и става като в някой противен мегаполис...само дето технологично не можем да се мерим с почти никой такъв...



Тема Re: един коледен ден..нови [re: guitarist_]  
Автор Пpивидeниe (предател)
Публикувано26.12.05 23:03



По същото онова време, предимно партиини членове имаха коли. Били сме родени и аз и мода snobar, батка. И помним колко спокойно беше! Само, че тогава и аграрната икономика беше в пъти по-развита, та въпросните хорица нямаха нужда да идват ...повечето от тях.. Между другото , нали не би живял тук? Ако кажеш "Да" ще ме успокоиш...



Тема Ама сте трагични...нови [re: Пpивидeниe]  
Автор вapнeнчe (непознат )
Публикувано27.12.05 14:42



първо, провинциалистите имат малко общо с радващото ви спокойствие в централната част на града - така е не само сега на Коледа, а и всяка събота и особено неделя. Причината е прозаична - в центъра живеят малък брой хора, а през уикенда никой не ходи на работа, университет или където и да било. Хората си стоят вкъщи по кварталите и толкова.

Вместо да усетите пълната трагедия на София по празниците, вие се радвате... Как е възможно една огромна европейска метрополия на коледните празници да е пуста??? Вместо както във всеки нормален град по света центъра да гъмжи от хора в празнично настроение, тръгнали нанякъде да отбележат празника, вместо да има огромен коледен базар на централния площад с подаръчета, музика и греяно вино, вместо на 101 места да има организирани веселби, оркестри, артисти и пр., които да веселят столичани в празничните дни, централната част на града е мъртва! Всеки се е затворил в панелното си апартаментче, гледа тъпо тв предаване и нищо не прави. А вас това ви радва? Странна работа...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.