Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 30.04.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Наръчник на съвременния софиянецнови  
АвторKpacимиpa Xaджиивaнoвa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 13:17



Наръчник на съвременния софиянец

Поради настъпилите напоследък промени в условията на живот в столицата, които са предимно от екологично естество, препоръчваме на софиянци да спазват следните прости, но жизненоважни стъпки.

Стъпка 1 /след събуждане/: Задължителен душ, ако има вода.

Ако няма вода – полейте се с канче минерална вода, ако и това нямате – с какъвто дезинфектант имате под ръка, включително белина, калиев перманганат, течен сапун или се обтрийте със спирт.

Обтрийте и половинката си, също кучето, децата и съседката.

Стъпка 2: Запушете каналите на мивките, за да предотвратите навлизане на хлебарки, дървеници, червеи и други форми на живот, които се развъждат в кофите за боклук навън. Запечатайте и вратите – по същите причини. Измийте си ръцете.

Стъпка 3: Затворете прозорците, тъй като е много вероятно да се задушите от дима от запален пред блока боклук, но пък, ако не дай си Боже това се случи, медиците и пожарникарите няма да могат да влязат поради причините, описани в Стъпка 2.

Стъпка 4: Мийте си ръцете през пет до максимум десет минути. Спомнете си онези хубави брошури със заглавие „Мухите носят зарази“, които се въргаляха в поликлиниките навремето, а вие ги четяхте с презрение и смях.

Е, както се казва, който се смее последен, се смее най-добре, а всички знаем колко хубава усмивка има бившият кмет Софиянски. Затова сега вече не само мухите носят зарази, а също и гълъбите, кучетата, котките, много е вероятно и самите вие да носите зарази. Затова – измийте си ръцете.

Стъпка 5: Напънете се и си спомнете уроците по Гражданска защита, които в училище имахме веднъж годишно. По-точно си спомнете механизма за слагане на противогаз – много е вероятно да ви потрябва такъв, ако боклукът се застои още няколко дни. Пак си измийте ръцете, краката - също.

Стъпка 6: Ако имате домашен любимец, по-добре не го разхождайте навън. И без това са склонни да се въргалят в каквито боклуци намерят и сега ситуацията ще им се стори манна небесна. Измийте си ръцете. Измийте и краката, копитата или лапите на домашния любимец, в замисимост от неговата разновидност.

Стъпка 7: Гледайте да произвеждате колкото се може по-малко боклук. За целта може да минете временно на вегетарианска диета, състояща се предимно от босилек, пащърнак, домати и краставици, които можете да си засадите в сандъчетата на балкона.

Яжте краставиците с обелките. Измийте си ръцете, също и обелките преди консумация. Не взимайте обелки от чужди хора, не давайте и своите собствени. Не забравяйте, че всеки е потенциален източник на зараза, включително и мухите.

Стъпка 8: Снабдете се с екип, подобен на тези, които по филмите носят, когато има опасност от биологична зараза. Може да не сте облечени по последна мода, но е по-добре така, отколкото да си показвате новите дрехи в Инфекциозна болница. Изгаряйте екипа всеки път, когато сте излизали, а след това си мийте ръцете.

Стъпка 9: Консумирайте само минерална вода. Най-добре въобще да не завъртате кранчетата на чешмата. Къпете се с минерална вода, а ако ви е невъзможно – къпете се с чешмяна, но си сложете маска, шнорхел и щипка на носа, за да предотвратите навлизане на амеби, бактерии и други чужди тела в организма ви.

Тези прости правила увеличават вероятността да не се заразите от чума, коремен тиф, холера и вариола, за която Световната здравна организация си въобразява, че я е унищожила.

Ако ги спазвате строго, е много вероятно да доживеете до пенсия без да станете жертва на екзотична инфекция, донесена от малариен комар от езерото в Дружба.

Правилата не ви гарантират, че няма да паднете в някоя от милионите дупки в града, да ви ухапе куче или да се загубите из града поради липса на лампи.

Това, което ви е гарантирано обаче, е по една студена вода от ремонтираните чешми на Централна баня. Наздраве!


автор: Красимира Хаджииванова, източник: dnes.bg



Тема Re: Наръчник на съвременния софиянецнови [re: Kpacимиpa Xaджиивaнo]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано12.12.05 22:48



Разказчето не е с особено чувство за хумор - по-скоро свидетелства за психическо заболяване, характерно с мания за миене.

Не казвам, че София е върхът на чистотата, но поне е една от малкото столици в Европа, в която чешмяната вода може да се пие. Пък който не ще да я пие - да пие бира! А който е толкова луд да се къпе с неопренов костюм - на четвъртия километър ще му предложат и шнорхел, и усмирителна риза, и лична карта, че е Наполеон даже...

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн на 12.12.05 22:54.



Тема Re: Наръчник на съвременния софиянецнови [re: Kpacимиpa Xaджиивaнo]  
Автор Acyaн (отнесена далеч)
Публикувано13.12.05 21:02



Леле, как така пипаш мръсната клавиатура? О, пусни мишката, има ехинококоза...!

Не е смешно... Хич даже... И ако ти имаш проблеме с живеенето в София, защо не се преместиш на село? Не че имам нещо потив селата... Всъщност много често ми се иска да си хвана шапката, чантата и гащите и хайде на село, но за съжеление просто нямам село ... Но това не те интересува със сигурност...

Който не му харесва си е лично негов проблем - не е цвете, но винаги може да е по-зле... С тези мерки освен да се сдобиеш със свидетелство за спазване на прекалена лична хигиена... Не знам друго дали ще можеш да направиш.

прах и пепел

Тема Ми като за началонови [re: Acyaн]  
Авторguitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 01:01



може да не си мяташ торбата с боклук през балкона :)

Или съм на тва мнение щото тука в русЬе само в колиби живеем и немАме балкони ;)



Тема Re: Ми като за началонови [re: guitarist_]  
Автор Acyaн (отнесена далеч)
Публикувано14.12.05 19:27



Мда... В Русе нямате балкони!
Знам аз... Ходила съм там (а и адна от приятелките ми живее там, а и не само)

Ама Я си постройте блокове, бе, ей...

прах и пепел

Тема Re: Ми като за началонови [re: Acyaн]  
Авторguitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 01:44



Тва блоковете са отвратителна работа и никъде в белите страни няма такива работи- хора в кутийки



Тема Re: Ми като за началонови [re: guitarist_]  
Автор Acyaн (отнесена далеч)
Публикувано21.12.05 19:33



Кутийки, кутийки, ама шаренки. глупости....

Ами глей ся - хората в белите страни си нямат блокове, защото са "изостанали" - може ли да си бял като голяма бяла птица (ама не лебед) и да искаш акъл да имаш - е не може!




Тема Re: Наръчник на съвременния софиянецнови [re: Kpacимиpa Xaджиивaнo]  
Автор Пpивидeниe (предател)
Публикувано25.12.05 20:10



Наръчник на съвременния провинциалист:
1. Ела в София, защото там е весело, намери си работа, ожени се(по възможност за местен) и си роди детето там...
после то ще е софиянче
Мисля , че това, макар и малко ти е достатъчно



Тема Re: Наръчник на съвременния софиянецнови [re: Пpивидeниe]  
Авторguitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 18:05



Дам, заради ей такива малоумни мисли българия е на тва дередже а разни пъпчиви тийнове дето не помнят майките им от кое село са се мислят за нещо повече ;) Нали схващаш, че ако над софия падне една бомба, България ще продължи да съществува, но ако България не съществува и не отиват пари от "провинцията" в джоба ти, ще ходиш да пасеш патките ;)

Айде със здраве, "софиянче" :) И да не забравиш да благодариш на баба си от "провинцията" за вкусните компоти в мазата ти



Тема Re: Наръчник на съвременния софиянецнови [re: guitarist_]  
АвторПpивидeниe (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 18:24



Мислиш ли, че това е причината за "дереджето"(турска дума-избягвай ги) на България? Мислиш ли, че внасяме стоки от дртугите държави, защото провинцията се е изнесла да работи тук и няма кой да обработва земята?
Бъркаш умни ми китаристе-аз не съм забравил , че половината ми рода не са софианци-просто мисля, че този поток е КРАЙНО ВРЕМЕ да се ограничи, защото тази държава не е само София...и не бъди сигурен за бомбата-онова , което ще бъде няма да е точно съществуване....хайде със здраве




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.