Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:37 28.09.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Имам перфектна идеянови [re: Khan Kardam]  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано30.04.05 18:54



Вчера се прибрах командировка от Бургас...като влезнах в София...леле ад...задръствания, простотии...няма минаване...селяните си отиват по родните места...Някой голям празник е чудесен случай, като се изнесат селяндурите по родните си места, да затвориме изходите на София...и после да няма връщане обратно. Въвежда се софийското жителство, и така.

...и твойта майка също!



Тема Re: Имам перфектна идеянови [re: snobar]  
Автор@@@@@@ (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 20:43



Ох, колко ми харесва идеята ти!
Айде да си помечтаем 3 дни, докато ги няма тия нещастници...
Пък във вторник състезанието започва отново -
за работа,
за гаджета,
за място в любимата кръчма...
И за каво ли не...
А един приятел казва:
Щом има работа, която ние не желаем да работим, или на определена цена -
съответно те приемат.
Аман от оправдания.
Давай да ги ............
Ако знаеш колко ги мразя...
Кажи какво да правим /реално/ и веднага се включвам!
Обещавам.



Тема Re: Имам перфектна идеянови [re: snobar]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано30.04.05 20:43



Хехе

Чудесна идея, Снобар..

Затварят изходите на София и ти няма да ходиш по командировки в Бургас. Така де, що се натискаш на селянията

Иначе тоя, дето си го праснал отдолу, наистина много прилича на селянин. Нали Гавара беше някакъв борец на народа... или се бъркам?

То, честно казано, селянията се прави от такива като тебе, които са с много големи претенции, че са граждани. И на мен не ми е приятно в Пловдив да ми мекат, ъкът, якат и не знам още какво, но времената са такива. Всеки се спасява където може. А е мръсотия и безпорядък, защото хората елементарна култура нямат. Били ти граждани или селяни..

Знаеш ли какво ми казваше един съсед преди време? Няма как да знаеш Човекът на 55 години много обичаше да си правя пиянски купони с жена си. Съответно пускаше музика (евалла, поне тя беше свястна) и до 3-4 сутринта... отивам аз и му правя забележка: абе, пич, намали малко тая музика. Спи ми се..

ОТГОВОР: като ти се спи, отивай на село


Значи аз, който спазва всички часове за тишина, който не си хвърля боклука през терасата и същия от колата на пътя.... аз съм бил за село...

еби и майката на логиката



Тема Re: Имам перфектна идеянови [re: @@@@@@]  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано30.04.05 21:43



Аз не ги мразя...

п.п. Де да знаех реално как да ги върна по села и паланки...

...и твойта майка също!



Тема Re: Имам перфектна идеянови [re: Cлaв]  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано30.04.05 21:59



Къде съм изразил претенции? Добре ли ме познаваш, за да ми даваш квалификации, че селянията идва от мен или от такива като мен.

Най-малко пък ми е неприятно да ми мекат или ъкът някъде...това ми е безразлично...

Да, хората нямат елементарна култура...отиваш в Обеля - гледаш блокове - едва ли те са населени от кореняци софиянци...или ако има, то те са 1-2%. Друго кво гледаш - как си хвърлят боклуците през прозорците. Отиваш в ж.к. люлин...цъ цъ цъ...е това е квартал...и той е населен от 1-2% кореняци софиянци, на които са им взели къщичките около центъра и са ги запратили в панелния лабиринт...другите 98-99% са бивши работници в Кремиковци, дошли от къде ли не...гледката и тук е готина...ринат се в боклуци...Да не забравиш да минеш през Студентски град, той се отличава страшно много със срещаните единствено в този географски район храсти и дървета, които раждат найлонови торбички...Кофти реалност...

...Тоя с такето (Гевара) не го гледай...нямаш и най-малка представа защо съм го сложил...прекалено е сложно за теб...

...и твойта майка също!



Тема Вижте улицитенови [re: snobar]  
Автор Khan Kardam (танграист)
Публикувано01.05.05 09:43



Егати кефа,селяните си тръгнаха по селата/Великден/....разходете се в нашия град ,че във вторник пак са тук.........



Тема Re: Вижте улицитенови [re: Khan Kardam]  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано01.05.05 11:05



Да бе, толкова е спокойно из София, няма никакъв трафик...Не съм осъзнавал колко спокоен град е София...стига да ги няма провинциалистите.

п.п. Тайно се надявам повечето селяни да са си взели отпуска 3,4 и 5 май, и да се появят чак на 9ти май на работа. Ега ти кефа ще е....

...и твойта майка също!



Тема Тц тц! Автогол!нови [re: snobar]  
Авторguitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано01.05.05 12:24



Е че ти изкара цялото софе сел'о бе(което си е някак вярно) 1-2% тук, 1-2% там и то стана че у софето граждани няма хахаха Така е, който много се прави на гражданин сам доказва, в колко селска обстановка живее :)
В Русе няма селяни- всичките(сите, така ли казвате? в тълковного речнико няма такава дума, както и половината ви думи) ги екстрадирахме у Софето, и по твоята логика за 1-2%, ако софето е 1млн, то Русе излиза с повече граждани от софето



Тема Re: Тц тц! Автогол!нови [re: guitarist_]  
Автор Khan Kardam (танграист)
Публикувано01.05.05 12:37



Я ми обясни по-подробно изчисленията ти ,че съм заинтригуван



Тема Re: Тц тц! Автогол!нови [re: Khan Kardam]  
Автор Khan Kardam (танграист)
Публикувано01.05.05 12:43



Заселването в столицата е ограничено през месец юли 1942 г. с „Наредба за предотвратяване на жилищната криза в София". Член 1 от нея изрично казва: „Забранява се заселването в гр. София и записването на нови софийски жители." Това не се отнася до лица, назначени в София на държавна, общинска или друга служба на публичната власт. Временно пребиваване е възможно с полицейско разрешение в случай на болест, гостуване или командировка. Изключение се прави за учащите. Предвидено е и принудително сгъстяване на живеещите в София: собственикът на свободно жилищно помещение е длъжен да го даде под наем, и то само за жилищни нужди.

По-късно жилищната площ, която едно семейство може да заема, е ограничена: на двама души - една стая; на едно семейство, домакинство или на отделните им членове - не повече от едно жилище в Столична голяма община.

Същата материя е разработена още веднъж, този път по-подробно и по-прецизно, в края на следващата 1943 г. с „Наредба за временно облекчение на жилищната криза и за запазване общественото спокойствие и сигурност в София". Тук е повторена забраната за заселване в столицата и са изброени изключенията от това правило: назначените на държавна служба със заповед на министър, собствениците на имоти в София, сключилите брак с жител на града, болните и възрастните роднини на софиянци и при определени условия бившите софийски жители. По-подробно е регламентирана и възможността за разрешаване на временно пребиваване в града. Глава трета от наредбата се отнася до случаите и начините на „отнемане правото на софийски жители", което означава изселване от София.

Наредбата е изменена през март 1945 г. и през февруари 1947 г., като се запазва същността й. Главното е, че се разширяват възможностите за временно пребиваване на работници и се дава право на министъра на вътрешните работи „по изключение" да предоставя жителство на лица, неотговарящи на условията в наредбата, „когато заселването им в София се налага от много важни стопански, културни или обществени съображения". Наред с това от есента на 1944 г. въпросите, свързани с придобиването, наемането и отдаването под наем на жилища, са отделени в „Наредба-закон за уреждане на жилищния въпрос", засягаща Голяма София и селата Малашевци и Орландовци. С нея се затвърждава правилото, че право на жилище в София имат гражданите, които имат право и на софийско жителство. Същевременно някои категории лица (болните роднини за гледане, сключилите брак със софийски жители, и др.), могат да получат софийско жителство само ако не претендират за жилище.

Наредбата от 1943 г. остава в сила до март 1955 г., когато е отменена, по-право заменена, от „Наредба за временно ограничаване приемането на нови жители в градовете София, Пловдив, Сталин (дн. Варна), Бургас и Русе".

На следващата година действието й се разпространява върху Стара Загора и Плевен. Тя от своя страна е допълнена от постановление № 76 на Министерския съвет от май 1962 г. „За установяване на по-добър ред по приемането на нови жители в столицата" и заменена през 1966 г. с „Наредба за временно ограничаване приемането на нови жители в големите градове и някои други населени места". С постановление № 112 на Министерския съвет от ноември 1974 г. е одобрена „Наредба за временно ограничаване приемането на нови жители в градовете", която остава последната от тази поредица. Това е не само най-дълго действалата, но и най-детайлната наредба от този род. Тя е отменена с Указ № 51 от 7 август 1990 г. на Председателя (Президента) на Републиката...............................




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.