Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 29.06.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Айде стига,бенови  
АвторCOФИЯ (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 19:44



Живея извън България и ровейки се из он-лайн бг радиа,попаднах на "Радио Нет".Кажете ми,как може 80% от водещите да миекат?Анкетиращите започват с въпроса:"Кажиете ми..."...Честно ви казвам,зле ми става.
Аз съм си кореняк софиянка,детството ми е минало в Докторската градинка,отраснала съм със звъна на камбаните на "Александър Невски" и ме втресе днес,като чух водещата гордо да обяснява на слушателите ,как още бъркала "Руски паметник" с булевард"Руски",но иначе се чувствала софианка,защото животът в Столицата много и допадал...Аз нямам нищо против да й допада,ама как така се чувства софиянка
???



Тема Re: Айде стига,бенови [re: COФИЯ]  
Автор Bvlgari (bvlgari)
Публикувано17.02.05 06:28



Ама ч'ай сега, к'во ти бърка в манерката...

Докторската градинка казваш. 'начи баш кварталът, с милиционерите пред входа.

Иначе в София можеш да чуеш почти всичките български диалекти: от македонския до провадийския. И който иска може да се чувства както си му е на кеф или искаш да подаде молба за софийско жителство...

Esse quam videri ignotum per ignotius in aeternum.
Bvlgari


Тема Re: Айде стига,бенови [re: COФИЯ]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано17.02.05 07:54



ми кво да ти кажа, ся. що не смениш радиото, майна.

То, не че не мога, ама има ли смисъл, като няма значение


Тема Re: Айде стига,бенови [re: f(x)dx]  
АвторCoфия (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 16:49



Ми штот майна, радиото си е ОК ,ама не ми харесва водещ на предаване за София да миека.



Тема Re: Айде стига,бенови [re: Coфия]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано17.02.05 18:00



ми проблемът си е твой в общи линии. Кво ни занимаваш с него?

То, не че не мога, ама има ли смисъл, като няма значение


Тема Re: Айде стига,бенови [re: COФИЯ]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 20:44



може да са назначавани по програмата за расова дискриминация ха ха ха



Тема Re: Айде стига,бе [re: f(x)dx]  
АвторCoфия (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 22:56



Къде иначе да си споделя,в клуб Пловдив ли?



Тема Re: Сите селяндури са луди по София! [re: COФИЯ]  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 16:28



Софиянци се изнасяме на вън за да освободим място за цялата бг селяния. Сичките селяни са тук и мекат, серат и пикаят където им дойде ама най-обичат да говорят за чистотата. Идат некви турци и цигани правоверни прекръстени с бг имена и се прават на по-големи българи от българите. Празнуват за пред хората християнски празници а по-между си си празнуват мюслюманските ама тайно и като ги питаш Байрам ли празнувате те ти викат ами просто отиваме на гости Абе не може да се живее вече в София
седиш си вкъщи, ходиш само на определени места с кола щото да засечеш по-малко селяндури но уви...навсякъде са плъзнали и мекат ли мекат. Установих че като си купят по един келяв апартамент мислят че са станали софиянци и издигат лозунга "има ли значение от кога живея в София?" Има разбира се защото докато един софиянец научи неколко чужди езика турците и циганите не могат да научат даже български. Аз им викам новите българи на тия всичките помияри и си мисля кога помиярите ще родят един Петър Увалиев например до сега са се доказали само откъм чалга звезди



Тема Re: не се сърди на майните [re: Coфия]  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 16:31



достатъчно са е...и от турци и цигани и нищо българско не им е останало Не знаеш ли че Филибето е турско-циганската столица на Б-я



Тема Re: Сите селяндури са луди по София! [re: XX]  
Автор Bvlgari (bvlgari)
Публикувано05.03.05 07:26



Определено знам какво имаш предвид. Така-а, отивам аз 'начи на гости у "новите", "новоустроени" "софиянци" , апартаменчето огромно и с пара обзаведено. Смесена компанийка, неколко "бели" стари софиянци и новите разбира се. Сервират ни череши, като за полу-десерт, ама онези череши от Кюстендил, дето няма други такива и всеки си похапва с густо и деликатно поставя костилките на края на кокетната си чинийка. Всички, с изключение на един новоизлюпен, "културен софиянец" (бащата от северна България, майката ромка от Попово), на когото чинийката чистичка и без костилки. Питат го: "Къде са Ви костилките?", явно съмнявайки да не са под масата. "А-а, не", казва, "аз ги ГЪЛТАМ за по-удобно!?!?!" Ето това значи да си интегриран култур-европеец, ние старите софиянци все още си "плюем" костилките по привичка...

Esse quam videri ignotum per ignotius in aeternum.
Bvlgari



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.