Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 26.06.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какво може да види един турист в Сф ?нови  
Автор brian24 (Кабадалията)
Публикувано20.08.04 13:09



Наскоро едно познато семейство австралийци минаха през Пловдив.
Маршрутът им бе - Турция, Румъния, България и продължаваха за Будапеща.
Успях да ги разведа в рамките на 2 - 3 часа из всички "забележителности" наслоени през последните няколко хилядолетия в Пловдив.
И при все обширните ми обяснянения за историята и "значимостта за човечеството" на тези "забележителности" в опита си да компенсирам жалките картини които се откриваха пред тях, не успях да ги впечатля особено.
На фона на невероятните древни останки в Турция и сградите от началото на века в Букурещ, тези в Пловдив им изглеждаха незначителни.

Накрая започнах да се оправдавам, че видите ли Пловдив е просто едно малко провинциално градче и за това няма нищо особено тук.

Пътят им продължаваше към София и те с надежда ме попитаха какво могат да разгледат там.
Признавам, не познавам в детайли забележителностите на Сф, но наистина останах безмълвен ... Не можех да се сетя за нищо интересно ... И единствената переспектива бе да видят 3-4 църкви, евентуално 1-2 музея и ... да киснат цял ден из заведенията.

Та идеята ми бе да направим списък с нещата, които наистина могат да бъдат интересни за един турист в София.

Споделете, какво според вас си заслужава.






Ще оцелее ли човечеството?


Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: brian24]  
Авторjabe (Нерегистриран)
Публикувано22.08.04 05:03



cigani , evtina nalivna bira , ako e delnik nervni hora i bibitkania po ulicite , ako e jega iako im dupe , inache aleksandur nevski i tam moje niakoi da gi izluje na antikvarite , ako iskat cigania moje i kum cum da se pusnat .

ako niamat gid togava losho , shte se shturat nikoi angliiski ne otbira i mangali moje da se zavurtiat pokrai tiah .

i ranicite otprede na gurdite , shtoto skubat i begat .

az sum roden v sofia no na nikogo ne preporuchvam sofia za turizum.



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ? [re: jabe]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано24.08.04 01:50



Приятел, ще можеш ли да изброиш поне четири музея в София?
А името Улпия Сердика нещо да ти говори?
По възможноста използвай кирилица.

P.S. наистина ли си вярваш, че в центъра на София никой не може да те упъти на английски или на друг език? А това, че цигани живеят из цяла Европа известно ли ти е?

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: brian24]  
АвторFan (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 16:24



Mozhete da glasuvate za Ivet Lalova na slednia adres, kato izberete 10, ako ia haresvate:
http://www.stern.de/sport-motor/olympia2004/fotostrecken/index.html?id=528274&zz=1093351981&nv=fs&nv=fs&zz=1093352004&cp=7



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: brian24]  
АвторPunky_ (Нерегистриран)
Публикувано29.08.04 17:22



Ti nego misli tolkova kakvo moje da se vidi v sofia. Moje i da niamame mnogo zabelejitelnosti v bulgaria ama imame neshto koeto vsichki strani jelaiat da go imat. Priroda i to v golemi colichestva. Samo triabva da vidish planinite i moreto tova e dostatuchno za edin torist. A ako iskat zabelejitelnosti da hodiat v afrika.



Тема moje da vidi...нови [re: Punky_]  
Автор ByteSize (SpiderMan)
Публикувано29.08.04 19:09



... mnogo ne6ta... samo 4e nie sme sviknali ve4e s tqh i ne im obra6tame vnimanie ... eto vi edin primeren mar6rut...
1. sv nedelq
2. prezidentstvoto
3. arheologi4niq mozei
4. carskiq dvorec
5. al nevski
6. voenniq klub
7. rakovska i ot tam kam narodniq teatar
8. parka v narodniq teatar
... nqmam vreme da pi6a o6te..
ama vodete turistite v po evro 4astite na sofia... !!!

Everything Is Possible


Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: jabe]  
АвторPLD (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 19:43



Vie me zalivate ot smqx,osobeno avtora na tazi tema!Bil v pd. "malak provincialen grad" -xa-xa-xa!Za svedenie na neykite Plovdiv e nad 500 000 (s kvartalite) i e vtoria po-golemina grad v BG.i ima mnogo kakvo da se vidi v nego!!!



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: brian24]  
Автор virginia (щастлива)
Публикувано25.09.04 19:06



Аз водих едни приятели чужденци на следните места:
- Храм-паметник "Ал. Невски" - интересните неща са всъщност в криптата, затова трябва да се слезе в нея;
- Националния исторически музей - има много интересни неща, особено ако златното тракийски съкровище е там в момента, защото много често го изнасят по чужди музеи;
- Археологически музей;
- Боянската черква;
- Храм "Света София";
- Карето в центъра на което в мирно съжителство са един до друг храмовете на различни религии - Храма "Света Неделя", Джамията, Синегогата и малката католическа църква на Цар Борис;
- Сградата на Народния театър;
- Сградите на Ларгото;
А за това че има много мърсотия, много цигания, сергии с проснати гащи на всеки ъгъл и купища паркирани коли по тротоарите - така е.


Мария 14.08.2003

Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: virginia]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано10.10.04 23:49



Аре стига с тия туристи и чужденци бе!
Сега като се дигнали от майна си райна дай да се изпочупиме тука да размитаме и слугуваме на мазните усмивки на някакви си чергари.
Който му трябват забележителности да ходи в Париж, Лондон и Ню Йорк.
София не е турстическа атракция някаква.



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: aspid]  
Авторburgas (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 15:39



Bez da obijdam nikogo-jivialsym dosta vreme v evropa,no takava cigania kato v sf ne symvijdal nikyde.nitov evropa,nito v bulgaria.imam mnogo priateli v sf-no koetosi e istina: ako mi se naloji da pytuvam za stolicata go pravia s otvrashtenie.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.