Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 29.06.24 
Градове
   >> София
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какво може да види един турист в Сф ?  
Автор brian24 (Кабадалията)
Публикувано20.08.04 13:09



Наскоро едно познато семейство австралийци минаха през Пловдив.
Маршрутът им бе - Турция, Румъния, България и продължаваха за Будапеща.
Успях да ги разведа в рамките на 2 - 3 часа из всички "забележителности" наслоени през последните няколко хилядолетия в Пловдив.
И при все обширните ми обяснянения за историята и "значимостта за човечеството" на тези "забележителности" в опита си да компенсирам жалките картини които се откриваха пред тях, не успях да ги впечатля особено.
На фона на невероятните древни останки в Турция и сградите от началото на века в Букурещ, тези в Пловдив им изглеждаха незначителни.

Накрая започнах да се оправдавам, че видите ли Пловдив е просто едно малко провинциално градче и за това няма нищо особено тук.

Пътят им продължаваше към София и те с надежда ме попитаха какво могат да разгледат там.
Признавам, не познавам в детайли забележителностите на Сф, но наистина останах безмълвен ... Не можех да се сетя за нищо интересно ... И единствената переспектива бе да видят 3-4 църкви, евентуално 1-2 музея и ... да киснат цял ден из заведенията.

Та идеята ми бе да направим списък с нещата, които наистина могат да бъдат интересни за един турист в София.

Споделете, какво според вас си заслужава.






Ще оцелее ли човечеството?


Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: brian24]  
Авторjabe (Нерегистриран)
Публикувано22.08.04 05:03



cigani , evtina nalivna bira , ako e delnik nervni hora i bibitkania po ulicite , ako e jega iako im dupe , inache aleksandur nevski i tam moje niakoi da gi izluje na antikvarite , ako iskat cigania moje i kum cum da se pusnat .

ako niamat gid togava losho , shte se shturat nikoi angliiski ne otbira i mangali moje da se zavurtiat pokrai tiah .

i ranicite otprede na gurdite , shtoto skubat i begat .

az sum roden v sofia no na nikogo ne preporuchvam sofia za turizum.



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: jabe]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано24.08.04 01:50



Приятел, ще можеш ли да изброиш поне четири музея в София?
А името Улпия Сердика нещо да ти говори?
По възможноста използвай кирилица.

P.S. наистина ли си вярваш, че в центъра на София никой не може да те упъти на английски или на друг език? А това, че цигани живеят из цяла Европа известно ли ти е?

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: brian24]  
АвторFan (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 16:24



Mozhete da glasuvate za Ivet Lalova na slednia adres, kato izberete 10, ako ia haresvate:
http://www.stern.de/sport-motor/olympia2004/fotostrecken/index.html?id=528274&zz=1093351981&nv=fs&nv=fs&zz=1093352004&cp=7



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: brian24]  
АвторPunky_ (Нерегистриран)
Публикувано29.08.04 17:22



Ti nego misli tolkova kakvo moje da se vidi v sofia. Moje i da niamame mnogo zabelejitelnosti v bulgaria ama imame neshto koeto vsichki strani jelaiat da go imat. Priroda i to v golemi colichestva. Samo triabva da vidish planinite i moreto tova e dostatuchno za edin torist. A ako iskat zabelejitelnosti da hodiat v afrika.



Тема moje da vidi...нови [re: Punky_]  
Автор ByteSize (SpiderMan)
Публикувано29.08.04 19:09



... mnogo ne6ta... samo 4e nie sme sviknali ve4e s tqh i ne im obra6tame vnimanie ... eto vi edin primeren mar6rut...
1. sv nedelq
2. prezidentstvoto
3. arheologi4niq mozei
4. carskiq dvorec
5. al nevski
6. voenniq klub
7. rakovska i ot tam kam narodniq teatar
8. parka v narodniq teatar
... nqmam vreme da pi6a o6te..
ama vodete turistite v po evro 4astite na sofia... !!!

Everything Is Possible


Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: jabe]  
АвторPLD (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 19:43



Vie me zalivate ot smqx,osobeno avtora na tazi tema!Bil v pd. "malak provincialen grad" -xa-xa-xa!Za svedenie na neykite Plovdiv e nad 500 000 (s kvartalite) i e vtoria po-golemina grad v BG.i ima mnogo kakvo da se vidi v nego!!!



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: brian24]  
Автор virginia (щастлива)
Публикувано25.09.04 19:06



Аз водих едни приятели чужденци на следните места:
- Храм-паметник "Ал. Невски" - интересните неща са всъщност в криптата, затова трябва да се слезе в нея;
- Националния исторически музей - има много интересни неща, особено ако златното тракийски съкровище е там в момента, защото много често го изнасят по чужди музеи;
- Археологически музей;
- Боянската черква;
- Храм "Света София";
- Карето в центъра на което в мирно съжителство са един до друг храмовете на различни религии - Храма "Света Неделя", Джамията, Синегогата и малката католическа църква на Цар Борис;
- Сградата на Народния театър;
- Сградите на Ларгото;
А за това че има много мърсотия, много цигания, сергии с проснати гащи на всеки ъгъл и купища паркирани коли по тротоарите - така е.


Мария 14.08.2003

Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: virginia]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано10.10.04 23:49



Аре стига с тия туристи и чужденци бе!
Сега като се дигнали от майна си райна дай да се изпочупиме тука да размитаме и слугуваме на мазните усмивки на някакви си чергари.
Който му трябват забележителности да ходи в Париж, Лондон и Ню Йорк.
София не е турстическа атракция някаква.



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: aspid]  
Авторburgas (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 15:39



Bez da obijdam nikogo-jivialsym dosta vreme v evropa,no takava cigania kato v sf ne symvijdal nikyde.nitov evropa,nito v bulgaria.imam mnogo priateli v sf-no koetosi e istina: ako mi se naloji da pytuvam za stolicata go pravia s otvrashtenie.



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: brian24]  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано26.10.04 07:02



работата е че за ден-две има какво да се види, хората ти казаха, ама като ти останат гостите за повече тогава става страшно

|| Obey obey, do as I say ||


Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: ivx]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.10.04 08:34



А бе има, имаааааа. Много работи могат да се видят в София, в Пловдив, че и в цялата страна. Лошото е, че не си познаваме нито историята, нито природата, нищо. Щото има само два града в света, които са разположени на седем хълма. И определено Рим е по-младият от тях. Да не говорим, че стенописите на боянската църква са едно красноречиво доказателство, че ренесансът е започнал по нашите земи цял век преди Италия.
Или пък, че в Рилския манастир могат да се открият макетите на отец Матей Преображенски на мелници, задвижвани от приливите и отливите, на чийто принцип работят съвременните електроцентрали. Или за Констанцалиевата къща в Копривщица (или май беше в Арбанаси), в която има вътрешна тоалетна. Пък е строена през 17 век, когато даже и Луи не знам си кой е пикаел навън в Лувъра. Хайде няма да споменаваме Боженци, Жеравна, крепостта Баба Вида, Казанлъшката (и другите) тракийска гробница, Мадарския конник и мостовете на Кольо Фичето. Няма да споменаваме пещерите Магура и Леденика, Белоградчишките скали, както и най-високият връх на Балканския полуостров.

Много ми е чудно тия австралийци как ли пък не са се впечатлили от амфитеатъра в Пловдив и от Стария град, или от приказките за Орфей и Спартак, за Филип Македонски. Да не говорим, че не съм чул в Илиадата да се споменават келти, пикти, брити, гали, англи, сакси и т.н. предшественици на австралийците. Но траките са споменати.

Абе както и да е. как искаме да чужденците да се впечатляват от нашенските красоти като самите ние не ги познаваме. Защото за мой срам не съм видял нито едно от това, което ви изброих



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: burgas]  
Авторad (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 06:40



SAglasen sam.

Ako si mislite che ste vidiali nechto i ne zgiveete vav nadegda ili do neia,

ELATE I mi se obadete 0888 - 999 - 666 [for some hot 666]

Aide cao



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: PLD]  
АвторAD (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 06:42



apa za tvoe svedene,

Che tia ciala balgaria e 7 miliona, i ima koeficient na ragdane ot ------------------------------------------------- 2.nechtosi, veki den tova stava vse po otricatelno cislo.

Begaite i se spasiavaite ako ne mislite da opravate BALGARIA, i bog da e sas vas.



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: virginia]  
АвторA-D (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 06:45



Abe ti na kolko si i kade si?

Aide na po edna ciganska bitka dovechera.

Kvo che kagesh?

celuvki



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: f(x)dx]  
АвторA_D (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 06:48



aBE TO TI SI PRAV CHE IMA,

ama che ne si znaem istoriata??????????

be ti na uchilichte hodil li si?/

Pltili 100 200 leva za uchebnici, a sluchaino 30 ot tia 200 da sa bili za istoria???

A se zamisli, kontrolno no IST. vseki den i da givee nadezgda 1 chast. HAHAHHAH

drgpt



Тема Re: Какво може да види един турист в Сф ?нови [re: brian24]  
Автор Bvlgari (bvlgari)
Публикувано31.10.04 06:02



А бе що се излагаш така бе, като некой шушон?

Немало какво да се види в София. Ами купи си пътеводител от онези издадени в Англия и ще ти се завие свят, отгоре на това ще се скъсат да ни четкат...

Ама че загубена работа

Esse quam videri ignotum per ignotius in aeternum.
Bvlgari



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.