Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:11 01.07.24 
Градове
   >> София
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема как да познаем софиянец във Варнанови  
Авторвapнeнчe (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 12:17



If war is what you want, war is what you get

- тайно спестяваш цяла година от "високата софийска заплата", за да идеш за 3 дни до Варна, а през това време, скрит зад анонимен ник,
убеждаваш всички в интернет какво село е там

- любимият ти сайт е www.e-bane.net (и в живота си така - ебане нйет), особено обичаш графата "по какво ще познаеш провинциалиста в софия" - напомня ти на разказите на майка ти за първите й дни в софия

- идва заветното лято, ти умираш от скука в празната софия (всички са на село - или по-скоро по родните места), хващаш БдЖ (евтинко значи хубаво) и си във Варна

- звъниш на всички номера в телефона си, за да се похвалиш, че виждаш морето през прозореца си. това, че си на квартира на 16 етаж в краен варненски квартал, не го споменаваш

- едва си пристигнал, а чувството за пропиляна ваканция вече те преследва, бързай към плажа

- използваш градски транспорт, пари за такси няма

- страх те е да се качиш на такси

- страх те е да влезеш в заведение

- страх те е да си купиш нещо

- постоянно се чувстваш се ограбен, без да си купил каквото и да е

- музеи, галерии... егати скуката...а, кръчма - идвам довечера!

- показваш Колумбов ентусиазъм към нови и неподозирани за теб открития:
> я, тук имали асфалт по пътищата
> потресен си, имал си и свои радиостанции...
> и тия гледат Канал 1... ще разкажа на момчетата в квартала
> странно... аз си мислех, че тук всички се познават, а Пешо от казармата никой не го знае...

- говориш си сам - така, че всички да чуят аристократичния ти акцент, но вместо да те понесат на ръце, минувачите те гледат лошо

- прекаляваш с израза "аз съм от софия, копеле" и коментарите за селския произход на варненци, след което те пребиват "без причина"

- реваншираш се с едно "че ви откинем главите, кога дойдете у софия" и отиваш на плаж

- 3 дни по десет часа не мърдаш от мястото си. печеш се, цвърчиш. боли, но доблестно търпиш... ярко червената кожа е гордост за софиянци. после ще показваш изгарянията с достойнство, като ветеран наранявания от Балканската война

- за първи път виждаш лебеди и, за разлика от панчаревските, никой не ги яде

- най-доброто място да се отървеш от забравен в джоба ти билет от софийски градски транспорт е централната алея в Морската градина

- снимаш се с напълно непознати момичета на плажа, след което ще разказваш на аверите как си ги свалил

- пържена пресолена цаца с бира в някое забито капанче ти се струва първокласна вечеря. и за нея ще разкажеш на приятелите.

- дискотеките ти изглеждат твърде снобарски, тъй де - ти в софия пари за вход не даваш, че тук ли... отиваш на кръчма

- догодина отиваш на бунгало по южното черноморие, оправдавайки се, че тук е "твърде обикновено" за теб. истината обаче е, че просто Варна не ти е по джоба

- превръщаш се в поредният софиянец, чиято неосъществена мечта в живота ще е да си купи гарсониера във Варна



Тема Re: как да познаем софиянец във Варнанови [re: вapнeнчe]  
АвторKozaMostra (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 12:27



Повярвай ми,аз съм софианец и тези неща са пълна глупост.Нищо общо с истината...
И защо пускаш такава тема в този клуб?!Тъп ли си?Това доказва тезата на комплексираният провинциалист!Макар, че Варна е сравнително приятен град, и се надявах да не са толкова тапи варненци,а да се опитат да се справят със простотията.



Тема Re: как да познаем софиянец във Варнанови [re: KozaMostra]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано20.02.04 12:52



А, защо бе,много си е прав. Софиянците във Варна доста често са будели смях у мен.

Да добавим и още няколко случки.

Младо семейство от София, облечени в "актуалното" за сезона камуфлажно облекло предизвикват усмивки в чуждите туристи.

Влизайки в Пикадили, столичани не престават да обесняват колко по-хубаво е във Фантастико, защото....ами защото Фантастико е по-хубаво име, не мислите ли?

Влизайки в някоя по-голяма дискотека, групичка млади столичани не престават да псуват и да приказват как "тия тъпи мекащи селяни" не заслужават такива места.

Редовно се карат ако плажа е платен.

Паркират типично по софийски маниер, после вдигат скандали в КАТ защо са им вдигнали колата. В споровете с дежурния там всички са братовчеди на министри, депутати и т.н.

Повечето си носят бурканчетата с храна от столицата. Точно както "провинциалистите" в София.

Въпрос на чест е да издънят докрай двигателя на 10-годишния си Опел, но да изрежат на магистралата някое тъпо селско парче.

Редовно ядат бой от варненци заради тъпите си намеци.

Завиждат че във Варна е много по-чисто, нощния живот е на много по-високо ниво, че хората като цяло имат повече пари и живеят по-добре, че градския транспорт не е от втората световна, че няма такива места като Орландовци и Сточна Гара...но никога не си го признават.

И най-вече кътат всяка възможна стотинка за кръчмата довечера. Режима е ясен - баничка сутрин, ракия довечера. Приятни спомени от Варна'03 хахаха.

Свиркат след по-приятно изглеждащите германки и рускини, при което обикновено ги правят за смях.

И т.н и т.н

Наистина повечето столичани в по-големите градове будят доста усмивки. Както и "провинциалистите" в София.

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Re: как да познаем софиянец във Варнанови [re: gat3way]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано20.02.04 14:29



ти си мнго тъп бе

нали съм ви ходил у варна зимата

вечер има 3 ма човека по улицата

какъв нощен живот?

No matter how good you are, don't ever let 'em see you coming. You gotta keep yourself small.


Тема Re: как да познаем софиянец във Варнанови [re: the_dude_78™]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано20.02.04 15:00



Е "врно" съм много тъп...ама поне не съм софиянец. Не че имам нещо против софиянци, имам много приятели софиянци,но когато почнат някакви типове които още имат слама в джобовете си да обясняват кой бил "провинциалист" и кой не, няма как да си замълча.

И освен това София отдавна не прилича на европейска столица, а повече на някой индийки мегаполис. Не виждам как някой нормален човек може да предпочете София пред Варна. След 2-3 години варненците ще ви минат стандарта на живот. Обаче хилядите селяндури с които се е напълнила София ще си останат там. За да ви създават душевен дискомфорт и за да си ги обсъждате.

В България има толкова много градове които са далеч по-красиви от София...но вие естествено никога няма да си го признаете. Защото там е провинция пък вие сте много специални и не може някъде да е по-добре отколкото при вас (хаха). Мислех че с края на комунизма дойде и края на тези глупави спорове кое е село и кое град, но уви - мисленето на хората си остана същото. Да речем че съм Пешо от Монтана и дойда в София. Естествено софийското ми жителство ще се превърне в нещо, което да изтъквам на бившите си съграждани. Като ги наричам "провинциалисти" си мисля че съм нещо повече от тях - дефакто обаче разлика няма. Вие всичките сте много горди с това че не сте "провинциалисти" - което е странно...може би с това компенсирате факта че живеете в една кочина, задръстена отвсякъде с висока престъпност, скапан транспорт, мръсотия и тъпи мутри които безочливо погазват всякакви закони. Но нали е София - мечтата на всеки овчар в радиус 200 км. Специално за такива са построени Младост, Люлин, Надежда, Обеля и колко още такива спални. В София хаха съм забелязал че хората наричат някои панелни квартали "хубави". Еххххх.

BTW очаквах по-люти псувни. Ще взема наистина да повярвам че столичани сте културни хора.

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Re: как да познаем софиянец във Варнанови [re: gat3way]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано20.02.04 16:37



аз не отричам , че има по-красиви градове

ма пич красотата не ме храни тук взимаме пари, които за вас са непостижими

а как ще ни минете стандарта, като всички големи фирми си правят първия офис в София?

вас ако не е лятото, не знам как ще се изхранвате

и към 30 % безработица сравнена с 12? какво ще кажеш?

No matter how good you are, don't ever let 'em see you coming. You gotta keep yourself small.


Тема Re: как да познаем софиянец във Варнанови [re: вapнeнчe]  
Автор Плoвдивчaн (ка)
Публикувано20.02.04 17:37



Аз не знаех, че возенето с такси е признак на изтънченост, а с градския транспорт - на простотия. И че варненци до един умирали да ходят по музеи и галерии; впрочем и аз не съм се скъсала да ходя, нали съм задръстена провинциалистка. И че заслужаваш презрение, ако не ти стигат парите. Което пък на един истински варненец не може да му се случи. И че...
Абе, кво съм седнала да участвам в тъпи разправии! Чудя си се.

Насила хубост не става.


Тема Re: как да познаем софиянец във Варнанови [re: the_dude_78™]  
Авторвapнeнчe (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 20:50



за безработицата вече говорихме - разликата е процент и половина! второ, по улиците на София нощем също няма много хора, изобщо даже. Пък и ако и тук брулеше вятър като варненския, никой нямаше да се покаже - гаранция. трето, всичко описано в постинга е по действителен случай, лично съм го видял. четвърто, във Варна такситата са около два пъти по-скъпи от вашите. пето, постингът е провокативе, съгласен съм, може и да не му е мястото тук. Но не се различава съществено от онзи за провинциалистите, нали? обаче неговото място е тук и е достоен за клуба, така ли? Значи, когато вие плюете другите, всичко е забавно, а когато почнат вас - историята става комплексарска???
Бъдете здрави!



Тема Re: как да познаем софиянец във Варна [re: the_dude_78™]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 21:11



Ами те хората са с акъла си и през зимата нощния живот го карат в заведения, не на улицата



Тема Re: как да познаем софиянец във Варна [re: gat3way]  
Автор moDem (само СЛАВИЯ)
Публикувано20.02.04 23:21



а колко от вси4ки тези "софиянци" са софиянци. Това са някои българи 4иито родители са до6ли от някъде си и ре6или 4е те са първи софиянци. техните родители са им предали генети4но(по скоро с възпиътанието), 4е са не6то пове4е от останалите. Дразнят се от провинцялните си роднини и цял куп такива.

Аман от клипачи!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.