Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 26.06.24 
Градове
   >> Смолян
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Мит ли е родопското гостоприемство?нови  
Авторpeaлиcтka (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 15:42



Интересно ми е какво мислят смолянчани за родопското гостоприемство.Преди години попаднах в много неприятна ситуация във вашия град и това промени мнението ми за прословутото родопско гостоприемство и доброта.За мен това са само празни приказки.Искам да уточня,че имам приятели от Смолян,които много уважавам,но мисля,че там хората не са по-добри от която и да е друга част на страната.Друг е въпросът,че имат претенции,че били "широки души",гостоприемни и т.н.Напротив!Вярно е,че имат много високо/в повечето случаи неоснователно/ самочувствие и са много ЗАВИСТЛИВИ.Освен това са и доста мързеливи.А,да-забравих за коварството.Дано ме разберете правилно-не искам да се заяждам,имам невероятни приятели във вашия град,но искам да обсъдим, дали тези черти като гостоприемство,добронамереност са характерни за повечето хора в Смолян.



Тема Re: Мит ли е родопското гостоприемство?нови [re: peaлиcтka]  
Автор Чokмaнeцa (Тьошки кехая)
Публикувано13.01.09 18:37



Ами може би вече е мит...след "бурното" развитие след '90 година и рязкото разграничаване на слоевете бедни/богати може да се каже че имаш право в това което твърдиш.И в миналото в този край хората главно се издържали с гурбетчийство.Ходели по месец -два-година и се връщали с някой спестен лев.И тогава не са обичали чорбаджиите....и сега им завиждат.Живота в планината не е лесен.
Не знам точно в каква неприятна ситуация си попаднал/а.
Мога да говоря за себе си но не мога да кажа че мнзинството родопчани са като мен!Ингели(завистлив лош човек)има навсякъде.
Не съм отказал потърсена помощ независимо за какво и от кой!
Покрай мои приятели жена ми е посрещала и много непознати и се е старала да бъде добър домакин но не и да ги впечатли с "широка душа"!
Не зам какъв тип човек си но какво разбираш под "широка душа"?Да ти опекат чеверме и да ти сложат за из път!


За високото самочувствие не бих се съгласил,но наистина има доста мъзеливи.
Така или иначе като определяш една група от хора не трябва да съдиш по един-двама или пет човека.Така както имаш невероятни приятели тук ,не можеш да определиш всички като невероятни хора...
А бе много може да се изпише и в защита и срещу родопчани.....както и за хората от който и друг край на България

Айде оставай със здраве!
И гледай по-ведро на нещата.....



Тема Re: Мит ли е родопското гостоприемство?нови [re: peaлиcтka]  
Авторpeaлиcтka (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 13:41



Благодаря за отговора,Чокманеца!Харесва ми това,което си написал.





Тема Re: Мит ли е родопското гостоприемство?нови [re: peaлиcтka]  
Автор iztreshtqlka (непознат )
Публикувано16.01.09 08:11



Лелей,лелей!!!"Реалистка", "ДИДА" и ............., "интелектуалки" поставят "интелигентни" въпроси и не след дълго си отговарят, че чак и се занасят."Реалистке" ти изпит ли провеждаш или какво "Харесва ми това,което си написал."Оценка не видех

.!Що не си я поставила бе?То ако беше по-умна щеше и срам да те хване.То злобичката ти личи от далеч, че тръгнала и да пита.Много готино Чокманеца ти писа, чеверменце за в къщи ли искаш.......Секо стадо си има и мърша, па язе се чудим на "реалистката".



Тема Re: Мит ли е родопското гостоприемство?нови [re: iztreshtqlka]  
Авторpeaлиcтka (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 11:40



iztreshtqlka,какъв е този агресивен и просташки тон?Какво обидно видя в постинга на ДИДА или в моя,че си позволяваш да се държиш така истерично?
Няма да уплашиш никого,дано обаче такива като теб са по-малко!В едно наистина си права-Секо стадо си има и мърша.



Тема Re: Мит ли е родопското гостоприемство?нови [re: peaлиcтka]  
Авторquot;peaлиcтkaquot; (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 13:25



имат претенции,че били "широки души",гостоприемни и т.н.Напротив!Вярно е,че имат много високо/в повечето случаи неоснователно/ самочувствие и са много ЗАВИСТЛИВИ.Освен това са и доста мързеливи.А,да-забравих за коварството.





Тема Re: Мит ли е родопското гостоприемство?нови [re: peaлиcтka]  
Автор iztreshtqlka (непознат )
Публикувано16.01.09 15:36







Тема Re: Мит ли е родопското гостоприемство?нови [re: iztreshtqlka]  
Авторpeaлиcтka (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 16:35



usmihvam se]Вадиш думите ми от контекста и не се подписваш с ника си.Елементарно,елементарно.Няма значение.Хора като теб не могат да ме разберат.Стойностните хора четат зад редовете и почувстваха,че зад думите ми се таи голяма болка,причинена от мои смолянски "роднини".Бъди жива и здрава и не досаждай повече в тази тема!



Тема Re: Мит ли е родопското гостоприемство?нови [re: peaлиcтka]  
Автор вepaнo (непознат)
Публикувано16.01.09 19:52



Ужасно е когато се четат такива грозни нападки във форума, мисля че не мястото тук да се нападаме е за изразяваме позиции каквито и да са те всеки има право на мнение



Тема Re: Мит ли е родопското гостоприемство?нови [re: вepaнo]  
Автор Чokмaнeцa (Тьошки кехая)
Публикувано16.01.09 23:10



Ейии....днес съм изтървал купона

ами нямаше ме....насам натам и изпускам.Дугият път ще се включа..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.