Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 14.06.24 
Градове
   >> Смолян
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Да си подумаме на родопски...?нови [re: patatnika]  
Автормиживyнин (Нерегистриран)
Публикувано29.08.08 12:20



Яжте и пийте, майци и добра дума думайте! И нимойте са яца забайхутьва, нимойте са зяносва с ейсея ICQ-ta и какви ли ни щеш /будаллоци, от чиляща дума и човещино по-хаирно нема! Ха със здраве!





Тема Re: Да си подумаме на родопски...?нови [re: миживyнин]  
АвторAчo (Нерегистриран)
Публикувано29.08.08 15:59



Хо





Тема Re: Да си подумаме на родопски...?нови [re: Aчo]  
Авторpatatnika (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 08:50



Здравейте! Ама специално за Кецата е най -големия поздрав.


Рядчиш зьох да погльоднувам, ша да му са и рабта.Ама и дваш ма изфорли системаса..оти?? и я ни знам..кулай ни найдах.



Тема Re: Да си подумаме на родопски...?нови [re: patatnika]  
Автори65 (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 21:58



На какъв точно родопски си думате?Подозирам,че някои от пишещите тук не знаят,че има различия и още повече ,аз лично смятам, че няма родопски говор,а има смолянски,златоградски,неделински има ли,не съм сигурен.Може би има устовски-рабта,льопата се казва там,но не и в Стойките.Широколъшкият говор-какво да кажем,като някакъв остров сред родопския океан.Има много изследвания по тези въпроси,молбата ми е ако може някой кратко и ясно да обясни основните неща.



Тема Re: Да си подумаме на родопски...?нови [re: и65]  
Авторpatatnika (Нерегистриран)
Публикувано11.09.08 14:59



Че за какво се нервиш??? Ние Родопчани не се делим на Устовци, Райковци, Стойкенци и прочие.След като парадираш с компетентност по въпроса, препоръчвам да прочетеш "книжчици" за диалектите в Р България / макар и само за Родопите/.





Тема Re: Да си подумаме на родопски...?нови [re: patatnika]  
Автори65 (Нерегистриран)
Публикувано11.09.08 21:45



Пататник,не се нервя.Просто както пататник не се прави навсякъде в Родопите,така и льопата не се казва навсякъде.И определено ние,родопчани се делим по много признаци,но хайде стига,че ще почнеш да се нервиш!



Тема Re: Да си подумаме на родопски...?нови [re: и65]  
Авторpatatnika (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 17:12



Разбирам намека, ама не е мястото

...Иначе ..не се "нервя"



Тема Re: Да си подумаме на родопски...?нови [re: patatnika]  
Автормиживyнин (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 13:33



Да не си разваляме удоволствието, ви предлагам. За всеки който има желание да си разшири познанията по въпроса за особеностите и разновидностите на родопския диалект - да се запознае с "класиката в жанра" - проучванията на проф. Стайко Кабасанов. Научните изследвания по въпроса са започнали още в началото на миналия век от най-големия български езиковед - акад. Александър Теодоров - Балан. Толкова по въпроса от мен и съм дотук с писането на книжовен български език, не му е мястото. Ако някой ще се задълбочава, да открие нова тема в раздела "особености на българския родопски диалект", където да се пише сериозно. Тука си е мястото на "зевзеците и мохабетчиите".
P.S Каква е хавоса, майци, пататьова и или не яце. Оти нашсо е "дребухар"...



Тема Re: Да си подумаме на родопски...?нови [re: миживyнин]  
Автор Чokмaнeцa (непознат)
Публикувано04.10.08 01:34



Какво лю мижиунясваш бре?
Комуто му не бендисва нимой ни да чете ни да писва!
Оти хавая утбавяш хубавкосо ей тув?



Тема Re: Да си подумаме на родопски...? [re: Чokмaнeцa]  
Авторpatatnika (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 17:28



Чим то на соя ред сме помиживунясали врить

.Зафатих да си записвам на кинига рабтата за диньоска, оти забурявам склерозаса рано ма е фатила.Ама чозтиш си споминвам да си сторим джамбуре




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.