Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:39 27.04.24 
Градове
   >> Смолян
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Kak se pravi klin?  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано02.03.05 16:29



?????????????????



Тема Re: Kak se pravi klin?нови [re: mania4ka]  
Автор DlVA JETA (model)
Публикувано04.03.05 12:31



какъw klin.

по дрехите посрещат.


Тема Малки тайни...нови [re: mania4ka]  
Автор Novobranka (...)
Публикувано07.03.05 19:19



Клин (от френски клиине), е чистокръвна баница с ориз. Братовчеди са и баницата с картофи и баничка с тиква, а брат и е сярника.
Приготвя се много лесно.... тесто елегантно превръщащто се в кори... необходим ти е уреда за мъчение точилка и стила пияния майстор (виж Боен Клуб). При липса на точилка става и с бутилка от Есел Мильх, чи е ефтинджос (Есел е магаре, а Мильх - мляко... поне магарица да беше... това в едни филми му се вика гаргра...уф отплеснах се... ) Плънка: ориз, мляко, извара сирене... Гореща тава, мазнина, брашно (едно бързо на крак...) завиваш грижовно, печеш (две по бавни със салатка...) чакаш да изтине (някой предпочитат да духат, други направо го сервират фламбе), трета, четвърта, пета... по пътя към безсмъртието.

Другия клин дето избивал трятия го знаеш. Ако ли не питай... настеща съм...

Днес ми се лигави, утре ще ти напиша точната рецепта...

Със Здраве



Тема Re: Kak se pravi klin?нови [re: mania4ka]  
Автор Novobranka (...)
Публикувано08.03.05 13:57



Ето пасте от Q-то на мама. Без редакции.

<начало>
Сварява се 1 чаша ориз /не много доварен/ прибавя се сирене или извара, 3-4 яйца, малко прясно мляко да бъде по пухкав може малко мазнина вътре може и без... Това е плънката! Отгоре и отдоло кора! Тавата намазана по обилно с мазнина. Пече се. И за да е клин се обръща.
</начало>

И се сервира с любов ;)



Тема Re: Малки тайни...нови [re: Novobranka]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано09.03.05 23:48



а мама иска да научи рецептата за баница с тиквички, пък на мен ми се яде баница с картофи и ме гложди и любопитството какво е това сярник, та... дали могат да се намерят още рецепти, плс

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: Малки тайни...нови [re: тиrъp]  
Автор Novobranka (...)
Публикувано10.03.05 12:13



Хух, уви нямам други рецепти . Ако се казвах Ути Звездев, ех мечти...

Радвам се че задахохте въпроса за сярника, колега. Това си е най- обикновен клин, пригорвен в Кремиковци... микрорайонен един вид ;) Моля не ме питай как се казва баницата приготвена около "Химко" - Девня все ще е с три пръста ;))

Със здраве!



Тема Re: Kak se pravi klin?нови [re: Novobranka]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано11.03.05 13:23




Благодарско
да видя сега какжо ще сътворя



Тема Re: Малки тайни...нови [re: Novobranka]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано11.03.05 13:32







Тема Re: Малки тайни...нови [re: тиrъp]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано11.03.05 18:08



а няма ли някой който знае рецептите за баница с тиквички и баница с картофи и има милостиво сърце и се смилява над бедното другарче което толкова обича баници и сподели тези рецепти, плс, плс

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.