Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 10.05.24 
Градове
   >> Смолян
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Помацитенови  
АвторCoциoлor (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 10:27



Здравейте,

Тук бих искал да отворим една тема за дискутиране на отношенията между християни и мюсюлмани. До колкото ми е известно Родопите са населени 80% от мюсюлманско население.
Споделете мнението си за начина на съжителство между тези две групи.
Усещате ли някакво напрежение между двете религиозни групи?
Как възприемате помаците - като етническо или религиозно малцинство?



Тема Re: Помацитенови [re: Coциoлor]  
Автор Novobranka (...)
Публикувано14.06.03 13:28



Как искаш обективен отговор като питаш само 20 -те процента?
А малцинството спред мен не е от споменатите.
Със здраве!



Тема Re: Помацитенови [re: Novobranka]  
АвторChiburashka (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 01:27



Novobrankata se zasegna,zashto?



Тема Re: Помацитенови [re: Coциoлor]  
Авторпoмakиня (Нерегистриран)
Публикувано19.06.03 13:18



мръсни, гадни, черни пуми



Тема Re: Помацитенови [re: Coциoлor]  
Авторbirka (Нерегистриран)
Публикувано19.06.03 18:41



Kato si tolkova liubopiten hodi i pitai na myasto



Тема Re: Помацитенови [re: Coциoлor]  
Автор lSTORlK (новак)
Публикувано20.06.03 14:05



Citiram:

"Тук бих искал да отворим една тема за дискутиране на отношенията между християни и мюсюлмани. До колкото ми е известно Родопите са населени 80% от мюсюлманско население.
Споделете мнението си за начина на съжителство между тези две групи.
Усещате ли някакво напрежение между двете религиозни групи?
Как възприемате помаците - като етническо или религиозно малцинство?"

Abe, mladejo...
Takiva naprejeniya sazdavat razni PISHMAN politolozi, sociolozi, politici i istorici, koito na bazata na "plodovete" ot "posyatiya vyatar" - "buryata" - si pishat razni izsledvaniya i se pravyat na veliki.
Koi chasti na Rodopite sa naseleni s myusyulmansko naselenie? V SREDNITE Rodopi ne sa tolkoz mnogo.
Tam NYAMA naprejenie. Nyama konflikti. Tam cari TOLERANTNOST.
Taka narechenite "pomaci" sa naslednici na onezi bulgari, koito sa se preklonili pred porobitelya, no ne sa se schupili, kakto varbata, kogato tejuk snyag ya pokrie, puska go da padne, ili go othvurlya (princip na aikido). Te sa predpocheli da oceleyat.
Porobitelyat e minal i zaminal, a te sa oshte tam.
Znaesh li, che te znayat bulgarski po - dobre ot mnogo BULGARI, ne - pomaci, kakto TI bi kazal.
Znaesh li, che znayat BULGARSKATA istoriya po - dobre?
I sa prilejni uchenici?
E, vinagi ima malki izklyucheniya, koito potvurjdavat praviloto.

Te ne mogat da budat ETNICHESKO malcinstvo, shtoto sa BULGARI.
Drug e vaprosa, che razni hora i chujdestranni organizacii im pulnyat glavite s "brumbari".
Drug e vaprosa te za kakvi se smyatat.
Po - dobre, gi pitay TOVA.

Za RELIGIOZNO malcinstvo - dokolkoto sa myusyulmani, da. Dokolkoto sred tyah prpopvyadvat razni myusyulmanski sekti - pak - da.

Da dobavya, che v Kardjali i drugi mesta po periferiyata na RODOPITE i ne samo TAM, zaradi niskata rajdaemost, namalyava bulgarskoto naselenie.

Tova e jalko, zashtoto Rodopite sa edno ot nay - krasivite bulgarski kutcheta.

Vyarno, che prepitanieto na horata tam e trudno, darjavata ne naliva pari v tezi rayoni, bezraboticata e silna, rajdaemostta - niska, mnogo hora emigrirat (vutreshna emigraciya, v ramkite na darjavata)... V gradovete ostavat vse po - malko jiteli, selata se obezlyudyavat... Politicheskite dryazgi, nekadurnite politici, koito sa vav vsyaka partiya...

Tezi sa problemite.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lSTORlK на 20.06.03 15:16.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lSTORlK на 20.06.03 15:17.</EM></FONT></P>

Редактирано от lSTORlK на 20.06.03 15:20.



Тема Re: Помацитенови [re: lSTORlK]  
АвторMilica (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 14:48



Браво,историко.Страшно ми хареса какво си му казал на социолога.Сякаш аз съм писала това.За какво напрежение ми говори,та нали празнуваме два пъти повече празници от другите...и Байрям, и Коледа.Помаците са най-страхотните хора,които съм срещала,а моя съпруг(помак) е най-добрия човек който съм срещала и най-добрия ми приятел.



Тема Re: Помацитенови [re: Coциoлor]  
Автор Novobranka (...)
Публикувано03.07.03 17:16



Ей това въобще не е весело: http://dem-pr.hit.bg/2001_2/2001_2_01.htm Не знам обаче доколко е вярно, въпреки че оставя чувство за обективност.
----
За разведряване: http://www.rodopi-bg.com/ Там прочетох това: "Смилянският фасул е шарен, а не бял, а големината на зърната на фасульовицата, са достойни за книгата на Гинес." Което си е самата истина ;)

Със здраве!



Тема Re: Помацитенови [re: Milica]  
Автор lSTORlK (nepoznat (?!))
Публикувано03.07.03 19:35



Ami, jivyal sum v Smolyan i okolnostta
(vij mneniyata mi v razdelite "Stolichanin li ste - test" i "selo Pisanica")
i reshih da mu kaja kak stoyat neshtata.

Radvam se, che s muja ti ste i priyateli. Mnogo e vajno tova. Ponyakoga.

A az puk imam mlechen brat, koyto e ot tozi, kak da kaja... proizhod, da rechem...
Shte reche - zaedno sa ni kurmili maykite ni.
Dobre, ama deteto e pochinalo, po - kusno.
Oshte po - kusno, se rajda drugo (3 - 4 g. po - malko ot men), s koeto se zapoznahme vav Voenna bolnica "Plovdiv".
Sega toy mnogo si me obicha i vijda v moe lice brata, koyto mu e lipsval.
Takiva raboti...
Okaza se, che imam i nyakolko mlechni sestri, golemi sladuranki sa.

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.


Тема Re: Помацитенови [re: lSTORlK]  
Автор lSTORlK (nepoznat (?!))
Публикувано04.07.03 10:18



Iska mi se da dobavya, che t.n. "pomaci" sa, ponyakoga, po - dobri rodolyubci ot "chistite bulgari" (dalech sum ot ideyata za chista naciya, takova neshto nyama).
Imam predvid, che poznavat po - dobre bulgarskata istoriya, bulgarskata literatura
i sa po - sklonni da zashtitavat granicite ni, otkolkoto mnogo bulgari, koito samo se chudyat kak da ne vlyazat v armiyata, kak da emigrirat zavinagi i drugi gluposti.

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.