Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 28.04.24 
Градове
   >> Смолян
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Столичанин ли сте? (тест)нови  
Автор Novobranka (...)
Публикувано19.06.03 15:30



1. "Копеле" - това звучи гордо?!!!
2. Бивш метал сте, но сега слушате чалга защото мадамите връзват повече!
3. Мразите провинцията но не и стоката произвеждана там. За да го докажете редовно пълните багажника с дарове от родители и прародители живеещи извън София. Замисляте се сериозно за ремарке!!!
4. Много точно и ясно знаете значението на думата рапидограф. Често я използвате в разговор с приятели ;) /справка Btv - Сблъсък - Тема:Провинциалистите/
5. Обичате природата. Понякога обаче е толкова кичозна, нали?
6. На гости в провинцията влизате в заведенията без да извадите таралежите изпод мишците си. Раните ви заздравяват изключително бързо!
7. Агънцето казва най- често: "Цвръццц ... - чвръццц", а козата спокойно може да се нарече "...малко космато бяло теле..." ;)
8. Склонни сте към самоирония, но все пак не разбирате какво намират толкова хората в тази песен "Скакалуец".
9. От Витоша по- високо и красиво няма! Провинциалистите обаче непрекъснато я замърсяват и изсичат!!!
10. Дискомфортно ви е ако няма достатъчно хора в автобуса. Опитвате се да да се блъскате сам!!!
11. Обичате София такава каквато си е. Отдавна сте свикнали с боклука, уличните кучета, високите цени, дупките по улиците, престъпността... За всичко това разбира се е виновен кмета....

Редактирано от Novobranka на 19.06.03 15:38.



Тема Re: Столичанин ли сте? (тест)нови [re: Novobranka]  
АвторJivial niakoga v Smolian (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 10:51



BRAVO :) Niama i kapka luja
Post-ni go i na vsichki drugi mesta kudeto onia smotliu Stranger e pisal.



Тема Re: Столичанин ли сте? (тест)нови [re: Jivial niakoga v Smo]  
Автор lSTORlK (непознат)
Публикувано20.06.03 13:07



I az sum jivyal dulgi godini v Smolyan.
Poznavam povecheto mesta v grada (ne tolkoz zavedeniyata) ot Avtogarata do s. Pisanica.
Lyubimi mesta - Durjaven arhiv - bibliotekata, Bibliotekata (TUK ima knigi, koito nyama nito v Plovdiv, nito v Sofiya, da znaete!), Muzeya, Kinoto, Shesto Uchilishte (tam mi beshe purviya chas po istoriya s 6 klas - Mnogo umni deca!), Chetvurto uchilishte v Ustovo (tam mi beshe darjavnata praktika po frenski, srednovekovna literatura i risuvane), Vtoro uchilishte v Raykovo (tuk mi byaha trenirovkite po ju jutsu pri sensei Manol Manolov, da go pozdravite ot men, shte kajete - ot edin student ot Plovdiv, shte se seti), Sedmo uchilishte (Purviyat chas po praktika izobshto - beshe po frenski, tam se nauchih da pluvam - golyam maytap - nauchih pluvaneto na 1200 m. NADmorska visochina!), Purvo uchilishte (tam mi beshe purviya chas po literatura), da ne propusna neshto? PI "Dicho Petrov"! (prichinata da buda v Smolyan - 1991 - 1994 i 1997 - 1999), esperantskata shkola v selo Pisanica (bashta mi prepodavashe tam, oshte ot 1972, jalko, che myastoto zapadna. Vsyako lyato hodehme tam. Darjavata sprya da dava pari za mejdunarodniya ezik, horata, koito byaha intereschii go zaryazaha i neshtata se zatlachiha. No samo Bulgariya gubi ot tova!), zavedenieto "Sportna 17", jalko, che chicho Krasi napravi samo hotel sega!), "Starata kushta" (mnogo prilicha na kushtite v stariya Plovdiv), Konaka v Raykovo!, Obshtejitieto, PLANETARIUMA... (Imat veche sayt - http://planetarium-sm.hit.bg/ ), a - hijata na Ezerata..., Ustovskite dupki (tva sa peshteri)... Mladejkiya dom..., selo Djurkalica - tova e "feodalnoto imenie" na edin kolega, imam si go kato brat!, Chepelare...
Hvoyna...

Ah, kak mi lipsva vsichko tova...

Bih dal ostataka ot jivota si, da se varna da jiveya tam, prez godinite, koito byah, sas sushtite kolegi i priyateli! No sas segashnite si znaniya...

Tam za pruv put se vlyubih (v momiche imam predvid)...

Abe, samo hubavi neshta moga da kaja za grada. Sega sum vav Franciya, oblast Nord (sever), grad Lille. Tuk horata sa kato smolyanchanite, samo deto nyamat planina.

Prez avgust shte vodya nyakolko momcheta nagore po Rodopite...

A, vajen vapros - imate li veche kitayski restorant? Dano da imate...

Ako ne - shte si nosya kitayska hrana ot Plovdiv.

Ako doydete v Plovdiv, vkusna kitayska hrana moje da yadete pred Universiteta - ima magazincheta za kitayska hrana i za palachinki!!

Pozdravi!

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.


Тема Re: Столичанин ли сте? (тест)нови [re: lSTORlK]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано20.06.03 13:36



eeeeх, колко носталгия има в този постинг. В интерес на истината и на мен ми липсват онеси хубави години прекарани в този чудесен град. Не съм живяла там, но съм си 1/2 от там и ваканциите бяха най-хубави, когато ходих на гости на роднини. За мен това е най-хубавия град, но за съжаление запада от ден на ден, защото младите хора бягат оттам, няма работа и такива неща. Много ми е тъпо, че такъв град буквално се затрива, но като няма кой да дава парички на общината за да вървят нещата, така се получава.
А ти, историко, като толкова много ти липсва този край, защо ще си мъкнеш гнусна китайска храна приготвена на улицата от съмнително здрави китайци, вместо да си хапнеш от прочудите родопски специалитети или се правиш на голям гражданин, със западноевропейски манталитет.



Тема Re: Столичанин ли сте? (тест)нови [re: mania4ka]  
Автор lSTORlK (непознат)
Публикувано20.06.03 13:44



Ne, az si haresvam smolyanskite specialiteti, no mi se iska i kitayska hrana...

Sega na zapad e mnogo skupa, ne e 0,30 leva za 100 grama, a ot 10 Evro nagore.

Pisah v edin forum za kitayskata i za yaponskata hrana, ta se setih da popitam dali i v Smolyan ima kitayska hrana.

Tova ni nai - malko ne znachi, che ne poznavam rodopskata kuhnya, naprotiv!

I mnogo mi haresva.

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.


Тема Re: Столичанин ли сте? (тест) [re: mania4ka]  
Автор lSTORlK (непознат)
Публикувано20.06.03 13:49



http://www.rozhen.com/bg/places/smolian.php/

Dano da se zaredi.

Tuk ima snimka na grada!

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.


Тема Re:Istorikнови [re: lSTORlK]  
Автор pygmalion ()
Публикувано22.06.03 18:49



Kolega, kakva tochno srednovekovna literatura ste prepodaval v IV osnovno uchilishte?

Неуместно е някой да изказва мнение, преди да е подстриган и миропомазан за критик!


Тема Re:Istorikнови [re: pygmalion]  
Автор lSTORlK (новак)
Публикувано23.06.03 12:02



Srarobulgarska, v 8 klas.
Ne e li srednovekovna?

Prez 1994 beshe taka. Sega se prepodava v 9 klas, nali.

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.

Редактирано от lSTORlK на 23.06.03 17:21.



Тема Re: Столичанин ли сте? (тест)нови [re: lSTORlK]  
АвторJivial niakoga v S.... (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 11:51



Hi
Az sushto poznavam Manolov. Samo che az biah pri Ilia. Bil zam v Smolian 1989 - 1994 - moje i da se poznavame :))
Na 24.05 se kachih v Smolian i ... kvo da ti kaja strashno gotino e. Moje bi predi ne sam go zabeliazval no togava kato se ogledah med mi kapna ot surceto - to vuzduha mu vuzduh, prirodata mu priroda.
BTW zareji taia kitaiska hrana i si iaj smolianskoto, zasjtoto v av Francia niama smoliansko a kitaisko ima navsiakude.



Тема Re: Столичанин ли сте? (тест)нови [re: lSTORlK]  
АвторChiburashka (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 16:05



Kitaiskata kuhnja e evtina NAVSJAKADE,nai-evtinata hrana + vsichko,koeto se predlaga v Macdonald's,po-gadna ot tezi dvete njama,absolutno neznaesh kakvo jadesh!!!!!
A v S-n domata ti domat,kartofa ti kartof,vodata ti voda,vsichko si ima vkus i miris,ne kato teja plastmasovi laina deto gi jadem na zapad!
Taka e za sajalenie!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.