Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 21.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Ъпдейт: 183 днинови [re: *Paл*]  
Автор skalla (непознат)
Публикувано15.07.09 19:14



Нищо не го правя.Смея ли...Останах единствения пушач в къщи и за сега ме гонят на балкона.А ако се обадя...?Сигурно ще трябва да пуша пред блока.



Тема Re: Ъпдейт: 183 днинови [re: skalla]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано15.07.09 19:40



Пуша на балкона от предишното ми отказване - 7 месеца. Пробвала ли си да ги спираш? Ако имах пушач до себе си нямаше да успея.

Не пуша от 20.05.09.

(пак, надявам се да е окончателно)



Тема Re: Ъпдейт: 183 днинови [re: *Paл*]  
Автор skalla (непознат)
Публикувано16.07.09 12:04



Отказвала съм ги преди мнооого време,когато цигарите Виктори бяха 1.10.За 2 седмици и...."видях,че мога" да ги откажа когато си поискам.Купих си едно НВ,за да пуша сааамо по една,сутрин с кафето.Дрън-дрън,за 1 ден влязох в нормата от 1 кутия.





Тема Re: Ъпдейт: 183 днинови [re: skalla]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано16.07.09 13:29



Мога да напиша книга с излагации и неуспешни опити.



Тема Re: Ъпдейт: 183 дни [re: skalla]  
Автор V.Grig ()
Публикувано17.07.09 11:06





Мисля си че всички пушачи правят една и съща главна грешка - казват "Отказах ги" ... Ами не мисля че има пушач дето да ги е отказал - всички сме ги просто СПРЕЛИ.

А тука дето те гонят да пушиш на терасата. Ти пък що им се връзваш? Не мисля че е правилно при условие, че до вчера си пушил дето ти падне, днес да искаш от всички да се съобразяват с твоето непушене . От къв зор?

Всъщност и до ден днешен си мисля, че всички тези наредби забраняващи пушенето на обществени места са си чиста проба дискриминация на една част от населението за сметка на друга.

Ако държавата/ите толкова се е загрижила за здравето на населението си, да обяви пушенето за наркомания и да забрани производството и търговията с тютюн.



Тема Re: Ъпдейт: 183 дни [re: V.Grig]  
Автор skalla (непознат)
Публикувано22.07.09 16:39



Това си е един вид зависимост.А,нали знаеш как се лекува зависимостта.Аз им влизам в положението.Все пак съм ги отказвала т.е.спирала веднъж. Колкото до закона за забрана на пушенето на обществени места съм съгласна с теб.Дискриминация,спор няма.





Тема Re: Ъпдейт: 183 дни [re: V.Grig]  
Автор x3m_ (непознат )
Публикувано23.07.09 00:15



Продължава, да се питам каква е ползата от спирането им освен разбира се парична.

Деликатно заобикаляне покрай рака, вместо челен сблъсък с него?

п.п.: И аз съм пушач, да се надяваме че ще ги спра в скоро време, иначе...



Тема Re: Ъпдейт: 183 дни [re: V.Grig]  
Автор ostatak ()
Публикувано19.08.09 15:20



първо за статисктиката казвам че аз съм ги спряла от 2месеца и седмица..и не ми е за първи път(първия беше за 3 години)

но да си кажа. законите за тютюнопушенето не може да зачеркнат цигарите от днес за утре.

1) заради огромните фирми производили.
2) за хората работеЩи в тези фирми.
3) за не развитите държави чийто приходи идват от тютюна.

на базата на 1) 2) и 3) държавниците се възползват от горкия пристрастен пушач, за да си пълни джоба с чиста съвест,заЩото теоритично не те задължава да си купиш цигари пък и те е предопредил с големи черни букви че ако не умреш то Ще станеш поне импотентен ако пушиш...


по въпроса с последиците от спирането на цигари.
както казах не ми е за първи път. но първия беше "спряла съм ги временно" от първия до последния ден.този път подхода ми е друг,но това както и да е.

от опита ми през тези 3 години мога да кажа следното:

- след 2 месеца ти се пуши по малко от колкото след една година
- след 2 години пак ти се пуши и след 3 пак ти се пуши. и всички дни помежу.
- никога няма да станеш непушач а просто Ще свикнеш че когато ти се пуши няма да пушиш.
- когато спреш да пушиш дебелееш заЩото ядеш повече
- ако спортуваше преди да спреш да пушиш и го сравниш със спортуването сега Щеше да усетиш значително разликата. спирането на цигарите не прави мускули


- не важи една дръпка, една цигара, една кутия... ако веднаж прескочиш прага вече си от другата страна
- досаждай на хората около теб с твоето не пушене. това Ще те накара да не прибягваш към цигарите в трудни моменти./за да не се излагаш пред тях/.

ако беше жена Щах да ти кажа да си правиш подараци с парите който си събрал от непушене, но мисля че няма да са голям стимул за теб.

а парите са прекрасен стимул... малко е жалко че е таkа, но и мен ме мотивира доста

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!

Редактирано от ostatak на 19.08.09 15:41.



Тема Re: Ъпдейт: 183 дни [re: x3m_]  
Автор RozeRed (непозната)
Публикувано06.09.09 16:50



Ами спри ги и ще разбереш

. Спирането на цигарите е най-лесното нещо, съвсем сериозно го казвам. На мен лично мисълта да ги спра ми беше много мъчителна. Да се решиш на тази стъпка е много по-трудно, отколкото самото спиране. След това и за секунда не ми се е припушвало. Мисля, че хората, които имат затруднения след спирането са по-скоро изключения, отколкото правило.



Тема 259 [re: V.Grig]  
Автор V.Grig ()
Публикувано20.09.09 20:02



259 дни ... 259 дни в които ми се пуши от сутрин до вечер, а червейчето ме гризе.

Никой не е казал, че ще е лесно де.

Иначе от последния "доклад" промяна няма, освен сигурно кило - две. Кантара вече като ме види и бяга, та не зная.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.