Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:10 30.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема акупунктура за отказване от пушенето?нови  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано05.05.07 12:51



Здравейте!

Наскоро прочетох кратка информация за нов метод за отказване от пушенето, нещо подобно на акупунктура, с нкакъв апарт се стимулират определени точки, мисля на ухото беше. Суперлативи от-до, 90% успеваемост от един сеанс и т.н. НО ... само се споменаваше, че вече ще го има и в България. Някой да знае нещо по въпроса, да е чувал, чел нещо по-конкретно?

Благодаря предварително!



Тема Re: акупунктура за отказване от пушенето?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор NapalmDeath (Бивш Пенкелер)
Публикувано11.05.07 18:11



Не ама звучи интересно, ако ти попаднат подробности свиркай ;)



Тема Re: акупунктура за отказване от пушенето?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автордokтopa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 22:29



Остави тези измишльотини.Ще ти кажа нещо в което имам опит.Преди 6-7 години представителя на Глаксо за нашия регион ме покани да участвам в едно проучване на препарат за отказване от цигарите.От 15 наблюдавани от мен пациенти,13 се отказаха.Лекарството се казваше Zyban и струваше около 100 лева.По-късно тютюневите фабриоки платиха на фирмата и в Б-я вече го няма.Изписвал съм го на пациенти.Има го в Гърция и Германия.Трябва да имате рецепта.Пише се Zyban.Взима се пои схема,която е описана в упътването.Успех



Тема Айде пак се почна!нови [re: дokтopa]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 13:11



Не ми се рови в стари теми, за да извадя линкове към чужди форуми на хора с наблюдения върху Зибан.

Доторе, ако ми опишете какви странични ефекти (нежелани) се наблюдават при прием на Зибан, ще съм много благодарен, предвид това, че Зибан е препарат разработван със съвсем различна цел, а намаляване на желанието за пафкане се явява страничен ефект, който въобще изкарва препарат на бял свят.

Ако верно си медицинско лице, малко четеш, много вярваш на Глаксо, ебаваш пациентите си, на които предписваш препарат за който ти и компанията която ти плаща под някаква форма за проучването не знаете нищо, нито за механизма по който Зибана подтиска желанието (намалява се зависимостта) за пафкане, нито за евентуалните нежелани странични ефекти от приема му.

С две думи си ебати безотговорното копеле, щото има случаи на тежки депресии и самоубийства след прием на Зибан, тия работи Глаксо не ги разправя по семинарите, пък ти откъде да ги знаеш, ти само 'предписваш' и наблюдаваш 'пациенти'.

Виждам, че имаш достъп до компютър, та в интернет има една работа гугъл и се вика, пише се www.google.com там в една кутийка напиши 'Zyban', аааа да и малко английски 'ше ти трябва.

Това за тютюневите фабрики дето платили на Глаксо е ебати тъпнята, ебати конспирацията. Сигурно и перпетум мобилето е вече готово, ама Петрол АД са платили и зат'ва в България още го няма.



Тема Re: Айде пак се почна! [re: Eмo]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 17:25



Предполагам, че тия лекове против тютюнопушене - разни там Зибани и Табекси са аналогични на илачите за отслабване!

Тъпчеш се с тях, луди пари даваш, а ефект - нулев!
Всъщност може би само Ел-карнитинът помага за стапянето на мазнинките, ама пак си требе и движение, както и намаляване на порционите!
Тъй че не става само с хапове, трябва и акъл!
п.с. Между другото Булгарташак не знам платили ли са или не са, ама са си много зловредни. То вече взе да излиза наяве, а и доста калища се очаква да изплуват. А туй за перпетум мобилето е готино!



Тема Re: акупунктура за отказване от пушенето?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторTobacco (Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 17:33



Откажете тютюнопушенето:





Тема Re: акупунктура за отказване от пушенето?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Авторsofty (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 16:11



Информация за така наречената вълшебна акупунктура - София тел.9898210. На този телефон ще ви кажат каква е процедурата. Някой пробвал ли е този метод? Макар и скъп, бих се решила, ако има ефект.
Що се отнася до Зибан, още преди три години е спрян за внос в България заради доста регистрирани по света смъртни случаи.



Тема Re: акупунктура за отказване от пушенето?нови [re: softy]  
АвторMПП (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 01:12



В отговор на Мама Мърморана, макар че въпросът е поставен доста отдавна:



Телефонният номер за контакт е същият, посочен от softy. Аз също отдавна се опитвам да чуя/прочета отзиви за въпросния метод - I quit smoking...



Тема Re: акупунктура за отказване от пушенето?нови [re: softy]  
Авторпyшaч (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 20:32



На кумата ми майка й изкара почти три месеца като таралеж.
По едно време й забра игла на ухото. Е, отказа се. Ефекта беше,
че плати маса пари, че после мина на "Мелник" докато си върне
заемите. Искаше да спре цигарите за 50 - годишнинатаси.



Тема Re: акупунктура за отказване от пушенето?нови [re: пyшaч]  
Авторnn (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 14:40



Изказвам се късно, но е важно да се уточним. Методът IQS само се основава на акупунктурата, но при него няма игли.Оказва се въздействие на точки по ушвната мида чрез електростимулация, а това е абсолютно безболезнено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.