Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:54 28.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сънувате ли, че пушите?нови  
Автор dido_1983 ()
Публикувано13.11.06 17:44



(Това само за бившите пушачи) Мразя го този сън! Днес пак го сънувах. На вас случва ли ви се?



Тема Re: Сънувате ли, че пушите?нови [re: dido_1983]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано13.11.06 17:54



Е, какво толкова. Нали е само сън.


Рядко ми се случва. Както се случва да ми се припуши и наяве. Но отминава.



Тема Re: Не ми се е случвало досеганови [re: dido_1983]  
Автор novavkluba (непознат )
Публикувано13.11.06 19:37



Странното е че досега не ми се е случвало.
Много често обаче като мисля за себе си в бъдеще време или си представям някаква ситуация се виждам с цигара ( някаква игра на въображението) но се надявам, а и имам някакаво чувство че това ще отшуми.
Просто представата за самата мен, дълбоко вкоренена с годините е с цигара.



Тема Re: Сънувате ли, че пушите?нови [re: dido_1983]  
Авторekc (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 09:15



Да,няколко(4-5) пътисъм сънувал за тези 2 год. откакто не пуша.Единия път сънувах,че съм изпушил 1/2 цигара и започнах д асе укорявам на сън"Защо трябваше да паля?"В този момент се събудих и почувствах облекчение като след кошмар.



Тема Re: Не ми се е случвало досеганови [re: novavkluba]  
Автор motle ()
Публикувано15.11.06 09:50



здрасти!
аз все още пуша...

преди време намерих някакво психологическо четиво за всякакви зависимости, нещо като инструкция за психолозите, които се занимават с клиенти със сависимости; сега малко трудно пак го открих, но навремето ми се стори ценно; то е за всякакви зависимости, и за пушене, и за преяждане, не се сещам другите примери

не пропушвай обаче, за да провериш действа ли !!!

ще опитам накратко да го преразкажа
става въпрос като му се припуши на човек, вместо да запуши, да започне да прави нещо друго, от една страна, и да си промени представата за себе си от друга стр.
това препрограмиране ти го прави психолог; първо те разпитва какво получаваш от пушенето - да речем 1) "почивка", прекъсване на дейността; 2) "успокоение"; 3) съсредоточаване, ...
и после за всяко от тези неща те кара да измислиш какво друго би могло да ги замести, какво може да правиш, за да разпуснеш - примерно кратко разтягане, протягане, малко упражнения; да порисуваш, ..., чаша вода, изяждаш плод - за всяка "причина" да пушиш по 3 алтернативни неща да си измислиш
още разни други неща прави май (психологът де)
кара те после да опишеш подробно своя желан образ - какви качества искаш да имаш - спокоен, жизнерадостен, уравновесен, не знам какъв си, какъвто искаш,
като на този свой образ си добавил и качеството "гъвкавост" - способност да измисля различни подходи към нещата, нещо от сорта)-
и те кара да си се представиш в този примерно щаслив вид;
после грубо казано работата е такава - представяш си как държиш цигара в ръка - колкото искаш дълго време - и после ИЗВЕДНЪЖ превключваш на картината на "Щастливия Ти" - и така 6-7 пъти; важното било да е изведнъж, рязко превключването
още по други начини се подсигурява психологът, че те е "обработил", дълго стана...

целта е като ти се допуши, да ти изскочи твоят положителен образ, да те "подсили" и после да заместиш стария навик с новите действия - разходка, това-онова; а с пушенето ние за всички цели използваме само него, и за почивка, и за концентрация, и срещу яд, и срещу скука, ...

мисля, това върши работа, но според мен трудно ще е човек сам да си го направи, има разни подробности, дето психологът гледа дали наистина ти е подействало това препрограмиране и дали има нужда от още затвърждаване примерно

но тази част с твоя положителен образ и с алтернативните заместители (по 3-4 за всяко нещо, дето преди ти го е правила цигарата) - тези могат все пак да се използват, дори след като човек е спрял по друг начин

пак да кажа - не пропушвай пак, за да го пробваш, защото една зависимост, веднъж отработена, после и да се отървеш от нея, ако почнеш пак, се възвръща много бързо, щото ти е супер позната, много сме "добри" вече като пушачи и веднага ще ни се лепне обратно

ето го накрая и самото четиво:

http://www.nlpr.ru/texts/negativ/Navazchivost.shtml

простете моля всички за туй дълго писание
успех ви и хубави неща в живота!



Тема Добре казано Motleнови [re: motle]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 12:51



Това, което е казал Мотъл е много ценно.
Сега разбирам, че образа, който съм изграждала с години за себе си и желаната представа за уравновесеност, непосредественост, оригиналност е вървяла ръка за ръка с цигарата, а този "щастлив образ" е бил неизменно свързан пак с тази цигара.
Затова ми беше и толкова трудно (освен заради чисто физическата зависимост), затова и сега по купони, събирания и т.н. се чувствам по- скучна смотана и по- обикновена и безлична отпреди.
Ще започна да работя в тази насока.
Между другото сега разбирам и така отричания ефект от рекламите на цигари. Ами като гледаш по филмите как някоя "бесна секси мацка" ги дърпа (сещам се веднага за непрекъснатото пушене на Шарън Стоун в култовия "Първичен инстинкт") подсъзнателно започваш да свързваш личния си сексапил, интелект, имидж с паленето и пафкането на цигарка.
Честно да ви кажа откакто спрях цигарите започнах да гледам латино сериали- там ем има хубави жени ем никой не пуши- много е възпитателно.
Ето един начин да изградиш представа за сексапил без цигара





Тема Re: Добре казано Motleнови [re: novavkluba]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 09:35



наистина е много хубав този пост. не съм се замисляла за помощ "отвън", малко дефектче в характера, опитвам се сама да се справям :((.
както и да е. нова, исках да ти кажа, че и аз се чувствах понякога така. цигара след секс, цигара по време на танца (добре че в компанията има малко пушачи, представяш ли си кво може да стане), цигара като мисля пред магазина дали да си купя скъпите обувки. най - гадното - цигара, докато разказваш на приятелките си в кафето поредната история. е, вече не ходя по кафета, знам че ще си купя обувките и не му мисля много. абе - променям си навиците.
ето ти образа - издишаш дим или просто си размахваш цигарата много изискано ;)), и хвърляш поглед към събеседника/ или някой си - пълен с разбиране / интелигентен / прелъстяващ / какъвто-трябва-според-целта. една усмивка върши прекрасна работа.
по - смотана и по - безлична? и на мен са ми минавали подобни през главата. е да, ама не! все пак АЗ спрях цигарите и АЗ МОГА да не пуша цели три месеца. АЗ се грижа за себе си. АЗ имам повече самочувствие ;)). някак си като пушиш, докато другият говори имаш усещане, че участваш в разговора. ама не е така. абе - не е нужно да говориш, когато нямаш нещо интересно за споделяне.
сори, стана много дълго, ама ме хвана лого - диарията. :)))



Тема Re: Добре казано Motleнови [re: novavkluba]  
Автор motle ()
Публикувано16.11.06 10:17



всъщност ти изглеждаш в очите на хората около теб съвсем нормално и добре; само ти си мислиш, че си скучна и смотана - а мисълта си е мисъл, а не факт и действителност
абе няма как иначе да стане работата с тази самооценка, освен тъпо и упорито самовнушение, че "искам да съм еди-какъв си" и "аз съм еди-какъв си", ама да се повтаря това примерно всеки ден някой-друг месец и после да се поддържа обаче; да си го повтаря човек примерно когато по някакъв повод си каже "леле, колко съм зле" - нищо, като го забележиш тази автоматична мисъл, да се сетиш и да си кажеш "да, ама не, всъщност съм готин, ... еди-какво си там, каквото е хубаво за теб конкретно
но повечето тез неща са само на теория за мен в момента
надявам се скоро да се присъединя към вас
мисълта ми е - нека ви се пуши, но може тези освободени от пушенето сили да се използват за желани от нас неща
ох дано и аз успея и не прецакам после нещата
успех!



Тема Re: Добре казано Motleнови [re: :))]  
Автор motle ()
Публикувано16.11.06 10:26



ти нали сега не пушиш, значи нямаш нужда от помощ по този въпрос
ето вече имаш и собствени наченки по гъвкавост - нов поглед, нови навици - интересно ти ще бъде, наслаждавай се на новите неща, приятно е човек да чувства, че се развива
:)



Тема Re: Сънувате ли, че пушите?нови [re: ekc]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано04.12.06 14:00



пффф Екс, човече и аз не пуша от 2 години някъде. през първата година ми се случваше да сънувам същото - сънувам че пуша и на сън ме е яд леле защо запалих (някой път сънувах че почти съм изпушил цигарата), но мина.

за другите: нормално е да сънувате това. дори наяве някой път имам желание, но то е като кръшкането - и двете са приятни, но важното е да не им се отдадеш пак



когато ми се припуши просто си спомням защо отказах - иска ли ми се пак да мириша на цигари? да ми е мазна кожата? да са ми жълти ръцете (те хубавите цигари не правят така, но като си закоравял редовен пушач значи пушиш много и си минал на нещо по-евтино заради цената). искам ли гаден дъх?

ей на в петък ходихме с приятелката ми на Тимо Маас (метрополис) в зимния дворец (София) - супер парти, но яко дим. навмирисахме се (тя отказа около месец и малко след мен) и едвам дочаках да се приберем - хвърлих всички дрехи, душ, ядене и в леглото да спя. обаче към 24 часа издишах гадно с дъх на цигари...

но пък партито беше много яко




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.