Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 30.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Имам съвсем сериознонови  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано06.10.06 23:56



...питане, към бившите пушачи.
Вие дискриминирате ли настоящите пушачите? Какво е точно отношението ви към тях?
Не питам от любопитство. Просто днес ми се случи нещо, което ме позасегна и се опитвам да си обясня ситуацията. За протокола: аз съм страстна пушачка.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: съвсем сериозно отговарямнови [re: mirror_]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 00:28



Не, точно обратното - толерирам ги изключително. Тяхното присъстрие ми помага непрекъснато да осъзнавам правилността на решението ми да не пуша. Има и известен сантимент към позата им на безпомощност, която до скоро беше и мое оръжие в опитите да убеждавам себе си и света в това, колко е невъзможен живота без фасове. При мен влечението към пафкането е самогенерирано стремление към автономен акт, или казано с други думи сам по ми се припушва. Обаче наблюденията върху рафинирания гърч на някой, който трябва да запали цигара, за да запази баланс и адекватност ме изпълват с благодарност към себе си, тогава даже търся огледало_, за да се поздравя в най-изискан стил.

За протокола: пафках по 50-60 цигари на денонощие, сигур съм бил и аз страстен пушач. От какво се засегна, ако не е тайна, няма да лъжа, че съм алтруист от класа - чисто любопитство.



Тема окнови [re: Eмo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано07.10.06 00:41



ще ти кажа, за да ти дам повод за още по-голямо задоволство



"Пропуснаха" ме в поканите за една вечеря точно с този мотив. Въпроса бил принципен . Трябваше до вечерта да ги откажа, ако искам да съм точно на тази софра....е гати....

П.П. Вече никога няма да кажа, че съм страстна пушачка. С тези 20 цигари, къде съм тръгнала да се меря и аз

Carpe diem! Volente deo!

Тема Re: окнови [re: mirror_]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 00:50



Пълен абсурд, намирисва на 'разтуха с чужденци', само иностранно копеле може да съчини подобна каламбура, т.е. само тогава цигарите могат да бъдат причина. В противен случай цигарите са ти най-малкия проблем, те се 'изтъкват' като проблем. Или греша?



Тема Случая...нови [re: Eмo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано07.10.06 01:14



не е такъв, но ако наистина при чужденците е така, ще ги научим ние тях. Да ни чакат след 1-ви януари



Но сериозно...дотъпя ми...почуствах се, като прокажена. Но нали разбираш, че присъствието на една маса, не може да ми бъде никакъв мотив за отказване. А иначе дори се обадиха да се осведомят, дали междувременно съм успяла да се справя с проблема си, за да ми пазят поканата.

Carpe diem! Volente deo!

Тема Re: Случая...нови [re: mirror_]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 01:19



Изумявам със страшна сила, кой проблем: да не пафкаш два часа?



Тема Не....нови [re: Eмo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано07.10.06 01:31



касаеше се за тотално отказване.
Между другото, да не "пафкам" два часа също ми е проблем. Не ми е мечта да се крия в тоалетната, за да пуша.

Както и да е...ще го преживея някак си. Но пък да ми дойде от човек, който е бил върл пушач, до преди няколко месецааааа....
Та затова ми беше питането....

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Не....нови [re: mirror_]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 01:41



Отказването - това е абсолютно недоказуемо (винаги можеш да твърдиш, че не пафкаш, обективно - без да лъжеш дори) и в двете посоко и много удобно за извиване на ръце. На мен ми прилича по-скоро на наказание и ресто на чувствата, чрез демонстрация на малоценност, чрез средствата на никотиновата ти зависимост, отколкото необходимост от спазване на някакви супер 'железни' правила. Според мен нямаш проблем с цигарите, но ти знаеш по-добре.

Успех



Тема доказуемо е...нови [re: Eмo]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано07.10.06 08:31



със сигурност могат да ти измерят разни нещица в тялото и дори да преценят
откога не пушиш..

нали и това правят при разни смешни състезания за отказване..

а и на таз среща дето е поканена и дума не може да става за лъжи

само не ми е ясно кви са, ама се таз

звучи като масонска сбирка, не че знам как изглежда, пък и там кви жени

как да е, не им се връзвай

иначе за отношението - когато съм вйв фаза непушене гледам с недоумение всички пушачи , чудейки си защо си причиняват това

и забелязвам всъщбост колко много в различна възраст , пушат на най-различни места..

"It is illegal to detonate any nuclear weapon. You can have them, but you just can't detonate them."


Тема А мога линови [re: Eмo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано07.10.06 10:11



да използвам повода, за да попитам, тези 50-60 цигари, от раз ли ги отказа, или постепенно ги намаляваше. Това ще да е било голям шок за организма ти.

Ух...и дали има начин да откажеш цигарите, без да хванеш менингит от постоянното отваряне на хладилника, за да търсиш заместители.
Още - как се справяте с нервните тикове, които съм забелязала при отказалите се, като хапането на устни например. За проблема: Къде да си дяна ръцете, пък да не говорим....
Кога започва абстиненцията и колко трае? Питам, защото някога имах един шеф, който ги отказваше няколко пъти, докато работехме заедно. При него беше на четвъртия месец винаги. Изправяше ми се косъма като му наближеше този период.

Carpe diem! Volente deo!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.