Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 05.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: за действието на табекса и оптимизманови [re: eлинop]  
Автор galob du glob (член)
Публикувано12.02.05 22:32



хора кога запо4ва да не ви се пуши аз съм първия ден едва съм изпила 3 хап4ета ама си пуша .....мъ4а се психи4ески да се преборя оба4е се опитвам да пуша по 1 цигара на 4ас а корема ми се е свил нервна съм и имам 4уството 4е ще избухна...помогнете дайте съвет това нормално ли е....

MADE IN MEASURE


Тема Re: за действието на табекса и оптимизманови [re: galob du glob]  
АвторJanso (Нерегистриран)
Публикувано13.02.05 20:41



Hahahaa, ti si unikalen slu4ai bre, az kato go po4nah tabeks-a ot sashtia den do dnes ne sam zapalil- ne , ami ne sam si i drupnal dori cigara, na mometi mi se vie , no ne darpam, ti ako she pushish na vseki 4as , egati otkazvaneto, nishto ne stava s magi4eska prachka , shte triabva i volia ot tvoia strana...



Тема Re: за действието на табекса и оптимизманови [re: Janso]  
Автор galob du glob (член)
Публикувано13.02.05 20:58



така е уникален слу4ай съм оба4е днеска съм пушила само 5 цигари и това ме окоражава защото от 2 кутий на 5 за мен си е постижение имаи на предвид е пуша цели 17 години от който 10 по 2 кутии бяло боро на ден.....смейсе смейсе познавам хора който 10 години не са пишили и за един миг само не им е преставало да им се пуши...само волята ги е задържала

MADE IN MEASURE


Тема Re: за действието на табекса и оптимизманови [re: galob du glob]  
АвторJanso (Нерегистриран)
Публикувано13.02.05 22:07



Sorry, 17 godini sa dosta vreme , no az sam pusha4 ot 11 godini, a kato si pusah4 mai naima zna4enie ot kolko vreme si pushil /dali ot 4 ili 8 godini/. Az po4nah predi 2 sedmici s tabeks , a pusheh po 1,5 kutii bialo victory/den. Ii sega mi se pushi iako otvreme navreme, no zasega udarjam, kakto ti kazah bez da sam darpal dori, NO mojesh da pomislish varhu tva, 4e ideiata na tabexa vsashtnost e KATO ZAPALISH CIGARA , dokato go piesh da ti se dogadi i taka da polu4ish otvrashtenie ot cigarite postepenno , a ne kato men da gi spirash otvednaj. V toia smisal si na prav pat i shtom si gi namalila na 5 cigari ot 2 kutii - tva deistvitelno e uspeh za teb. Prodaljavai striktno s tabexa i proshtavai ako sam te zasegnal.. az priznavam samo spirane ot raz..



Тема Re: за действието на табекса и оптимизманови [re: Janso]  
Автор galob du glob (член)
Публикувано13.02.05 22:40



мерсии де да можех и аз от раз ама нестава мисля 4е мога да се откажа пт по4ти вси4ко останало но от цигарите от раз едва ли....ааа ще се боря докрай ако трябва и дано не стана 100 кила защото това е страшното....

MADE IN MEASURE


Тема Re: за действието на табекса и оптимизманови [re: Janso]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.02.05 22:46



леко си в грешка - идеята на табекса не е да ти се догади, а организма ти да не вика "дай една цигара че изгорехме"... става въпрос за никотиновия глад... намери си информация по въпроса и ще видиш...
за съжаление обаче (поне при мен) навика е в пъти по-страшен от никотиновия глад (макар че не съм се предал вече цял месец)...

Just a genius



Тема Re: за действието на табекса и оптимизманови [re: Blake]  
АвторJanso (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 00:05



Хич не съм в грешка , табекса е на основа алкалоида цитизин, който симулира нали4ието на никотин в организма , като комбинирайки цитизин и никотин -при запалване на цигара, се полу4ава ефект на гадене. Идеята е при ударно вземане на цитизин в началото , всяка запалена цигара да ти се гади след 2-3 ден на приемане. Това може да ти го каже всеки, който е вземал табекс и е пушил едновременно. Затова и табекса има смисал да се взима при пушене мах до 5-тия ден по 1-2 цигари/дневно. Според някои ефекта на гадене при всяка запалена цигара в комбинация със заситеността на организма с лъжливия никотин е най-доброто решение за отказване на цигарите... + воля...



Тема Re: за действието на табекса и оптимизманови [re: Janso]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано15.02.05 10:53



е искам да спорим за глупости, и ти си прав, само че обърни внимание на:

табекса е на основа алкалоида цитизин, който симулира нали4ието на никотин в организма

т.е. организма ти си вика "а, аз си имам никотин, значи няма да паля нова цигара" - исках да кажа, че по този начин се подтиска желанието да запалиш, водено от никотиновия глад... иначе за навика нищо не може да се направи...

колкото до гаденето - то е в резултат на интоксикацията която се получава - ако примерно дневно пушиш по 10 цигари, и си изпушил 10 истински цигари за деня, и си "изпушил" още 10 (от табекса), много ясно че ще ти стане гадно -просто си приел двойна доза

в подкрепа на твърдението ми ще ти кажа, че първия ден когато пропих табекс, си пушех без никакви задръжки... и както ми беше нормата 20-30 цигари, изпуших само 12 без да се ограничавам по никакъв начин - просто не ми се допушваше...

Just a genius



Тема Re: за действието на табекса и оптимизманови [re: Blake]  
Автор galob du glob (член)
Публикувано15.02.05 18:06



ХОРА НЕ СЕ КАРАЙТЕ А ДАЙТЕ СЪВЕТИ...АЗ НА ВТОРИЯ ДЕН СЕ 4УСТВАХ УЖАСНО СПЕШЕ МИ СЕ БЯХ КАТО ЗАМАЯНА И НЕЗНАЕХ НА КОЙ СВЯТ СЕ НАМИРАМ НА ТРЕТИЯ ДЕН БЯХ ДОБРЕ...ОБА4Е ВТОРИЯ ДЕН ПУШИХ САМО 3 ЦИГАРИ ТРЕТИЯ СЛЕД КАТО СЕ ПОЧУСТВАХ ДОБРЕ 5 И ДНЕС ПАК5 ВЪПРЕКИ 4Е КАТО Я ЗАПАЛЯ НЕ МИ Е ПРИЯТНО А ВКУСА Е ГАДЕН НО ЯВНО ТОВА Е НАВИКА ....ЗА МЕН И ТОВА Е УСПЕХ СЛЕД КАТО ПУШЕХ ПО 2 КУТИИ НА ДЕН И МЪЖА МИ МРЪНКАШЕ ПОСТОЯННО.....
ТА ДА ВИ ПИТАМ НОРМАЛНО ЛИ Е 4Е ПРАЩЯ ОТ ЕНЕРГИЯ И КАТО ДИЗЕЛ ВСЕ ИСКАМ ДА ВЪРША НЕЩО? А НАЙ- СТРАШНОТО Е СЛЕД ВЕ4ЕРЯ ТОГАВА МИ СЕ ДОПУШВА ....И ТРЯБВА ЛИ ДА ГИ СПРА КАКТО ПИШЕ В ЛИСТОВКАТА АКО НА 5 ДЕН НЕ СЪМ ГИ СПРЯЛА ОКОН4АТЕЛНО ЗАЩОТО 5 ДЕН Е УТРЕ НО СИЛНО СЕ СЪМНЯВАМ 4Е ЩЕ ГИ СПРА.....ТОТАЛНО ПОНЕ ПО 1-2 ЩЕ ЗАПАЛВАМ....

MADE IN MEASURE


Тема Re: tabex?нови [re: bezvolja]  
АвторMer (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 14:35



Аз лично силно се надявах, ама много не вярвах, като знам как немам никаква воля и за 10-12 години веднъж не ги отказах поне за седмица...
А сега близо месец не пуша... При това вземах хапчетата само няколко дни – първите дни по 3-4, но пове4е от 4 не можех, защото ми ставаше адски зле. После се разболях и ги спрях, но като оздравях, пак взимах, но само много като ми се допушеше...
Е, трябва воля, наистина, но много по-малко
Интересното е как се преборваш с навика – колегите викат “Хайде на цигара” и тъкмо се надигаш от стола по навик и се сещаш, че вече не пушиш... После се ядосаш нещо, посягаш към чантата, ама няма цигари... Прибереш се вечер след работа, първата ти работа цигарата... Ама няма... И т.н. хиляди, хиляди ситуации, в които се сещаш за цигарата...
Успех на начинаещите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.