Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 21.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: за действието на табекса и оптимизманови [re: eлинop]  
Авторdoncho (Нерегистриран)
Публикувано11.12.04 17:43



ahhhh viarno predstoi seriozno izpitanie - Novata Godina ... lele-e-e-e
az gi otkazah bez hapcheta i ne pusha ot mesec. ne mi se pushi veche. mislia che nai vajnoto neshto e reshenieto. mnogo vreme se kanih. ... polvin godina moje bi. napalnih u nas edna vaza s fasove ... vseki den po 2-3 cigari za rituala, nad vsiaka cigara meditirah predi da ia pusna vav vazata, no kolkoto i tapo da zvuchi - otkazah se. i na vas pojelavam sashtoto. piite hapcheta ... no ne davchete davka che oshte po-losho :))))



Тема Re: за действието на табекса и оптимизманови [re: doncho]  
Авторeлинop (Нерегистриран)
Публикувано12.12.04 16:59



И на мен вече не ми се пуши. Представям си фасовете от цигарите, които щях да изпуша през тези две седмици и това адски ми помага в периоди на слабост. Но наистина не ми се пуши. Сигурно ми е дошло вече времето да ги откажа, имам предвид готова съм от психологическа гледна точка. Ако не си вътрешно убеден и мотивиран 100% предполагам няма да се получи. Иначе снощи излизах за пръв път след като съм спряла цигарите и се притеснявах. Ама всъщност ми беше по-приятно да си пийвам коктейлчето без да съм обвита в облаци отвратителен пушек и да си правя бръчки на устните.



Тема за оптимизманови [re: eлинop]  
АвторHиkora нe пyшил (Нерегистриран)
Публикувано15.12.04 15:28



Не разбирам пушачите.
Това е мазохизъм - хем вредно(самоубийство) хем даваш пари!
Една(има и други) от причините да скъсам най-хубавата си връзка беше нежеланието на другия да ги спре.Не се срамувам от това мое изискване.Човекът не е роден с цигара.Всеки знае, че това е вреден навик.
И не разбирам толкова ли са слепи пушачите и толкова ли им е безразличен живота.
А какво става с пушач, който примерно попадне в затвор, където няма цигари?
Ще умре ли?Едва ли!
Борете се да ги спрете.Има защо. Белите дробове са само едни!
И за бръчките дори Елинор е права.А и за зъбите, дъха, кожата и т.н.
Дори една докторка ми каза, че ВСЕКИ пушач страда от хроничен бронхит.
Така ли е?
И въпреки това на никой не съм повлиял с подобни речи.
Но все пак борете се да ги спрете и колкото по-рано толкова по-добре защото сените на цигарите ще се дигат(мисля), а пушенето ще се забранява на обществено място.



Тема Re: за оптимизманови [re: Hиkora нe пyшил]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано16.12.04 15:26



Уффф как ме ядосват такива като теб.
Само за едно си прав :"Не разбирам пушачите."




Тема Re: за оптимизманови [re: Hиkora нe пyшил]  
Авторeлинop (Нерегистриран)
Публикувано17.12.04 08:47



Нямаш представа, колко е трудно да ги откажеш. Не знам защо, не съм чела книги по въпроса, но е адски трудно, повярвай ми. Наистина е отвратително, че човек пренебрегва собственото си здраве, децата си, любимия човек, заради цигарите. И хората, които са се преборили заслужават уважение. В сайта на софарма пише какви добавки слагат производителите на цигари за да се пристрастяват хората по-лесно. Например какао, за да се поглъща по-навътре дима. Щото ако е една люта цигара ще се разкашляш и няма да я дърпаш повече...В затвора няма да умреш без цигари. Всъщност ако си поставен в ситуация извън твоето ежедневие е лесно да не пушиш, поне за мен. Трудното е да си вършиш работата и всичко както преди и да се опитваш да ги спреш. Много е нервно. Но се преодолява. Аз вече не пуша 19ти ден.Супер много се гордея. Смятам, че този път успях! Очаквам скоро да ми пораснат крилца(никакви пороци не ми останаха).



Тема Re: за оптимизманови [re: eлинop]  
Автор Gordon (Ръб |_|)
Публикувано17.12.04 17:00



Е, нека и аз се включа с моя скромен опит в тютюнонепушенето
Като начало, спрях цигарите преди 2 месеца след 25 години активно пушене...
Естествено, с помощта на "Табекс", защото иначе сигурно не бих успял.
Пушил съм по 2, 2 и половина кутии на ден и никой не вярваше , че ще ги спра, но ги спрях..... и ми е кеф, защото се оказа много по-лесно, отколкото съм предполагал, че ще бъде. Освен това, зарибих сума ти колеги и изобщо се чувствам супер


Game over! New game - Y/N?


Тема Re: На мен ми помогнаха!нови [re: izprobval]  
Авторotkazala gi (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 19:01



Pusdaheh po 1 -1,5kutii i be6e mnogo trudno spiraneto.S tabex uspiah, no i smenih sredata za 10 dena.I taka triavba da si go re6il i tabex 6te ti pomogne.
Uspeh



Тема Re: за оптимизманови [re: Hиkora нe пyшил]  
АвторAAAAAAA (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 21:10



Като стар и отявлен пушач съм съгласна с теб за пораженията
от пушенето.
Че е вредно, и то много, не споря. ИСКАМ ДА ГИ ОТКАЖА!!!
Обаче да се преувеличава въздействието на цигарите върху
кожата, зъбите и т.н. е доста пресилено.
Кожата ми е невероятно опъната за годините ми и зъбите ми са в
завидно състояние, за разлика от тези на колежки, които никога
не са пушили. Добрата кожа и здравите зъби са резултат както
на наследствени фактори, така и на действието на някои други
неща, които нямат нищо общо с пушенето. Специално за кожата,
най-съсипващият ефект се дължи на козметиката. Забелязала съм,
че жените, които се гримират непрекъснато, на 30-годишна възраст
вече имат бръчки като баби, което от своя страна води до все
по-обилно гримиране и прогресиращо сбръчкване. И т.н.....
Да не чуе Дяволът, кръвното ми налягане и белите ми дробове,
са си съвсем наред (поради естеството на работата ми се налага да
минавам профилактични прегледи ежегодно).
Затова призовавам - нека се борим срещу пушенето, но да не приписваме
всичките си беди на него, а да се позамислим и върху други неща, които
ни вредят.



Тема Re: за оптимизманови [re: AAAAAAA]  
Авторeлинop (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 10:46



Хайде да не се оправдаваме с това, че всичко около нас е вредно. Искам да кажа, че няма смисъл да се храниш здравословно, да се опитваш да спортуваш, да си купуваш скъпи кремове и да ходиш на масаж и да продължаваш да пушиш. Пушенето снижава резултата от тези усилия няколко пъти. Хвърляш си парите на вятъра, с една дума. И да не се оправдаваме с гените, като избягваме от отговорността да се грижим за себе си. Как ще изглеждаме зависи от това, което има в главите ни, не от това какво има в генетичния ни материал. Не пуша от 22 дни. Кожата ми е розова, а преди беше сивкава и бледа. Устните ми изглеждат по-пълни, а преди горната ми устна беше изтъняла и бяха започнали да се появяват бръчици по горния и ръб. На ден по 20 цигари, по около 7 минути примерно, пресметни колко време съм стояла с присвити устни, дърпайки отровен пушек. И ми говори за гени. Да не говорим, че и гласът ти се променя след 10-годишно пушене. Всеки може да прави каквото иска разбира се, да избира дали да пуши или да не пуши, но нека не казваме на черното бяло.



Тема Помагат да преодолееш абстинентната кризанови [re: bezvolja]  
Авторizprobval (Нерегистриран)
Публикувано01.01.05 11:51



Най-тежко е първите 2 седмици.
Без табекса ми беше много зле, кашлях страшно, болеше ме всичко.
Но не трябва да запалваш на никаква цена. Издържиш ли 1 месец - готов си!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.