Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 05.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Не е вернонови [re: Blake]  
Авторeлинop (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 14:47



И аз съм чувала, че е нещо от функцията на надбъбречната жлеза, ама не знам точно за какво става дума. Да вземем нещо да попрочетем, че да си имаме аргументи. Но като ядеш малко, няма как да напълнееш. Освен това като не пушиш ти се ускорява метаболизма, което е добре. Говоря съвсем лаишки, но си имам и собствен опит. Аз съм на 30, висока съм 168 и сега тежа 52 кг, което ми харесва. След раждането на второто ми дете бях качила до 62. Тогава пушех. И пак бях качила 10 кг, щото си ядях, имах зверски апетит и изяждах големи количества. Не си мислете, че съм някаква маниачка, просто сега си ям всичко, каквото ми се яде, но без да прекалявам и без да гризкам нещо през деня. Нито съм пък от тези дето каквото и да ядат не им личи.
Исках да кажа, че няма връзка между спирането на цигарите и напълняването, а между яденето и на пълняването. И, хей, не ми се сърдете.



Тема Re: Не е вернонови [re: Blake]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано24.01.05 14:47



Няма "по-пълноценни" процеси след спиране на цигарите. Просто никотинът влияе върху нивото на инсулина в кръвта. Но този ефект трае само няколк дни и е почти незабележим. Няма физическа причина да се напълнява след отказване от цигарите, единствената такава е компенсацията на психологическата абстиненция чрез ядене. Аз лично успях да се удържа и след като отказах цигарите, не напълнях нито килограм.



Тема Re: tabex?нови [re: 123]  
АвторSvetla (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 15:07



да и за съм така
все още съм на 4-тия ден на табекс, не ми се пуши изобщо. Един колега ме подразни да запаля и ми се зави свят и ми стана едно гадно, бляк бляк бляк. Аз пуша от 1 година и 7 месеца, като бях ги докарала по кутия на ден. Сега се чувствам супер, като преди. Не ми се яде често, но пък ми се пият много течности.
Въведох правило вкъщи - който пуши, да пуши на терасата, въпреки че има ароматизатори! Навъън.
Не пия сутрешното си кафе, вместо това го смених с чай или бульон.
За сега съм добре, няма опасни фактори в момента които да ме накарат да пуша...дано се задържи така!

дааам
като се сетя само защо пропушииих, ме хваща яд!



Тема Re: tabex?нови [re: oste edin ex]  
Авторeлинop (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 15:17



А бе, отрова е. Алкалоид какво е? Ама важни са дозите. И може да има разни леки странични ефекти при здравите хора, както пише в листовката. Хората с проблеми да внимават - бременни, сърдечно болни и прочие. Ама четете листовките. Но помага много. Аз когато ги спрях, бях изпила само 2 опаковки - 20 хапченца, не помня за колко време, по схемата. И имах един - два дни едно сърцебиене и прескачане на сърцето. Предполагам защото ги спрях рано. Представяте ли си как щях да съм, ако пробвах да откажа пушенето без Tabex? С такова сърцебиене и прескачане нямаше да мога да издържа и щях да ги пропуша.



Тема Re: Не е вернонови [re: eлинop]  
АвторEveli (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 13:21



Не пуша вече от 19.09.2004 ... благодарение на TABEX-а. Изкарах цялата опаковка не защото ми се пушеше, а защото пишеше да се изпие цялата.

За напълняването: напълнях, и без да променям хранителните си навици, и спортуването. Просто наистина се оказа вярно, че никотина разгражда "незнам си колко %", от приеманите дневно калории!!! Така че, пък нищо не е непоправимо ... сега спортувам, и се подлагам на ЛЕКИ диетки , ама пук не пуша.
Много е хубаво да не пушиш!



Тема Re: tabex?нови [re: elito]  
Авторold boy (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 17:35



След 36 години кариера на пушач съм на пластири Никотинел ТТС20 от 4 дни.
Не изпитвам нужда да пуша. До сега няма странични ефекти.
Голям любител съм на кафето, но спрях временно да пия кафе, поне докато се уверя, че съм се отказал напълно от цигарите. Също и с вечерната чаша ракия - пия само по чаша червено вино. Сещаш ли се? Избягвам всяко нещо, което може да провокира запалването на цигара.



Тема Re: tabex?нови [re: bezvolja]  
Авторdayzy (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 21:47



az go pia ve4e 10 dni.interesnoto i iznenadvashto za men e 4e ne mi se pu6i.opitvah se da zapalvam parvite niakolko dni,no useshtaneto be6e siakash sam nalapala L..NO.Struva si pone da se opita,cenata mu e samo 5,50.ne zabeliazvam da ima niakakvi strani4ni efekti,a i se konsultirah s lekar predi da zapo4na!Uspeh na vsi4ki jelaeshti da sprat s taia gadna otrova!



Тема Re: tabex?нови [re: bratovcheda]  
Авторdayzy (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 21:49



iavno se natrupva nikotin.ne ti se i pu6i naistina.pone ne fizi4eski.mnogo e vajno da uspee6 da spre6 da pafka6 nai kasno kam8-9 den,kato TABEX-a 6te ti pomogne da ne se pobarkash ot lipsata na cigarata.kofti e 4e psihi4eskata zavisimost nai trudno se preodoliava!Uspeh!



Тема Re: tabex?нови [re: bezvolja]  
Авторindra (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 16:16



опитах се да го ползвам: спрях цигарите на първи януари и самият първи и втори бяха ад заради непрекъснатото дебнене на часа за хапчето (имат странна схема с честотата на пиене). на трети ги зарязах окончателно. продължавам да не пуша.
т.е. и без хапче става



Тема Re: 10ти ден без цигари :)нови [re: bratovcheda]  
Автор elenna (непознат )
Публикувано09.02.05 22:42



И аз започнах с "Табекс", но към третия ден усетих болки в черния дроби и го спрях. Сега се боря сама и не ми е лесно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.