Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 11.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: за оптимизманови [re: Gordon]  
Авторbenny (Нерегистриран)
Публикувано02.01.05 18:56



пушенето не е нужда а навик. нищо повече.
пуших повече от 5 години по приблизително кутия на ден.
от 3 седмици не пуша. не заявявам, че съм непушач все още, казвам, че се опитвам.
но от тези опити наблюдавам само положителни неща. едно от тях, и може би най-същественото е, че не ми се пуши.
дрехи, които не миришат на цигари, заведения в които не се пуши ... :))) преоткриваш доста неща.
успех



Тема 3ти ден на табекснови [re: benny]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано03.01.05 10:23



От сутринта на 01.01.05 не пуша и си пия хапченцата най-редовно. Много се гордея със себе си. Не ми се пуши, само на определени моменти изпитвам някаква липса, но бързо ми минава.
Сутрин взех да кашлям и имам проблеми със съня (станах в 6.30 днес)
Нормално ли е това???? Кога ще отшуми???
Хайде миналите по този път да ме окуражат, че имам нужда :)



Тема Re: 3ти ден на табекснови [re: bratovcheda]  
Автор _danitu (аз)
Публикувано03.01.05 12:35



Аз почнах опаковката с Табекс тая сутрин. Внушавам ли си или от тия хапчета имам някакъв странен вкус в устата?
Иначе съвсем да не ми се пуши май е рано, паля вече 3 та цигара и на половината я гася, сякаш ми е гадно да пуша, не знам дали е от хапчетата или си внушавам ....

Я кажете нещо за мотивацията, защото чесно казано моята е направо никаква: нямам проблеми с кашляне сутрин, не съм се замислила кой знае колко вреди ли ми или не, само дето на работа вече не се пуши, ама като всяко чудо, май ше бъде точно за 3 дена ............



Тема Не пали цигари бе овца!нови [re: _danitu]  
Авторoтkaзaл rи (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 00:56



Нали целта е да спреш цигарите , а не да свикнеш с табекса!



Тема Re: 3ти ден на табекснови [re: bratovcheda]  
Авторeлинop (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 09:33



Браво!!! Продължавай така. Аз вече бая стаж навъртях като непушачка. Реших да не си помня датата, но май беше към 25 ноември. Докато вземах хапчетата нямах никакви симптоми, добре ми беше. Предполагам, че ако не ги вземах щях да съм адски нервна. Спрях ги след като изпих 2 блистерчета. Мислех, че вече няма нужда. Сигурно е трябвало още да ги вземам, защото два дни имах аритмия и ми прехлопваше сърцетоПрочетох, че може да се получат такива ефекти след спирането на цигарите. Както и да е всичко мина лесно. Пък и нали имаш табекс - много, много помагат. Също така по едно време се бях разкашляла страшно - така и не разбрах дали от настинка или от спирането на цигарите. Сега ми е много добре. Имам предвид никакви симптоми на никотонов глад или абстиненция и не кашлям. Радвам се, че се отървах. Само мисълта, че след като съм се поизчистила от никотина, мога да запаля цигара и да си вкарам от тази отврат в тялото, и после пак да трябва да ми е лошо докато я изхвърля ми става адски отвратително. Някой ако знае нещо повече от медицинска гледна точка за изчистването, моля да сподели. Най-добре в нова тема.



Тема Re: 3ти ден на табекснови [re: bratovcheda]  
Авторeлинop (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 09:49



Още нещо. За проблемите със съня - аз заспивах трудно. Имам предвид, че се чувствах изпълнена с енергия вечер (а до обед бях като умряла) и не ме хващаше сън. Нямам представа дали е от хапчетата или от мисълта, че правиш нещо добро за себе си, се чувстваш добре и енергичен. И желанието ми за диети беше силно повишено, и изобщо се чувствах еуфорично.Моят мъж, който ги спря преди 2 години и половина каза, че и при него е било така. А пък за чувството на липса и аз бях така, но постепенно започнах да правя и да преодолявам едно по едно нещата и ситуациите, в които бях пушила - без да пуша. Трудно ми беше, всичко правех бавно и сега ми е като в мъгла, но се радвам, че издържах. Бях прочела някъде в този форум, че първите две седмици са ти като в мъгла и е вярно. След това всичко е наред. Но е много трудно. Не си мисли, че другите се справят лесно и когато на теб ти стане трудно да се предадеш. Трудно е , но ще се гордееш със себе си. С мен се гордеят приятелите ми, мъжа ми. Децата ми твърде много се гордеят. Те са на 8 и 4 години и са младото поколение, което не приема вредните навици, които убиват - така ги учат в училищеУспех!!!



Тема Re: Не пали цигари бе овца!нови [re: oтkaзaл rи]  
Автор _danitu (аз)
Публикувано04.01.05 10:52



има и по културни начини да изкажеш различно мнение драги......, надявам се че простотията ти е вродена и няма нищо общо с отказването на цигарите .......



Тема ТАБЕКС са отлични!нови [re: eлинop]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано09.01.05 14:30



И аз съм вече трети ден на ТАБЕКС и въобще не изпитвам пнужда да паля цигара. Нещо немислимо за мен... Преди началото на терапията, сутрин, още щом отворя очи и трскаво запшочвах да търся цигара и запалка. А ето, днес например- стана 14:30, а още не съм се сещал да паля, въпреки, че съм се "излюпил" в 9 сутринта.
От време на време просто от навика се хващам, че се оглеждам за цигарите, въпреки, че организма ми въобще не изпитва нужда от тютюн.
Чат-пат заплавам цигара, но не е нищо- 2-3 цигари за ден, на фона на 1-1,5 кутии на ден!

Така че, ако сте решили да зарежете гадния тютюнжийски навик- вземете си ТАБЕКС! Помага!

Аре със здраве!


Тема 10ти ден без цигари :)нови [re: eлинop]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано10.01.05 15:38



Здравейте Всички Ex-smokers (Tabex-чии)!!!

10ти ден без цигари!!! Горд съм със себе си! Всички симптоми отшумяха, имам чувствуто че никога не съм пушил. Дано да не е измамно това чувство. Както и да е, продължавам да си пия хапченцата според указанията в листовката.
В петък беше денят изпитание за мен. За първи път след спирането на цигарите ходих на гости (Ивановден) с приятели. С голяма изненада установих че не само не ми се допуши, но и направо ми се гадеше от облаците цигарен дим. ??!! С изненада откривам и други неща - отвратителната миризма на пуловера ми след партито !!!
Преди не съм усещал така тези аромати. Странно, сигурно е от хапчетата.
Стана дълго ...
Успех на всички които се опитват. Струва си!!!



Тема Re: за оптимизманови [re: Hиkora нe пyшил]  
Авторelena (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 15:54



sigurno se sheguvas?!?!?
govorq za kraq na vrazkata ti? zaradi cigarite?i e bila hubava vrazka?
veroqtno prosto e trqbwalod a si po-ubeditelen?
ne mislq ce stava s reci ili deklaratiwni izkazwaniq ot tipa "kolko e loso, loso tova"
istinata e ce vseki sam trqbwa da go proumee i da resi da se otkaze
nai-liubimite mi priqteli sa pusaci i s radost zabelqzwam ce naistina se probwat da se otkazat
do skoro sawsem ne gi razbirah, no predi okolo mesec zapalih cigara i...ami stignah do kutiq na 2 dena
znam ce ne e mnogo, no za nepusac a absoliuten maksimum :))

i za wicki koito ne sa opitvali, ste spodelq, ce cigarite sa vkusni
i osven tova v napregnati momenti, kogaot si kato navita pruzina, uspokoqwat - prosto varsis nesto, sedejki na edno mqsto - ne mozes da podskacas v zala za konferencii naprimer

razbira se tova ne e slucaino - cigarite sa sazdadeni da sa vkusni i da pristrsatqwat! velikiq nikotin + podsladiteli + aromatizatori i...cudesen otrowen kokteil za organizma

opitvam se da kaza, ce ne bi trqbwalo da sydim pusacite
puseneto e bolest, pristrastenost i te imat nuzda ot nasata pomost
ako naistina gi obicame i ako darzim na sebe si




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.