Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 17.05.24 
Градове
   >> Сливен
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Започват да строят пистата за F1нови  
Автор croesus (?!?)
Публикувано01.04.08 17:45



Строежа на писта за Формула 1 стартира край Сливен

01 април 2008 | 14:49 | Агенция "Фокус"

Сливен. Строежа на писта за Формула 1 стартира край Сливен съобщи за радио Фокус кмета на града Йордан Лечков. Изграждането ще струва около 300 милиона лева и ще започне от есента на 2008 г. Проектът е изработен от немската фирма Babcock Borsig, а изпълнител на проекта е друга немска фирма Oberlinger Bros. Очаква се пистата да бъде сертифицирана от FIA и да бъде включена в официалния шампионат от сезона 2010 г.

© 2008 Всички права запазени. Позоваването на Информационна Агенция Фокус е задължително!



Тема Re: Започват да строят пистата за F1 [re: croesus]  
Автор mitko8O (новак)
Публикувано19.04.08 13:08



Сигурен съм че е така





Тема Re: Започват да строят пистата за F1нови [re: mitko8O]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано21.04.08 08:14



Все пак мнението е от 1-ви април

Иначе край Сливен гледам, че наистина е започната да се строи . Принципно би могла да се използжа и за F1.



Тема Re: Започват да строят пистата за F1нови [re: ying_yang]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано21.04.08 16:37



А може и да стане, откъде си толкова сигурен?



Е, разбира се трябва да се избере проектант, който не е фалирал (Babcock Borsig) и изпълнител, който прави писти, а не пиана, органи и латерни (Oberlinger Bros)



Тема Re: Започват да строят пистата за F1нови [re: croesus]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано21.04.08 20:45



Не съм казал, че не може да стане, Даже мисля че с готов терен, готов проект и дори започнал строеж би било доста лесно да се построи писта. Нямам никаква идея колко може да струва но ще е супер ако се построи.



Тема Re: Започват да строят пистата за F1нови [re: ying_yang]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано06.05.08 22:30



Трябва да има наблизо и голямо международно летище , а това не е по силата на една община



Тема Re: Започват да строят пистата за F1нови [re: милaниcт]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано09.05.08 14:04



Летище Бургас е на 100км. Достатъчно близо според мен.



Тема Re: Започват да строят пистата за F1нови [re: ying_yang]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано09.05.08 23:43



Идеята не е никак лоша, защото както казваш Сливен е само на 100 км. от морето и туризма ще спечели много от това. Турците например удариха такова бинго с тяхната писта, че чак официални лица в Гърция коментираха, че и там трябва да се построи такава.

Трябва обаче много да се лобира и да се намерят спонсори, защото за общинския бюджет такова начинание е свръх сили. Така че, ако познавате мутри, които са наляли милиони в апартаменти по морето, които не могат да продадат, подшушнете им, че могат да ударят джакпота от една писта край Сливен. Ще го ударят още щом се оповести официално, че ще има такава, няма да им се наложи да чакат да е завършена. А и то от тях друго не се иска, освен да си упражнят връзките в политиката. Това ще е напълно достатъчно от тяхна страна.

Но ако може, почакайте първо аз да си купя апартамент, че после ще настане цифромания.





Тема Re: Започват да строят пистата за F1нови [re: croesus]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано10.05.08 14:29



Dobre, kaji kato si kupi6 da znaem, 4e da zapo4nem stroeja ;)



Тема Градски, уверен съм, ченови [re: croesus]  
Автор Tyлca ()
Публикувано13.05.08 18:36



ще си купиш апартамент на брега
на великата българска река
..Куруча.
Ако не стане там ,
тук не може ли?






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.