Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 27.07.24 
Градове
   >> Сливен
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какво знаете за с.Бяла  
АвторMopяk (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 00:15



Здравейте!
Аз съм варналия,но наскоро разбрах 4е дядо и баба са от с.Бяла.Ще се радвам,ако ми разкажете малко пове4е за селото,което видях 4е на картата се намира доста близо до Сливен.Колко е голямо,в планината ли е,какви хора живеят там-българи ли са,карака4ани,американци?:-)

Поздрави на вси4ки:-)



Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: Mopяk]  
Автор Boom-Boom (rough'n'tough)
Публикувано26.01.07 10:00



Няколко пъти съм бил в Бяла досега, наистина е близко до Сливен и се намира в планината. Доколкото си спомням селото не е никак малко и на пръв поглед прави добро впечатление. Населено е предимно с православни етнически българи. Около селото има останки от две средновековни крепости, но не знам имената им...



Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: Mopяk]  
АвторSliven (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 10:29



Хубаво е, че се интересуваш от корените си, Моряко! Аз пък съм кореняк сливналия, но в село Бяла съм ходил безброй много пъти. През селото минава пътят от Сливен за Елена и Велико Търново, Бяла е на около 20 км. от Сливен . Родно място на поета Георги Джагаров, но като цяло миньорско селце. Но рудниците ги затвориха и сега хората пътуват до града за работа. Населението е предимно българи, американци не съм чувал да има

Жителите на селото са около 500, много приблизително. Ако имаш имот по наследство в това хубаво, чисто, българско село, не се колебай и идавй лятото на почивка тук. Природата е божествена. Самото място е в полите на Балкана, а през селото минава и рекичка. Мисля, че стига толкова. Поздрави от Сливен.



Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: Mopяk]  
АвторFBl (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 16:17



Целият Сливенски Балкан е райско място, особено през май-юни.
Невероятни гори. с. Бяла е много красиво погледнато през зимата от високо...ако има дебел сняг...





Тема Благодарянови [re: Mopяk]  
АвторMopяka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 23:22



Благодаря ви за отговорите.
Както изглежда това китно,планинско село е къс от рая.Ще го посетя,когато се прибера в България.Засега само ще си го представям в сънищата ми ... под едрите звезди на Фамагуста.



Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: Mopяk]  
Авторnadkak (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 20:14



mn hibavo selo e samo ot bulgari to se namira v edna padina i e mn krasivo zaobikolqno e ot planini ot kadeto i da pogledne6 e mn krasivo az sum hodila tam i te savetvam i ti da otideh nqma da sgre6i6 daje shte povtorish





Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: Mopяk]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 12:43



Az sa6to sam ot selo Bqla.seloto ni e krasivo.V planinata e.$akam da vali snqg.Togava e strahotno.Nemoga da ti kaja kolko jitelq sa v seloto.No po4ti ne ostanaha mladi hora.Poneje nqma rabota tam i bezpari4ieto e golqmo.no ina4e si e mnogo hubavo selo.tam do predi okolo 5-6 godini jiveeha samo BG no sega ima i turci.No moje da se kaje 4e tova e edno mnogo 4isto selo.Imam bpredvid 4e jiveqt pove4e balgari.



Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: nadkak]  
Авторdimka (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 14:26



AS SAM OT SELO BIALA.SELO BIALA VE NAMIRA DO GRAT SLIVEN V BALKANA,TAM SAM IZRASNALA.IMA 4IS VAZDOX,IMA MNOGO DOBRI XORA.KOITO ISKA DA JIVEE TAM NIAMA DA ZBARKA,

.



Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: dimka]  
Авторнннн (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 17:29



Реклама





Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: dimka]  
Авторvidji (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 23:03



ti pak koq si dimka hm 6toto i az sam ot s. Bqla



Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: Mopяk]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано01.03.08 18:51



Иван Терзиев (Беленски) е от с. Бяла.








Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: croesus]  
АвторSliven (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 18:18



Croesus, това че Иван Беленски е от Бяла, не е така. Човекът е роден в село Голямо Чочовен, но по-късно е заживял в Бяла. По семейни причини. Неуместната ти вметка, че точно той бил от Бяла и бил заловен с 66 кг наркотици няма нищо общо с темата за селото. Хайде сега, Бяла да го изкараме наркоселото на България.

Бяла си е прекрасно сливенско село, със или без Иван Беленски. Точка.



Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: Mopяk]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 17:37



Хей, там съм родена.
Мечтата ми е, един ден да заведа семейството си там.
Ако остане време в този забързан живот.
1972 набор съм.
Дано има някой в този клуб от селцето.
Искрено ще се радвам да се свържа с него.
Тайничко се надявам да "срещна" тук някой имена

, но надали ще съм такава късметлийка.



Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: pyми]  
Автор duelina (непознат )
Публикувано16.07.08 11:14



Руми здравей!
Много се развълнувах,когато прочетох случайно съобщението ти. Надявам се да успеем да се свържем. Таня от Бяла
Пиши ми на duelina@abv.bg



Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: Mopяk]  
Автор tanchencity (непознат )
Публикувано26.07.08 10:05



Zdr...moeto selo sashto e bqla..chesto si hodq tam zashtoto mi e mn hubavo..shte mi e int. da razbera kak se kazvash i da si po4atim ...





Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: tanchencity]  
Автор duelina (непознат )
Публикувано28.07.08 11:26



здравей,

аз съм таня и също съм от бяла. за съжаление аз не си хода толкова често...



Тема Re: Какво знаете за с.Бяланови [re: Boom-Boom]  
Автор nora4125 (непознат )
Публикувано26.07.09 17:06



zdravei , moriako
az moga da ti razkaja mnogo za biala
ako naistina te interesuva
6te ti dam skaipe
az sam ot biala
moga stra6no mnogo da ti razkaja
eto kade moje6 da me nameri6
skype- nora4125




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.