Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:47 06.07.24 
Градове
   >> Сливен
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Има ли още в Сливеннови  
Автор croesus (?!?)
Публикувано21.11.06 23:18



...някой ресторант с автентична соц-обсановка, или поне с изкуствено направена? Много ми се ходи!

Имам предвид с мраморен под, натюрморти по стените и т.н. Сервитьорите да ходят с панталони с басти и червени елечета свити с ластик отзад, леко да "недочуват" и леко да послъгват в сметката. Музиката - "Бургаски вечери" и "Марина, Марина", най-добре изпълнени от местния оркестър и певицата. И прочее екстри, ако е възможно



"Гера" и онзи унгарския до пазара са безвъзвратно загубени за каузата, а скоро видях, че и "Тунджа" го ремонтират. А случайно открих в София един такъв, който не е мръднал на косъм от 1989 досега. Отнякъде бяха намерили даже чисто нови абажури в соц-стил, сигурно по поръчка!



Тема Re: Има ли още в Сливеннови [re: croesus]  
Автор Hoвинap (BoomBoom)
Публикувано22.11.06 00:15



Интересен въпрос. Възможно е да намериш това, които търсиш, в ресторанта на хотел "Сливен" и ресторант "Печ". Те май-май са сред малкото места, напомнящи за времето преди промяната.



Тема Re: Има ли още в Сливеннови [re: Hoвинap]  
АвторSliven (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 10:11



Наистина интересна тема! Нито Сливен обаче, нито Печ са онези, които бяха преди година-две. В Сливен няма такова чудо на соцреализъма. Пропуск! Ето предложение за бизнесмените





Тема Не разбирам...нови [re: croesus]  
Автор PuzzleМодератор (вода)
Публикувано22.11.06 12:08



Що за мазохистично гастрономско желание? Ееее ама как звучи само.


Кому е нужна подобен тип обстановка.
Аз не обичам:
1. Да ме послъгват в сметката.
2. "Бургаски вечери", изпълнени от местния оркестър и певицата. Не искам никой да ми пее докато се храня.
3. Що се отнася до обстановката, доколкото помня, едно време нямаше аспирация и клиента излизаше с дрехи напоени с ароманат на поръчаната гозба. Също така "картина" на резен диня върху плюшена покривка, не влияе добре нито на естетиката ми нито на храносмилането.
4. Що за мерак сервитьорите леко да "недочуват" !?!?

Абе много са си хубави съвременните ресторанти, без оркестрите.
Ако някой е зажаднял за младоста от близкото минало няма нужда да издевателства над останалите хора.
Това заведение в София което не е мръднало на косъм от 1989 досега съм сигурна, че само обстановката му е соц, а иначе кухнята, културата на обслужване и управление са си доста йерупейски.



Тема Re: Има ли още в Сливеннови [re: Hoвинap]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано22.11.06 17:10



"Печ" и "Сливен" не работят ли вече само за цигански сватби?



Тема Re: Не разбирам...нови [re: Puzzle]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано22.11.06 17:43



В софийския ресторант сервитьорите наистина се правеха на глухи и бързо забравяха. Мисля, че това е усвоен рефлекс от времето, когато са били на твърда заплата, освен това феминизирането на бранша и вдигането на качеството идват чак след 1989. Стават бързи само за хора, за които знаят че оставят бакшиш. В сметката не излъгаха а ни донесоха фискален бон.

Иначе ракията със салатата най-много се услаждат в подобна обстановка. То ресторантите през социализма се ползваха предимно за пиене, така че ето откъде ми произтича инереса. Преди 1989 не съм бил достатъчно голям, за да ходя сам, но майка ми и баща ми са ме водили тук-там и помня.

М/у другото бях забравил, че кухнята на ресторантите от тогава до сега е еволюирала до някаква степен. Някогашните манджи наистина изглеждат различно. Например 90% от салатите в менюто са домати + краставици + сирене + още нещо, което ги отличава една от друга. Което ми изглежда нормално - някога менютата са били с 2-3 вида салати, а сега поне с 20. На персонала му се е наложило да запълни дупката някак си.



Съгласен съм с теб, че нито "Бургаски вечери" нито глухи сервитьори помагат на храносмилането, но без тях обстановката няма да е достатъчно автентична. А то човек ходи на такива кичозни места само от сантименталност и евентуално да се напие. Бай дъ уей направи ми впечатление, че сред клиентите имаше много малко жени и очевидно не се чувстваха конфортно.



Тема Re: Има ли още в Сливен [re: croesus]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано03.12.06 23:38



В събота пих кафе в лоби бара на хотел "Централ" - този срещу общината.
Много добре направиха, че го възстановиха и изглежда доста прилично. Като малък съм ходил на една сватба с родителите ми в ресторанта на някогашния "Сини камъни", но спомените ми са много бледи.

Моите впечатления от събота: с просто око се вижда, че са се постарали да запазят атмосферата на някогашния хотел. Подът е някаква странна комбинация от мрамор, ламиниран паркет и персийски килими. Стените са облицовани с дърво, а по тях са накичени картини с рози, които според сайта на хотела са негова гордост. На прозорците има някогашната алуминиева дограма! Диваните и креслата малко развалят ретро изгледа, защото са прекалено луксозни, облицовани с някаква червеникава кожа.

Стилът не е точно някогашния "соц", въпреки доста прилики, а по-скоро програма-максимум на някогашните соц-заведения. Все пак според мен си струва да се види. Прилагам снимка като доказателствен материал








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.