Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 28.06.24 
Градове
   >> Сливен
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема джамия в Сливен!!!!!!!!!  
Автор Hoвинap (BoomBoom)
Публикувано26.05.06 21:06



На обществена дискусия подлагат мястото на строителство на джамия в Сливен

26 май 2006 | 13:56 | Агенция "Фокус"

Сливен. Председателят на Общински съвет – Сливен доц. Иван Андреев ще вземе предвид искането за обществена дискусия за мястото на строителство на мюсюлмански молитвен дом. Предложението бе внесено на сесия в четвъртък и отложено за следващо гласуване от местния парламент. Искането бе отправено от мюсюлманското настоятелство в Сливен.
"Чиновническо недоглеждане" нарече доц. Андреев определеното място за строителство на джамията в близост до Медицинския колеж в центъра на града. Според него това не е коректно, защото в този квартал няма компакно мюсюлманско население.
Информацията е на радио “Фокус” - Сливен.
Людмила ЙОРГОВА



Редактирано от Puzzle на 01.06.06 15:23.



Тема Re: По- толерантно!!!!!!!нови [re: Hoвинap]  
Авторceлянин (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 23:23



Сега пък заклеймяваш!!!. Сигурно си младо момче....Те са така нахъсени, крайни, дават оценки, заклеймяват..Защо да няма и джамия тук..всеки има право да вярва в каквото си иска, да изповядва религията, която желае.Важно е да не пречи на другите..Ти защо изповядваш православната религия- защото такива са родителите ти, те пък са като своите, да не би да си осъзнал хриситянството , или го познаваш в детайли?.Дрън- дрън.. нека да има всякакви- будисти, католици, православни, мюсюлмани- щом това прави хората щастливи.Забравих- тук няма инвестиции....няма хляб...Не се знае- може покрай джамията да спретнат някой хипермаркет- турски. По- вероятно е от това да се появи писта за Ф-1. Ти и тогава беше възторжен, но нещо май работата се потули....Не се сърди, но така звучиш на първо четене



Тема Толерантност ли?нови [re: ceлянин]  
Автор Hoвинap (BoomBoom)
Публикувано27.05.06 00:44



Явно не познаваш Исляма и светогледа на неговите последователи. Всичко ми е пределно ясно. Турците в Сливен, въпреки своята малобройност, искат да построят джамия, за да наложат отново по натрапчив начин присъствието си в нашия град.

Странното в случая е, че никой от Общинския съвет не е дал възможност на православните жители да обсъдят идеята за издигане на мюсюлмански молитвен храм тук. Съобщава се направо за търкания около избора на мястото, където ще се построи джамията.

За либералите от ДПС в Сливенска област са гласували 8,414 души на миналите парламентарни избори, което беше достатъчно да вкара Янко Янков в парламента. Повечето от мюсюлманите в региона живеят в планинските села, като например Новачево, но все повече от младите целенасочено се установяват в Сливен.

След време нищо чудно да се увеличат още повече и да се обособят в техен квартал. Например до 3-то основно училище "Д-р Иван Селимински" знам за няколко турски семейства, живеещи в продължение на една и съща улица!



Тема Re: Толерантност ли?нови [re: Hoвинap]  
Автор Tyлca ()
Публикувано27.05.06 01:30



След време нищо чудно да се увеличат още повече и да се обособят в техен квартал.
..........
Е, и?
Ами ако беше еврейска махала?
Освен това, да си чувал за Татар мезар нещо?

Редактирано от Tyлca на 27.05.06 01:31.



Тема Re: Толерантност ли?нови [re: Tyлca]  
Автор Hoвинap (BoomBoom)
Публикувано27.05.06 10:04



Е, и?
Живееш извън пределите на България и си представител на малцинство, така че злорадството ти е разбираемо. И няма нужда да се впускаш да обясняваш кое как е в Америка.

Ами ако беше еврейска махала?
Що за глупав и неуместен въпрос. Ами ако валеше луканка от небето? Нали знаеш за акото, че цапа и мирише.

Освен това, да си чувал за Татар мезар нещо?
Чувал съм и знам защо се нарича така онова място до градинката. Какво общо има това с темата?



Тема Това в Америка ли е?нови [re: Hoвинap]  
Автор Tyлca ()
Публикувано27.05.06 15:25




Да знаеш колко много турски семейства живеят наоколо
п.п.
Доколкото знам, българите не сме още "малцинство" в България
п.п.п. Щом знаеш онова място как и защо се нарича, сигурно ще поразсъждаваш на темата
кой е бил по-толерантен
- бившите османски управници или сегашните представители на ....прогресивната сливенска младеж



Тема Знам, че се радваш на джамиитенови [re: Tyлca]  
Автор Hoвинap (BoomBoom)
Публикувано28.05.06 14:44



Доколкото знам, българите не сме още "малцинство" в България
За мен ти се държиш като не-българин.

Щом знаеш онова място как и защо се нарича, сигурно ще поразсъждаваш на темата кой е бил по-толерантен - бившите османски управници или сегашните представители на ...прогресивната сливенска младеж
Кажи ми в прав текст къде е връзката между джамията в Сливен, пословичната толерантност на турците, и Татар мезар?



Тема Чак пък позор!?!?нови [re: Hoвинap]  
Автор PuzzleМодератор (вода)
Публикувано29.05.06 13:53



Няма нищо лошо да има джамия в Сливен, след като има мюсюлмани. Да не би те да са по-малко или по-некачествени жители и граждани, те не плащат ли данъци като мен и теб!?
Според конституцията всеки има право на свое вероизповедание. Не виждам къде е позора и защо изобщо трябва да се говори за подобно нещо.



Тема Re: Чак пък позор!?!?нови [re: Puzzle]  
АвторPROTlV (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 13:08



Ami kato si iskat jamiite da si otivat v turcia,mnogo dobre napravih francia i o6te kolko drugi darjavi,kato sa emigrirali tam triabva da se i integrirat,bez zbradki i tem podobni,Balgaria ne e musulmanska darjava,kato iskat na jamia v turcia.ili da si napraviat gore v balkanite kadeto daje i bg ezik ne govoriat,kvo praviat vaob6te v BG,kadeto sme im robuvali tolkova mnogo godini i vsi4ki vie gi za6titavate.



Тема Re: Чак пък позор!?!?нови [re: PROTlV]  
Автор T_o_6_e (Невярващ)
Публикувано30.05.06 14:55



Едно време си имаше джамии, дори си спомням последната в района на татармизар си беше, трябва да се поразтърся някъде за снимки.
Това дали да се строи или не си е отделен въпрос и най-вече политика.

Errare humanum est.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.