Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 03.07.24 
Градове
   >> Сливен
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Samo v Sliven li?нови  
Авторcomparetor (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 15:21



Znam, che njama da promena Sistemata, no iskam da spodelq vuzmushtenieto si za naprazno provejdashtite se intervuta za rabota.
Hiper vuzmushtenie pri tova!!!!
Nezavisimo dali si pokril kriteriite na rabotodatelja /obrazovanie, experience,motivacija,...i daje odobren,/ kato estestven kraj vinagi se pojavjava iznevidelica "kandidata s vruzki" i se nastanjava na rabotnoto mesto neobezpokojavan ot nishto.

Kakvo mislite po vuprosa, moje puk na men da mi se e storilo?!?
Ako ne, molja dajte primer za Slivenski firmi v koito neshtata sa se poluchili po-alternativno sled konkurs. Taka mojem da predpazim vsichki budeshti "jertvi".



Neka sveta uznae za tjah!



Тема Re: Samo v Sliven li?нови [re: comparetor]  
Автор oldy2 (непознат )
Публикувано19.05.05 16:13



отдавна не съм в сливен, но не знам някой да е започнал работа без познати. и аз така навремето.



Тема Re:Ne Samo v Sliven ...нови [re: oldy2]  
Автор shkogi ( шкодаджия)
Публикувано19.05.05 21:45



Това е навсякъде, не е чуждо и на други държави даже, но у нас е по-наложено заради кризата, в която се намираме...



Тема Re: Samo v Sliven li?нови [re: comparetor]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано20.05.05 10:10



На кривата ракета космоса и пречи....
Не си ли малко краен в оценките и силен в думите !?!?!?!?
Не тръгвам да споря с теб, че няма шуробаджанащина напротив има и тя е в 99% от случаите НО това би трябвало още повече да те мотивира да се хванеш в ръце и да работиш здраво за да докажеш, че си по-добър от добрите...
Коя система искаш да променяш? - Държавната ??? Защо това ти недоволство пробужда в мен мислите, че не те е яд за работното място а за чиновническата топла службица...
ЧАСТАНАТА СИСТЕМА че променена отдавана, няма работодател на света, които ще си позволи да губи пари и да си проваля бизнеса заради някой некадърник бил той и брат на жена му...нали
Кви жертви, кви пет лева от кой ще ги пазиш ??? От интервю за работа можеш само да спечелиш но не и да изгубиш!!!!


Р.Р. Само за да разсея съмнения от рода на "чичовата племенница" държа да отбележа, че никога не съм почвала работа с връзки и 90% от интервютата на които съм ходила не са ме приемали, което само ме е мотивирало...



Тема Re: oldy2нови [re: oldy2]  
Авторcomparetor (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 14:23



Mersi za otkrovenieto



Тема Re:shkogiнови [re: shkogi]  
Авторcomparetor (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 14:27



Obektivno Thank Y



Тема Re: Puzzleнови [re: Puzzle]  
Авторcomparetor (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 15:40



Bzzzz
Prehvurchaha izkri!!!

Ne se schitam za kriva raketa v kosmos, ne sum si i pomisljal che neuspeh v edno intervju moje da predizvika zemnija mi kraj, ako trjabva da go razbiram vsichko kato suvet ot tvoja strana - blagodarja!
Poveche ot jasno e che tova me motivira i iskam da podchertaja i za sledvashti agresori /like you/ ,che VUPROSA E S PROVOKATIVNA I PROUCHVATELNA CEL , a ne za da zabavljavam publikata s lichni neuspehi v serija intervjuta. Shto se otnasja do chinovnicheskata slujbica -NJAMATE popadenie v mishenata !
Purvo -tova nadjavamse e otjivelica i vtoro se samoopredeljam kato aktiven i mobilen tip ,a ottam sledva che ne si tursja podoben tip dejnost , no smelo dopuskam che si go upotrebila kato edna ot mnogoto raznovidnosti na "RABOTJA"
Pravilno li shvanah vse pak,che shurobadjinashtinata e 99%/po tvoi dumi/ i az,ako sum pechen, trjabva da se borja za ostavashtija 1% v uslovija na konkurencija?!

I az smjatam taka !
Polaskan sum, che edno ot naj- stojnostnite ti vkluchvanija v kluba e po tozi vupros ,koeto oznachava che vupreki kontra -"Re:"-to ti , osnovna zadacha za teb e bilo ne da izvikash v liceto mi "Ti si nekadurnik!!!!-ne se opravdavaj s vruzkari ", a naprotiv, da spodelish kolko vreme ti e otnelo dokato stignesh do tazi istina ,da se posvetish na tochno izchislenie v procenti kak i dokolko se promenjat neshtata ot togava,kogato ti v nachaloto....do sega kogato..., promenjat li se?!?,kolko pecheli rabotodatel ot "sluchaen kandidat "i kolko gubi za vremeto ,kogato obuchava "vruzkarcheto"....
Poneje az razbrah, che imash jelanie da pokajesh opit, a ti ni spestjavash naj interesnoto....i otdelno sjakash leko si poprekalila sus staranieto si.




Тема Re: Puzzleнови [re: comparetor]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано21.05.05 15:01



PI6I NA KIRILITSA
LATINECA NE 4ETA
NE RAZBIRA /NE RAZ-BI-RA/
NO COMPRENDO
JE NE COMMPRENS PAS




Тема Re: Puzzleнови [re: comparetor]  
Автор shkogi ( шкодаджия)
Публикувано22.05.05 10:41



Все пак не трябва ли да се придържаме към темата на форума - т.е. Сливен и нещата да се разглеждат не от глобална, а от регионална гледна точка?

В София например най-пробивни са хората от провинцията. Защо? Има обективно 2 причини - едната е свързана със зависимото им положение на хора, които са откъснати от средата си и втората причина е в самите тях - няма на какво да разчитат, изгорили са корабите си и не разчитат на средства за отстъпление .

Може да е нелогично, но съм свидетел, как в повечето частни фирми назначенията са точно на основата на роднинска връзка, а не на професионална квалификация. Явявал съм се и аз на много интервюта и никога не съм намирал работа по този начин. Смятам, че за да започнеш работа, трябва все пак познат да те препоръча. Това за мен е естествен процес - нали все пак препоръчващият носи някаква морална отговорност за препоръчания? Не виждам нищо лошо в това, но пък да лъжеш хората също не е хубаво - създаваш им илюзии, надежди.

Друга интересна тема са изискванията на повечето от работодателите - до 25 години, да владее 2 западни езика, със 5 години трудов стаж по специалността и т.н.

P.S. Ина мен ми се струва все пак, че е желателно да пишем на кирилица, освен, ако обективни причини налагат друго...

Редактирано от shkogi на 22.05.05 10:43.



Тема Re: Samo v Sliven li? [re: comparetor]  
Авторmosk (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 11:19



Az li4no nikoga ne sym tyrsila rabota v Sliven,no po nabliudeniq ot poznati...probivnite hora bqgat w po-golemite gradowe-sofiq,plovdiv,varna,burgas.Tezi koito se wry6tat v rodniq grad, obiknoweno neuspeli,raz4itat na wryzki...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.