Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:40 30.06.24 
Градове
   >> Сливен
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Южна България е по-добре в моментанови  
Авторчoчo (Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 09:41



Не мога да разбера тези спорове за градове. Аз съм от Плевен, но в момента живея в Ст. Загора. Преди 7-8 години Плевен беше много по-развит и красив град от Ст. Загора. Търново и Ловеч пък бяха много по-напред от Сливен и Ямбол. Какво е в момента- поради многото турци, каракачани и др. етноси в градовете от Южна България те цъфтят. Гледам в Плевен никакво ново строителство. Докато СТ. Загора дръпна наистина много. Сливен също е добре, а навремето имаше 3 кърчми, колкото и в Ямбол. Ловеч и Търново са по-красиви градове като местоположение и архитектура, отколкото Сливен и Ямбол, но населението се изнесе в чужбина и са по около 50-60 хиляди в момента. Няма и толкова магазини и дтоки, заводите им не функционират.Така че не съжалявайте!



Тема Re: Южна България е по-добре в моментанови [re: чoчo]  
Авторчичo ти (Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 11:46



И аз не разбирам тези спорове! МИР трябва хора!

Днес силата е в икономиката и от там в парите, а не толкова в красотата. И аз съм в загората и аз не съм от там въпреки че не мога да се оплача града ме кефи хубав е нее лош!



Тема Re: Южна България е по-добре в моментанови [re: чoчo]  
АвторПoнko (Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 13:52



Да, ама толкова роми в трите изброени града на Северна България заедно няма, колкото са само в Сливен.Така че предпочитам спокоен и красив град без цигани!



Тема Re: Южна България е по-добре в моментанови [re: Пoнko]  
АвторJlM (Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 18:27



Сори пич, но за добро или лошо съм служил в Плевен и Троян, често съм ходил и в Ловеч. В Плевен циганите не са по-малко отколкото в Сливен. В северна България може и да няма турци (между другото нито в Ямбол, нито в Сливен има турци, поне не забележимо), а и да има, кво му е лошото(?), но има страшно много влашки цигани. Знам села в Троянско и Севлиевско, където се говори само влашки (и то не от нормални власи, ами от цигани). Какво да кажем за градове като Левски, дето циганите са над 50%.
Нищо против циганите (ромите) нямам, но стига с това че в Сливен има много цигани. Този мит съществува по 2 причини:
1.Ж.П.гарата на Сливен се намира непосредствено до кв.Надежда (махалата), откъдето следва този облик на града - всички преминаващи с влак през Сливен виждат само цигани.
2.Циганите в Сливен имат сериозна организация, която защитава правата им и има лоби дори в парламента. Затова често им се чува гласа.
Живял съм в много градове на БГ, но повече цигани, отколкото в Пловдив не съм виждал. (С това не искам никой да се обижда - роден съм в Пловдив между другото)



Тема Re: Южна България е по-добре в моментанови [re: JlM]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa (Cornholio)
Публикувано09.01.05 18:41



Вярно е от Пловдив повече цигани няма то е ясно! Там е и най-голямото гето на балканите кв. СТОЛИПИНОВО 50 хил. циганина на едно място УЖАСС!

Мирът е изписан върху острието на Мечът на Августа Траяна!


Тема Re: Южна България е по-добре в моментанови [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
АвторJlM (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 09:30



От човек, живеещ в кв.Изгрев (непосредствено до Столипиново) и участвал в последното преброяване знам, че в СТолипиново живеят между 70-100 х. роми. Много от тях обаче се декларират като турци.



Тема Плевен е много по-долу от Стара Загоранови [re: чoчo]  
Авторroтин (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 22:14



Плевен бил по развит от Стара Загора?
Моля ти се не говори глупости! Самото сравнение на Стара Загора с Плевен е обидно за града на липите. Стара Загора може да бъде сравнявана с Пловдив, Бургас, Варна, но с Плевен - никога. Плевен никога не е бил в категорията на Стара Загора и никога не може да се мери с нея.

Плевен винаги е бил много по-долу от Стара Загора и така ще бъде и за в бъдеще.
А още пък по малко преди 7-8 години. Тогава Добрич беше почти изравнил по население Плевен и беше много по развит от Плевен, а камо ли пък Стара Загора.

Единственото хубаво нещо в Плевен е Панорамата, която е трябвало да бъде построена в Стара Загора, но заради лоши управници е направена в Плевен.

А колкото до твърдението, че Сливен бил добре - това също е смешка!

В Южна България има само 4 - града - Пловдив, Стара Загора, Бургас и Благоевград.
Всичко друго е западнало, като градовете в Северна България, че даже и по-зле.



Тема Re: Плевен е много по-долу от Стара Загоранови [re: roтин]  
Авторzzzz (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 13:38



Samo Pleven
Zagorata moje samo da me hvane za oporata



Тема Плевен е много по-долу от Добрич!нови [re: zzzz]  
АвторГepAтaн (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 20:16



Браво, готин. Всичко, което си написал е вясно. Каза кои са развитите градове в Южна България, а аз ще кажа кои са равтитите градове в Северна.

Това са Варна, Добрич, Велико Търново, Враца и Севлиево.
Останалите градове са западнали, но най-западнали са Русе, Плевен, Видин и Шумен.

А Плевен се е стопил на половина. Почти всички млади дам са на селскостопански гурбет в Испания и в Плевен сигурно не са останали повече от 60 хиляди човека. Имам братовчед там и той също замина за Испания, защото в Плевен няма никаква работа! Единствения завод, който ги крепи Плама вече отиде на скрап.

Така че на следващото преброяване България ще си има нов 7 по големина град в България - Добрич. Сливен също може да намаже и да стане осми.
А Плевен и Русе ще се топят непрекъснато...



Тема Re: Плевен е много по-долу от Добрич! [re: ГepAтaн]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa (CORNHOLIO)
Публикувано11.01.05 22:46



Евалата пич! Незнам кой си ама градовете са точно така като си ги написал! И ГОТИН не е сбъркал! 1:1 с истината!!!

Мирът е изписан върху острието на Мечът на Августа Траяна!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.